1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

1. Komuch.

22 głos(y/ów)
    29,7%
  2. Zwykła kanalia.

13 głos(y/ów)
    17,6%
  3. Libertarianin.

15 głos(y/ów)
    20,3%
  4. Liberał klasyczny/minarchista.

15 głos(y/ów)
    20,3%
  5. Leming.

10 głos(y/ów)
    13,5%
Multiple votes are allowed.
  1. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 584
    Nie, chodzi mi o zinstytucjonalizowane religie, które to (fundamentalne) pytanie spychają tak naprawdę na dalszy plan.

A jeśli Slavic pisze serio z tą wiarą w kapitalizm (w co serio chcę wątpić), to też nazwałbym to rodzajem obsesji.

2. Slavic

Slavic Wolnorynkowiec

Polubienia:
    584
    To dobrze, że wątpisz bo fanatykiem nie jestem ;) Nienawidzę po prostu religii i instytucji, które narzucają mi jak mam żyć i ich baranków którzy własnego zdania nie mają.

3. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 693
    Dla tego nie jeżdże na zloty libnetu. Człowiek zapłaci a później musi wysłuchiwać wynurzeń jakiegoś pojeba

wah i (deleted member) lubią to.
  4. lernakow

lernakow Guest

Skąd ta nienawiść? Ktoś Cię skrzywdził - rozpamiętujesz i cierpisz? O ile mi wiadomo nikt nikogo w tym kraju nie zmusza do przyjmowania jakiejkolwiek wiary. Do religi. Jest swobodny wybór własnego światopoglądu. Nie rozumiem skąd nienawiść do ludzi o innych poglądach.

nazimno, sabat, wah oraz 5 uzytkowników lubi to.
  5. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    ale np zakazami handlu w niedziele i swięta zmusza do dostosowywania sie i życia wedle jakichś sekciarkich kaprysów

Alu lubi to.
  6. Slavic

Slavic Wolnorynkowiec

Polubienia:
    584
    Nie, mnie nikt nie skrzywdził. Ale miliony ludzi (często niewinnych) zginęło przez te cholerne religie i miliony zginie. Stąd moja nienawiść do tej zbiorowej głupoty. Dopóki religie będą istnieć ludzie będą nawzajem masowo się zabijać. Jeśli ty tego nie potrafisz zrozumieć to już nie moja wina.

7. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 813
    Mówisz o sekcie związkowców, czy ulubionych przez gimboateistów sekcie czarnych?

8. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 663
    Taa, a dopoki nie znikna roznice spoleczne to tez sie nie przestana zabijac! (jak to mawiaja Marksisci). Czemu nie jestes sobie w stanie wyobrazic ludzi roznych religij zyjacych w zgodzie? Ja to widze na co dzien i nic w tym nie ma dziwnego.

sabat, wah i (deleted member) lubią to.
  9. Slavic

Slavic Wolnorynkowiec

Polubienia:
    584
    Jak zobaczę to uwierzę, za to widzę ludzi różnych narodowości żyjących ze sobą w zgodzie.

10. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 663
    Mam znajomych buddystow, ateistow, chrzescijan, muzlumanow i jednego hindusa. Poki co nikt nikomu glowy nie urwal...

11. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    problemem są tacy, co se ubzdurali że np na jakimś terytorium nie stanowiących ich własności trza innym narzucić swoją religie, czy w wersji umiarkowanej inni niż dominująca religia muszą sie dopasować, np nie handlować w niedziele, nie mieć kilku żon itp
    to ze komuchy ze związków popierają nie oznacza że jest to jeden z elementów dominującej w polsce religii i faktem jest że żyjąc w polsce nie jest sie zmuszanym do tej religii, ale nie jest sie wolnym od jej wpływów na swoje życie, bo w wielu aspektach życia codziennego, jest sie konfrontowanym z prawem/zasadami/tradycjami motywowanymi chrześcijaństem w wersji rzymskokatolickiej
    i podobno miałeś strasznie nie czytać mojego pijackiego bełkotu

12. xawas

xawas Guest

Religia na wesolo.

wah, Pestek, Hitch oraz 2 uzytkowników lubi to.
  13. xawas

xawas Guest

Historia zdrady i cierpienia. Jak umierał Jezus?

Biczowanie

Postanowiono więc, aby Jezusa ubiczować. Miała to być próba zaspokojenia żądzy krwi Żydów. Piłat liczył, że widok ubiczowanego Nazarejczyka sprawi, że mieszkańcy Jerozolimy stracą ochotę na zabijanie kogokolwiek na kilka godzin przed Paschą.

Żydom zgodnie z prawem można było wymierzyć jedynie 39 uderzeń biczem. Z tego wynika, że Jezusa biczowano według zasad rzymskich. Na ciele osoby, której postać odcisnęła się na Całunie Turyńskim, można doliczyć się około 120 uderzeń. Jezusa biło dwóch mężczyzn o różnym wzroście.

Oprawcy unikali uderzeń w klatkę piersiową, bo to mogło doprowadzić do zgonu Jezusa - oznacza to, że byli biegli w swoich fachu i nie pierwszy raz wykonywali podobne kary. Biczowano dwoma rodzajami narzędzi. Flagrum taxillatum składało się z trzech rzemieni, na końcu których umieszczano dwie ołowiane kulki. Były więc to uderzenia mogące łamać kości i zadawać bolesne rany tłuczone. Potem używano również podobnych biczy, ale tym razem z rzemieniami, na końcu których zamontowane były metalowe haczyki, które dosłownie wyrywały kawałki ciała.

Tak zmaltretowanego Jezusa na powrót przywiedziono do Piłata, który znów ukazał go Żydom, mówiąc "Ecce Homo", "Oto Człowiek". Gdy jednak ponownie nie chciał wydać go na ukrzyżowanie, arcykapłani zarzucili mu, że przez taką decyzję sprawia, że nie jest przyjacielem cesarza. Wtedy Piłat ogłosił wyrok śmierci i umył ręce. Fakt, że Jezus został skazany na śmierć krzyżową, a nie ukamienowanie, oznacza, że de facto ukarany został według przepisów rzymskich, a nie żydowskich.

Wiecej:
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/historia-zdrady-i-cierpienia-jak-umieral-jezus/wg0mvsc

nazimno, sabat, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
  14. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 584
    Niezły przeskok w narracji.

15. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 476
    To samo Moryc myślał o protestantyzmie.

16. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 693
    Jak któryś z was założy fabryke zamiast tyrać w cudzej to daj mi znać

17. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 476
    Masz własną fabrykę :O ?

18. The Silence

The Silence Well-Known Member

Polubienia:
    1 815
  19. enigma21

enigma21 miłujący prawdę

Polubienia:
    0
    Jezus Zbawiciel to wzór człowieka dla człowieka. Aby człowiek nie poniósł wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo.

20. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 486

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.