Partia Libertariańska (facebook)

MJA

Member
36
0
Przeglądając facebooka wpadłem ostatnio na taki fanpage:

http://www.facebook.com/pages/Partia-Libertariańska/286158654821584?fref=pb

Piszą:

"Nasza organizacja jest na razie nieformalną partia polityczną, która 1 października przejdzie do działania oraz pracy nad zarejestrowaniem partii. Budowana jest strona internetowa a ten fanpage będzie jej 'odgoną' na Facebooku. Nie jesteśmy skupieni jedynie na tym medium internetowy."

Pomijając fakt, że sypią literówkami, czy ktoś ich zna? Czy to poważna inicjatywa?
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Inicjatywa jest niepoważna ale sympatyczna, nie jest powiązana z Forum ale należy do niej 6 userów, ma 30 fanów na Fejsie, uruchomiona jest przez Aegera i mnie.
 
A

Aeger

Guest
Istotnie - sypię literówkami ale to wpis testowy. Jak się dorobimy czegoś co można pokazać to się poprawi od razu.
 
OP
OP
MJA

MJA

Member
36
0
Fajnie, że coś robicie, natomiast na Waszym miejscu bym się określił - czy robicie to na poważnie, czy dla jaj :) Jeśli na poważnie to przypuszczam, że wiele osób z tego forum, w tym ja chętnie by Wam w jakiś sposób pomogło.

W międzyczasie zachęcam do polubienia mojego małego tworu, który tworzę od czerwca:

http://www.facebook.com/StrefaWolnosci
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ciekawe ilu tam jest fanów Józka P?
Jeszcze nie tak dawno pojawiła się (i równie szybko zniknęła) w necie strona libertarian, na której pierwszym artykułem był pean sławiący socjalistycznego bandziora z Bezan. ;)
 

papuv

Member
196
5
Oki - to ja się dołączam i mam nadzieję, że kiedyś zrobi się na poważnie z tą partią libertariańską.
PS: Może by tak pomógł w desginie czarny orzeł z profilu z prawej strony ?
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Obawiam się, że sprawy "partyjne" mogą za jakiś czas zrobić niemiły dla oka flood na Forum (było już coś takiego kiedyś ;), dlatego zamykam ten wątek. Nie ma sensu śmiecić na lib.net zabawą w mikropolitykę.

Gdyby ktoś chciał dyskutować w tym zakresie to tymczasowe miejsce jest zrobione tutaj: http://www.partialibertarianska.pun.pl/, docelowo się zobaczy jak to będzie.
 

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Czytam sobie forum partii i mam nadzieje że starsi użytkownicy z tego forum trochę ogarniają nowe towarzystwo. Wszędzie widze: to zbyt radykalne, nie trafimy z tym do ludzi itp. Obawiam się żeby nie zmieniło się to w drugą Platformę, bo okaże się jeszcze że KNP ma bardziej libertariański program niż PL. Jeśli coś ma w nazwie libertarianizm to musi być radykalne, bo inaczej bardzo łatwo będzie ukraść nazwę. istnieje też ryzyko że po czasie w Partii Libertariańskiej będzie więcej karierowiczów niż ideowców i nikt już nie będzie się trzymał ideowej linii. Widze na przykład że pojawiają się na forum ludzie którzy piszą że obowiązek szkolny musi zostać zachowany bo inaczej będzie pełno idiotów. W takim towarszystwie libertarianizm a nawet klasyczny liberalizm szybko się rozpłynie.
Partia libertariańska musi być radykalna, a radykalne ideę faktycznie nie sprzedają się jakoś super. Dlatego patrząc realnie to widzę misje takiej partii jak działalność edukacyjną i uświadamianie myślących ludzi że istnieje taki nurt ideowy. Czyli tak jak KNP robi to z konserwatywnym liberalizmem. Oczywiście nie twierdzę że nie możzna tego robić lepiej niż KNP i nie obsadzić kilku miejsc w sejmie, ale zdobycie jakiegoś poważnego wpływu w polityce uważam za nie realne.
Jeśli ktoś na prawdę chce mieć jakiś poważzny wpływ to proponuje tworzyć partię umiarkowaną i nazwać ją np. Ruch Obniżenia Podatków. Wtedy jakaś szansa istnieje i nie zachodzi obawa o zepsucie pojęcia libertarianizm, jak się partia zeszmaci to trudno.
Ja po prostu nie chciał bym żeby pod szyldem libertarianizm wyszedł jakis polski Gary Johnson i pierdolił o opodatkowaniu marichuany bo to brzmi jak gówno dla mnie.*
Gdy nazwa libertarianizm straci swój radykalny charakter trudniej będzie przyciągnąć wartościowe jednostki, których może nie jest zbyt wiele ale nie są podatni na prostacką manipulację jak te "masy" do których PL chce trafić, a masy raz są libertariańskie a drugiego dnia nazistowskie.


*czepiam się Johnsona o tą trawę bo przecież chyba jest więcej miejsc na świecie że posiadanie i uprawa jest po prostu zdepenalizowana więc nie wiem czemu Johnson wybrał regulowanie "problemu". nie wiem w jaki sposób to ma pomóc.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Czytam sobie forum partii i mam nadzieje że starsi użytkownicy z tego forum trochę ogarniają nowe towarzystwo. .

Jacek Sierpiński - Koordynator Programu Politycznego, nie jest "nowym towarzystwem" także możesz spać spokojnie, zresztą czemu piszesz tutaj , a nie na forum PL ?
 

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Przecież nie napisałem że Jacek Sierpiński jest "nowym towarzystwem" ani nic co mogłoby sugerować coś takiego. M.in. Jacka Sierpińskiego miałem na myśli pisząc użytkownikach z tego forum.
Pisze tutaj bo tu jest temat o partii.
 
  • Like
Reactions: Avx
Do góry Bottom