1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

 1. Komuch.

  22 głosów
  32,4%
 2. Zwykła kanalia.

  12 głosów
  17,6%
 3. Libertarianin.

  14 głosów
  20,6%
 4. Liberał klasyczny/minarchista.

  12 głosów
  17,6%
 5. Leming.

  10 głosów
  14,7%
Możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.
 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  1 822
  Otrzymane Polubienia:
  2 433
  Nie wiem przeliczmy... od czasów Jezusa urodziło się jakiś pierdyliard dzieci (chciałbym zauważyć), że pominę pierdyliard urodzonych przed ;) No i mamy jeden domniemany przypadek urodzenia niepokalanego... więc nawet zakładając, że to prawda, to szansa jest tak duża jak znalezienie cząsteczki HIV w rozcieńczanym zgodnie z zasadami homeopatii, 100% roztworze wirusa ;)
   
  Last edited: 18 Maj 2017
 2. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  5 726
  Otrzymane Polubienia:
  10 302
  Widzę, że gimbateizm na propsie. No, ale to taki wątek.

  Zgodnie z przewidywaniami, nie ma żadnych biblijnych przekazów, że Maria była latawicą - Biblia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Pozabiblijnych też. Można nie wierzyć w niepokalane poczęcie, ale powoływać się na Biblię jako dowód, to raczej objaw niedojebania umysłowego, bo inaczej tego nie mogę ująć.

  I to nie jest kwestia logiki czy prawdopodobieństwa, bo nie o to w tym chodzi (w kwestiach religijnych).

  Wie, wiem, byli ludzie w kosmosie, i Boga tam nie widzieli.
   
  Last edited: 19 Maj 2017
 3. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  1 822
  Otrzymane Polubienia:
  2 433
  Zaraz zaraz... Non wyłuskał z tekstu informacje które mają znamiona prawdopodobieństwa ( Ciąża poza związkiem) i wyrzucił totalnie nieprawdopodobne. Prosta krytyka źródeł... Może robi to w prostacki sposób, ale samo stawianie tez znacznie bardziej prawdopodobnych od niepokalanego poczęcia jest prawilne.

  Może Józef to libertarianiński orbiter, który nie czytał Rothbarda ani kelthuza i dlatego dał się wkręcić w to dziecko?
   
 4. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 633
  Otrzymane Polubienia:
  4 298
  Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
   
 5. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  1 822
  Otrzymane Polubienia:
  2 433
  Wnioskowanie o wydarzeniu z skutków, a nie przyczyn to zupełne odwrócenie racjonalno-nakowego toku myślenia. Zresztą czy o prawdziwości czerwonego kapturka świadczy rozpowszechnienie plus wpływ tego toposu kulturowego na ludzkość? Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji, sprawa niepokalanego i generalnie kult maryjny to sporo ponad tysiąc lat po. Więc co ty mi tu Jaranku mówisz o rozwoju wypadków :D?
   
  Non Serviam likes this.
 6. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 633
  Otrzymane Polubienia:
  4 298
  Jeśli traktujemy ewangelie jako całkowitą fikcję na równi z bajką o Czerwonym Kapturku to ta dyskusja od początku nie ma sensu bo dotyczy próby odtworzenia "rzeczywistego" przebiegu bajkowych przecież zdarzeń. Przy założeniu bajkowości tym bardziej zaskakują osobnicy wpadający na pełnej kurwie z wrzaskiem: "Królewna Śnieżka była dziwką!" :D
   
  lernakow likes this.
 7. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  641
  Otrzymane Polubienia:
  1 196
  No i czego to niby dowodzi? W tamtych czasach działała masa sekt, każda twierdziła ze ma monopol na prawdę i gdyby któraś do dziś przetrwała również twierdzilaby ze to przetrwanie to zasługa prawdziwości. Ale przy kilkuset sektach prawdopodobieństwo ze któraś się wpisuje w " kryzysowe" czasy jest bardzo duze. Padło na chrześcijaństwo..
   
 8. lernakow

  lernakow Well-Known Member

  Posty:
  120
  Otrzymane Polubienia:
  476
  Witam.

  Według Biblii ojcem był Jahwe


  (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

  Eze-18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.(BG)
  Dusza to osoba.
  Ez 18, 4 - Umrze - przedwcześnie; osoba - dosł. dusza.
   
  Last edited: 3 Lipiec 2017
  Jaranek and ultimate like this.
 9. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  641
  Otrzymane Polubienia:
  1 196
  Nawet jeśli to prawda, że Jahwuś zmajstrował Jezuska (co oczywiście prawdą nie jest, Maryja popuściła komuś szpary) to poniższy obrazek najlepiej obrazuje jak żałosną religią jest chrzescijaństwo
  [​IMG]
   
 10. lernakow

  lernakow Well-Known Member

  Posty:
  120
  Otrzymane Polubienia:
  476
  Filozof grecko-rzymski Kelsos krytykował chrześcijaństwo.Chrześcijanie wg niego kilkakrotnie zmieniali teksty Ewangelii.

  (Wszystkie wasze opowieści są tylko baśniami, którym nie potraficie nadać nawet pozorów prawdopodobieństwa, chociaż doskonale wiadomo, że przerabialiście trzy, cztery, a nawet więcej razy tekst waszej ewangelii, aby wykręcić się od stawianych wam zarzutów i oskarżeń)

  Na temat pochodzenia Jezusa Celsus pisze :
  http://jewishchristianlit.com//Topics/JewishJesus/celsus.html
   
  ultimate likes this.
 11. chaplean

  chaplean Well-Known Member

  Posty:
  181
  Otrzymane Polubienia:
  384
  niepokalane poczęcie znaczy, że maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego, a nie że urodziła jezusa jako dziewica

  i skąd te pomysły, że maria była dziwką? przecież równie dobrze józef mógł być ojcem albo mogła zostać zgwałcona
   
 12. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 620
  Otrzymane Polubienia:
  2 426
 13. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 797
  Otrzymane Polubienia:
  3 217
  Denominational-Chart01-GIF2.gif

  libertarianin.tom co Ci wyszło?
   
 14. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  641
  Otrzymane Polubienia:
  1 196
 15. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  603
  Otrzymane Polubienia:
  1 669
  Stuprocentowy buddysta:

  Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

  Rzekli Mu uczniowie Jego: „Poucz nas o miejscu, w którym jesteś, bo trzeba, abyśmy go szukali.” Rzekł im: „Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości i on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, wtedy (świat) jest ciemnością”.

  Jezus ujrzał dzieci karmione piersią. I tak rzekł do swoich uczniów: „Te dzieci karmione piersią są jako ten, kto wstępuje do Królestwa". Spytali Go: „Czy jako oseski wejdziemy do Królestwa?" Jezus odpowiedział: „Kiedy sprawicie, że dwa stanie się jednym, kiedy sprawicie, że wewnętrzne stanie się zewnętrznym, a zewnętrzne będzie jako wewnętrzne, a to co powyżej jako to co poniżej, gdy sprawicie, że męskie i żeńskie przekształci się w jedno, tak by męskie nie było męskim, a żeńskie żeńskim, gdy sprawicie, że oczy staną się jednym okiem, ręka zajmie miejsce ręki, stopa zajmie miejsce stopy, zaś obraz miejsce obrazu – wtedy wkroczycie do Królestwa".​
   
  Last edited: 13 Pażdziernik 2017

Udostępnij Tą Stronę