Kto zbudował piramidę Cheopsa?

D

Deleted member 427

Guest
Autor dokumentu spędził 10 lat na historycznym śledztwie, zebrał opinie egiptologów, techników i innych specjalistów. Odwiedził nie tylko Egipt, ale także Meksyk, Chiny i Peru. Wnioski, jakie wyciągnął, stawiają w nowym świetle całą dotychczasową wiedzę o tej oraz innych pokrewnych egipskich budowlach.


Eksperci wypowiadający się w filmie:
 • Pier Luigi Copat – architekt, konsultant Placu Poczdamskiego
 • Chris Wise – inżynier, budował Millenium Bridge w Londynie.
 • Eric Gontier – geolog i mineralog, Muzeum Człowieka w Paryżu
 • Jean Leclant – dziekan wydziału egiptologii, prof. emeryt College de France
 • Guilemette Andreau-Lanoe – kurator ekspozycji egipskiej, Muzeum w Luwrze
 • Jean-Pierre Martin – kierownik budowy wiaduktu Millau
 • Jean-Pierre Adam – architekt i archeolog w Narodowym Centrum Badań Francji
 • Luc Glaud – kamieniarz
 • Phillip Robert – dyrektor "La General du Granit"
 • Joseph Davidovits – geochemik i egiptolog
 • Gilles Dormion – architekt, odkrywca, autor książki "Komnata Cheopsa"
 • Alan Andrews – inżynier, pisarz, stypendysta Biura ds. Nauki Białego Domu 1992-1993
 • Chris Dunn – inżynier produkcji maszyn precyzyjnych dla lotnictwa
 • Francisco Torres – dyrektor Muzeum Antropologicznego Wyspy Wielkanocnej
 • Ruben Garcia Soto – archeolog, Narodowy Instytut Kultury Inkaskiej
 • Martin Rosenberg – wykładowca historii sztuki na Rutgers University
 • Mallku Aribalo – pisarz, badacz i historyk Peru
 • Felipe Solis – dyrektor Muzeum Archeologicznego w Meksyku
 • Hartwig Hausdorf – pisarz, badacz i podróżnik
 • Rainer Stadelmann – egiptolog, odkrywca piramidionu Czerwonej Piramidy
 • Claude Genzling – absolwent politechniki, matematyk i architekt
 • Dustin Carr – fizyk akustyk, optyk i nanotechnolog
 • Thierry De Champris – architekt, autor książki "Geometryczny Czasownik"
 • Ieoh Ming Pei – architekt, projektant Szklanej Piramidy w Luwrze
 • Jean-Louis Basdevant – fizyk, wykładowca na politechnice
 • Michael Fontugne – paeloklimatolog, Instytut Fizyki, Paryż
EDIT

Ten sam film, ale bez lektora: polskie napisy, 720p i narratorem jest Brian Cox.

 
OP
D

Deleted member 427

Guest
vast, oglądasz? Ja zarywam nockę. Fascynujący film. Szczena opada. W narracji często pojawia się termin "złota liczba". W tej kwestii koniecznie:

 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 861
W filmie podali więcej ciekawostek matematycznych niż zazwyczaj się podaje, ale cała forma filmu ma taki niepoważny, wymuszony klimat jak w książkach Sumlińskiego XD.

Ja bym chciał, żeby ktoś przeprowadził coś w stylu ślepej próby z placebo. Wymyślić jakieś budowle z losowymi wymiarami i położeniem i zobaczyć ile z tego da się wyprowadzić zbieżności, które potem będzie można przedstawić jako liczne i wskazujące na celowość.
 

tolep

five miles out
8 168
14 540
Serio? Cały ten filmik to żonglerka liczbami i geometrią na poziomie podbazy? (w sumie czego innego się spodziewać po obejrzeniu wstępniaka...)
To ja już czytałem takie rzeczy u Lucjana Znicza. Ale wtedy byłem jeszcze prawie dzieckiem :)
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Właśnie dlatego podlinkowałem film. Żeby uniknąć pisania, że "sposób transportu posągów na wyspie Wielkanocnej został już wyjaśniony".

Nie został.

Ukazany na filmie posąg to najmniejszy, podkreślam: najmniejszy posag, jaki sobie wybrali do przesunięcia. Największy waży 250 ton. Ten waży mniej niż 5 i został przesunięty ok. 100 metrów. Dalej nie mogli.

Autor filmu twierdzi, że budowniczowie piramid musieli znać koło. I także milion innych rzeczy.

Madlock napisał:
Ja bym chciał, żeby ktoś przeprowadził coś w stylu ślepej próby z placebo. Wymyślić jakieś budowle z losowymi wymiarami i położeniem i zobaczyć ile z tego da się wyprowadzić zbieżności, które potem będzie można przedstawić jako liczne i wskazujące na celowość.

Bezsensu. Ze ślepej próby nie dostaniesz liczb fi, pi, prędkości światła co do trzeciego miejsca po przecinku oraz kilku innych wymiarów czy kierunków . Wystarczyłoby zbudować wielką komnatę z 5 centymetrowym przesunięciem i nie odczytałbyś żadnej z tych wartości. W filmie masz matematyków i fizyków, którzy postanowili spojrzeć na p.Cheopsa bez uprzedzeń, i byli zgodni: budowla została zaplanowana, wymiary nie są przypadkowe.
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
I dlatego nie ma filmów upozorowanych na naukowy eksperyment, które udowadniają, że hipster potrafiłby upolować coś dzidą. Niestety są filmy, które "udowadniają", że możliwe było przetransportowanie i ustawienie posągów na WW.

Nikt dotychczas nie udowodnił, że było to możliwe przy pomocy prymitywnych narzędzi i metod. Ten filmik podlinkowany wyżej to kpina: najmniejszy i najmniej masywny posąg, przesuwany po płaskim gruncie, na odległość 100 metrów, bo dalej nie mogli. Naóka dziwko.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 861
Bezsensu. Ze ślepej próby nie dostaniesz liczb fi, pi, prędkości światła co do trzeciego miejsca po przecinku oraz kilku innych wymiarów czy kierunków . Wystarczyłoby zbudować wielką komnatę z 5 centymetrowym przesunięciem i nie odczytałbyś żadnej z tych wartości. W filmie masz matematyków i fizyków, którzy postanowili spojrzeć na p.Cheopsa bez uprzedzeń, i byli zgodni: budowla została zaplanowana, wymiary nie są przypadkowe.
Ale może dostaniesz inne stałe fizyczne. Uważam to za konieczne, żeby mieć jakiś punkt odniesienia i tak się przeprowadza badania naukowe. Złoty podział i Pi rzeczywiście mogły być zaplanowane i można by to stwierdzić przez taki eksperyment.

Ta obwodządza Ziemię linia wg mnie naciągana. Połączyli Gizę i Wyspę Wielkanocną i przedłużyli dookoła Ziemi. Łącząc dwa punkty zawsze dostaniesz "długość równika". Wiele piramid wcale nie przebiega przez tę linię a przebiegają jakieś inne budowle, często o wiele młodsze. Po prostu ta linia przechodzi przez takie szerokości geograficzne, gdzie przez przyjazny rolnictwu klimat tworzyły się pierwsze cywilizacje miejskie, czyli gdzie są zabytki. Wyobrażony tym sposobem biegun jest na Alasce. W filmie powiedzieli, że jest on nad biegunem magnetycznym Ziemi, a wg wiki biegun magnetyczny porusza się w obrębie Wysp Królowej Elżbiety (koło Grenlandii).
 
Ostatnia edycja:
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ale może dostaniesz inne stałe fizyczne.

To może zamiast spekulacji, pokażesz mi te "inne stałe fizyczne"? Bo w filmie jest to samo: jakiś egiptolog-beton z sarkazmem stwierdza "Jak zbudujesz stołek, to pewnie też coś dostaniesz hehehehe". No to zbuduj, mądralo.

I taka uwaga: "inne stałe fizyczne" powinny być jakieś fundamentalne jak prędkość światła czy liczba fi. Masa wodoru albo prędkość toczenia się kuli po rampie średnio mnie urządza. ;)

Połączyli Gizę i Wyspę Wielkanocną i przedłużyli dookoła Ziemii, łącząc dwa punkty zawsze dostaniesz "długość równika".

Ale to nie było istotą tego połączenia. Tu nie chodziło o to, żeby powiedzieć "Aha, paczcie, jest równik!"

Wiele piramid wcale nie przebiega przez tę linię

Co jest pokazane w filmie. Są natomiast tak ułożone po obwodzie, że dają wartości pi i fi.

Po prostu ta linia przechodzi prze takie szerokości geograficzne

Pamiętaj, że mówimy o kilkudziesięciu miejscach kultu, które leżą na tej linii. Od Wyspy Wielkanocnej - najbardziej wyizolowanego punktu na kuli ziemskiej, przez Gizę, a kończąc na świątyniach indyjskich.

W filmie powiedzieli, że jest on nad biegunem magnetycznym Ziemi, a wg wiki biegun magnetyczny porusza się w obrębie Wysp Królowej Elżbiety.

Bo jest ruchomy. W filmie jest powiedziane, jakie to ma znaczenie.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 706
Dobra, zaczynam oglądać. W międzyczasie polecam suplement do powyższego:


Rozmowa z dwoma gośćmi.

Randall Carlson - Wolnomularz, architekt, nauczyciel, geometra. Spec od kataklizmów spowodowanych uderzeniami asteroid. Nie lubi rządu.

Randall Carlson is a master builder and architectural designer, teacher, geometrician, geomythologist, geological explorer and renegade scholar. He has 4 decades of study, research and exploration Into the interface between ancient mysteries and modern science, has been an active Freemason for 30 years and is Past Master of one of the oldest and largest Masonic lodges in Georgia. He has been recognized by The National Science Teachers Association for his commitment to Science education for young people.

Graham Hancock - Pisarz, dziennikarz, podróżnik.

Graham Hancock (/ˈhænkɒk/; born 2 August 1950) is a British writer and journalist. Hancock specialises in unconventional theories[1] involving ancient civilisations, stone monuments or megaliths, altered states of consciousness, ancient myths and astronomical/astrological data from the past. One of the main themes running through many of his books is a posited global connection with a "mother culture" from which he believes all ancient historical civilisations sprang.[2] His work has been rejected by scientists as an example of pseudoarchaeology.[1][3][4]

Teoria którą prezentują: Około 12000 lat temu miał miejsce potężny kataklizm, porównywalny swoją skalą do uderzenia, które zmiotło dinozaury. Kataklizm ten zniszczył prastarą cywilizację, odpowiedzialną za wzniesienie budowli megalitycznych, których pochodzenia nie da się wyjaśnić do dziś. Przykładami mogą być struktury w Göbekli Tepe, datowane na 11 000 lat przed naszą erą (!) oraz Sfinks, na którym widać wyraźne ślady erozji deszczowej.

Jest mowa o kulcie komet, jest mowa o piramidzie w Gizie (mniej więcej od 2:25:00), w której zakodowane są wymiary Ziemi.

Tutaj krótko o sfinksie:
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Około 12000 lat temu miał miejsce potężny kataklizm, porównywalny swoją skalą do uderzenia, które zmiotło dinozaury. Kataklizm ten zniszczył prastarą cywilizację, odpowiedzialną za wzniesienie budowli megalitycznych, których pochodzenia nie da się wyjaśnić do dziś.

I dokładnie ta hipoteza jest prezentowana w filmie. Megalityczna architektura to zakodowany językiem matematyki komunikat pozostawiony dla przyszłych pokoleń.
 

Alu

4 370
8 791
Ukazany na filmie posąg to najmniejszy, podkreślam: najmniejszy posag, jaki sobie wybrali do przesunięcia. Największy waży 250 ton.

Na Wikipedii podają, że największy nie został dokończony nie mówiąc o przesuwaniu go gdziekolwiek. Najcięższy wzniesiony posąg ważył 86 ton. Ale to nie pasuje do sensacyjki, to po co o tym wspominać... Jedno jest pewne, jakoś je przesunęli, niekoniecznie tak jak na filmie. Może po drewnianych okrąglakach. Śmieszy mnie tylko to podkreślanie, że hipsterzy przesunęli 100 metrów i dalej nie mogli. Wyspiarze mieli na to o wiele więcej czasu. Miesiące a może nawet lata. W końcu co mieli innego do roboty, poza żarciem i ruchaniem?
 
Ostatnia edycja:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 448
Miesiące a może nawet lata. W końcu co mieli innego do roboty, poza żarciem i ruchaniem?
Można też stwierdzić i to całkiem trzeźwo, że ani ja ani Ty nie mamy pojęcia o tym, czym innym - prócz żarcia i ruchania - zajmowano się wtedy. A powiem czemu. Bo nie wiadomo również: "kto?", "po co?" i "jak?" - odnośnie słynnych kamiennych jap.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 634
11 699
Jest całkiem oczywiste wytłumaczenie wspomnianej na SB teorii dlaczego Egipcjanie wywierają presję na fotografowanie piramid z określonej strony. Otóż by uzyskać taki efekt:
GizaPyramids_sm.jpg

Trzeba wziąć poprawkę na to, że od góry wygląda to tak:
1_Kairo_Giseh.jpg
Czyli od tyłu jest syf, kiła i mogiła. Piramidy to główny towar eksportowy Egiptu (i co teras, libki??? Publiczna inwestycja przynosi zyski po 5/6/12 tysiącach lat, w zależności od teorii spiskowej) i zwyczajnie dbają o swoje by były ładnie wyeksponowane i się dobrze sprzedawało. Piramidy na tle pustyni to sam bym chętnie zobaczył, a na tle miasta z suszącymi się gaciami na balkonach to tak sobie. Jak się w google grafice wrzuci "pyramids giza" to w wynikach (100 fotek?) jest tylko jedna fotka z widocznym miastem, w dodatku z lotu ptaka. Przypadek?
 
Do góry Bottom