KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Krig91

Member
79
20
Don Vito Corleone - Tom Hagen
By the way zajebisty film. 2 część to już nie to*... ale pierwsza arcydzieło.
A tak Wipler jest bardziej tolerowany w Debilmediach i chętniej go zapraszają niż Korwina to też ma swoje dobre strony. Wipler delikatnie pląsa po tafli argumentów, trafia lepiej do takich umiarkowanych widzów np. TVN a Korwin leci na pełnej kurwie na ostro i bez sentymentów, przemawia głównie do przekonanych.

* spokojnie kilka postów dalej wyjaśniam to fatalne przejęzyczenie
 
Ostatnia edycja:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
By the way zajebisty film. 2 część to już nie to... ale pierwsza arcydzieło.
Napisz, że żartujesz z drugą częścią. Niemożliwe, że tak napisałeś.

Wiesz, kiedyś słyszałem opowiastkę akademicką o gościu, który był autentycznym platonistą i gorącą wierzył w istnienie świata idei. Podobno studenci, kiedy ten pojawił się na uczelni, zlecieli się zobaczyć, jak wygląda człowiek wierzący w platońskie Idee jako suwerenne byty. No to ja chcę wiedzieć, jak wygląda człowiek mówiący o "Godfather, pt 2", że to "już nie to" :)
 

Krig91

Member
79
20
Wiesz, kiedyś słyszałem opowiastkę akademicką o gościu, który był autentycznym platonistą i gorącą wierzył w istnienie świata idei. Podobno studenci, kiedy ten pojawił się na uczelni, zlecieli się zobaczyć, jak wygląda człowiek wierzący w platońskie Idee jako suwerenne byty. No to ja chcę wiedzieć, jak wygląda człowiek mówiący, że drugi ociec to "już nie to" :)

Nie mówię, że 2 część jest zła, jest bardzo dobra, ale pierwsza bardziej mi się podobała. Trochę źle się wyraziłem pisząc druga to już nie to :(
Ale już poszło i nie będę zmieniał. Dodałem * dla jasności.
 
Ostatnia edycja:

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Cóż, przykro się czyta to co dataskin wkleił. Oj, Korwin, Korwin, ty cholerny cyborgu...
Pech, cholerny pech. Panował AKAP, skąd aspergerowi programiści mieli w życiu słyszeć o emocjach?
Oj, Ozjasz, Ozjasz, ty cholerny złomie...

:(
 

kuguar

Member
31
17
Wipler to typowy pragmatyk, który rwie się do dzialan, które przynoszą namacalne efekty ("Republikanie", komisja deregulacyjna), a Korwin to typowy charyzmatyczny idealista, który spełnia sie w konceptualnym aspekcie działan i w naganianiu sympatykow do idei. Wipler jako typowy pragmatyk bedzie dzialal z Korwinem dopoki, bedzie widzial szanse na sukces partyjny. Nie ma w tym nic nagannego a polaczenie tych dwóch odmiennych typow politycznych - moze przyniesc realne efekty we wdrozeniu soft-liberalizmu.
Od czegoś trzeba zacząć, gdy socjalizm ma się w najlepsze....
 
Ostatnia edycja:

Oreł

Well-Known Member
574
465
Ponoć jest już prowadzona zbiórka podpisów w sprawie rejestracji nowej partii - ktoś wie, gdzie można znaleźć formularz?
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
Np. z jego „miękkim” podejściem do aborcji. JKM nie zajmuje w tej sprawie jednoznacznego stanowiska, co wywołuje dużo niepewności wśród sympatyków"

Co do aborcji to - jak wszyscy tu juz wiecie - tez jestem przeciw. Ale przeciez w programie KNP jest zakaz aborcji wiec o czy on tu pieprzy?!

"27) Obecnie obserwujemy "szastanie" polskim obywatelstwem na prawo i lewo. Czy planujecie wprowadzenie jakiś ograniczeń odnośnie dostępu do obywatelstwa?
Projekt (mojej) Konstytucji Państwa Polskiego przewiduje w zasadzie tylko jedno, ale za to bardzo obiektywne kryterium przyznania polskiego obywatelstwa: poza złożeniem przysięgi na wierność porządkowi prawnemu Państwa Polskiego każdy dorosły (bo dzieci „dziedziczą” obywatelstwo po rodzicach) zainteresowany musi wpłacić 300-krotność przeciętnego polskiego wynagrodzenia (czyli obecnie około milion złotych).

Co on pierdoli? Kto niby szasta Polskim obywatelstwem? Pierwsze slysze. A pomysl z 1mln pln to jakas beka. Juz widze jak beda robotnicze rodziny np. z Litwy mieszkaly przez setki lat w Polsce, mowily po Polsku i czulo sie Polakami...ale z obywatelstwa nici bo brak kasy na "zakup" obywatelstwa. Kurwa ale zjeb z tego Wilka!

P.S. Niestety Korwin tez ma chujowe pomysly jesli chodzi o obywatelstwo. Jest on zwolennikiem zakazania podwojnego obywatelstwa. Jak to wyjdzie na swiatlo dziennie (wiele osob wciaz o tym nie wie) to nici z poparcia Polonii (wiele osob sie ozenilo z cudzoziemcami(kami) i wierzcie mi, nikt nie chce rezygnowac z jednego z obywatelstw swoich dzieci....).

Co ty pierdolisz? Przecież z Gowina taki liberał jak z Wilka. Wykorzystują liberalizm do własnych celów.
Przynajmniej w podejściu do aborcji nie udają i otwarcie pokazują poglądy przystające do Bliskiego Wschodu lub tej bardziej zjebanej części Afryki. Tyle jest z ich liberalizmu...

Abel, nie graj ta karta. Aborcja nie jest dobrym wyznacznikiem liberalizmu. Podobnie jak wlasnosc intelektualna czy stosunek do demokracji/monarchii. W tych sprawach panuje duza rozbieznosc pogladow tak wsrod liberalow jak i libertarian. Dlatego np. w Polskiej Partii Libertarianskiej nie ma jednej polityki co do aborcji (w USA ok. 40% libow jest jej przeciwnych i czesto psiocza na pro-aborcyjny program partii). Tak tylko pisze, zeby nie zachowywac sie jak Talib-Marusik....

A Wipler głosował za penalizacja obrazy uczuć religijnych.

Serio? Daj jakiego linka zeby to potwierdzic bo az mi sie wierzyc nie chce. Przeciez on sie na Maurycym wychowywal. Jak on mogl na to faszystowska ustawe zaglosowac? Czy byl on wtedy w PiS-ie? Moze obowiazywala przy tym glosowaniu zasada, ze albo glosujesz na TAK albo wypad z partii. Sam nie wiem... Trza by Wiplera majlowo zapytac i niech sie chlop tlumaczy.
 

Alu

Well-Known Member
4 633
9 686
Serio? Daj jakiego linka zeby to potwierdzic bo az mi sie wierzyc nie chce. Przeciez on sie na Maurycym wychowywal. Jak on mogl na to faszystowska ustawe zaglosowac? Czy byl on wtedy w PiS-ie? Moze obowiazywala przy tym glosowaniu zasada, ze albo glosujesz na TAK albo wypad z partii. Sam nie wiem... Trza by Wiplera majlowo zapytac i niech sie chlop tlumaczy.

Już się tłumaczył w Kontestacji: http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=3116 ale wg mnie mało przekonująco.
Coś tam mówił, że nie chodzi o obrazę uczuć tylko o wrzucanie świń do meczetów, profanację hostii itp.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Nie wiem w ogóle, po co wystąpił w tym korpo-grajdole. Tam bardziej pasują Gadzinowski, Bienert i Jędrzejczak - funfle, jak się zdaje, Kosińskiego.
 

Alu

Well-Known Member
4 633
9 686
Akurat Proste Zwierciadło, w którym wystąpił, to wg mnie jedna godna uwagi audycja w tym radio.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
Tu inny punkt widzenia. Tomasz Sommer sugeruje, że MEP-om chodzi o kasę. Moim zdaniem to się trzyma kupy. Konwentyklowcy KNP-owcy mogą zostać w Europarlamencie i mogą liczyć na Euro-emerytury.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
10801641_404801373015440_4986320859307384067_n.jpg
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
ad punkt 6. Czyli, że nie można skurwysynów nazwać skurwysynami? Mnie to rybka, bo i tak nigdzie nie kandyduję, a Korwin popełnia znów ten sam błąd: nie nazywa rzeczy po imieniu, nie wskazuje odpowiedzialnych, a jeszcze ma parcie na cenzurę. Nowy narybek agenturalny już się szykuje. Gruba kreska, panie Januszu, to ZŁO!
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
Czyli, że nie można skurwysynów nazwać skurwysynami?
Tak to zło!
Ale ignorując szczekaczy więcej osiągniesz. Opluwając ich dajesz im karmę, która daje im siłę i równocześnie tracisz swoją energię. Szczekacze z czasem sami odejdą w niebyt.
Polityka to, kurwa raz, zawsze zgniły kompromis, kurwa dwa, zgniły pragmatyzm.
 
Do góry Bottom