Kto zbudował piramidę Cheopsa?

Wironin

Active Member
63
107
Zrezygnowałem z dalszej dyskusji po tym jak przeczytałem, że piramidy są usypane byle jak z gruzu.
Taa, najpierw ja piszę post ze wzmianką o gruzie w piramidzie, potem Ty na niego odpowiadasz, następnie tworzę długą wypowiedź, na którą odpisujesz w połowie i deklarujesz, że znajdziesz odpowiedź na trudniejsze pytania później. Po jakimś czasie dopytuję się o odpowiedź, ale wymigujesz się z powodu gruzu, mimo że wcześniej Ci ta kwestia nie przeszkadzała aby mi odpisać. Sam musisz przyznać, że wygląda to jakbyś wycofał się rakiem. Serio nawet jeśli napisałbym głupotę to co Ci szkodzi odpowiedzieć na kilka poważnych wątpliwości? I to tak poważnych, że pozostawione bez kontrargumentów w zasadzie niszczą hipotezy o zaginionych cywilizacjach. I przy okazji powtarzam, że pisałem o gruzie i zaprawie wsypywanych aby uzupełnić luki, a nie że piramidy są usypane z gruzu. Możesz poczytać o tym nawet na Wikipedii, a jeśli wolisz poważniejsze źródło to Mark Lehner, The Complete Pyramids.
A Steven Pinker to lingwista i psycholog, co nie przeszkodziło mu napisać bestsellera z kryminologii i historii. Co to w ogóle za poroniony argument?
A taki, że jeśli człowiek wychodzi poza swoją specjalizację i pisze teksty mające zrewolucjonizować obcą mu dziedzinę wiedzy to prawie zawsze się kompromituje. Nawet bardzo inteligentni ludzie są ekspertami tylko w wąskim zakresie i bez gruntownego przeszkolenia nie będą mieli nic do powiedzenia. A brak wiedzy u tych dwóch inżynierów jest bardzo widoczny skoro olali prace archeologów, a za to cytowali foliarza. Ale tak często bywa w archeologii i historii - co i rusz jakiś inżynier albo fizyk myśli, że wnosi coś wartościowego, a często nie ma pojęcia o podstawach.
To i to:
https://tepetelegrams.wordpress.com...ulture-a-response-to-sweatman-and-tsikritsis/
Polecam cały blog. Informacje prosto od archeologów z Gopekli Tepe, a nie z sensacyjnych źródeł.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 628
Kanadyjska wioska starsza od piramid
Technauka Piątek, 8 września (11:55)
W Kanadzie odnaleziono starożytną wioskę, która jest o 10 000 lat starsza od egipskich piramid.
0006T3FVGO14JD83-C122-F4.jpg

Starożytna wioska odkryta na kanadyjskiej wyspie Fot. Grant Callegari/Hakai Institute /materiały prasowe

Przez setki, a może i tysiące lat, kolejne pokolenia narodu Heiltsuka, czyli jedna z trzech rdzennych grup ludności w Kanadzie, przekazywały ustne historie o swoim pochodzeniu. Twierdzą oni, że ich przodkowie uciekli do nadbrzeżnych obszarów Kanady, które nie zamarzły podczas epoki lodowcowej.

Nowe wykopalisko na wyspie Triquet w Kolumbii Brytyjskiej potwierdza te rewelacje. Zespół naukowców pod kierownictwem archeolog Alishy Gauvreau z Uniwersytetu Wiktorii zbadał ten teren pod koniec 2016 r. Odkryto kilka artefaktów, które wydają się być pozostałościami starożytnej wioski.

Naukowcy przesłali odkryte fragmenty węgla drzewnego do analizy. W wyniku badań stwierdzono, że liczą one od 13 613 do 14 086 lat. Oznaczałoby to, że wioska powstała długo przed piramidami w Egipcie.
0006T8MFUTLGKHQA-C122-F4.jpg

Wykopalisko na wyspie Triquet w Kolumbii Brytyjskiej było dużym zaskoczeniem Fot. Grant Callegari/Hakai Institute /materiały prasowe

Są to jedne z najstarszych artefaktów w Ameryce Północnej. W 1977 r. archeolodzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego wykopali grot włóczni i kość mastodonta w tej okolicy. Kanada jest zatem bogatym miejscem do badania przeszłości. Najnowsze odkrycie pomoże archeologom zrozumieć, jak powstały inne cywilizacje północnoamerykańskie, podobne do narodu Heiltsuka.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Zostawiam info tutaj. Chandra Wickramasinghe, brytyjski matematyk, fizyk i astronom, napisał do spółki z Robertem Bouvalem (autor koncepcji o korelacji piramid w Gizie z układem gwiazd w pasie Oriona) nową książkę, która ukaże się pod koniec roku - "Cosmic Womb". Będzie w niej rozdział poświęcony Wielkiej Piramidzie od strony geometryczno-matematycznej. Przedsmak macie niżej w wykładzie Carlsona (Wielka Piramida jako satelitarny model Ziemi w pomniejszeniu - zaczyna się od 4:35, wyprowadzanie wielkości znajdziecie w poprzednich odcinkach):Ukazały się też ostatnio (2016) dwa artykuły (link 1 / link 2) dotyczące kwestii lokalizacji Płaskowyżu w Gizie względem gwiazd, potwierdzające wcześniejsze ustalenia, że układ ten nie jest przypadkowy. Bouval wspomniał o obu tych pracach w niedawnym wywiadzie (od 5:36). Temat Orion-Giza uważał już za definitywnie zamknięty, aż tu nagle dowiedział się, że włoscy i brytyjscy astronomowie i matematycy wrócili do zagadnienia po latach przerwy:

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 628
No fajnie, ale czemu ta zagubiona cywilizacja w takim razie nie zbudowała tych piramid na równiku? Miałoby to więcej sensu a w ten sposób i tak to się nie trzyma kupy...
 

Hitch

3 220
4 859
Na tym polega cały problem - to zagubiona cywilizacja. Nie wiadomo jak, kiedy i po co dokładnie zbudowali piramidy. Jak bezsprzecznie rozwiąże się te zagadki, można stawiać mniej palące pytania typu właśnie, czemu nie na równiku, albo jakiego koloru była oryginalna elewacja.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jak bardzo egiptolodzy są zabetonowani w swojej ideologii?

Bardzo - delikatnie mówiąc.

Poniżej dobry przykład.

Egiptolodzy: "Obecna twarz Sfinksa dokładnie przypomina twarz faraona Chefrena."

Frank Domingo (prawie 30 lat w szeregach NYPD jako detektyw, ojciec techniki kryminalistycznej, polegającej na identyfikacji osób na podstawie szczegółowego opisu ich cech zewnętrznych, zwłaszcza twarzy, jeden z najwybitniejszych amerykańskich autorów policyjnych portretów pamięciowych):

"Twarz Sfinksa nie przypomina twarzy faraona Chefrena."Z innej paki - perfekcyjne wykonanie podobizny Ramzesa:

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Wielka Piramida ma 8 boków, nie 4. Widać to tylko w podczerwieni albo z lotu ptaka dwa razy w roku przez kilka sekund podczas równonocy:

 

Wironin

Active Member
63
107
Pod każdym filmem na temat starożytnego Egiptu pojawia się masa... hmm niemądrych komentarzy, więc nie dziwię się ich wyłączeniu.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Pojawia się też masa mądrych - [spiseg on] najwyraźniej są tak niewygodne, że trzeba wyłączyć wszystko. [spiseg off]

Swoją drogą, pamiętam, jak w latach 90. XX wieku Hancock toczył spory z Hawassem, próbując go przekonać, że w Wielkiej Piramidzie na 100% są ukryte komory. Ten dureń oczywiście, jak na fanatyka przystało, oburzał się na samo wspomnienie o "tajemniczych komorach". Ders no voidz in da pryadamidz! I have przonally inspect whole pyradamidz and there's nothing but old tombz. I write $1500 book explains my great discoveryz." - Zahi Hawasshole
 

Wironin

Active Member
63
107
Hawass może sobie być durniem, ale typ i tak już dawno spadł ze stołka, a mimo to wciąż robi się z niego naczelnego złoczyńcę. Gdzie nie spojrzę to niezorientowani goście marudzą jak to Hawass niepodzielnie dzierży władzę i tłumi PRAWDĘ. No raczej nie skoro oficjalnie prowadzone są poszukiwania ukrytych komór. Jakoś nie widać tego spisku mającego na celu zablokowanie nowych badań.
 

Wironin

Active Member
63
107
Zajrzałem do linka i zobaczyłem piękny przykład manipulacji stosowanej przez foliarzy. Widzimy taki tekst:
Mainstream scholars tell us that the ancient caves were built sometime around the fifth and tenth centuries AD, but many others disagree suggesting the caves are much older.

H.P. Blavatsky and M.K. Dhavalikar are just some of the authors who agree that we are looking at serious ancient stuff. M.K. Dhavalikar, who was a notable Indian historian, and archaeologist, author of the book ‘Ellora’, suggests the shrines and the Kailasa temple were not excavated at the same time but are the result of a construction process that belongs to a number of different periods.

Helena Bławatska była tylko okultystką i medium, ale za to Dhavalikar to prawdziwy naukowiec, więc posiada autorytet. Skoro historyk i archeolog nie zgadza się z oficjalnymi szacunkami to coś może być na rzeczy. I jak wynika z kontekstu według niego ruiny są starsze o setki bądź tysiące lat. Sprawdziłem w Wikipedii i przeczytałem to:
M. K. Dhavalikar (1982) analyzed the architecture of the temple, and concluded that the major part of the temple was completed during the reign of Krishna I, although he agreed with Goetz that some other parts of the temple complex can be dated to the later rulers. According to Dhavalikar, the following components were completed by Krishna: the main shrine, its gateway, the nandi-mandapa, the lower-storey, the elephant-lion frieze, the court elephants and the victory pillars.[11]Dhavalikar admits that the most important sculpture of the temple, which depicts Ravanashaking the Kailasa mountain, appears to have been built after the main edifice. This sculpture is considered as one of the finest pieces of Indian art, and it is possible that the temple came to be known as Kailasa after it. Dhavalikar theorizes that this sculpture was carved around 3-4 decades after the completion of the main shrine, on the basis of its similarity to the tandava sculpture in the Lankeshvar cave.[12] H. Goetz dated this relief to the reign of Krishna III.[10] Like Goetz, Dhavalikar attributes some other structures in the temple complex to the later rulers. These include the Lankeshvar cave and the shrine of the river goddesses (possibly constructed during the reign of Govinda III).[13] Dhavalikar further theorizes that the excavation of the Dashavatara cave, which began during the reign of Dantidurga, was completed during the reign of Krishna I. This explains the similarities between the sculptures in the two caves

Dla jasności Krishna l panował w ósmym wieku naszej ery. Typowe manipulacyjne podpieranie się autorytetem. Reszta tekstu to bzdury o zaawansowanych cywilizacjach sprzed tysięcy lat (nie napisali sprzed ilu, ale podejrzewałbym 12 tys.) i o tym jak to rzekomo niemożliwy jest transport i obróbka wielotonowych bloków skalnych.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 408
4 409
Zajrzałem do linka i zobaczyłem piękny przykład manipulacji stosowanej przez foliarzy. Widzimy taki tekst:
Mainstream scholars tell us that the ancient caves were built sometime around the fifth and tenth centuries AD, but many others disagree suggesting the caves are much older.

H.P. Blavatsky and M.K. Dhavalikar are just some of the authors who agree that we are looking at serious ancient stuff. M.K. Dhavalikar, who was a notable Indian historian, and archaeologist, author of the book ‘Ellora’, suggests the shrines and the Kailasa temple were not excavated at the same time but are the result of a construction process that belongs to a number of different periods.

Helena Bławatska była tylko okultystką i medium, ale za to Dhavalikar to prawdziwy naukowiec, więc posiada autorytet. Skoro historyk i archeolog nie zgadza się z oficjalnymi szacunkami to coś może być na rzeczy. I jak wynika z kontekstu według niego ruiny są starsze o setki bądź tysiące lat. Sprawdziłem w Wikipedii i przeczytałem to:
M. K. Dhavalikar (1982) analyzed the architecture of the temple, and concluded that the major part of the temple was completed during the reign of Krishna I, although he agreed with Goetz that some other parts of the temple complex can be dated to the later rulers. According to Dhavalikar, the following components were completed by Krishna: the main shrine, its gateway, the nandi-mandapa, the lower-storey, the elephant-lion frieze, the court elephants and the victory pillars.[11]Dhavalikar admits that the most important sculpture of the temple, which depicts Ravanashaking the Kailasa mountain, appears to have been built after the main edifice. This sculpture is considered as one of the finest pieces of Indian art, and it is possible that the temple came to be known as Kailasa after it. Dhavalikar theorizes that this sculpture was carved around 3-4 decades after the completion of the main shrine, on the basis of its similarity to the tandava sculpture in the Lankeshvar cave.[12] H. Goetz dated this relief to the reign of Krishna III.[10] Like Goetz, Dhavalikar attributes some other structures in the temple complex to the later rulers. These include the Lankeshvar cave and the shrine of the river goddesses (possibly constructed during the reign of Govinda III).[13] Dhavalikar further theorizes that the excavation of the Dashavatara cave, which began during the reign of Dantidurga, was completed during the reign of Krishna I. This explains the similarities between the sculptures in the two caves

Dla jasności Krishna l panował w ósmym wieku naszej ery. Typowe manipulacyjne podpieranie się autorytetem. Reszta tekstu to bzdury o zaawansowanych cywilizacjach sprzed tysięcy lat (nie napisali sprzed ilu, ale podejrzewałbym 12 tys.) i o tym jak to rzekomo niemożliwy jest transport i obróbka wielotonowych bloków skalnych.
Ja... Ja tylko mówię że cała budowla jest imponująca. Tak po prostu.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Wironin napisał:
i o tym jak to rzekomo niemożliwy jest transport i obróbka wielotonowych bloków skalnych.

Przy dostatecznej ilości wolnego czasu wszystko potniesz i przesuniesz. W przypadku Piramidy Cheopsa masz jednak ~20 lat na przycięcie (z 6 stron), wyrównanie, przetransportowanie i IDEALNE (z matematyczno-satelitarną precyzją*) ułożenie ok. 2.3-2-5 miliona bloków, co daje średnio 1 blok na 2-3 minuty. I wszystko to zrobili ludzie, którzy (wg oficjalnych wierzeń) nie znali koła. Jak to jest możliwe?

* od 4:56
 
Do góry Bottom