Partia Libertariańska (facebook)

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Olędzki to jakiś niezły śmieszek

http://partialibertarianska.org/wp-content/uploads/2013/09/Uchwała-nr-6.pdf

Uchwała nr 6/2014 Rady Krajowej Partii Libertariańskiej z dnia 22 lutego 2014 roku

W sprawie pouczenia Krzysztofa Olędzkiego.

Na podstawie §6 oraz §12, pkt. 2 Statutu Partii Libertariańskiej, zarządzamy co następuje:

§1 W związku pojawieniem się na portalu Internetowym facebook wydarzenia "[Kontrowersyjny humor] Mariusz Trynkiewicz NAUCZYCIEL ROKU 2014" założonego przez portal "prawa-ucznia.pl", Rada Krajowa Partii Libertariańskiej postanawia POUCZYĆ redaktora naczelnego w/w portalu, pana Krzysztofa Olędzkiego i nakazuje usunąć w/w wydarzenie oraz wzmiankę o nim na portalu "prawa-ucznia.pl".

§2 W razie nie zastosowania się do §1 w terminie 48 godzin od otrzymania pisemnego pouczenia, Rada Krajowa złoży wniosek do Sądu Naczelnego Partii Libertariańskiej o usunięcie p. Krzysztofa Olędzkiego z Partii Libertariańskiej oraz bezzwłocznie zawiesi go w prawach członka Partii.

§3 Uchwała wchodzi w życie z dniem dostarczenia pouczenia panu Krzysztofowi Olędzkiemu, tj. 22 lutego 2014r.
 
F

Filip

Guest
Z tymi imigrantami (a raczej sprowadzanymi przez państwo uchodźcami), to ja nie miałbym nikomu za złe, kto ma jakieś odmienne zdanie, ponieważ w warunkach etatyzmu są rozwiązania lepsze i gorsze, a propozycji ze stałego repertuaru libertarian wobec obaw ludności (posiadanie broni, zmiany w działaniu wymiaru sprawiedliwości, likwidacja zasiłków) raczej obecnie rządzący nie są chętni zastosować. W każdym bądź razie, pomijając kwestię że kultury nie są sobie równe, każdy kto mieszkał obok miejsc, gdzie mieszkają mówiąc poprawnie politycznie stali bywalcy MOPSów, domyśla się co mam na myśli.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Z tymi imigrantami (a raczej sprowadzanymi przez państwo uchodźcami), to ja nie miałbym nikomu za złe, kto ma jakieś odmienne zdanie, ponieważ w warunkach etatyzmu są rozwiązania lepsze i gorsze, a propozycji ze stałego repertuaru libertarian wobec obaw ludności (posiadanie broni, zmiany w działaniu wymiaru sprawiedliwości, likwidacja zasiłków) raczej obecnie rządzący nie są chętni zastosować. W każdym bądź razie, pomijając kwestię że kultury nie są sobie równe, każdy kto mieszkał obok miejsc, gdzie mieszkają mówiąc poprawnie politycznie stali bywalcy MOPSów, domyśla się co mam na myśli.

Nie zamieniaj tego watku w kolejny temat o imigrantach! Blagam! Zaraz wlezie tu WnusioPinocheta i Sebastian i zasypia nas znowu linkami.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Świderski to chyba autor tego bloga: http://gps65.salon24.pl/

Na 100% to on:

http://gps65.salon24.pl/670564,kandyduje-na-posla

Świderski: "Jestem członkiem założycielem Partii Libertariańskiej. Oprócz tego popieram partię KORWiN, Kongres Nowej Prawicy, Unię Polityki Realnej i Polską Partię Piratów."

Ciekawe dlaczego o Atorze tak trabili w mediach, a o GPS-ie Swiderskim nic. Dla mnie Ator to no-name, a GPS od dosc dawna tego swojego bloga pisuje (i blogi na wielu innych portalach) i chyba jest dosc popularny w naszym srodowisku.

P.S. Ktos mu "fajny" komentarz wlepil:

"Z waszej partii kandyduje syryjska agentka.
Jesteś skończeni, zdrajcy."

Ludzie to maja ostro nasrane pod kopula....
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Ciekawe dlaczego o Atorze tak trabili w mediach, a o GPS-ie Swiderskim nic. Dla mnie Ator to no-name

To, że Ty znasz lepiej GPS nie znaczy, że on jest popularny a Ator to no-name.
Ator to jeden z najpopularniejszych polskich Youtuberów poruszających tematy polityczne.
Ma ponad 180 tys. subskrybentów a jego filmy oglądano ponad 50 mln. razy (więcej nawet od Maxa Kolonko).
Porusza też tematy nie związane z polityką, więc może dotrzeć do większej liczby nieprzekonanych.
GPS to mało znany niszowy bloger. Jego blog ma nieco ponad milion odsłon czyli 50 razy mniej od obejrzeń filmów Atora.
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
To, że Ty znasz lepiej GPS nie znaczy, że on jest popularny a Ator to no-name.
Ator to jeden z najpopularniejszych polskich Youtuberów. Ma ponad 180 tys. subskrybentów a jego filmy oglądano pond 50 mln. razy.
GPS to mało znany niszowy bloger. Jego blog ma nieco ponad milion odsłon czyli 50 razy mniej od obejrzeń filmów Atora.

OK. Jak zwykle okazalo sie, ze zyje w innej rzeczywistosci.... Smuta.
 
F

Filip

Guest
Nie zamieniaj tego watku w kolejny temat o imigrantach! Blagam! Zaraz wlezie tu WnusioPinocheta i Sebastian i zasypia nas znowu linkami.
Dlaczego piszesz o imigrantach w temacie o Partii Libertariańskiej? Sprawdziłem i nikt nawet na poprzedniej stronie nie napomknął o nich ani słowem. To pomyłka, brak rozeznania, czy umyślnie starasz się zrobić tu burdel?
Nie pamiętam, może pomyliłem wątki, ale chyba pisałem to w kontekście prawicowo/lewicowych odchyleń u libertarian. Ale jak tak to razi, to przepraszam.
OK. Jak zwykle okazalo sie, ze zyje w innej rzeczywistosci.... Smuta.
Jak wielu libertarian z tego co obserwuje.
Moim zdaniem bardzo sensowne posunięcie, jednak KORWiN jest najbardziej liberalną partią i na obecne czasy tylko w ten sposób mogą się przebić.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
libertarianin.tom:

>>Filip napisał:
Jak wielu libertarian z tego co obserwuje.

Yup, i to ze mam zablokowanego youtube'a tez nie pomaga... (nie chce mi sie ciagle laczyc przez proxy...)

Poza tym wole o polityce i ekonomii czytac niz sluchac/ogladac. Do ogladania wole filmy fabularne.<<

Ja nie jestem libertarianinem (zwłaszcza nie jestem w dość ostrym sensie preferowanym na tym forum), korzystam chętnie z You Tube, nie podzielam konserwatywno-religijnej części poglądów Świderskiego, a mimo to wyczaiłem Świderskiego dawno temu, cenię NIEKTÓRE jego analizy (podzielam je lub przynajmniej uważam, że dają do myślenia). Uważam, że dla PL będzie korzystne, jeśli GPS nie opuści tej partii.

W przeciwieństwie do GPS ten Ator kompletnie nie był mi znany, a jak już poznałem go przez info na tym forum, to uważam go za bardzo wątliwą zdobycz Korwina ("syryjska agentka" absolutnie jest lepsza), w zasadzie podzielam punkt widzenia wyrażony bez ogródek tu:

https://libertarianizm.net/threads/...newsy-i-ciekawostki.5222/page-173#post-163952
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Od dawna Korwin miał taki pomysł, żeby otoczyć swoją partię szerszym ruchem ludzi niekoniecznie w pełni zgodnych z jego poglądami. Inaczej bardzo ciężko przekroczyć próg 5%. To z resztą było jedną z przyczyn (przynajmniej oficjalnie) konfliktu w KNP z "betonem" i założenia KORWiNa. Więc w sumie Korwin i Wipler dość konsekwentnie realizują swój pomysł przed tymi wyborami, wciągając na listy Miriam i teraz tego Atora (i żeby nie było wątpliwości, nie oceniałem poglądów Atora tylko jego popularność w Internetach w porównaniu do GPS).
 
Ostatnia edycja:

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Nie znam innych poglądów Atora niż te na broń palną. Możliwe, że jego poglądy sa nawet lepsze niż poglądy JKM, trudno mi powiedzieć. Po prostu dodałem osobisty przykład, bo nie jest całkiem wykluczone, że statystyki odsłon jakoś zamazują rzeczywistość (a w każdym razie mejnstrim istnieje też w necie, więc skutecznie wzmacnia to, co jest mu jakoś bliższe.)

Pomysł Korwina oceniam raczej pozytywnie.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Pomysł na założenie ugrupowania, odwołującego się w swoich założeniach programowych do libertarianizmu, powstał we wrześniu 2012 roku. Po wstępnych ustaleniach co kształtu formacji zawiązał się pierwszy zarząd. Pierwszym marketingowym krokiem nowej inicjatywy było stworzenie strony na portalu Facebook.

Zawsze mnie rozpierdala to wytłuszczone zdanie, bo w zasadzie zawarta jest w nim cała historia PL.

Btw, dlaczego wszelkie organizacje wolnościowe mają swe centrum we Wrocławiu? Wiem, że dużo wolnościowców narobił wrocławski KoLiber. Stowarzyszenie Libertariańskie też ma siedzibę we Wrocławiu, to ma jakiś związek?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Układ Wrocławski, przypadeg? We Wrocławiu zawsze było lepiej niż w innych częściach Polski, a właśnie tam są anarchiści i wolnorynkowi ekonomiści!
 

niohnioh

Kucolibertarianin
77
168
@Amel
Widziałem kiedyś komentarze jakiegoś keynesisty o sekcie autriackiej we Wrocławiu, która szkaluje normalną ekonomię :). Jeśli się nie mylę, to we Wrocławiu wykłada prezes polskiego Instytutu Misesa - Mateusz Machaj, oraz inni członkowie Instytutu Misesa. Mają chyba opanowaną dużą cześć jakieś uczelni. Przez to produkują dużo wolnościowców w tamtym rejonie. Mają tam też swoją siedzibę:
http://mises.pl/kontakt-2/
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Co to?

https://www.facebook.com/groups/282858985410193/

Wygląda na jakże modne w środowisku kuców rozmnażanie przez podział. PL nie odniosła sukcesu, dlatego w ramach jej reaktywacji powołany zostanie nowy podmiot o chwytliwej nazwie "Nowa Generacja", gdzie przejdzie resztka ludzi aktywnych w PLu. Tym sposobem z liczby głosów na jakie mogą liczyć libki w skali kraju, czyli liczby równej błędowi statystycznemu, będzie można liczyć na błąd statystyczny dzielony przez 2 :)
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Może mi ktoś wytłumaczyć w kilku słowach jak skończyła się PL? Przez chyba dwa lata w miarę regularnie publikowali na FB i jakieś spotkania organizowali, a potem się spierdoliło, ale nie wiem dlaczego.
 
Do góry Bottom