1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

 1. Komuch.

  22 głosów
  31,9%
 2. Zwykła kanalia.

  12 głosów
  17,4%
 3. Libertarianin.

  14 głosów
  20,3%
 4. Liberał klasyczny/minarchista.

  12 głosów
  17,4%
 5. Leming.

  10 głosów
  14,5%
Możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.
 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 125
  Otrzymane Polubienia:
  2 898
  Nie wiem przeliczmy... od czasów Jezusa urodziło się jakiś pierdyliard dzieci (chciałbym zauważyć), że pominę pierdyliard urodzonych przed ;) No i mamy jeden domniemany przypadek urodzenia niepokalanego... więc nawet zakładając, że to prawda, to szansa jest tak duża jak znalezienie cząsteczki HIV w rozcieńczanym zgodnie z zasadami homeopatii, 100% roztworze wirusa ;)
   
  Last edited: 18 Maj 2017
 2. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  5 982
  Otrzymane Polubienia:
  11 000
  Widzę, że gimbateizm na propsie. No, ale to taki wątek.

  Zgodnie z przewidywaniami, nie ma żadnych biblijnych przekazów, że Maria była latawicą - Biblia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Pozabiblijnych też. Można nie wierzyć w niepokalane poczęcie, ale powoływać się na Biblię jako dowód, to raczej objaw niedojebania umysłowego, bo inaczej tego nie mogę ująć.

  I to nie jest kwestia logiki czy prawdopodobieństwa, bo nie o to w tym chodzi (w kwestiach religijnych).

  Wie, wiem, byli ludzie w kosmosie, i Boga tam nie widzieli.
   
  Last edited: 19 Maj 2017
 3. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 125
  Otrzymane Polubienia:
  2 898
  Zaraz zaraz... Non wyłuskał z tekstu informacje które mają znamiona prawdopodobieństwa ( Ciąża poza związkiem) i wyrzucił totalnie nieprawdopodobne. Prosta krytyka źródeł... Może robi to w prostacki sposób, ale samo stawianie tez znacznie bardziej prawdopodobnych od niepokalanego poczęcia jest prawilne.

  Może Józef to libertarianiński orbiter, który nie czytał Rothbarda ani kelthuza i dlatego dał się wkręcić w to dziecko?
   
 4. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 743
  Otrzymane Polubienia:
  5 038
  Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
   
 5. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 125
  Otrzymane Polubienia:
  2 898
  Wnioskowanie o wydarzeniu z skutków, a nie przyczyn to zupełne odwrócenie racjonalno-nakowego toku myślenia. Zresztą czy o prawdziwości czerwonego kapturka świadczy rozpowszechnienie plus wpływ tego toposu kulturowego na ludzkość? Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji, sprawa niepokalanego i generalnie kult maryjny to sporo ponad tysiąc lat po. Więc co ty mi tu Jaranku mówisz o rozwoju wypadków :D?
   
  Non Serviam likes this.
 6. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 743
  Otrzymane Polubienia:
  5 038
  Jeśli traktujemy ewangelie jako całkowitą fikcję na równi z bajką o Czerwonym Kapturku to ta dyskusja od początku nie ma sensu bo dotyczy próby odtworzenia "rzeczywistego" przebiegu bajkowych przecież zdarzeń. Przy założeniu bajkowości tym bardziej zaskakują osobnicy wpadający na pełnej kurwie z wrzaskiem: "Królewna Śnieżka była dziwką!" :D
   
  lernakow likes this.
 7. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  660
  Otrzymane Polubienia:
  1 291
  No i czego to niby dowodzi? W tamtych czasach działała masa sekt, każda twierdziła ze ma monopol na prawdę i gdyby któraś do dziś przetrwała również twierdzilaby ze to przetrwanie to zasługa prawdziwości. Ale przy kilkuset sektach prawdopodobieństwo ze któraś się wpisuje w " kryzysowe" czasy jest bardzo duze. Padło na chrześcijaństwo..
   
 8. lernakow

  lernakow Guest

  Witam.

  Według Biblii ojcem był Jahwe


  (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

  Eze-18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.(BG)
  Dusza to osoba.
  Ez 18, 4 - Umrze - przedwcześnie; osoba - dosł. dusza.
   
  Last edited by a moderator: 3 Lipiec 2017
  Jaranek and ultimate like this.
 9. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  660
  Otrzymane Polubienia:
  1 291
  Nawet jeśli to prawda, że Jahwuś zmajstrował Jezuska (co oczywiście prawdą nie jest, Maryja popuściła komuś szpary) to poniższy obrazek najlepiej obrazuje jak żałosną religią jest chrzescijaństwo
  [​IMG]
   
 10. lernakow

  lernakow Guest

  Filozof grecko-rzymski Kelsos krytykował chrześcijaństwo.Chrześcijanie wg niego kilkakrotnie zmieniali teksty Ewangelii.

  (Wszystkie wasze opowieści są tylko baśniami, którym nie potraficie nadać nawet pozorów prawdopodobieństwa, chociaż doskonale wiadomo, że przerabialiście trzy, cztery, a nawet więcej razy tekst waszej ewangelii, aby wykręcić się od stawianych wam zarzutów i oskarżeń)

  Na temat pochodzenia Jezusa Celsus pisze :
  http://jewishchristianlit.com//Topics/JewishJesus/celsus.html
   
  ultimate likes this.
 11. chaplean

  chaplean Well-Known Member

  Posty:
  182
  Otrzymane Polubienia:
  395
  niepokalane poczęcie znaczy, że maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego, a nie że urodziła jezusa jako dziewica

  i skąd te pomysły, że maria była dziwką? przecież równie dobrze józef mógł być ojcem albo mogła zostać zgwałcona
   
 12. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 702
  Otrzymane Polubienia:
  2 641
 13. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 070
  Otrzymane Polubienia:
  3 583
  Denominational-Chart01-GIF2.gif

  libertarianin.tom co Ci wyszło?
   
 14. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  660
  Otrzymane Polubienia:
  1 291
 15. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  851
  Otrzymane Polubienia:
  2 650
  Stuprocentowy buddysta:

  Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

  Rzekli Mu uczniowie Jego: „Poucz nas o miejscu, w którym jesteś, bo trzeba, abyśmy go szukali.” Rzekł im: „Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości i on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, wtedy (świat) jest ciemnością”.

  Jezus ujrzał dzieci karmione piersią. I tak rzekł do swoich uczniów: „Te dzieci karmione piersią są jako ten, kto wstępuje do Królestwa". Spytali Go: „Czy jako oseski wejdziemy do Królestwa?" Jezus odpowiedział: „Kiedy sprawicie, że dwa stanie się jednym, kiedy sprawicie, że wewnętrzne stanie się zewnętrznym, a zewnętrzne będzie jako wewnętrzne, a to co powyżej jako to co poniżej, gdy sprawicie, że męskie i żeńskie przekształci się w jedno, tak by męskie nie było męskim, a żeńskie żeńskim, gdy sprawicie, że oczy staną się jednym okiem, ręka zajmie miejsce ręki, stopa zajmie miejsce stopy, zaś obraz miejsce obrazu – wtedy wkroczycie do Królestwa".​
   
  Last edited: 13 Pażdziernik 2017
  Eli-minator likes this.
 16. ultimate

  ultimate Well-Known Member

  Posty:
  2 348
  Otrzymane Polubienia:
  5 752
  Dlaczego Jezus został królem Polski? Był Żydem?

  " W warszawskim gimnazjum „Oświata” dyrekcja oficjalnie wprowadziła „getto” ławkowe dla uczniów żydowskich. Polonista Jan Nepomucen Miller (literat) oświadczył uczniom chrześcijańskim: jeśli chcecie Żydów przenieść na lewą stronę, przenieście również krzyż na lewą stronę, aby był z tymi, od których pochodzi Chrystus."
  https://dzismis.com/2017/12/02/getto-lawkowe-odcinek-5-2/
   
  Jaranek and Eli-minator like this.
 17. Slavic Traveler

  Slavic Traveler Łowca Lewaków

  Posty:
  103
  Otrzymane Polubienia:
  159
  A myślałem, że Libnet będzie wolny od tego plugastwa znanego jako Religia :D No ale cóż...nie można mieć wszystkiego.

  Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem, który miał matkę dziewice (ludowe legendy powiadają, że Maryja zapoczątkowała trend In Vitro) pomagał ludziom, ale co najważniejsze umarł za "nasze grzechy" oczywiście co z tego, że nas wtedy nie było, ale propaganda lubi mieć swojego męczennika, już nie wspominając o tym, że każde nowe narodzone dziecko ma grzech pierworodnych, bo kilka tyś lat wcześniej dwóje ludzi zjadło sobie jabłko. A prawda jest taka, że kilka tyś lat temu banda politycznych kanciarzy wpadła na doskonały pomysł jak zmusić ludzi do uległości, bo wiedzieli, że ludzie są w większości głupi i łykną wszystko co im się powie. Jeszcze tylko takie małe pytanie do ludzi "wierzących". Gdzie był wasz zmyślony bożek kiedy były dwie wojny światowe, zarazy, prześladowania itp. Wpadł w sen zimowy ? Zawsze mówicie "Pan jest pasterzem moim" ale który pasterz zostawia swoje owce wilkom na pożarcie ?
   
 18. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  372
  Otrzymane Polubienia:
  348
  Powiedz, ale szczerze - wierzysz w swaroga, a może w te bajki o małpach, które kiedyś były kijankami, by wyewoluować pod wpływem czynników zewnętrznych w ciebie?
   
 19. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  Posty:
  977
  Otrzymane Polubienia:
  2 756
  Pomieszales tak wiele rzeczy w tej wypowiedzi, że to dopiero jest post niegodny libnetu. Nie bronię religii, to jest masowe pranie mózgów, ale między innymi przez takie ataki religie mają wciąż wyznawców.
   
 20. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  372
  Otrzymane Polubienia:
  348
  Każda próba udzielenia odpowiedzi na pytanie o genezę życia, jest według ciebie "praniem mózgu"?
   

Udostępnij Tą Stronę