1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

1. Komuch.

22 głos(y/ów)
    30,6%
  2. Zwykła kanalia.

13 głos(y/ów)
    18,1%
  3. Libertarianin.

13 głos(y/ów)
    18,1%
  4. Liberał klasyczny/minarchista.

15 głos(y/ów)
    20,8%
  5. Leming.

10 głos(y/ów)
    13,9%
Multiple votes are allowed.
  1. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 210
    No tak, a ja kiedyś na jasełkach w szkole grałem tego cucka, Józefa...

2. Non Serviam

Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

Polubienia:
    1 785
    Ja grałem Heroda, miałem najbardziej wypasiony kostium ze wszystkich królów i innych wieśniaków, no i ogólnie można powiedzieć, że grałem główną rolę bo Jezusa grała lalka

snajper lubi to.
  3. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 700
    ja dawałem dyla z przedstawien szkolnych i recytacji bo sie balem wystepowac przed ludzmi xD

4. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 210

5. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 590
    Maria nie musiała się bać ukamienowania za cudzołóstwo. Jeśli faktycznie miała coś za uszami to wiedział o tym tylko Józef który chciał „odesłać ją potajemnie” aby ją chronić – czyli nie życzył jej źle. Skoro oboje zainteresowani gotowi byli utrzymać sekret to nie było potrzeby tworzenia legendy o zwiastowaniu i niepokalanym poczęciu. Chyba, że postanowili wykorzystać przepowiednię o Mesjaszu i obsadzić w tej roli swojego syna, ale wtedy Maria nie byłaby "puszczalska flądrą" ani "dającą dupy na prawo i lewo". Swoją drogą to ty musisz mieć chyba nie za ciekawe relacje z kobietami :D

nazimno, sabat i wah lubią to.
  6. kowaI

kowaI Well-Known Member

Polubienia:
    471
    Ciekawe na jakiej podstawie nonserwiam ukuł taką hipotezę?

7. Non Serviam

Polubienia:
    1 785
    Nie no wcale, żydzi wtedy nie kamieniowali za cudzołóstwo
    Oraz wszyscy dookoła którzy widzieli, że jest w ciąży.

To też możliwe, fajna spiskowa teoria, ja osobiście mam taką, że Jezus nigdy nie istniał, był to zbiorowy pseudonim artystyczno-religijny apostołów.

Bo nazywam cichodajkę cichodajką?

Na podstawie tego, że jako nastolatka spłodziła bachora poza małżeństwem? Skoro dała jednemu mogła obrabiać innych. To by nawet tłumaczyło dlaczego jej nie ukamieniowali - jeżeli dała dupy wszystkim sąsiadom to każdy mógł myśleć ze to jego.

8. Jaranek

Polubienia:
    7 590
    Skup się kurwa. Wiadomo, że żona Józefa jest w ciąży. O tym, że coś nie gra wie tylko ona i Józef. Z tekstu wynika, że Józef dowiedziawszy się o całej aferze chciał ją chronić i "potajemnie oddalić" - a nie nakablować na nią do miejscowego SB. Z tego wniosek, że nie groziło jej kamieniowanie.

Mogli widzieć najwyżej tyle, że żona Jóefa jest w ciąży. Problem mógłby powstać dopiero gdyby Józef rozkręcił aferę o ojcostwo ale jak wcześniej pisałem nie było takiej obawy.

wah i sabat lubią to.
  9. Non Serviam

Polubienia:
    1 785
    Ale oni nie byli wtedy jeszcze małżeństwem tylko zaręczeni z tego co czytałem, to by musiał jakiś żydowski mędrzec (wołam @Eliahu Kugielkopf ) rozjaśnić czy jak jeszcze niezamężna ale zaręczona kobieta zajdzie w ciąże to czy można uznać to za cudzołóstwo i ukamieniować czy nie (w sensie nawet jakby Józef ją zaplodnił). Z resztą mogła i tak dać dupy komu innemu a Józefowi wciskać bajki aby mieć misiaczka który by ją utrzymywał (prawdopodobnie gdyby ją oddalił skończyłaby jako uliczna kurwa)

10. Jaranek

Polubienia:
    7 590
    Zaręczonych traktowano jak małżeństwo. Np. zaręczona kobieta korzystała z takiej ochrony jak mężatka. Współżycie z narzeczoną nie stanowiło cudzołóstwa karanego śmiercią.

Przecież chciał ja oddalić. O tym żeby tego nie robić przekonała go wizja której doświadczył a nie jej opowieści.

nazimno, sabat, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
  11. Wironin

Wironin Active Member

Polubienia:
    101
    To zdecyduj się czy Jezus nie istniał czy Maria kłamała bo to się wyklucza. Poza tym zaprzeczanie istnieniu historycznego Jezusa to wyjątkowo niewiarygodna teoria spiskowa.

12. Non Serviam

Polubienia:
    1 785
    Na podstawie przekazów biblijny i historycznych twierdzę, że była latawicą, a teorie sobie tak stawiam luźno i jak każda teoria spiskowa charakteryzuje się tym, że zaprzecza powszechnemu stanowi wiedzy, inaczej nie byłaby teorią spiskową ;). Nie wiem oczywiście, która wersja jest prawdziwa

13. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 671
    Podaj przekaz biblijny, że była latawicą. Niech się czegoś dowiem.

14. Non Serviam

Polubienia:
    1 785
    1.Zaszła w ciążę
    2.nie z narzeczonym
    3. Logiczny wniosek: puściła sie
    4: Nielogiczny wniosek: została zapłodnienia in vitro przez Jahwusia.

15. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 671
    Tak myślałem. Nie ma nic w przekazie biblijnym o tym, że była latawicą. Pierdolisz, jak typowy gimboateista. Idź do kąta, poklęcz na grochu, bo wprawiasz ateistów w zażenowanie.

16. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 340
    Nie no nie przesadzałbym w drugą stronę. U Nona, kuleje forma... sama teza, że puszczenie się bardziej prawdopodobne niż niepokalane jest chyba dość dobra ;)

Non Serviam lubi to.
  17. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 735
    Co ty @mikioli, przecież w przekazach jest że dzieciak był niepokalanie poczęty. To musi być prawda;)

Non Serviam lubi to.
  18. mikioli

Polubienia:
    4 340
    Mnie na historii uczono, że przekaz jednoźródłowy jest równoznaczny brakowi przekazu ;) No i wydarzenia nadprzyrodzone... no cóż, mógłbym uwierzyć w latające smoki, w porwania ufo... ale w niepokalane? RLY?

Dżizas był chyba nawet spoko filozofem... a zrobili z niego boga :(

19. bombardier

bombardier Well-Known Member

Polubienia:
    5 395
    Ile wynosi prawdopodobieństwo na niepokalane poczęcie?

20. mikioli

Polubienia:
    4 340
    Nie wiem przeliczmy... od czasów Jezusa urodziło się jakiś pierdyliard dzieci (chciałbym zauważyć), że pominę pierdyliard urodzonych przed ;) No i mamy jeden domniemany przypadek urodzenia niepokalanego... więc nawet zakładając, że to prawda, to szansa jest tak duża jak znalezienie cząsteczki HIV w rozcieńczanym zgodnie z zasadami homeopatii, 100% roztworze wirusa ;)

Ostatnia edycja: 18 Maj 2017

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.