"Nędza Afryki to wina białych" - polemika z lewackim mitem

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Zasady są albo wspólne albo ich nie ma.
w teorii kolektywistycznej jakiejś może...
każdy ustala se sam zasady dotyczące samego siebie i jego spraw
Ty nie uznajesz moich a ja twoich i obaj jesteśmy w dupie, bo bez zasad nie da się współdziałać.
ale ja nie chce z tobą współdziałać, bo ty i tak nic nie umiesz
Piszesz mi co chcesz i co z tego? Skoro wszystko czego ja chcę masz za nic.
różnica że ja od ciebie niczego nie chce, ty zaś chcesz bym zapłacił ci haracz bo coś tam coś tam
i odpowiedz pojebie na pytanie które zadałem
 
Ostatnia edycja:
K

krystkon.

Guest
Gdybyś nie rozumiał dlaczego w Afryce taka nędza to wyjaśniam, ze dlatego, ze ludzie tam myślą i czują podobnie do ciebie i jedyne współdziałanie jakie im się udaje osiągnąć to to kiedy jeden drugiemu łeb rozpoławia maczetą.
 
K

krystkon.

Guest
odpowiedz pojebie na pytanie które zadałem

Sądzisz, ze nie rozumiem, że twoje pytanie jest prowokacją, bo dla ciebie każde państwo, w którym obowiązuje jakiekolwiek prawo ponad prawem do nieopodatkowanej własności prywatnej jest państwem komuszym?

Śmieszy mnie to twoje pragnienie akapu, bo jakbyś jeszcze nie zauważył zwykli ludzie w warunkach obrzydliwej biedy wymieszanej z obrzydliwym bogactwem destabilizują się psychiczne. Wiesz co to frustracja? Wiesz co to deprawacja? Miałbyś ziemi jak stąd po horyzont a za pierwszym rogiem zdestabilizowany psychiczne człowiek wbiłby ci nóż w plecy. I tylko nie mów mi, że obroniłbyś się wielką giwerą. Gdybyś umiał sięgać po broń już broniłbyś się przed komuchami. Kupiłbyś na czarnym rynku wielką strzelbę i wytłumaczyłbyś wszystkim gdzie masz ich zasady. Ale ty zamiast tego potulnie trzymasz się narzuconych zasad a dlaczego? Bo się tak boisz komuchow? Nie, bo czujesz, ze ci się to zwyczajnie opłaca, ze masz korzyści z tego więcej niż strat. Ale ty chcesz więcej i więcej, Gazda chce. Szarańcza też chce wszystko pożreć i co pozwoliłbyś czy potraktował chemicznie?
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Szarańcza też chce wszystko pożreć i co pozwoliłbyś czy potraktował chemicznie?
Właśnie, otóż to! Komuchy takie jak ty chcą wszystko pożreć więc w akapie będzie się was traktować bronią chemiczną. Tak jak nie należy dyskutować z ludźmi religijnymi za pomocą argumentów - bo nie da się kogoś kto bez nich w boga uwierzył przekonać za ich pomocą. Tak samo z wami, nie ma sensu dyskutować bo dyskusja i tak kończy się tym, że wasza frustracja bierze nad wami górę i wyciągacie broń i mówicie "dawaj hajs"; was trzeba fizyczynie eliminować, innych sposobów nie ma i dyskusja z tobą jest głupotą, dlatego niniejszym apeluję do Gazdy by dał sobie spokój.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Gdybyś nie rozumiał dlaczego w Afryce taka nędza to wyjaśniam, ze dlatego, ze ludzie tam myślą i czują podobnie do ciebie i jedyne współdziałanie jakie im się udaje osiągnąć to to kiedy jeden drugiemu łeb rozpoławia maczetą.
ja rozumiem, pisałem też o przyczynach, pytam ino bo chce zakończyć jebanego offtopa, masz kurwa swój wątek który sam założyłeś gdzie mozesz naokoło powtarzać ten swój bełkot, czemu tam nie spamujesz?
Sądzisz, ze nie rozumiem, że twoje pytanie jest prowokacją, bo dla ciebie każde państwo, w którym obowiązuje jakiekolwiek prawo ponad prawem do nieopodatkowanej własności prywatnej jest państwem komuszym?
nie jest prowokacją ino chciałem podsumować bo nie wiem co ty kurwa w ogóle chcesz? po chuj offtopujesz jak pierdolisz ino o tym że jesteś ofermą a za swoje niepowodzenia obwiniasz ludzi którzy do czegoś doszli, chcesz ich karać i na nich pasożytować
Śmieszy mnie to twoje pragnienie akapu, bo jakbyś jeszcze nie zauważył zwykli ludzie w warunkach obrzydliwej biedy wymieszanej z obrzydliwym bogactwem destabilizują się psychiczne.
nie zauważyłem
Wiesz co to frustracja?
no jak pisałem powyżej jak jakaś łajza z dwoma lewymi łapami obwinia za niepowodzenia tych którzy coś potrafią
Miałbyś ziemi jak stąd po horyzont a za pierwszym rogiem zdestabilizowany psychiczne człowiek wbiłby ci nóż w plecy.
no czubków i komuchów jest wiele na świecie, trza sie mieć zawsze na baczności
I tylko nie mów mi, że obroniłbyś się wielką giwerą.
mój colt ma wymiary raczej kompaktowe
Gdybyś umiał sięgać po broń już broniłbyś się przed komuchami.
no od dawna żaden komuch mi nic nie ukradł
Kupiłbyś na czarnym rynku wielką strzelbę i wytłumaczyłbyś wszystkim gdzie masz ich zasady.
po chuj mam komuś cokolwiek tłumaczyć? ktoś mnie atakuje ja sie bronie nie musze nic tłumaczyć
Ale ty zamiast tego potulnie trzymasz się narzuconych zasad a dlaczego?
no właśnie tego nie robie
Nie, bo czujesz, ze ci się to zwyczajnie opłaca, ze masz korzyści z tego więcej niż strat.
mi sie opłaca robić swoje i nei dzielić sie z komuchami i nie stosować sie do ich komuszych zachcianek
Ale ty chcesz więcej i więcej, Gazda chce.
każdy cos chce, nie twoja sprawa cego ja chce, mam swe plany i je realizuje
dlatego niniejszym apeluję do Gazdy by dał sobie spokój.
nie, komuszy czubek nie bedzie miał odstatniego słowa
 
K

krystkon.

Guest
mówicie "dawaj hajs"

Ja akurat postuluję jawną, rozproszoną i elektroniczną księgę kapitału, w której hajs w podatku od własności prywatnej ściągnie z portfela każdego właściciela w wysokości określonej w demokracji bezpośredniej przez wszystkich posiadaczy portfeli elektronicznych, w tym niewłaścicieli, algorytm - aplikacja - proces komputera, bez zgody właściciela,bez gróźb poborców, automatycznie.
Jest w tym dużo sensu również dla właścicieli płacących podatki ponieważ taki mechanizm rozpraszania kapitału stabilizuje kapitalizm i zachęca wszystkich do współdziałania. Co komu po wspaniałym domu wśród walących się ruder skoro 80% własnej energii będzie musiał poświęcić obronę posiadania domu.To już lepiej oddać niewielką część domu i dzięki sprzyjającym warunkom społecznym 100% energii poświęcić budowaniu nowych domów.
Potrzeba mieć trochę oleju w głowie, żeby dojrzeć kiedy ludzie współdziałają a kiedy są w zupełnym klinczu. Klincz nikomu się nie opłaca a już najmniej kapitalistom.

was trzeba fizyczynie eliminować, innych sposobów nie ma i dyskusja z tobą jest głupotą, dlatego niniejszym apeluję do Gazdy by dał sobie spokój.

Z takim podejściem to zbudowaliśmy już wspólne zasady społeczne i stworzyliśmy podstawy współdziałania.
Jak się wszystkim opłaca nienawiść, walka i śmierć pokazałą już II wojna światowa. Kto kim tym razem będzie palił w piecu?
 
K

krystkon.

Guest
każdy cos chce, nie twoja sprawa cego ja chce, mam swe plany i je realizuje

Każdy pedofil może tak powiedzieć.
Wyjaśnię ci jak rozumują komuchy takie jak ja, jeśli robisz na swoim i z dala ode mnie coś co powoduje u mnie negatywne emocje i odruch wymiotny licz się z moją reakcją. Nie tylko mój system moralny jest tak skonstruowany lecz każdego zwierzęcia na tym świecie. Budzisz napięcie u innych to oczekuj uwolnienia się tego napięcia. Człowiek musi osiągać to czego chce i blokować to czego nie chce. Widzisz to przecież na swoim własnym przykładzie. Inni działają tak jak ty z tym że chcą i nie chcą sprzecznie z tobą. Odmienność moralna = sprzeczność = wrogość.

nie, komuszy czubek nie bedzie miał odstatniego słowa

Napiszę nowy wątek "kapitalizm vs. demokracja", jeśli wcześniej mnie nie zbanują, żeby ustąpić trochę i umożliwić ci tu dalsze oskarżenia komuchów o afrykańską biedę. Choć nie wiem jaki to ma sens, bo ty nie ustąpiłbyś ani o trochę, ale alternatywą jest bezsensowna napieprzanka niekompatybilnych ludzi, która prowadzi donikąd. Ty jesteś już zamurowany na żelbeton.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Ja akurat postuluję jawną, rozproszoną i elektroniczną księgę kapitału, w której hajs w podatku od własności prywatnej ściągnie z portfela każdego właściciela w wysokości określonej w demokracji bezpośredniej przez wszystkich posiadaczy portfeli elektronicznych, w tym niewłaścicieli, algorytm - aplikacja - proces komputera, bez zgody właściciela,bez gróźb poborców, automatycznie.
twoje wypociny o godzinkach i jawnych elektronicznych księgach kapitału już kurwa wszyscy znają bo spamowałeś już o tym w swoim wątku, po chuj piszesz to o wątku o afryce?
Kto kim tym razem będzie palił w piecu?
ja bede palił naturalnymi regenerującymi sie źródłami energii, bo zależy mi na przyrodzie
Wyjaśnię ci jak rozumują komuchy takie jak ja
nei interesuje mnie to
jeśli robisz na swoim i z dala ode mnie coś co powoduje u mnie negatywne emocje i odruch wymiotny licz się z moją reakcją.
już ci mówiłem tknij sie mojego to i ja zareaguje
Nie tylko mój system moralny jest tak skonstruowany lecz każdego zwierzęcia na tym świecie.
nie porównuj sie do zwierząt...
Człowiek musi osiągać to czego chce i blokować to czego nie chce.
no właśnie dlatego ja robie swoje i bede sie bronić przed bandytami różnymi
kapitalizm vs. demokracja
ale po chuj porównywać dwie różne rzeczy? kapitalizm nic nie ma do czynienie z demokracją i na opak
 
Ostatnia edycja:
K

krystkon.

Guest
Kapitalizm jest sprzecznym z demokracją systemem władzy lub przywództwa jak kto tam sobie definiuje hierarchię i spróbuję ci to wykazać. Zresztą nie bez przyczyny wszystkich demokratów określasz mianem komunistów.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
system operacyjny w komputerze też jest sprzeczny z demokracją
a komuchami nazywam ino tych co komuszą, jak demokrata se decyduje demokratycznie o swoim to nie komuszy
i zakładaj ten swój wątek bo nadal spamujesz w temacie o afryce
 
K

krystkon.

Guest
Napiszę, napiszę Gazdo wyznaczający mi co gdzie wolno wyrazić a gdzie nie wolno. Skoro tak chwalisz demokratów i nie masz nic naprzeciw, powiedz jakie ci oni prawa mają ustanowić, skoro ty sam już ustaliłeś, ze prawo jest tylko jedno, prawo twojej własności.
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
Ale się zrobił offtopic :D

Dorzucę swoje cegiełki:
Ja akurat postuluję jawną, rozproszoną i elektroniczną księgę kapitału, w której hajs w podatku od własności prywatnej ściągnie z portfela każdego właściciela w wysokości określonej w demokracji bezpośredniej przez wszystkich posiadaczy portfeli elektronicznych, w tym niewłaścicieli, algorytm - aplikacja - proces komputera, bez zgody właściciela,bez gróźb poborców, automatycznie.
PODATKI TO ZŁO. Podatek od własności prywatnej? No to zaraz... Kupuję auto czy dom: tam oczywiście jest od chuja podatków. I jeszcze musiałbym dodatkowo płacić za coś, za co sam wcześniej zapłaciłem z wykorzystaniem środków płatniczych zdobytych w pocie czoła? NIE.

Co komu po wspaniałym domu wśród walących się ruder skoro 80% własnej energii będzie musiał poświęcić obronę posiadania domu.
A co Ciebie to kurwa interesuje? Skoro ktoś chcę żyć w ten sposób i go na to stać, to niech tak żyje i postępuje. Czy wyrządza komuś krzywdę? Nie. Jego sprawa. Typowe komusze pierdolenie: jeżeli nie będziesz działał dla dobra ogółu, to zarekwirujemy twoją własność.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Napiszę, napiszę Gazdo wyznaczający mi co gdzie wolno wyrazić a gdzie nie wolno. Skoro tak chwalisz demokratów i nie masz nic naprzeciw, powiedz jakie ci oni prawa mają ustanowić, skoro ty sam już ustaliłeś, ze prawo jest tylko jedno, prawo twojej własności.
nie wyznaczam ci nic, po prostu piszesz nie na temat
nie chwale demokratów, odniosłem sie ino do tego że niekoniecznie muszą być komuchami
nic mi nie muszą ustanawiać bo nie jestem ich własnością
 
K

krystkon.

Guest
Bo może ty nie rozumiesz Gazdo, że demokraci = komuchy? Demokraci nie mają nic innego do zrobienia jak ustanowić ci prawo a ustanowić ci prawo znaczy powiedzieć ci co jest dobre a co złe z pominięciem tego co ty sobie na ten temat myślisz. I wiesz co ci demokraci zrobią za twoje sprawstwo określonego przez nich zła? Podpowiem - będzie wierdol a potem do metalowej klatki na szczury, na 10 lat jeśli wykażesz czynny żal, bo jak żalu nie będzie to 25 lat. Nie słyszałeś o projekcie ustawy 25 lat za wyłudzenie VATu? Znaczy za to, że nie zapłacisz jak się należy.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Demokrata wciąż może głosować za wolnością, zgodnie z założeniami libertarianizmu. Wtedy też jest komuchem?
Demokrata wciąż może szanować czyjąś wolę do braku chęci udziału w demokratycznym sposobie podejmowania decyzji i ustanawiać prawo tylko w obrębie ludzi, którzy dobrowolnie godzą się na bycie częścią takiego systemu. Wtedy to sobie może być nawet i uber-komuchem, byle w swoim własnym gronie uber-komuchów.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Orania... faszystowska enklawa afrykanerów na pustyniach RPA...
https://en.wikipedia.org/wiki/Orania,_Northern_Cape
Klasa afrykańskich dzieci...
CVO-Magdaleen09.jpg

Zwróciłbym uwagę, że część dzieci nie posiada nawet butów, taka bieda... No ale w końcu w Oranii nie spada nawet kropla deszczu od maja do listopada włącznie... ah ten zły klimat, uderzający w biednych afrykaner... afrykańczyków...
 
Ostatnia edycja:
A

Antoni Wiech

Guest
Orania... faszystowska enklawa afrykanerów na pustyniach RPA...
https://en.wikipedia.org/wiki/Orania,_Northern_Cape
Klasa afrykańskich dzieci...
CVO-Magdaleen09.jpg

Zwróciłbym uwagę, że część dzieci nie poziada nawet butów, taka bieda... No ale w końcu w Orani nie spada nawet kropla deszczu od maja do listopada włącznie... ah ten zły klimat, uderzający w biednych afrykaner... afrykańczyków...

Tam w środku, gdzie jest pusto siedział czarny, ale go wywalili przed cyknięciem foty.
 
OP
OP
Król Julian

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Afrykańskie "tygrysy": Nigeria i RPA, przędą coraz cieniej. Powód? Spadek cen ropy i tradycyjnie - złodzieje u władzy.

Afrykańscy bogacze utopieni w ropie. Pierwsza od dwudziestu lat recesja
9121049a-ae1e-4169-9c5d-d4ed9c97260c.jpg


Dwie najpotężniejsze w Afryce gospodarki przeżywają poważne kłopoty, co źle wróży całemu kontynentowi. Nigeria oficjalnie wkroczyła właśnie w recesję, a Południowa Afryka cudem uniknęła zapaści. Wyniki gospodarcze drugiego kwartału okazały się złe dla obu państw uważanych za najbogatsze w Afryce. Nigeria - dumnie obnosząca się przez dwa ostatnie lata z przyznanym jej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) tytułem najbogatszego kraju Afryki - w sierpniu straciła to miano na rzecz poprzedniej liderki, Republiki Południowej Afryki. O ile w pierwszym kwartale Nigeria zanotowała spadek gospodarczy rzędu 0,36 proc., to drugi kwartał zakończyła na jeszcze większym minusie –2,06 proc. Ekonomiści uznają dwa kolejne kwartalne spadki gospodarcze za oficjalny początek pierwszej od dwudziestu lat recesji. Eksperci z MFW przewidują, że 2016 r. nigeryjska gospodarka zakończy spadkiem ok. -2 proc.

Tania ropa
Głównym powodem nigeryjskich kłopotów jest niemal całkowite uzależnienie tego kraju od dochodów ze sprzedaży ropy naftowej. Stanowią one trzy czwarte wszystkich dochodów państwa i ponad 90 proc. dochodów z eksportu. Trwające drugi rok spadki cen ropy naftowej na światowych rynkach (w 2014 r. za baryłkę ropy płacono znacznie ponad sto dolarów; dziś mniej niż pięćdziesiąt) spustoszyły budżet państwa, szacowany na ten rok na ponad 6 mld dolarów, z czego jedna trzecia miała pochodzić ze sprzedaży ropy naftowej. Spadki cen ropy są zresztą powodem kłopotów gospodarczych (a w ich rezultacie także politycznych) wszystkich afrykańskich potęg naftowych – Gabonu, Gwinei Równikowej, Angoli. Budżet zakładał utrzymanie wydobycia na poziomie 2,2 mln baryłek dziennie, co czyniło Nigerię największym eksporterem ropy naftowej w Afryce. Jednak wiosną w Delcie Nigru - zagłębiu naftowym kraju - wybuchła dywersyjna wojna partyzancka, prowadzona przez miejscowe bojówki domagające się od rządu federalnego, by większą część petrodolarowych zysków pozostawiał tam, skąd "czarne złoto" pochodzi. W wyniku ataków na rurociągi należące do zachodnich koncernów naftowych wydobycie ropy spadło do 1,7 mln baryłek dziennie, a Nigeria straciła na rzecz Angoli tytuł największego wydobywcy tego surowca w Afryce.

Bez "wielkiej zmiany"
Kłopoty Nigerii są tym boleśniejsze, że jeszcze kilka lat temu uchodziła za przykład gospodarczego sukcesu w Afryce. Po dziesięcioleciach upadku, wojskowych tyranii i korupcji, nigeryjskie władze podjęły reformy. Wielkie nadzieje wiązano z objęciem rządów w Abudży w maju 2015 r. przez b. generała Muhammadu Buhariego, który nawet jako wojskowy dyktator w latach 1983-85 uchodził za człowieka o nieposzlakowanej uczciwości i nieprzejednanego wroga korupcji. Ale zamiast "wielkiej zmiany", jaką obiecywał Buhari, wraz z jego prezydenturą w Nigerii zaczęły się gospodarcze kłopoty. Gospodarka, która w 2014 r. odnotowała jeszcze ponad 6-procentowy wzrost, w 2015 r. zahamowała i zakończyła rok z wynikiem 2,8 proc. Rok 2016 upływa już wyłącznie ponad znakiem spadków. Towarzyszy im coraz mniejsze zaufanie zagranicznych inwestorów (poza sektorem naftowym), wzrost inflacji, a także przyrost demograficzny. Licząca ok. 200 mln ludności Nigeria jest najludniejszym krajem Afryki (szacuje się, że co piąty-szósty Afrykanin jest Nigeryjczykiem). Według prognoz demografów w 2050 r. ludność Nigerii przekroczy 400 mln, a na koniec XXI wieku może sięgnąć miliarda.

Dobre prognozy?
Południowa Afryka odzyskała miano najbogatszego kraju kontynentu nie dzięki własnym sukcesom, lecz kłopotom Nigerii - zwraca uwagę Wojciech Jagielski. Jej też wróżono zresztą recesję. W pierwszym kwartale gospodarka spadła o 1,2 proc. Znacznie lepszy okazał się drugi kwartał, kiedy zanotowano 3,3-procentowy wzrost. Minister finansów Pravin Gordham i gubernator Południowoafrykańskiego Banku Rezerw Lesetja Kganyago zapewniają, że - przynajmniej w tym roku - recesja RPA nie grozi. Jednocześnie Kganyago, który na początku roku przewidywał, że gospodarka nie odnotuje żadnego wzrostu, teraz jest większym optymistą i wzrostów się spodziewa, jednak wciąż zbyt niskich, by kraj mógł poradzić sobie z problemami biedy, bezrobocia i nierówności społecznych.

Klęska suszy

Kłopoty gospodarki południowoafrykańskiej wynikają głównie z trwającej kolejny rok i najgorszej od pół wieku klęski suszy, a także korupcji oraz fatalnych rządów prezydenta Jacoba Zumy i jego ministrów, które podważają wiarygodność kredytową i inwestycyjną RPA. Za gorzkie podsumowanie kłopotów gospodarczych potęg Afryki może posłużyć ubiegłotygodniowy komentarz ekonomicznego eksperta z BBC: - Jeśli porównać rywalizację RPA i Nigerii o miano najbogatszego kraju Afryki do wyścigów konnych, to należałoby powiedzieć, że idą łeb w łeb. Ale nie galopują, która pierwsza, tylko wloką się ledwie truchtem. Obie wydają się u kresu sił i potrzebują wsparcia.

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/poludniowa-afryka-zagrozona-recesja,675254.html
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
w nigerii ostatnio jakaś grupa zwiąca sie delta avengers, działająca od marca chyba w bardzo krótkim czasie dodatkowo rozjebała tyle ropo/gazo ciągów, że poważnie sparaliżowała produkcje, i nigeria spadła z pierwszego miejsca w afryce
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wyjaśnię ci jak rozumują komuchy takie jak ja, jeśli robisz na swoim i z dala ode mnie coś co powoduje u mnie negatywne emocje i odruch wymiotny licz się z moją reakcją.
Dlatego właśnie takich nadpobudliwych empatyków należy rozwalać.
Dawno temu nie było z wami problemów, po prostu spadaliście ze skał, czy drzew przeszacowując możliwości swego organizmu i/lub znajomości przyrody. Potem trzeba było wymyślać wojny o byle co, by przystrzyc waszą populację, bo na wojnach ginęliście znacznie częściej niż normalni ludzie. Potem pojawił się Filip Macedoński, który spowodował, że mocno was przetrzebiono, potem pojawił się Attyla i też zrobił z wami porządek, ale niestety od tamtego czasu nic. Więc się namnożyliście jak komórki rakowe. Jednak jak nastanie ankap i się utrzyma przez sto, dwieście lat, to wasze geny znikną z puli genów białego człowieka.

Nie tylko mój system moralny jest tak skonstruowany lecz każdego zwierzęcia na tym świecie.
Nie każdego. Jeśli jednak tak jest, to jest to dowód na to, że nie wyewoluowałeś. Jesteś na etapie rozwoju islamskiej dziczy z południowo-wschodnich okolic Basenu Morza Śródziemnego, czyli baranojebców i tym podobnych.

Człowiek musi osiągać to czego chce i blokować to czego nie chce.
Nie musi. A co będzie jeśli dostanie chcicę na rzeczy sprzeczne z prawami fizyki?
 
Do góry Bottom