Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Jezus to...

  • Komuch.

    Votes: 25 31,3%
  • Zwykła kanalia.

    Votes: 15 18,8%
  • Libertarianin.

    Votes: 15 18,8%
  • Liberał klasyczny/minarchista.

    Votes: 17 21,3%
  • Leming.

    Votes: 10 12,5%

  • Total voters
    80
R

ramon

Guest
picfull2_54548ff4235b9.jpg



Żona JEZUSA czy grzesznica?//
Kim była Maria Magdalena i jaki miała wpływ na rozwój religii?//
 
R

ramon

Guest
dla mnie był komuchem na podstawie tego co wiem o nim z różnych źródeł... kilka dobrych czynów nie anulują faktu że ktoś przez jeden czyn jest dla mnie komuchem...
Bełkocesz chyba tylko dla samego bełkotu, gdyż z twoich kretyńskich wypocin nic rzeczowego nie wynika/

Jezus nie mógł być żadnym komunistą, gdyż /pomijając wiarę w Boga/ głosił poszanowanie własności prywatnej oraz był monarchistą/
 
R

ramon

Guest
Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji
Nkt jeszcze nie stwierdził /poza niedouczonymi dyletantami/, że Biblia zawiera bzdury.Wręcz przeciwnie, coraz więcej jest dowodów na to, że Biblia w niczym się nie myli, a co zaczynają przyznawać nawet ateistyczni naukowcy/
/np. były ewolucjonista dr Robert Gentry/

Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem,
Silenie się na podwórkową filozofię nie przysporzy ci rozumu/
Nie rozumiem, jak można kwestionować istnienie osoby, na temat której jest tyle dowodów istnienia, jak na żadną inną z tego samego okresu/ Kwestionowanie, lub poddawanie tego w wątpliwość świadczy o skrajnej głupocie, lub wyjątkowo złej woli/
miliony ludzi (często niewinnych) zginęło przez te cholerne religie
Powtarzasz komunały, jakby żywcem wyjęte z ateistycznego pisemka dla prostaków p.t. „Bezbożnik”/
/powinieneś więcej czasu poświęcać na podręczniki szkolne, a nie siedzieć przed komputerem/.
Największymi ideologami zniewolenia człowieka w dziejach ludzkości byli ateiści, to jednak starają się przedstawić siebie, jako zatroskanych bezpieczeństwem i prawami człowieka osobników miłujących pokój/

Bez Boga ani do proga a wciąż wielu to drażni. Módlmy się za tych ludzi o łaskę opamiętania i nawrócenia.
 
D

Deleted member 6431

Guest
O ile mi wiadomo nikt nikogo w tym kraju nie zmusza do przyjmowania jakiejkolwiek wiary. Do religi.
Paczpan nikt nie przymusza ale plują bo tak lubią???może ich pocieszy to że jak pisowcy zrobią dobrobyt to religia mało kogo będzie obchodziła.
 
D

Deleted member 6852

Guest
A myślałem, że Libnet będzie wolny od tego plugastwa znanego jako Religia :D

Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem, który miał matkę dziewice
A ja myślałem,że na forum wolnościowym nikt nie będzie szydził,
czepiał się ludzi wierzących i ich religii. Pełno tego jest na
forach dla ateistów, i gimbo ateistów,
a najśmieszniejsze jest to,że tacy ludzie określają się jako
liby, ale to widać teraz taka moda jest.
 
D

Deleted member 6960

Guest
^Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? (...) Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę?^
Mt 20, 1-16.

Bardzo wolnorynkową wymowę ma ta przypowieść. Niezależność umów. Nie ma tam populistycznych haseł o godnej płacy itp.

Jest też w przypowieści ^ Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny^ Cenna rada dla inwestorów.

Jezus był liberałem ?
 
D

Deleted member 6564

Guest
Jezus odrzucił państwowy pieniądz
Posłali natomiast do Niego kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli pochwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?» Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.
 

kran

Well-Known Member
703
698
Papirus, w którym jest mowa o żonatym Jezusie. Profesor teologii z Uniwersytetu Harvarda, Karen L. King, wydała oświadczenie, ujawniając istnienie fragmentu egipskiego papirusu, który zawiera pierwsze znane wyraźne odniesienie do małżeństwa Jezusa.Badania naukowe wykazały, że kontrowersyjny fragment papirusu sugerujący, że Jezus był żonaty, nie jest fałszerstwem.

1606832311512.png
Is ‘The Gospel of Jesus’s Wife’ a revelation or a hoax?

Fragment of a fourth-century codex contains a dialogue between Jesus and his disciples in which Jesus speaks of “my wife.” This is the only extant ancient text which explicitly portrays Jesus as referring to a wife.(c) Karen L. King 2012


 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Papirus, w którym jest mowa o żonatym Jezusie. Profesor teologii z Uniwersytetu Harvarda, Karen L. King, wydała oświadczenie, ujawniając istnienie fragmentu egipskiego papirusu, który zawiera pierwsze znane wyraźne odniesienie do małżeństwa Jezusa.Badania naukowe wykazały, że kontrowersyjny fragment papirusu sugerujący, że Jezus był żonaty, nie jest fałszerstwem.

View attachment 7774
Is ‘The Gospel of Jesus’s Wife’ a revelation or a hoax?

Fragment of a fourth-century codex contains a dialogue between Jesus and his disciples in which Jesus speaks of “my wife.” This is the only extant ancient text which explicitly portrays Jesus as referring to a wife.(c) Karen L. King 2012


Apokryfów jest na pęczki. Totalnie bez znaczenia.
 

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Czy katolik może być libertarianem, czy to w ogóle wykluczone zważywszy na hierarchię kościelną i konieczność narzucaniem społeczeństwu prawa zgodnego z kościelnym?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Hierarchia nie jest jakoś specjalnie nielibertariańska. Nie zauważyłem w doktrynie katolickiej konieczności narzucania prawa kościelnego społeczeństwu - dowodem na to jest choćby prawo w Polsce, które nie jest zgodne z prawem kościelnym.
 
Do góry Bottom