KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nie, co Wipler sądzi o Gowinie można zobaczyć tu
Poza tym Wipler nie ma jeszcze takiej mocy w KNP, żeby wciągać ją gdziekolwiek bez zgody Korwina
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
O, tego nie znałem.
A argument za powyższą wersją słyszałem iście reptiliański: ponoć wszyscy znają się z Opus Dei :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Taką wersję dzisiaj usłyszałem: po wyborach Gowin i Grobelny (prezydent Poznania) tworzą nową partię, Wipler wciąga do niej KNP. Sądzicie, że to realne?
To właśnie są przymiarki do kolejnego rozłamu w partii Korwina-Mikke. Zawsze ten sam scenariusz. Plotki, szczucie jednych na drugich (np. młodzi v.s. beton), próby znalezienia/wylansowania innych charyzmatyków i rozłam. Mam nadzieję, że Wipler nie da się głupio sprowokować.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Wilk zapowiedział napisanie w poniedziałek wyjaśnienia odnośnie swojego zachowania w ostatnim czasie.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wipler poparł kandydaturę Sasina w starciu z Gronkowcem. IMO to błąd wizerunkowy, ale czy również strategiczny, to się pewnie okaże.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Mocno się zastrzega, że nie wie czy Sasin będzie dobry, ale on jest za zmianą. Ujdzie w tłoku.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
1499522_834967649887894_3279660881183263935_n.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
JKM naraził się katolom i skrytykował papieża Franciszka.

Onet. » Wiadomości » Janusz Korwin-Mikke zarzuca papieżowi Franciszkowi sojusz z lewicą
Korwin-Mikke: sojusz lewego tronu z lewym ołtarzem

Zupełnie inaczej słowa papieża odebrał lider Kongresu Nowej Prawicy, europoseł Janusz Korwin-Mikke. Jak ocenił, zaproszenie zwierzchnika Kościoła katolickiego przez szefa PE Martina Schulza podyktowane było chęcią odzyskania z jego pomocą zaufania do instytucji europejskich.

- Jak tylko Jego Świątobliwość Franciszek został wybrany, towarzysz Schulz od razu zwrócił się do niego z zaproszeniem. Motywy są oczywiste, powiedział je otwarcie - że ludzie stracili zaufanie do instytucji europejskich, więc prosi papieża o pomoc. I papież tej pomocy udzielił. (...) Sojusz lewego tronu z lewym ołtarzem - powiedział polityk KNP.

Jego zdaniem przemówienie, w którym papież akcentował, że brak pracy pozbawia ludzi godności, było typowo socjalistyczne. "Jedyny ustrój na świecie, w którym wszyscy mają pracę, to jest ustrój niewolniczy. (...) Socjalizm jest to ustrój niewolniczy. Papież wyraźnie podtrzymał to i oświadczył, że jak człowiek nie ma pracy (...), to wtedy nie ma godności" - ocenił Korwin-Mikke.

Jak się wyraził, to nieprawdopodobne, że z ust "króla Kościoła" padły słowa, iż "godność człowieka zależy od tego, ile ma pieniędzy".

Franciszek mówił, że jednym z priorytetów Unii Europejskiej jest promowanie praw człowieka i jego godności. - Krzewienie godności osoby oznacza uznanie, że ma ona niezbywalne prawa, których nie może być pozbawiona arbitralnie przez nikogo, a tym bardziej na rzecz interesów ekonomicznych - oświadczył papież.

Z bloga JKM o tym wydarzeniu:
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/i_dyskusja_juz_skorygowana/2532

Natomiast w Ustroju Niewolniczym obowiązuje żelazna zasada: Pan, który niewolnika zatrudniał, ma obowiązek utrzymywać go, gdy jest on chory, stary albo słaby. Do śmierci.
I JŚw.Franciszek I opowiada się otwarcie za Ustrojem Niewolniczym.
Zdanie o "jakiejkolwiek dyskryminacji" (np. przy wpuszczaniu do toalety?) jest po prostu humorystyczne. Natomiast drugie:( Jaką godność może mieć kiedykolwiek osoba, która nie ma pożywienia czy minimum niezbędnego do życia, czy co gorsza, pracy, która namaszcza ją godnością? ) to kwintensecja socjalizmu.
Czyli np. pustelnik, który obraził sie na parszywe społeczeństwo, żyje w jaskini i czeka, co mu dobrzy ludzie nasypią w miskę - nie żyje godnie; natomiast niewolnik, który ma zagwarantowane pożywienie, minimum życiowe, i (oczywiście!!) zagwarantowaną "pracę, ktora namaszcza go godnością" - żyje "godnie"!
Ostatnie zdanie o "niezbywalnych prawach" nie może być ocenione, dopóki nie dowiemy się, o jakie prawa Papieżowi chodziło? Zwracam tylko uwagę, że jeśli chodzi o np. prawo do emerytury, to Papież popada w sprzeczność, bo... to jest wlaśnie "interes ekonomiczny"!

Z bloga JKM, wystąpienie Schulza i mowa Franciszka:
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/wizyta_papieza_w_pe_na_razie_materialy/2531

W tej operetce jest jedna dobra wiadomość: Schulz i spółka czują dupy ból. Pierdoleni unijni ateiści, jak trwoga to do Boga.
Fragment wystąpienia Schulza:

Od sześciu lat Europa zmaga się z dramatycznym kryzysem na niespotykaną dotychczas skalę.

Konsekwencje tego kryzysu są bardzo poważne. Szczególnie dramatyczne jest to, że obywatele stracili zaufanie do swoich instytucji. Zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim utrata zaufania jest ogromna. Bez zaufania żadna idea i żadna instytucja nie może istnieć w perspektywie długoterminowej. Musimy zatem wszyscy ze sobą współpracować, aby odzyskać utracone zaufanie.

Pod tym względem obawy Unii Europejskiej i Kościoła katolickiego są w znacznej mierze zbieżne.
.....
Słowa Waszej Świątobliwości mają wielkie znaczenie, nie tylko dlatego że Wasza Świątobliwość jest duchowym przywódcą ponad miliarda wiernych. Słowa Waszej Świątobliwości mają wielkie znaczenie, ponieważ przemawiają do każdego i odnoszą się do nas wszystkich. Ponieważ sprawy, które Wasza Świątobliwość porusza, dotyczą każdego i każdy może się sam do nich odnieść. Mają one wymiar uniwersalny. Słowa Waszej Świątobliwości dodają otuchy i wskazują drogę w chwilach zagubienia.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Czapki z głów!
Teraz tylko ma dodatkowych wrogów, ale akurat wśród naszych katolików i księży jest dosyć chłodne nastawienie do Franciszka i powinien dostać od wielu z nich oklaski.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Ta Pani była kiedyś w KNP, działała w okręgu Rybnickim. Ale odeszła po atakach Krzysztofa Pawlaka na nią.. Szkoda - jak widać.

 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Tak sobie myślę, że w chuj wartościowych ludzi odeszło z UPR, bo natykali się na beton partyjny i zniechęcali się. JKM przyciągnął wielu podejrzanych typów, którzy się zagnieździli w partii, przyssali do krula i nie chcą odejść. Na przykład ten Żółtek, nie wiem czy to agent, czy zwykły zjeb, ale od lat udaje mu się skutecznie szkodzić i zniechęcać ludzi do bycia w partii. I będzie szkodził dopóki ktoś go nie wyjebie, tak samo Pawlak i wielu innych ludzi, o których nie mamy nawet pojęcia.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
ale akurat wśród naszych katolików i księży jest dosyć chłodne nastawienie do Franciszka i powinien dostać od wielu z nich oklaski.
To dobrze. Tego nie wiedziałem, bo do kościoła nie chodzę.

Tak sobie myślę, że w chuj wartościowych ludzi odeszło z UPR, bo natykali się na beton partyjny i zniechęcali się. JKM przyciągnął wielu podejrzanych typów, którzy się zagnieździli w partii, przyssali do krula i nie chcą odejść. Na przykład ten Żółtek, nie wiem czy to agent, czy zwykły zjeb, ale od lat udaje mu się skutecznie szkodzić i zniechęcać ludzi do bycia w partii.
Tak zwany beton partyjny to ludzie, którzy cały czas byli przy JKM w czasie, gdy inni robili rozłamy w UPR. Gdyby nie oni nie byłoby KNP. Ich niechęć do różnych ludzi może się brać z bagażu doświadczeń z UPR, kiedy różni "wartościowi ludzie" gdy tylko okrzepli w partii i zdobyli jakąś pozycję, na rozkaz z zewnątrz rozwalali partię i robili rozłamy. Co do podejścia zniechęcającego, to mamy cały czas z tym o czym pisałem dawno temu na forum, JKM zna się na impasach bridżowych, zna się szachach, ale nie zna się na ludziach.
 
Do góry Bottom