KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
W sumie to Stanowski i ci widzowie mogli zadawać jakieś ciekawsze pytania, bo (poza pytaniem o Freedmana i zmiany ustrojowe) ten wywiad to takie typowe korwinowanie, które słyszałem milion razy.

Kobietom należy odebrać prawa wyborcze. Check.
Szachy dla debili. Check.
Wkurwiona feministka plująca na Korwina jadem. Check.
Dowody anegdotyczne o braku globalnego ocieplenia. Check.
Komentowanie kontrowersyjnego tekstu sprzed 20 lat. Check.
Nie ma dowodów, że Hitler wiedział. Check.
Lekka pedofilia. Check.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Zastanawiam sie, czy na Konfie obесna sytuacja nie odbije sie czkawką i to sporą. Proputinowskie miłostki Korwina zakończyly sie absolutną kompromitacją (na dzień przed atakiem był pewien że nie nastąpi). To samo Braun. Bogu dzieki, że to nie rok wyborczy. Jakby Putin zaczekal pòltora roku nie weszliby już może do sejmu.
Czekam na sondaże bo chyba jeszcze nie bylo partyjnego od czasu ataku..
 
Ostatnia edycja:

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Co zabawne jeśli dobrze to rozegrają to na tym rozłamie Konfederacja jako całość mogłaby zyskać. Kulesza i Dziambor przyciągają elektorat, który jest umiarkowanie konserwatywny i wolnorynkowy, ale który nie zagłosowałby na Korwina ze względu na jego ekscesy, podczas gdy betonowy elektorat Mikkego i tak pozostanie mu wierny. Plus Mentzen, który ma bardzo dużą popularność dalej pozostaje członkiem KORWiN i najpewniej obejmie władzę nad partią po śmierci lub przejściu na emeryturę prezesa.

Wszystkie te partyjki dalej startują de facto z jednej listy, więc poszerzenie programu wyjdzie im jeszcze na plus. No chyba że zaczną się żreć o stołki i miejsca na listach, ale do tej pory jakoś potrafili się dogadać.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Dla mnie to jest dziwne, caly ten spór o protokól Korwina. Wisi mi co on gada, co to ma do diabla za znaczenie. Wybór jest prosty: zamordyzm albo wolnosc, jakie w tym wszystkim znaczenie mają wywody Κοrwina? Niech pieprzy co chce, mam to kompletnie w pompce.
Co to za elektorat, który woli Popis bo Korwin coś paple? Miekkie faje, a nie elektorat, podkulą ogon po kazdej wiekszej inbie - czy legalizacja dragów, czy likwidacja funduszu koscielnego, nie mówiąc o prywatyzacji edukacji czy likwidacji Zusu. Obrażą sie i w gescie obrzydzenia zaglosują na Pis, żeby sobie Korwin popamiętaĺ.
Elektorat wolnosciowy po byku.
Wieczna, jalowa sprzeczka o coś, co dla zdrowego na rozumie wyborcy nie ma jakiegokolwiek znaczenia.
A jeżeli ma, i taki wyborca olewa jedyną wolbosciową opcje w tym kraju, to znaczy, ze to kolos na glinianych nogach, że konfa nie ma rzeczywistej bazy i ludzie glosują emocjonalnie i z przypadku.
 
Ostatnia edycja:

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Nieważne, kto jest czyim agentem, interesują mnie potencjalne skutki jego działań. A ostatnio odświeżałem sobie program UPR i sam nie wiem, czy Korwin by się pod tym dzisiaj podpisał. Oprócz całych lat gadania o pedofilach, to dawno nie słyszałem od niego nic na temat szkodliwości koncesji, czy dobrowolności w zawieraniu umów. Za to jara się ciągle różnymi dyktatorami i "silnym państwem". Bleh.

Natomiast ta nowa inicjatywa... Na dzień dzisiejszy nie uważam, że to wyjdzie Konfie na plus. Moim zdaniem to po prostu emocjonalna reakcja na szkody reputacyjne, jakie powoduje przebywanie w pobliżu JKM i pokazanie mu środkowego palca.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
bo od dawna go bezpośrednio nie śledzisz, tak samo zresztą jak ja.

BTW.


View: https://www.youtube.com/watch?v=-hjULtjGgCI

Bo od dawna nie sprawdzam bezpośrednio jego kanałów, a dociera do mnie przekaz zbliżony do tego, co każdy normik zobaczy w TV i necie. No ale w tym własnie problem. Te kontrowersje nawet nie nakierują nikogo na bardziej wartościowe treści, jeśli sam już nie jest odpowiednio wstępnie sformatowany.
 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Ja też obserwuję co się dzieje po prawicowej stronie sceny politycznej i jest dla mnie jasne, że rzekoma agenturalność konfederacji to kompletne bzdury. Głównie dlatego, że gdyby rzeczywiście były tam jakieś powiązania z ruskim rządem to na tym etapie polskie służby już by to wykryły i odpowiednie osoby otrzymałyby zarzuty. PiS nie przepuściłby okazji do pozbycia się politycznych oponentów a wiemy doskonale, że ABW nie potrzebuje wiele by zamontować oprogramowanie szpiegowskie na urządzeniach polityków. Polityczne powiązania nie były w stanie ochronić chociażby Nowaka czy Giertycha przed zarzutami.

Niedługo po wybuchu wojny konfederaci udostępnili oficjalne oświadczenie partii w którym potępili inwazję Rosji. Narodowcy i Braun krytykują Rosję i propsują sankcje, jednocześnie wypowiadając się negatywnie o masowej migracji uchodźców do Polski i włączanie się zbrojnie w konflikt (co w sumie jest zgodne z ich wcześniejszymi poglądami o "interesie narodowym").

Najbliższy krąg Korwina jak Dziambor, Kulesza, Mentzen otwarcie zachęca do humanitarnej i dypolomatycznej pomocy Ukrainie a Sośnierz nawet proponował zbrojne włączenie się Polski do konfliktu po stronie ukraińskiego rządu. Jedyną szychą, którą tam rzeczywiście można podejrzewać o prorosyjskość jest sam Korwin, który w swoim stylu ciągnie do autokracji (co zresztą wywołało niedawny rozłam). Natomiast wypowiedz powyżej jest akurat słabym przykładem, bo tutaj ma trochę racji - odbieranie majątku osób prywatnych niepowiązanych z wojną ze względu na narodowość jest z punktu widzenia libertariańskiej moralności niedopuszczalne.



View: https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1501969576250298376
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Natomiast wypowiedz powyżej jest akurat słabym przykładem, bo tutaj ma trochę racji - odbieranie majątku osób prywatnych niepowiązanych z wojną ze względu na narodowość jest z punktu widzenia libertariańskiej moralności niedopuszczalne.

Mamy w coraz większej części do czynienia ze stadem tępych baranów, których pojemność intelektualna wystarcza tylko na przyswojenie którzy to są dobrzy, którzy to są źli.
"Ten z nami, ten przeciw nam!" - cytując "Mury" Kaczmarskiego.

Gdy Rosja wprowadziła embargo na IMPORT polskich jabłek to tracili nasi producenci przede wszystkim i nasz rząd, a w mniejszym stopniu rosyjscy konsumenci. Zaś Rosja jako państwo nic na tym nie zyskiwała.
Teraz wszyscy entuzjastycznie popierają embargo ze strony Polski na EKSPORT polskich jabłek (i wszystkiego innego też).. Przecież to czyste szaleństwo.
Ale takich rozważań nie wolno prowadzić, bo, znowu cytując, "Kto sam ten nasz najgorszy wróg!". A JKM lubi sobie rozważania prowadzić, a ja - jak wyżej - używam nawet jego metody.
 
261
216
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom