KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Prelegent na panelu konfy życzy jej eutanazji bo nie ma zdolnosci koalicyjnej i jest obliczona na 10%.
Nazywa siebie libertarianinem
W ogóle jednak pomija kto miałby być w zamian, a potrafilby osiągnąć więcej niż 10% i jak zwiększyć koalicyjność.
Wychodzi na to, że ten "lib" wolałby po prostu te 10% oddać lewakom, względnie do nich dołączyć jako przystawka, bo trzeciej możliwości nie widzę..
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Ciekawa i obiektywna analiza ze strony Onetu. Tekst wart przeczytania włącznie z dlugim postem Sosnierza
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Wciąż tli się nadzieja, że nie wszystko stracone.
Tli sie, ale fakt że ci ludzie dalej niczego nie rozumieją jest dołujący. Ciągła wojna o stołki w sytuacji dociskania społeczeństwa butem i zero refleksji mimo tylu lat. Dołujące i można by sie pytać faktycznie - tak jak sporo osób tam pyta w komentach - skoro sie rozpadają zanim na dobre zaczeli, co sie stanie gdyby mieli choć troche realnego dojścia do koryta?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
żadne grabie nie grabią od siebie, znasz jakąś władze coby nie korzystała ze swojej pozycji? , ja nie znam
Chodziło zdaje sie o to, że mają być tą pozytywną zmianą, tak przynajmniej to rozumiałem. Dodatkowo wg mnie żeby partia mogła dojść do znaczącej pozycji to przynajmniej w okresie formacyjnym musi zachowywać jakieś pozory jedności czy wspólnie rozumianego celu. Oni jeszcze z kołyski nie wyszli, a już nawzajem sie starają zatopić.
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Chodziło zdaje sie o to, że mają być tą pozytywną zmianą, tak przynajmniej to rozumiałem. Dodatkowo wg mnie żeby partia mogła dojść do znaczącej pozycji to przynajmniej w okresie formacyjnym musi zachowywać jakieś pozory jedności czy wspólnie rozumianego celu. Oni jeszcze z kołyski nie wyszli, a już nawzajem sie starają zatopić.

Myślę, że ideologie indywidualistyczne skupiają właśnie indywidualistów i generalnie osoby mniej skłonne do kompromisu niż w przypadku wyznawców kolektywizmu.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Myślę, że ideologie indywidualistyczne skupiają właśnie indywidualistów i generalnie osoby mniej skłonne do kompromisu niż w przypadku wyznawców kolektywizmu.
To prawda, ale nie usprawiedliwienie, bo demokracja wg której reguł muszą grać, to system z definicji kolektywistyczny. Jak będzie rządził król (nie elekcyjny na dodatek) wtedy można myśleć na ten sposób.
 

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
To prawda, ale nie usprawiedliwienie, bo demokracja wg której reguł muszą grać, to system z definicji kolektywistyczny. Jak będzie rządził król (nie elekcyjny na dodatek) wtedy można myśleć na ten sposób.
Zakładam, że Konfederacja, będzie miał wynik dwu cyfrowy patrząc jak internet jest zasrany ich filmikami, cały TikTok i Youtube zasrane tak, że co drugi film to Konfa.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Zakładam, że Konfederacja, będzie miał wynik dwu cyfrowy patrząc jak internet jest zasrany ich filmikami, cały TikTok i Youtube zasrane tak, że co drugi film to Konfa.
Możliwe, ale nie wiadomo jak właśnie wpłynełoby odejście Kuleszy i Dziambora oraz ich ewentualny osobny start - ile by odebrał. Ja też przypuszczam, że są w sondażach niedoszacowani i że mają potencjał dwucyfrowy. Ale pewności nikt nie ma i nie wiadomo, jaki całe to zamieszanie bedzie mieć wpływ. Korwiniści wielokrotnie królowali w necie, a na wyborach była wtopa.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
To sie robi coraz śmieszniejsze :)

Awanturą na sali, oskarżeniami o oszustwo, interwencją pogotowia oraz prezesa partii Sławomira Mentzena a ostatecznie unieważnieniem głosowania zakończyły się prawybory Nowej Nadziei (dawniej KORWIN) w Browarze Książęcym w Legnicy.

Europoseł Robert Jarosław Iwaszkiewicz (członek zarządu krajowego), wrocławski radny Robert Grzechnik i przedsiębiorca Dariusz Szumiło (szef regionu dolnośląskiego) - z tej trójki w sobotę 28 stycznia miał zostać wyłoniony kandydat na jedynkę Nowej Nadziei do wyborów parlamentarnych w okręgu nr 1 (legnicko-jeleniogórskim). Prawo głosu mieli działacze i sympatycy, którzy dokonali rejestracji, wpłacili 20 zł darowizny i pofatygowali się do Legnicy, aby wesprzeć swego kandydata.

Gdy po przeliczeniu poparcia komisja ogłosiła, że jednym głosem przewagi nad Dariuszem Szumiło wygrał Robert Jarosław Iwaszkiewicz, na sali podniósł się szum. Zebrani oskarżyli członków wewnątrzpartyjnej komisji wyborczej o oszustwo. Sala bezskutecznie domagała się ponownego przeliczenia głosów przy świadkach. Ludzie krzyczeli: "Tu się popełnia przestępstwo!", "To jest cyrk!", "Hańba!", "Przestań kłamać!", "Wypierdalaj!". Ktoś tłumaczył powód zamieszania do kamery: "Tu nie chodzi o to czy, wygra Jarek, Darek czy Mariusz. Chodzi o ten wał, który tu się dokonuje".

Wskazywano na szereg nieprawidłowości, m.in. urna z głosami została wywieziona poza lokal wyborczy a podczas liczenia obserwatorom kazano odsunąć się o 3 metry od komisji, tak że nie mogli realnie kontrolować sytuacji.

Telefonicznie połączono się z prezesem Nowej Nadziei Sławomirem Mentzenem, który najpierw nakazał ponowne przeliczenie głosów a potem zdecydował o unieważnieniu prawyborów.
Fragmenty zrobionych telefonem nagrań prawyborczej awantury opublikował na Facebooku, YouTube i Twitterze prawicowy youtuber Krzysztof Lech Łuksza

 
Do góry Bottom