1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

 1. Komuch.

  22 głos(y/ów)
  29,7%
 2. Zwykła kanalia.

  13 głos(y/ów)
  17,6%
 3. Libertarianin.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 4. Liberał klasyczny/minarchista.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 5. Leming.

  10 głos(y/ów)
  13,5%
Multiple votes are allowed.
 1. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  To jest anarchokapitalistą czy nie jest?! Mile widziane posty w formie rozprawki.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  828
  Polubienia:
  2 134
  Stawiam hipotezę: Jezus to człowiek, który nigdy nie istniał

   
  Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2015
  Hitch lubi to.
 3. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  Nie będę się rozprawiał ale według mnie Jezus był człowiekiem który prawdopodobnie istniał i nie był anarchokapitalistą.
   
  lernakow, Filip i Solitary Man lubią to.
 4. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Dać malutkiego palca i zawrzeć humorystyczne elementy w ankiecie i już ogólny śmieszkizm w temacie. Jak nie macie nic do powiedzenia oprócz głupich obrazków to mordy w kubeł, bo czekam z niecierpliwością na dysputy Jaranka, Xynoslava, Toma i drugiej strony uważającej Jezusa za komucha.
  Potem oczywiście podsumowanie i ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa.
   
 5. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 996
  Polubienia:
  7 178
  O Mahomecie lepiej nie :(
   
  kordek i workingclass lubią to.
 6. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 639
  Na pewno nie był randystą.
   
 7. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  Ale może to trudniejsze zadanie odjebać nas wszystkich zlokalizowanych w rożnych miejscach niż kilku gości skupionych w jednej redakcji. Wiec może jednak zaryzykujmy?
   
 8. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Ty jesteś jedynym śmieciem, który tutaj zaśmieca i nie tylko tutaj.
  To jest znamienne - przychodzi jeden sfrustrowany fagas do danego tematu, który internet ma za pewien upust swoich porażek i frustracji dnia codziennego i tylko "kurwa, kurwa, kurwa" i jako zazwyczaj jedyny lub jeden z nielicznych wysuwa zarzuty o braku potrzeby istnienia danego tematu.
  Jak nie chcesz o tym dyskutować to wypieprzaj w podskokach do innych interesujących twoją osobę tematów.
   
  sabat, osman i Luizy lubią to.
 9. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 529
  Polubienia:
  10 600
  Ja bym zaczął od zastanowienia się na ile wiarygodnym źródłem jest Biblia i na ile możliwe jest, że w stosunku do pierwowzoru była zmieniana w zależności od potrzeb. Nie znam się na tym i nie chce mi się tracić czasu na poszukiwania, ale z tego co pamiętam to pierwotnych egzemplarzy Nowego Testamentu nie ma, a to na czym opiera się nasza wiedza to wersja, która dziesiątki razy przechodziła przez ręce różnych starożytnych i średniowiecznych cenzorów, przepisywaczy i innych. Kościół przez wieki był synonimem władzy, a władzy nigdy nie należy ufać.
   
  kordek, Filip, Hitch oraz 2 uzytkowników lubi to.
 10. Cngelx

  Cngelx Guest

  Ciekawą koncepcję przedstawił Aleister Crowley. Znalazł on wspólną cechę łączącą Jezusa, Mahometa i Buddę. Wszyscy oni swojego "objawienia" doznali po tym jak długi czas przebywali w samotności.
  Ta samotność sprawiła, że im nieco odjebało, ale z drugiej strony to pozwoliło im wznieść się ponad zwykłych ludzi i z przekonaniem mówić, że ich schizy do głos samego Boga.

  Nie mogę powiedzieć, że Jezus był komuchem. On do czasu swojej samotnej wędrówki był zwykłym lemingiem, potem stał się lemigniem, któremu odjebało i przyciągał do siebie jeszcze większych lemingów.
  Jeżeli natomiast naprawdę udało mu się cudownie rozmnożyć chleb, czy przemienić wodę w wino to można powiedzieć, że był infoanarchistą.
   
  kordek, Tralalala i kr2y510 lubią to.
 11. Albert

  Albert Active Member

  Posty:
  135
  Polubienia:
  67
  Jeżeli anarchokapitalizm oznacza: życie w pełnej wolności - to tak, jest. Bo w Królestwie Niebieskim jest pełna wolność. A w modlitwie, którą przekazał Jezus Chrystus, mówimy: "jako w niebie, tak i na ziemi".

  Chyba, że anarchokapitalizm to co innego.
   
 12. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  moje zdanie na temat gościa juz chyba wszyscy znają, więc nie bede sie powtarzał...
   
 13. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 149
  Polubienia:
  4 593
  Ja wierzę w istnienie żydowskiej sekty, która stworzyła opowieści o cudownym nauczycielu, który nie istniał. Narodziny w dziwnych okolicznościach, cudowne ocalenie z rzezi, pobyt na pustyni, cuda, uzdrowienia, wskrzeszenia, poświęcający się bóg, zmartwychwstanie — to są wszystko stare jak świat elementy fabuły i powtarzają się w wielu mitach.
   
  osman, Ciek i Hitch lubią to.
 14. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  To poproszę, opisz tą pełną wolności w królestwie niebieskim.
   
 15. Ronbill

  Ronbill Active Member

  Posty:
  630
  Polubienia:
  672
  W tekstach jezusowych jest wiele postulatów podobnych do postulatów komunistów takich jak Engels, Mars ,ale katolicy mówią ,ze to Jezusa ścieżka życiowa ,że taką wybrał
   
 16. Patriciush

  Patriciush akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO

  Posty:
  118
  Polubienia:
  242
  Jezus jest monarchistą.
  "A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
  by nim uderzyć narody:
  On paść je będzie rózgą żelazną
  i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga*.
  A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię:
  KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW. "
   
 17. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 639
  Ja uważam, że Jezus mógł istnieć naprawdę, ale duża część wydarzeń z jego życia opisanych w Ewangeliach jest zmyślona, być może powielona z innych opowieści. Za wiarygodne mogę uznać takie wydarzenia jak chrzest udzielony mu przez jego krewnego Jana, nauczanie w Galilei a potem w Jerozolimie i ostatecznie śmierć na krzyżu w Jerozolimie. Takie wydarzenia (czyli bezwydarzeń z dzieciństwa) przedstawia Ewangelia Marka , która jest najstarszą z ewangelii, więc prawdopodobnie najmniej zniekształciła działalność historię Jezusa, choć i tak pojawiają się w niej elementy nadnaturalne jak uzdrowienia i inne cuda czy na końcu pusty grób.
  Przemawia do mnie hipoteza Jezusa jako proroka apokaliptycznego, głoszącego rychły koniec doczesnego świata i nadejście Królestwa Bożego. Jego przewidywania co do bliskości końca okazały się błędne, więc uczniowie (albo uczniowie uczniów) musieli przeinterpretować jego przesłanie.

  Jak kogoś interesuje to polecam przeczytać artykuł w miesięczniku Znak.
  http://www.miesiecznik.znak.com.pl/8612/calosc/jezus-zapomniany-prorok-apokaliptycznego-krolestwa

  A na poniższej stronie są różne teorie co do tego kim był Jezus.
  http://www.earlychristianwritings.com/theories.html
   
  snajper i (deleted member) lubią to.
 18. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 829
  Myślę, że Jezus biblijny, nawet jeśli nie istniał, to jest wzorowany na jakiejś prawdziwej postaci z tamtych czasów, pod okupacją rzymską w tamtym regionie było mnóstwo tego typu żydowskich proroków i buntowników, oglądałem kiedyś dokument o tym w TV. Jednym z największych konkurentów historycznego Jezusa (w tym programie założyli, że istniał) był ponoć Jan Chrzciciel, który również miał swoją sektę wyznawców (chrzcił Jezusa, więc mógł on do nich początkowo należeć).

  Według mnie historyczny Jezus, albo osoba na której był wzorowany była ówczesnym komuchem w stylu dzisiejszych oburzonych (niechęć do bogatych, równość), tylko wiadomo, inne czasy, i trochę inaczej to wtedy wyglądało, miało wymiar bardziej mistyczny. Mało prawdopodobne, żeby był protolibem, chociaż kto wie...
   
 19. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 516
  Nieistnienie Jezusa jako człowieka jest mało prawdopodobne... dlaczego? Bo musiało by też nie istnieć chociażby 12 apostołów... chyba ,że uważacie ,że 12 osób zbiera się i zmawia ,że wymyślą sobie przyjaciela ,który przynajmniej w sensie widzialnym jest człowiekiem :p... to już lepiej pójść w bajki Mahometa i gadać o objawieniu anioła itd... Moim zdaniem cała historia w sensie jej "ludzkiej" części trzyma się kupy... koleś był, nauczał, potem dopadli go religijni żydzi jako heretyka ,rzymianie siedzieli na beczce prochu to go ukrzyżowali... chyba nic nadzwyczajnego

  Propo Biblii to znamienne ,jest to ,że ewangeliści nie znali Jezusa i ich przekaz już jest zniekształcony. Poza tym charakterystyczne jest to ,że najstarsza ewangelia marka (podobno spisywana z słów piotra i pawła) jest najkrótsza ,co zdecydowanie pokazuje jak czas dodaje "fakty" do historii.

  Propos orientacji Dżizasa to dziwni mnie zaznaczanie ,że był komuchem... wydaje mi się ,że wynika to z poprostu ostrego antyklerykalizmu pewnych osób ,które zapominają ,że instytucjonalny kościół nie jest wynalazkiem jezusa. Moim zdaniem miarą liberalizmu jest stosunek do tzw. przymuszania . Komuchy zmuszają wszystkich do robienia tego co oni chcą, liberałowie jedynie w kwestii wspólnego bezpieczeństwa + sądownictwa i kosztów z tym związanych a libertarianie promują wolność totalną. Dla mnie jezus to liberał, nigdzie nie widziałem by siłą przekonywał do swoich racji czy promował tego typu zachowanie, ale jak wiadomo był za płaceniem podatków.
   
 20. Gość niedzielny

  Gość niedzielny Well-Known Member

  Posty:
  972
  Polubienia:
  2 014

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.