Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Jezus to...

  • Komuch.

    Votes: 25 31,3%
  • Zwykła kanalia.

    Votes: 15 18,8%
  • Libertarianin.

    Votes: 15 18,8%
  • Liberał klasyczny/minarchista.

    Votes: 17 21,3%
  • Leming.

    Votes: 10 12,5%

  • Total voters
    80

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Widzę, że gimbateizm na propsie. No, ale to taki wątek.

Zgodnie z przewidywaniami, nie ma żadnych biblijnych przekazów, że Maria była latawicą - Biblia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Pozabiblijnych też. Można nie wierzy w niepokalane poczęcie, ale powoływać się na Biblię jako dowód, to raczej objaw niedojebania umysłowego, bo inaczej tego nie mogę ująć.

I to nie jest kwestia logiki czy prawdopodobieństwa, bo nie o to w tym chodzi (w kwestiach religijnych).

Wie, wiem, byli ludzie w kosmosie, i Boga tam nie widzieli.
Zaraz zaraz... Non wyłuskał z tekstu informacje które mają znamiona prawdopodobieństwa ( Ciąża poza związkiem) i wyrzucił totalnie nieprawdopodobne. Prosta krytyka źródeł... Może robi to w prostacki sposób, ale samo stawianie tez znacznie bardziej prawdopodobnych od niepokalanego poczęcia jest prawilne.

Może Józef to libertarianiński orbiter, który nie czytał Rothbarda ani kelthuza i dlatego dał się wkręcić w to dziecko?
 
D

Deleted member 4683

Guest
Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
Wnioskowanie o wydarzeniu z skutków, a nie przyczyn to zupełne odwrócenie racjonalno-nakowego toku myślenia. Zresztą czy o prawdziwości czerwonego kapturka świadczy rozpowszechnienie plus wpływ tego toposu kulturowego na ludzkość? Sama biblia jest napisana 100 lat po akcji, sprawa niepokalanego i generalnie kult maryjny to sporo ponad tysiąc lat po. Więc co ty mi tu Jaranku mówisz o rozwoju wypadków :D?
 
D

Deleted member 4683

Guest
Jeśli traktujemy ewangelie jako całkowitą fikcję na równi z bajką o Czerwonym Kapturku to ta dyskusja od początku nie ma sensu bo dotyczy próby odtworzenia "rzeczywistego" przebiegu bajkowych przecież zdarzeń. Przy założeniu bajkowości tym bardziej zaskakują osobnicy wpadający na pełnej kurwie z wrzaskiem: "Królewna Śnieżka była dziwką!" :D
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Warto zauważyć, że rozwój wypadków przemawia jednak za wersją Maryi i Józefa. Przecież sytuacja wyjściowa jest taka, że panna żyjąca na jakimś opierdzianym zadupiu Wiecznego Imperium twierdzi, że kompletnie nieznany światowej opinii publicznej bóg jest ojcem jej dziecka. Natomiast w finale tej historii jej syn wywiera wywiera trwający do dzisiaj wpływ na losy całego świata a znajomość Boga wcześniej znanego tylko żydom jest powszechna tak jak to zostało przepowiedziane. Inaczej mówiąc nie można jednoznacznie twierdzić, ze biblijny przekaz nie znalazł potwierdzenia w twardych faktach.
No i czego to niby dowodzi? W tamtych czasach działała masa sekt, każda twierdziła ze ma monopol na prawdę i gdyby któraś do dziś przetrwała również twierdzilaby ze to przetrwanie to zasługa prawdziwości. Ale przy kilkuset sektach prawdopodobieństwo ze któraś się wpisuje w " kryzysowe" czasy jest bardzo duze. Padło na chrześcijaństwo..
 
L

lernakow

Guest
Witam.

Kto był ojcem Jezusa?
Według Biblii ojcem był Jahwe


(54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Wiec opisana w apokalipsie "smierc duszy" musi miec znaczenie metaforyczne (wieczne oddalenie od Boga, czyli zrodla dobra).
Eze-18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.(BG)
Dusza to osoba.
Ez 18, 4 - Umrze - przedwcześnie; osoba - dosł. dusza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Nawet jeśli to prawda, że Jahwuś zmajstrował Jezuska (co oczywiście prawdą nie jest, Maryja popuściła komuś szpary) to poniższy obrazek najlepiej obrazuje jak żałosną religią jest chrzescijaństwo
1495996983074.jpg
 
L

lernakow

Guest
Nie znam się na tym i nie chce mi się tracić czasu na poszukiwania, ale z tego co pamiętam to pierwotnych egzemplarzy Nowego Testamentu nie ma, a to na czym opiera się nasza wiedza to wersja, która dziesiątki razy przechodziła przez ręce różnych starożytnych i średniowiecznych cenzorów

Filozof grecko-rzymski Kelsos krytykował chrześcijaństwo.Chrześcijanie wg niego kilkakrotnie zmieniali teksty Ewangelii.

(Wszystkie wasze opowieści są tylko baśniami, którym nie potraficie nadać nawet pozorów prawdopodobieństwa, chociaż doskonale wiadomo, że przerabialiście trzy, cztery, a nawet więcej razy tekst waszej ewangelii, aby wykręcić się od stawianych wam zarzutów i oskarżeń)

Na temat pochodzenia Jezusa Celsus pisze :
http://jewishchristianlit.com//Topics/JewishJesus/celsus.html
 

chaplean

Well-Known Member
181
427
niepokalane poczęcie znaczy, że maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego, a nie że urodziła jezusa jako dziewica

i skąd te pomysły, że maria była dziwką? przecież równie dobrze józef mógł być ojcem albo mogła zostać zgwałcona
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Stuprocentowy buddysta:

Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

Rzekli Mu uczniowie Jego: „Poucz nas o miejscu, w którym jesteś, bo trzeba, abyśmy go szukali.” Rzekł im: „Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości i on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, wtedy (świat) jest ciemnością”.

Jezus ujrzał dzieci karmione piersią. I tak rzekł do swoich uczniów: „Te dzieci karmione piersią są jako ten, kto wstępuje do Królestwa". Spytali Go: „Czy jako oseski wejdziemy do Królestwa?" Jezus odpowiedział: „Kiedy sprawicie, że dwa stanie się jednym, kiedy sprawicie, że wewnętrzne stanie się zewnętrznym, a zewnętrzne będzie jako wewnętrzne, a to co powyżej jako to co poniżej, gdy sprawicie, że męskie i żeńskie przekształci się w jedno, tak by męskie nie było męskim, a żeńskie żeńskim, gdy sprawicie, że oczy staną się jednym okiem, ręka zajmie miejsce ręki, stopa zajmie miejsce stopy, zaś obraz miejsce obrazu – wtedy wkroczycie do Królestwa".​
 
Ostatnia edycja:
U

ultimate

Guest
Dlaczego Jezus został królem Polski? Był Żydem?

" W warszawskim gimnazjum „Oświata” dyrekcja oficjalnie wprowadziła „getto” ławkowe dla uczniów żydowskich. Polonista Jan Nepomucen Miller (literat) oświadczył uczniom chrześcijańskim: jeśli chcecie Żydów przenieść na lewą stronę, przenieście również krzyż na lewą stronę, aby był z tymi, od których pochodzi Chrystus."
https://dzismis.com/2017/12/02/getto-lawkowe-odcinek-5-2/
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
A myślałem, że Libnet będzie wolny od tego plugastwa znanego jako Religia :D No ale cóż...nie można mieć wszystkiego.

Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem, który miał matkę dziewice (ludowe legendy powiadają, że Maryja zapoczątkowała trend In Vitro) pomagał ludziom, ale co najważniejsze umarł za "nasze grzechy" oczywiście co z tego, że nas wtedy nie było, ale propaganda lubi mieć swojego męczennika, już nie wspominając o tym, że każde nowe narodzone dziecko ma grzech pierworodnych, bo kilka tyś lat wcześniej dwóje ludzi zjadło sobie jabłko. A prawda jest taka, że kilka tyś lat temu banda politycznych kanciarzy wpadła na doskonały pomysł jak zmusić ludzi do uległości, bo wiedzieli, że ludzie są w większości głupi i łykną wszystko co im się powie. Jeszcze tylko takie małe pytanie do ludzi "wierzących". Gdzie był wasz zmyślony bożek kiedy były dwie wojny światowe, zarazy, prześladowania itp. Wpadł w sen zimowy ? Zawsze mówicie "Pan jest pasterzem moim" ale który pasterz zostawia swoje owce wilkom na pożarcie ?
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
A myślałem, że Libnet będzie wolny od tego plugastwa znanego jako Religia :D No ale cóż...nie można mieć wszystkiego.

Dzieciakom wmawia się od młodego, że istniał kiedyś pan zwany Jezusem, który miał matkę dziewice (ludowe legendy powiadają, że Maryja zapoczątkowała trend In Vitro) pomagał ludziom, ale co najważniejsze umarł za "nasze grzechy" oczywiście co z tego, że nas wtedy nie było, ale propaganda lubi mieć swojego męczennika, już nie wspominając o tym, że każde nowe narodzone dziecko ma grzech pierworodnych, bo kilka tyś lat wcześniej dwóje ludzi zjadło sobie jabłko. A prawda jest taka, że kilka tyś lat temu banda politycznych kanciarzy wpadła na doskonały pomysł jak zmusić ludzi do uległości, bo wiedzieli, że ludzie są w większości głupi i łykną wszystko co im się powie. Jeszcze tylko takie małe pytanie do ludzi "wierzących". Gdzie był wasz zmyślony bożek kiedy były dwie wojny światowe, zarazy, prześladowania itp. Wpadł w sen zimowy ? Zawsze mówicie "Pan jest pasterzem moim" ale który pasterz zostawia swoje owce wilkom na pożarcie ?

Powiedz, ale szczerze - wierzysz w swaroga, a może w te bajki o małpach, które kiedyś były kijankami, by wyewoluować pod wpływem czynników zewnętrznych w ciebie?
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Pomieszales tak wiele rzeczy w tej wypowiedzi, że to dopiero jest post niegodny libnetu. Nie bronię religii, to jest masowe pranie mózgów, ale między innymi przez takie ataki religie mają wciąż wyznawców.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Każda próba udzielenia odpowiedzi na pytanie o genezę życia, jest według ciebie "praniem mózgu"?
Nie, chodzi mi o zinstytucjonalizowane religie, które to (fundamentalne) pytanie spychają tak naprawdę na dalszy plan.

A jeśli Slavic pisze serio z tą wiarą w kapitalizm (w co serio chcę wątpić), to też nazwałbym to rodzajem obsesji.
 
Do góry Bottom