Propaganda, manipulacja i ordynarne kłamstwo, czyli mass media

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Jak powstał stereotyp „odrażającego Niemca”

Tekst dotyczy I Wojny i jest ciekawe ze względu na całkiem niezły klimat, nazwijmy to "dehumanizacyjny" jaki zwykle przypisuje się propagandzie niemieckiej z czasów III Rzeszy. Widzę, że podobne teksty były już tu zamieszczane.
a z tematów współczesnych....Ciągle słyszymy o naruszeniach przestrzeni przez Rosję. Czytam nagłówek z 2014 roku:
NATO: Rosja 400 razy naruszyła przestrzeń powietrzną Sojuszu
a w tekście:
Od początku roku rosyjskie siły powietrzne 400 razy zmusiły kraje NATO do interwencji. Według wyliczeń Sojuszu, w stosunku do roku 2013 oznacza to wzrost o połowę liczby przechwyceń rosyjskich samolotów wojskowych.
Sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg w trakcie pobytu w Estonii mówił, że większość incydentów miała miejsce w przestrzeni międzynarodowej.
Osoba czytająca nagłówek stwierdzi, że rosyjskie samoloty po prostu bezczelnie przelatują nad terytoriami państw NATO, a w środku mamy złagodzenie. Już nie 400 naruszeń, ale 400 "zmuszeń do interwencji". A większość incydentów "miała miejsce w przestrzeni międzynarodowej". No to jak jest? Propaganda nagłówkowa? Jest to jednak bardzo subtelna propaganda w porównaniu z tym co pisze niezalezna.pl - jakby nie patrzeć medialne zaplecze obecnej partii rządzącej.
Bombowce Putina nad Polską. Wlatują bez zezwolenia
„Gazeta Polska” ustaliła, że szarże rosyjskich maszyn w głąb naszego kraju sięgają kilkudziesięciu kilometrów. „Gazeta Polska” zapytała Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, któremu podlega COP, ile razy od początku 2013 r. została naruszona nasza granica, w jaki sposób i na jakim obszarze doszło do jej naruszenia, czy zidentyfikowano samoloty oraz państwa, do których one należały, oraz czy ustalono cel naruszenia naszej granicy. Odpowiedź na nasze pytania była krótka: „Te informacje są danymi zastrzeżonymi i niestety nie możemy ich udostępnić” – stwierdził mjr Marek Pietrzak, zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gazeta pisze o "szarżach" (sic!), ale nie potrafi podać żadnego dowodu poza plotkami. Oczywiście brak tych dowodów jest dowodem na związki pewnych generałów z Moskwą, ponieważ ci generałowie "wyciszają sprawę". Innym interesującym przypadkiem manipulacji jest tekst z Wyborczej:

RIA Nowosti podaje, że według Narodowych Sił Zbrojnych Łotwy w granicach wyłącznej strefy ekonomicznej tego kraju dostrzeżono rosyjskie okręty nawodne i podwodne.

Zabrzmiało złowrogo. Ale co to jest wyłączna strefa ekonomiczna? To obszar sięgający na 370km w głąb morza na którym państwo kontrolujące strefę ma prawo do rybek, ropy itp. Cały Bałtyk jest podzielony na wyłączne strefy ekonomiczne, więc czemu służy robienie sensacji, że rosyjskie okręty widziano w łotewskiej strefie?

Klasyczne naruszenia w wykonaniu Rosjan mają miejsce, ale skala w jakiej to się przedstawia w mediach jest dość porażająca. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że Turcja z Grecją naruszają sobie przestrzeń setki razy, natomiast samo NATO notorycznie narusza przestrzenie powietrzne różnych krajów, a czasem nawet ogłasza nad nimi "strefy zakazy lotów" i bombarduje ile w lezie. Niedawno amerykański samolot zestrzelił nad Syrią samolot Syrii. Rosja podkuliła ogon i nie zamknęła przestrzeni u - jakby nie patrzeć - sojusznika.
Tam podkuliła ogon, ale ludzi natowskich nęka prowokacjami. Tak można wyczytać w natowskich gazetach. A jak już Rosja sprowokuje NATO, to jaki będzie efekt? Poza tym, że Rosjanie mają wszelkie zadatki aby taką wojnę przegrać? Gdzie tu logika?





 
Ostatnia edycja:

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
4chan oficjalnie ogłosił wojnę przeciwko CNN.
CNN groził ujawnieniem tożsamości osobie, która stworzyła mem z Donaldem Trumpem, w którym nokautuje on CNN. Znaleźli kolesia, i w zamian za to, że będzie grzeczny, oni zostawią go w spokoju. Teraz zamiast jednego mema mają setki i odwracają się o nich nawet "progressives" :)

~3min


~6min


~20 min


Co jeszcze ciekawe, to to, że chłopak ma 15 lat, a jego pseudo to HanAssholeSolo!
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Jazda po CNN już wcześniej się zaczęła. :p
Ma się rozumieć, że wraz z tradycyjną jazdą po Żydach.
1499162270013.jpg
 

chaplean

Well-Known Member
181
427
okazuje się, że ten gif to może nie być robota hanassholesolo, tylko jakiegoś typa z meksyku. cnn szantażowało nie tego człowieka. info niepotwierdzone
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Jak to media potraktowały księdza Isakowicza-Zaleskiego.
Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski -> Odwołana dyskusja w TVP Info o ludobójstwie na Wołyniu

Wczoraj rano zadzwonił do mnie redaktor z programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info, zapraszając mnie do udziału w dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Emisja „na żywo” miała być godz. 20.10. Pomimo wielu innych zajęć zdecydowałem się dla dobra sprawy przyjąć to zaproszenie. Zwłaszcza, że miałem mówić o duchownych katolickich pomordowanych przez UPA. Gdy jednak swoim samochodem przejechałem już 150 kilometrów w kierunku stolicy dostałem od tego samego redaktora drugi telefon, informujący mnie, że dyskusja ta została odgórnie odwołana.

No cóż, tak wygląda „wolność słowa” w programie publicystycznym, którego szefem jest Dawid Wildstein z „Gazety Polskiej Codziennie”.

PS. A na gloryfikację neobanderowców zawsze jest miejsce na antenie TVP Info. Vide: program Marii Przełomiec.​

A co, niech wróg polityczny traci czas i pieniądze na benzynę.
TVP to po prostu jebane skurwysyny. Tak było za komuny, żydokomuny, SLD, PO i jest nadal za PiS.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Google zaczęło cenzurować Orbana.
Orban w przemówieniu powiedział:
Europa nie jest wolna, ponieważ wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie mówienie prawdy jest zabronione. Zabrania się mówić, że ci, którzy tutaj przyjeżdżają nie są uchodźcami, a Europa jest zagrożona przez imigrację.

Nie wolno mówić, że dziesiątki milionów są gotowe ruszyć w naszym kierunku

Wideo stało się bardzo popularne w całej Europie. I co zrobiło Google?
- Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści.

tu rzeczone wideo:


źródło: http://wsedno24.pl/index.php/2017/0...sc-to-prawda-mowienie-prawdy-jest-zabronione/
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Ja już obejrzałem. Jeśli powstanie taki dokument i pokażą w nim to o czym mówią, to będzie grubo. Propaganda takich stacji jak CNN doprowadzała(+wspierała i kłamała na temat) do wojen i konfliktów w całym XX i XXIw. Wpłaciłem nawet małą sumę.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Każdy w sumie wie, że CNN to fake news, a ich reporterzy to ścierwo. Ale jak patrzę jak oni idą w zaparte, manipulują, napuszczają psy, kłamią i jeszcze w tym wszystkim próbują się prezentować jako tych moralnych, obiektywnych i stojących wyżej w reporterskim świecie jako stacja i ludzie, to się nóż w kieszeni otwiera.



Sytuacja dotyczy ostatnich wydarzeń i rzekomego braku potępienia nazistów i białych supremacystów(?). Oczekują, że ludzie będą się płaszczyć przed nimi i w jednej sekundzie śpiewać jak im zagrają, a kiedy ktoś tego nie robi od razu, to oczywiście wspiera te grupy. Szaleństwo.
 
Do góry Bottom