1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

 1. Komuch.

  22 głos(y/ów)
  29,7%
 2. Zwykła kanalia.

  13 głos(y/ów)
  17,6%
 3. Libertarianin.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 4. Liberał klasyczny/minarchista.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 5. Leming.

  10 głos(y/ów)
  13,5%
Multiple votes are allowed.
 1. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 527
  Polubienia:
  12 865
  Widzę, że gimbateizm na propsie. No, ale to taki wątek.

  Zgodnie z przewidywaniami, nie ma żadnych biblijnych przekazów, że Maria była latawicą - Biblia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Pozabiblijnych też. Można nie wierzyć w niepokalane poczęcie, ale powoływać się na Biblię jako dowód, to raczej objaw niedojebania umysłowego, bo inaczej tego nie mogę ująć.

  I to nie jest kwestia logiki czy prawdopodobieństwa, bo nie o to w tym chodzi (w kwestiach religijnych).

  Wie, wiem, byli ludzie w kosmosie, i Boga tam nie widzieli.
   
  Ostatnia edycja: 19 Maj 2017
 2. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 585
  Polubienia:
  4 530
  Zaraz zaraz... Non wyłuskał z tekstu informacje które mają znamiona prawdopodobieństwa ( Ciąża poza związkiem) i wyrzucił totalnie nieprawdopodobne. Prosta krytyka źródeł... Może robi to w prostacki sposób, ale samo stawianie tez znacznie bardziej prawdopodobnych od niepokalanego poczęcia jest prawilne.

  Może Józef to libertarianiński orbiter, który nie czytał Rothbarda ani kelthuza i dlatego dał się wkręcić w to dziecko?
   
 3. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 263
  Polubienia:
  7 730
  Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
   
  wah lubi to.
 4. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 585
  Polubienia:
  4 530
  Wnioskowanie o wydarzeniu z skutków, a nie przyczyn to zupełne odwrócenie racjonalno-nakowego toku myślenia. Zresztą czy o prawdziwości czerwonego kapturka świadczy rozpowszechnienie plus wpływ tego toposu kulturowego na ludzkość? Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji, sprawa niepokalanego i generalnie kult maryjny to sporo ponad tysiąc lat po. Więc co ty mi tu Jaranku mówisz o rozwoju wypadków :D?
   
  Non Serviam lubi to.
 5. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 263
  Polubienia:
  7 730
  Jeśli traktujemy ewangelie jako całkowitą fikcję na równi z bajką o Czerwonym Kapturku to ta dyskusja od początku nie ma sensu bo dotyczy próby odtworzenia "rzeczywistego" przebiegu bajkowych przecież zdarzeń. Przy założeniu bajkowości tym bardziej zaskakują osobnicy wpadający na pełnej kurwie z wrzaskiem: "Królewna Śnieżka była dziwką!" :D
   
  nazimno, sabat, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
 6. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  No i czego to niby dowodzi? W tamtych czasach działała masa sekt, każda twierdziła ze ma monopol na prawdę i gdyby któraś do dziś przetrwała również twierdzilaby ze to przetrwanie to zasługa prawdziwości. Ale przy kilkuset sektach prawdopodobieństwo ze któraś się wpisuje w " kryzysowe" czasy jest bardzo duze. Padło na chrześcijaństwo..
   
 7. lernakow

  lernakow Guest

  Witam.

  Według Biblii ojcem był Jahwe


  (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

  Eze-18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.(BG)
  Dusza to osoba.
  Ez 18, 4 - Umrze - przedwcześnie; osoba - dosł. dusza.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 Lipiec 2017
 8. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Nawet jeśli to prawda, że Jahwuś zmajstrował Jezuska (co oczywiście prawdą nie jest, Maryja popuściła komuś szpary) to poniższy obrazek najlepiej obrazuje jak żałosną religią jest chrzescijaństwo
  [​IMG]
   
 9. lernakow

  lernakow Guest

  Filozof grecko-rzymski Kelsos krytykował chrześcijaństwo.Chrześcijanie wg niego kilkakrotnie zmieniali teksty Ewangelii.

  (Wszystkie wasze opowieści są tylko baśniami, którym nie potraficie nadać nawet pozorów prawdopodobieństwa, chociaż doskonale wiadomo, że przerabialiście trzy, cztery, a nawet więcej razy tekst waszej ewangelii, aby wykręcić się od stawianych wam zarzutów i oskarżeń)

  Na temat pochodzenia Jezusa Celsus pisze :
  http://jewishchristianlit.com//Topics/JewishJesus/celsus.html
   
  1 osoba to lubi.
 10. chaplean

  chaplean Well-Known Member

  Posty:
  182
  Polubienia:
  411
  niepokalane poczęcie znaczy, że maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego, a nie że urodziła jezusa jako dziewica

  i skąd te pomysły, że maria była dziwką? przecież równie dobrze józef mógł być ojcem albo mogła zostać zgwałcona
   
 11. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 832
 12. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  Denominational-Chart01-GIF2.gif

  libertarianin.tom co Ci wyszło?
   
 13. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
 14. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 344
  Polubienia:
  5 588
  Stuprocentowy buddysta:

  Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

  Rzekli Mu uczniowie Jego: „Poucz nas o miejscu, w którym jesteś, bo trzeba, abyśmy go szukali.” Rzekł im: „Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości i on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, wtedy (świat) jest ciemnością”.

  Jezus ujrzał dzieci karmione piersią. I tak rzekł do swoich uczniów: „Te dzieci karmione piersią są jako ten, kto wstępuje do Królestwa". Spytali Go: „Czy jako oseski wejdziemy do Królestwa?" Jezus odpowiedział: „Kiedy sprawicie, że dwa stanie się jednym, kiedy sprawicie, że wewnętrzne stanie się zewnętrznym, a zewnętrzne będzie jako wewnętrzne, a to co powyżej jako to co poniżej, gdy sprawicie, że męskie i żeńskie przekształci się w jedno, tak by męskie nie było męskim, a żeńskie żeńskim, gdy sprawicie, że oczy staną się jednym okiem, ręka zajmie miejsce ręki, stopa zajmie miejsce stopy, zaś obraz miejsce obrazu – wtedy wkroczycie do Królestwa".​
   
  Ostatnia edycja: 13 Październik 2017
  snajper i Eli-minator lubią to.
 15. ultimate

  ultimate Guest

  Dlaczego Jezus został królem Polski? Był Żydem?

  " W warszawskim gimnazjum „Oświata” dyrekcja oficjalnie wprowadziła „getto” ławkowe dla uczniów żydowskich. Polonista Jan Nepomucen Miller (literat) oświadczył uczniom chrześcijańskim: jeśli chcecie Żydów przenieść na lewą stronę, przenieście również krzyż na lewą stronę, aby był z tymi, od których pochodzi Chrystus."
  https://dzismis.com/2017/12/02/getto-lawkowe-odcinek-5-2/
   
 16. Slavic

  Slavic Gdańszczanin

  Posty:
  280
  Polubienia:
  587
  A myślałem, że Libnet będzie wolny od tego plugastwa znanego jako Religia :D No ale cóż...nie można mieć wszystkiego.

  Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem, który miał matkę dziewice (ludowe legendy powiadają, że Maryja zapoczątkowała trend In Vitro) pomagał ludziom, ale co najważniejsze umarł za "nasze grzechy" oczywiście co z tego, że nas wtedy nie było, ale propaganda lubi mieć swojego męczennika, już nie wspominając o tym, że każde nowe narodzone dziecko ma grzech pierworodnych, bo kilka tyś lat wcześniej dwóje ludzi zjadło sobie jabłko. A prawda jest taka, że kilka tyś lat temu banda politycznych kanciarzy wpadła na doskonały pomysł jak zmusić ludzi do uległości, bo wiedzieli, że ludzie są w większości głupi i łykną wszystko co im się powie. Jeszcze tylko takie małe pytanie do ludzi "wierzących". Gdzie był wasz zmyślony bożek kiedy były dwie wojny światowe, zarazy, prześladowania itp. Wpadł w sen zimowy ? Zawsze mówicie "Pan jest pasterzem moim" ale który pasterz zostawia swoje owce wilkom na pożarcie ?
   
 17. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  412
  Polubienia:
  471
  Powiedz, ale szczerze - wierzysz w swaroga, a może w te bajki o małpach, które kiedyś były kijankami, by wyewoluować pod wpływem czynników zewnętrznych w ciebie?
   
  ramon lubi to.
 18. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 211
  Polubienia:
  3 624
  Pomieszales tak wiele rzeczy w tej wypowiedzi, że to dopiero jest post niegodny libnetu. Nie bronię religii, to jest masowe pranie mózgów, ale między innymi przez takie ataki religie mają wciąż wyznawców.
   
 19. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  412
  Polubienia:
  471
  Każda próba udzielenia odpowiedzi na pytanie o genezę życia, jest według ciebie "praniem mózgu"?
   
 20. Slavic

  Slavic Gdańszczanin

  Posty:
  280
  Polubienia:
  587
  Nie, nie wierze. Ja wierze tylko w Kapitalizm :D
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.