Ogólna teoria anarchokomunizmu

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
"Anarchokomunizm" jest nazwą, która niesie sprzeczność sama w sobie. Anarchizm to decentralizacja, a komunizm to wspólna własność środków produkcji. Ta ostatnia zakłada pewnego rodzaju centralizację decyzyjną.

"Anarchokomunizm" = "DecentralizacjaCentralizacja" teoria dla debili...
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
To samo się przecież mówi o "anarchokapitaliźmie"
No bo jak to, decentralizacja, równość a tu jakaś hierarchia? (jakby to kogoś powinno obchodzić) A kysz, rzekliby ;)

każdy kto pierdoli o równości jest pretendentem do tworzenia samozagłady. Nigdy nie była i jej nie będzie - dlaczego z uporem maniaka pomijają fakty darwina? Bo ludzie to nie zwierzęta? Naprawdę?
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
'Anarchokapitalizm' = 'DecentralizacjaDecentralizacja' to jak powiedzieć coś w rodzaju"
"BiałeBiałe" albo "Białebielsze" - czyli trochę redundancja, trochę wzmocnienie. Potworek powstał, przez wypaczenie nazw "anarchizm" i "kapitalizm". Trzeba się było jakoś bronić. Dodam jeszcze, że semantyczna obrona jest dość skuteczna, nazwy "anarchokapitalizm" raczej nikt nie zawłaszczy (tak szybko)...

"DecentralizacjaDecentralizacja" to zupełnie inne stwierdzenie niż "DecentralizacjaCentralizacja". W pierwszym nie ma sprzeczności jest co najwyżej redundancja.
 
OP
OP
solnedgang

solnedgang

Member
180
118
Ta ostatnia zakłada pewnego rodzaju centralizację decyzyjną.
Rozumiem, że nie czytałeś nic o teorii komunizmu anarchistycznego, tylko rzutujesz swoje wyobrażenia na tą ideę i myślisz, że piszesz coś mądrego - podczas gdy robisz coś dokładnie przeciwnego.

Podawałam zresztą link do hasła "decentralized planning", zresztą podobne tylko trochę bardziej scentralizowane metody zarządzania były wdrożone w postaci projektu Cybersyn. Sama myślę że należałby wprowadzić system całkowicie rozproszonego i zdecentralizowanego jak tylko się da systemu planowania gospodarki.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
@up
Jak czytałem wasze FAQ to był to system decyzyjny w postaci demokratycznej, ale w postaci matroszki; 80% za, 20% preciw? Ci co są przeciw niech idą gdzie indziej i głosują jeszcze raz. I tak do wyczerpania wszystkich osób. Bardzo podobny do naszego, swoją drogą, tylko że u nas decyduje jeden właściciel, danej ziemi. Ale dla Ciebie to pewnie bedzie kolosalna różnica i wielki hurr durr tylko kolektywne zarządzanie ;)
 
OP
OP
solnedgang

solnedgang

Member
180
118
Jak czytałem wasze FAQ to był to system decyzyjny w postaci demokratycznej, ale w postaci matroszki; 80% za, 20% preciw?
Jestem zwolenniczką głosowania metodą Bordy (google: quota Borda system) + możliwości secesji + systemu organizacji oddolnego czyli to lokalne komuny łączą się w federacje, i w ten sposób podejmują decyzje. (Federacja Anarchistyczna tak działa, tam nie ma żadnej centrali" mimo że jest organizacją ogólnopolską)
tylko że u nas decyduje jeden właściciel, danej ziemi
Czyli autorytarna dyktatura. Dużo autorytarnych mikrodyktatur. :p
 
Ostatnia edycja:

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Rozumiem, że nie czytałeś nic o teorii komunizmu anarchistycznego, tylko rzutujesz swoje wyobrażenia na tą ideę i myślisz, że piszesz coś mądrego - podczas gdy robisz coś dokładnie przeciwnego.

Sama rzutujesz swoje wyobrażenia, stwierdzając co ja wiem i co robię, co dokumentuje powyższy cytat. Podczas, gdy ja napisałem tylko kilka słów na temat intuicji rozumienia słów. Twoje wypowiedzi pokazuje stan twojego rozkładu intelektualnego, mieszasz wszystko ze wszystkim, nie odpowiadasz na pytania, albo odpowiadasz pytaniami, a przede wszystkim nie definiujesz słów. Przypomnij sobie także, jak podałem ci definicję kapitalizmu, jeżeli miałaś trudności z jej zrozumieniem, albo coś było dla ciebie niejasne trzeba było zapytać, podczas gdy ty sama sobie podłożyłaś swoje znaczenia pod moje słowa. Trudno nie dojść do przekonania, że na tym etapie rozwoju intelektualnego, na którym się teraz znajdujesz jesteś osobą zbłąkaną z pretensjami do wiedzy i skłonnościami do pouczania innych, jak mają żyć. Ty ani nikt inny za kogoś życia nie przeżyje i nie weźmie za nie odpowiedzialności...

Jeżeli jesteś taka dobra no to proszę podaj nam definicję słów "libertarianizm" i "anarchokapitalizm". Zobaczymy czy wiesz w ogóle o czym mówisz.
 
OP
OP
solnedgang

solnedgang

Member
180
118
Podczas, gdy ja napisałem tylko kilka słów na temat intuicji rozumienia słów.
Stwierdzając, że nie wiesz o czym mówisz, po tym gdy napisałeś bzdurę traktując swoje intuicje jako znaczące w dyskusji o tym czym jest anarchokomunizm, nie stwierdzałam co wiesz i co robisz, a jedynie domniemałam to na takiej zasadzie, że zwykle ludzie mówią to co wiedzą. To że ja mam jakieś wyobrażenie o tym co myślisz też nie jest niczym nowym ani odkrywczym, ponieważ ludzie mogą wyciągać wnioski na temat przekonań i stanu umysłu innych jedynie na podstawie swoich wyobrażeń i niczego więcej.
Trudno nie dojść do przekonania, że na tym etapie rozwoju intelektualnego, na którym się teraz znajdujesz jesteś osobą zbłąkaną z pretensjami do wiedzy i skłonnościami do pouczania innych, jak mają żyć. Ty ani nikt inny za kogoś życia nie przeżyje i nie weźmie za nie odpowiedzialności.
Kolejna głęboka mądrość o życiu, rodem z samorozwojowych blogów. Och życie, odpowiedzialność, jakież to mądre i głębokie.
Jeżeli jesteś taka dobra no to proszę podaj nam definicję słów "libertarianizm" i "anarchokapitalizm". Zobaczymy czy wiesz w ogóle o czym mówisz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm

Libertarianizm (łac. liber – wolny) – zbiór powiązanych filozofii politycznych, które uznają wolność za najwyższą wartość w polityce[1]. Oznacza to położenie nacisku na indywidualną wolność oraz dobrowolność zrzeszania się i wszelkich interakcji międzyludzkich. Jest przeciwieństwem autorytaryzmu. (...)
Termin ''libertarianizm'' został użyty po raz pierwszy przez wolnomyślicieli oświeceniowych w nawiązaniu do metafizycznego przekonania o wolnej woli, stojącego w opozycji do inkompatybilistycznego determinizmu[2]. Po raz pierwszy pojęcie to zostało użyte w roku 1789 w piśmie Wiliama Belshama[3]. Lewicowi anarchiści zaczęli używać pojęcia libertarianizm na określenie swoich poglądów politycznych w latach pięćdziesiątych XIX wieku.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm

Anarchokapitalizmdoktryna społeczno-polityczna, nawiązująca do myśli głównie amerykańskich anarchoindywidualistów oraz klasycznej myśli liberalnej, zakładająca zastąpienie wszystkich niezbędnych funkcji społecznych spełnianych do tej pory przez państwo przez takie, które będą oparte na dobrowolnych umowach rynkowych.
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Twoja pierwsze słowa pominę milczeniem bo jest typowa bieda intelektualna...

Nie wiesz czym jest definicja. To zdanie oznajmujące wyjaśniające znaczenie słowa.

"słowo" = "zdanie je wyjaśniające"

Teraz podam ci definicję słowa libertarianizm, ponieważ jesteśmy na forum libertarian. A ty nie wiesz czym jest libertarianizm i wypisujesz tu setki bzdur okraszone hektolitrami nienawiści do innych.

Libertarianizm to taka teoria, która mówi, że każdy człowiek powinien żyć tak, jak chce dopóki nie robi komuś krzywdy.

Libertarianizm nie musi mieć koniecznie nic wspólnego ani z liberalizmem, ani kapitalizmem ani anarchokapitalizmem. Jest to normatywna teoria dotycząca relacji między ludzkich teoria relacji pomiędzy konkretnymi osobami, które żyją i czują, które nie chcą być przedmiotami, ale podmiotami. Ja nie chcę cię krzywdzić, tak jak i nikogo innego, ale jednocześnie nie wyrażam zgody na krzywdzenie mnie i moich bliskich. Każdy ma prawo żyć wg kompromitujących się od lat idei (vices are not crimes), ale nie ma prawa robić tego na mój i innych koszt. I na to libertarianie nie wyrażają zgody.
 
OP
OP
solnedgang

solnedgang

Member
180
118
Libertarianizm to taka teoria, która mówi, że każdy człowiek powinien żyć tak, jak chce dopóki nie robi komuś krzywdy.
Według ciebie. Czy według kogokolwiek innego? Opierasz się na jakichś źródłach powszechnie uznanych, czy właśnie obecnie nauczasz mnie swoich bajań?

Libertarianizm początkowo był używany jako zamiennik słowa "anarchizm" które źle się kojarzyło. Obecnie często oznacza także mniej radykalną wersję anarchizmu, nie postulującą całkowitego zniesienia państwa, a tylko znaczące ograniczenie jego roli i kompetencji. To wszystko.
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Podałem ci esencję o co w tym chodzi, żebyś wiedziała nie walczyła z wiatrakami.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Według ciebie. Czy według kogokolwiek innego?
ja też tak myśle, więc jest juz nas więcej od ciebie jednej :)
Opierasz się na jakichś źródłach powszechnie uznanych
o mnie by ciekawiło, na jakich powszechnie uznanych źródłach opierasz swoje pierdololo, że komunizm jest wolnościowy a ten komunizm co był i gdzieniegdzie nadal jest, nei jest komunizmem
 
OP
OP
solnedgang

solnedgang

Member
180
118
Podałeś mi jakieś swoje bajania i fantazje, dotyczące bardzo szerokiego traktowania słowa "libertarianizm", najprawdopodobniej aby sprzeciw wobec twojej bardzo szczególnej jego interpretacji traktować wygodnie jako sprzeciw wobec ogólnika. Nic nowego, słabe to i marne.
o mnie by ciekawiło, na jakich powszechnie uznanych źródłach opierasz swoje pierdololo, że komunizm jest wolnościowy a ten komunizm co był i gdzieniegdzie nadal jest, nei jest komunizmem
Aleksander Berkman - ABC Anarchokomunizmu i cała twórczość Piotra Kropotkina, tak na początek.

+ wszystko co powstało po nich na ten temat, polecam theanarchistlibrary.org
 
Ostatnia edycja:

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Podałeś mi jakieś swoje bajania i fantazje, dotyczące bardzo szerokiego traktowania słowa "libertarianizm", najprawdopodobniej aby sprzeciw wobec twojej bardzo szczególnej jego interpretacji traktować wygodnie jako sprzeciw wobec ogólnika. Nic nowego, słabe to i marne.

To prawda, że słowo "libertarianizm" jest różnie definiowane. Ja podałem ci esencję tego jak ono jest rozumiane tutaj na forum. Żebyś wiedziała...
 
Do góry Bottom