KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

tolep

five miles out
8 555
15 441
Winniczek jest za głupi żeby skończyć jakiekolwiek studia i za mało cwany by utrzymać przy sobie Marsz Niepodległości. Dali się wydymać jak dzieci totalnemu żulowi Bąkiewiczowi, to o czymś świadczy.
Przypuszczam też, że Winniczek jest już na tyle stary, że zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń.

Wracając do naszych baranów. W tej grze nie chodzi o to, by zadowolić jakichś Parkitów, Hankusów i Sierpińskich (łącznie 500 osób na paru grupkach i serwerach Discorda), tylko żeby podebrać elektorat Chałowni, Biedroniowi i(primo voto Palikot) Tuskowi. (Kukizowi już nie, bo nie ma z czego zbierać) To jest teren łowiecki. A ten elektorat nie kieruje się programem, tylko - ostatnio modne słowo - vibem.
Matko z córką, chodzi o masę ludzką na tyle głupią, by zagłosować na takie totalne zero jak Chałownia. Nawet ich mały ułamek waży przy urnie więcej niż wszystkie hałaśliwe pedolibkowe sieroty po Palikocie, Swetru i Gowinie razem wzięte. I tej masy nie odstraszy podważanie obowiązującej narracji wojennej. Bycie w kontrze do WSZYSTKICH POZOSTALYCH nadal bardziej pomaga niż przeszkadza, a temat jest tu nieistotny.

I co to w ogóle za wyrażenie "onucowata"? To jakieś "kto ma wiedzieć ten wie?" Jakiś klubowy uścisk dłoni wśród idiotów z ukraińską flagą w nicku na twitterku? Tak czy siak, szury i tak zagłosują na Konfederację, bo żadni Kamraci, Justyna Socha, czy taka nędzna spierdolina jak Braun nie są w stanie zebrać podpisów i dobrze o tym wiedzą.

PS. "Wolnościowcy". Jezu, co za idiotyczna nazwa partii. Skierowana na poklask wśród wspomnianych grupek na facebooku, wsród których zawsze nieuchronnie się okaże, że są za mało TRÓ wolnościowcami. Czyli w zasadzie zamordystami, jak Korwin, Mentzen, Mao i Pol-Pot.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Chodzą sluchy że Sykulski cos ukręci z Braunem i że nieprzypadkowo on sie odpalił wlasnie teraz. Braun Konfie jest coraz mniej potrzebny, kiedy wyraźnie zmierzają w strone bardziej centrową i dążą ewidentnie do "normalizacji". Sykulski ewidentnie liczy na zawładniecie szurią i zmarginalizowanym, odrzuconym Braunem. To jest jednak elektorat nie do povardzenia dla wszystkich na prawo od Pisu
Mnie sie nazwa Wolnosciowcy podoba, dużo sensowniejsza niz Nowa Nadzieja. W jedym slowie promuje podejscie jakie faktycznie jest w programie
 
261
216
Ale sam uznaje, że praktycznie żadna z bardziej znaczących reform liberalnych nie przejdzie.
Ja to już pisałem że metodami politycznymi nic realnie nie idzie zrobić ale ludzie dalej marzą w obłokach że przyjdzie partia XYZ i zrobi porządek...
W rzeczywistości kamieniem obrazy było moim zdaniem idiotyczne zaplątanie się Korwina w szachy 4D podczas prawyborów prezydenckich, w których z niewytłumaczalnych powodów Korwin postanowił poprzeć regularnego szura, zjeba i idiotę Brauna, a nie Dziambora.
Ja słyszałem że poszło o "jedynki" i nic więcej.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Ja to już pisałem że metodami politycznymi nic realnie nie idzie zrobić ale ludzie dalej marzą w obłokach że przyjdzie partia XYZ i zrobi porządek...

Ja słyszałem że poszło o "jedynki" i nic więcej.
Ale metody pozapolityczne są równie nierealne. Zostaje ci wynieść sie do jakiegoś Szanghaju, Tajwanu, Dubaju czy gdzies, po to tylko by zobaczyć podobny zamordyzm tylko z innym odcieniem.
Ja bede glosowal bez wzgledu na to co napiszesz, bo chce tu zostać i każda nawet najbardziej minimalna opcja musi mi wystarczyć. Jesli nawet nic nie zyskam, to mi nie przeszkadza że spróbuję
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Screenshot_20230426-062121.png
Fragment:

Jak to się dzieje, że rośnie poparcie dla Konfederacji?

Wiąże się to moim zdanie z dwiema kwestiami. Pierwszą jest utrwalenie się wielu zjawisk kryzysowych gospodarczych, gdzie szczególnie pokolenie najmłodsze 18-30, które wychowało się w czasach turbo-kapitalizmu, na tego typu zjawiska reaguje ucieczką w hasło „kapitalizm tak, wypaczenia nie”, chcą jeszcze więcej rynku. Druga i zarazem najważniejsza rzecz to kwestia stosunków polsko-ukraińskich, zarówno w wymiarze polityki gospodarczej jak i polityki historycznej. Zunifikowany przekaz głównych partii politycznych zderzył się z narastającym dystansem wobec idyllicznej wizji relacji Polski i Ukrainy, obecny u od 10 do 40 proc. obywateli w zależności od tematu. Konfederacja czego by nie robiła i jak bardzo próbowałaby się do tego zdystansować, samym faktem odmiennej retoryki stała się pozytywnym punktem odniesienia dla wielu grup.


I dzieje się to pomimo Brauna i Korwin-Mikke na pokładzie.

Konfederacja jeśli chce przetrwać, to nie może po prostu powtórzyć błędu Andrzeja Leppera, który zmienił turecki sweter na marynarkę z krawatem. Musi mieć coś w sobie, co będzie ją czyniło formacją, która jest nieco bardziej „przeciw”, niż „za” w kwestiach związanych z polityką międzynarodową. W wielu krajach pojawiła się tendencja wzrostu poparcia dla ugrupowań, które nie są uwikłane w retorykę prowojenną i działania dotyczące kwestii ukraińskiej.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Chodzą sluchy że Sykulski cos ukręci z Braunem i że nieprzypadkowo on sie odpalił wlasnie teraz. Braun Konfie jest coraz mniej potrzebny, kiedy wyraźnie zmierzają w strone bardziej centrową i dążą ewidentnie do "normalizacji". Sykulski ewidentnie liczy na zawładniecie szurią i zmarginalizowanym, odrzuconym Braunem. To jest jednak elektorat nie do povardzenia dla wszystkich na prawo od Pisu
Mnie sie nazwa Wolnosciowcy podoba, dużo sensowniejsza niz Nowa Nadzieja. W jedym slowie promuje podejscie jakie faktycznie jest w programie
A jaki program miał Chalownia czy czy Kukiz? Jak przyszło do referendum Komorowskiego w sprawie JOW , to nie pojawił się na nim pies z kulawą nogą., w każdym razie malutki ułamek tych, którzy dopiero co na Kukiza głosowali. Jaki program ma chadecko-socjalistyczno-liberalna KoalicJA OBYWATELska? Polska 2050?
 
Ostatnia edycja:
261
216
Ale metody pozapolityczne są równie nierealne. Zostaje ci wynieść sie do jakiegoś Szanghaju, Tajwanu, Dubaju czy gdzies, po to tylko by zobaczyć podobny zamordyzm tylko z innym odcieniem.
Ja bede glosowal bez wzgledu na to co napiszesz, bo chce tu zostać i każda nawet najbardziej minimalna opcja musi mi wystarczyć. Jesli nawet nic nie zyskam, to mi nie przeszkadza że spróbuję
Każde nieagresywne działanie niepolityczne jest o wiele lepsze w porównaniu do politycznego, choćby z moralnego punktu widzenia.

Druga sprawa, jeśli celem jest obalenie PiSu to najrozsądniej głosować na tych którzy mają ku temu największe szanse, czyli PO.
 
Ostatnia edycja:
261
216
A jaki program miał Chalownia czy czy Kukiz? Jak przyszło do referendum Komorowskiego w sprawie JOW , to nie pojawił się na nim pies z kulawą nogą., w każdym razie malutki ułamek tych, którzy dopiero co na Kukiza głosowali. Jaki program ma chadecko-socjalistyczno-liberalna KoalicJA OBYWATELska? Polska 2050?
Jeśli chodzi o PL2050 Szymona "Chałowni" to tu masz trochę informacji na ten temat: https://strategie2050.pl/
 

kran

Well-Known Member
703
698
Skończyła się Konfederacja jaką wszyscy znali , to było kwestią czasu ,, Szkoda mi tylko trochę Tyszki. Popierają ich teraz młodzi ludzie ,może mały ale wierny elektorat mają i wierzą ,że im zbudują nowy babilon!
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Giertych pyta, a Sławek się spina:

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Giertych pyta, a Sławek się spina:
Mentzen to nie jest wytrawny gracz. Jak go sie go dociśnie, to zaczyna sie obsrywać - złości sie, plącze w zeznaniach, dostaje wysypki na mordzie. Widać że to amator, bo prawdziwy rekin biznesu nigdy by sobie na to nie pozwolił. Tym bardziej, że to była odpowiedź na piśmie, więć miał czas żeby ją dopracować. Tak sie odsłaniać to czysta amatorszczyzna.
Edit: Dla mnie ten gość jest tak rażącym pozerem, że zachodze w głowe jak to w ogóle możliwe, że ktokolwiek mu wierzy. A znam go tylko z netu. Co dopiero, gdybym go znał prywatnie.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Winnicki miał stan przedzawałowy, wycofuje sie podobno z kampanii, szefem nacjoli zostaje Bosak
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
Program jest po to by ładnie wyglądał i nie zawierał kompromatów i głupot. Reszta jest w zasadzie bez znaczenia. Obecnie jednym z pól przepływu wyborców do Konfederacji są... młode kobiety.
Polecam dzisiejszy odcinek "Nasłuchu" w którym Konfederacji poświęca się sporo uwagi.
Perspektywa lewo-libków z "Polityki Insight" jest często bardzo interesująca.
I nie radzę oczekiwać, że Konfederacja będzie szukać wzrostu poparcia wśród ludzi którzy prezentują się jako TRVE libertarianie, często z odcieniem tęczowym



View: https://soundcloud.com/politykainsight/28-czerwca-2023
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
Konfedercja: "zlikwidujemy progarmy socjalne"

również Konfederacja: "programy socjalne tylko dla Polaków"
Programy socjalne tylko dla Polaków to postęp w porównaniu z programami socjalnymi dla Polaków i Ukraińców, niewątpliwie.
A tu najnowszy odcinek "Nasłuchu" PI poświęcony Konfederacji w całości. Oprócz standardowych lewolibków z Polityki, jest też pedolewak z Krypola.

(Soundcloud to rak, ale fajnie się wkleja)



View: https://open.spotify.com/episode/7pOoi1BcUAA9sLlDTqwLGX?si=7db1493f53f14104




View: https://soundcloud.com/politykainsight/12-lipca-2023
 
Do góry Bottom