1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

1. Komuch.

22 głosów
    32,4%
  2. Zwykła kanalia.

12 głosów
    17,6%
  3. Libertarianin.

14 głosów
    20,6%
  4. Liberał klasyczny/minarchista.

12 głosów
    17,6%
  5. Leming.

10 głosów
    14,7%
Możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.
  1. mikioli

mikioli Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 433
    Nie wiem przeliczmy... od czasów Jezusa urodziło się jakiś pierdyliard dzieci (chciałbym zauważyć), że pominę pierdyliard urodzonych przed ;) No i mamy jeden domniemany przypadek urodzenia niepokalanego... więc nawet zakładając, że to prawda, to szansa jest tak duża jak znalezienie cząsteczki HIV w rozcieńczanym zgodnie z zasadami homeopatii, 100% roztworze wirusa ;)

Last edited: 18 Maj 2017
  2. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

Otrzymane Polubienia:
    10 302
    Widzę, że gimbateizm na propsie. No, ale to taki wątek.

Zgodnie z przewidywaniami, nie ma żadnych biblijnych przekazów, że Maria była latawicą - Biblia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Pozabiblijnych też. Można nie wierzyć w niepokalane poczęcie, ale powoływać się na Biblię jako dowód, to raczej objaw niedojebania umysłowego, bo inaczej tego nie mogę ująć.

I to nie jest kwestia logiki czy prawdopodobieństwa, bo nie o to w tym chodzi (w kwestiach religijnych).

Wie, wiem, byli ludzie w kosmosie, i Boga tam nie widzieli.

Last edited: 19 Maj 2017
  3. mikioli

Otrzymane Polubienia:
    2 433
    Zaraz zaraz... Non wyłuskał z tekstu informacje które mają znamiona prawdopodobieństwa ( Ciąża poza związkiem) i wyrzucił totalnie nieprawdopodobne. Prosta krytyka źródeł... Może robi to w prostacki sposób, ale samo stawianie tez znacznie bardziej prawdopodobnych od niepokalanego poczęcia jest prawilne.

Może Józef to libertarianiński orbiter, który nie czytał Rothbarda ani kelthuza i dlatego dał się wkręcić w to dziecko?

4. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Otrzymane Polubienia:
    4 298
    Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.

5. mikioli

Otrzymane Polubienia:
    2 433
    Wnioskowanie o wydarzeniu z skutków, a nie przyczyn to zupełne odwrócenie racjonalno-nakowego toku myślenia. Zresztą czy o prawdziwości czerwonego kapturka świadczy rozpowszechnienie plus wpływ tego toposu kulturowego na ludzkość? Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji, sprawa niepokalanego i generalnie kult maryjny to sporo ponad tysiąc lat po. Więc co ty mi tu Jaranku mówisz o rozwoju wypadków :D?

Non Serviam likes this.
  6. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Otrzymane Polubienia:
    4 298
    Jeśli traktujemy ewangelie jako całkowitą fikcję na równi z bajką o Czerwonym Kapturku to ta dyskusja od początku nie ma sensu bo dotyczy próby odtworzenia "rzeczywistego" przebiegu bajkowych przecież zdarzeń. Przy założeniu bajkowości tym bardziej zaskakują osobnicy wpadający na pełnej kurwie z wrzaskiem: "Królewna Śnieżka była dziwką!" :D

lernakow likes this.
  7. Non Serviam

Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

Otrzymane Polubienia:
    1 196
    No i czego to niby dowodzi? W tamtych czasach działała masa sekt, każda twierdziła ze ma monopol na prawdę i gdyby któraś do dziś przetrwała również twierdzilaby ze to przetrwanie to zasługa prawdziwości. Ale przy kilkuset sektach prawdopodobieństwo ze któraś się wpisuje w " kryzysowe" czasy jest bardzo duze. Padło na chrześcijaństwo..

8. lernakow

lernakow Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    476
    Witam.

Według Biblii ojcem był Jahwe

(54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Eze-18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.(BG)
    Dusza to osoba.
    Ez 18, 4 - Umrze - przedwcześnie; osoba - dosł. dusza.

Last edited: 3 Lipiec 2017
    Jaranek and ultimate like this.
  9. Non Serviam

Otrzymane Polubienia:
    1 196
    Nawet jeśli to prawda, że Jahwuś zmajstrował Jezuska (co oczywiście prawdą nie jest, Maryja popuściła komuś szpary) to poniższy obrazek najlepiej obrazuje jak żałosną religią jest chrzescijaństwo

10. lernakow

lernakow Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    476
    Filozof grecko-rzymski Kelsos krytykował chrześcijaństwo.Chrześcijanie wg niego kilkakrotnie zmieniali teksty Ewangelii.

(Wszystkie wasze opowieści są tylko baśniami, którym nie potraficie nadać nawet pozorów prawdopodobieństwa, chociaż doskonale wiadomo, że przerabialiście trzy, cztery, a nawet więcej razy tekst waszej ewangelii, aby wykręcić się od stawianych wam zarzutów i oskarżeń)

Na temat pochodzenia Jezusa Celsus pisze :
    http://jewishchristianlit.com//Topics/JewishJesus/celsus.html

ultimate likes this.
  11. chaplean

chaplean Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    384
    niepokalane poczęcie znaczy, że maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego, a nie że urodziła jezusa jako dziewica

i skąd te pomysły, że maria była dziwką? przecież równie dobrze józef mógł być ojcem albo mogła zostać zgwałcona

12. workingclass

workingclass Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 426
  13. rawpra

rawpra Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 217
    Denominational-Chart01-GIF2.gif

libertarianin.tom co Ci wyszło?

14. Non Serviam

Otrzymane Polubienia:
    1 196
  15. bombardier

bombardier Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    1 669
    Stuprocentowy buddysta:

Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

Rzekli Mu uczniowie Jego: „Poucz nas o miejscu, w którym jesteś, bo trzeba, abyśmy go szukali.” Rzekł im: „Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości i on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, wtedy (świat) jest ciemnością”.

Jezus ujrzał dzieci karmione piersią. I tak rzekł do swoich uczniów: „Te dzieci karmione piersią są jako ten, kto wstępuje do Królestwa". Spytali Go: „Czy jako oseski wejdziemy do Królestwa?" Jezus odpowiedział: „Kiedy sprawicie, że dwa stanie się jednym, kiedy sprawicie, że wewnętrzne stanie się zewnętrznym, a zewnętrzne będzie jako wewnętrzne, a to co powyżej jako to co poniżej, gdy sprawicie, że męskie i żeńskie przekształci się w jedno, tak by męskie nie było męskim, a żeńskie żeńskim, gdy sprawicie, że oczy staną się jednym okiem, ręka zajmie miejsce ręki, stopa zajmie miejsce stopy, zaś obraz miejsce obrazu – wtedy wkroczycie do Królestwa".​

Last edited: 13 Pażdziernik 2017

Udostępnij Tą Stronę