KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Polecam Jacka Kostrzewę:



Zgaszona. :D

Fajnie gada, niewiele z nim filmików w necie, ale jakieś tam wycinki są z debat, ładnie masakruje:





 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Już się bałem, że będę musiał szukać jakichś półśrodków w Toruniu, a to bardzo sensowny gość.

Tak sobie myślę, w kontekście wyborów samorządowych, że to właśnie powinien być priorytet wszystkich partii wolnościowych. Nie wybory ogólnopolskie, ale praca u podstaw i tworzenie małych enklaw wolnościowych, z bardzo niskimi podatkami (albo ich brakiem), prywatyzacją i redukowaniem urzędów miejskich i ich wpieprzania się w życie mieszkańców do minimum. I w takim wypadku odpadają wszystkie zarzuty o "prawackość" takiego KNP, czyli odbieranie praw wyborczych kobietom, ochrona rodziny jako związek kobiety i mężczyzny i inne bzdety czy stereotypy, bo takie rzeczy można wprowadzić tylko na poziomie ogólnokrajowym.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Polecam również Stefana Oleszczuka, "Człowieka z Kamienia", który jako burmistrz w Kamieniu Pomorskim w latach 90' przeprowadził liberalne reformy i uwolnił gminę od długu, a po latach jego rządów gmina była najszybciej rozwijającą się w województwie, a budżet gminy był o 70% większy niż zakładano. Właśnie wychodzi jego książka "Człowiek z Kamienia", zapewne kupię i przeczytam, bo interesują mnie zastosowania zasad rynku w praktyce.

Podobno Oleszczuk ma realną szansę ugrać drugą turę w wyborach samorządowych w Szczecinie.

KNP ładnie się rozwija, struktury się rozrastają w bardzo szybkim tempie, a w szeregach partii jest sporo konkretnych ludzi. Może rzeczywiście jest nadzieja na jakąkolwiek poprawę w najbliższych latach.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Jestem ciekaw, czy Oleszczuk prowadzi sam swój profil na fejsie czy ktoś za niego. Jest pisany w stylu wzmożonego gimbusa przy użyciu gimboortografii.. I to jeszcze w trzeciej osobie.
Naprawdę, żal.pl

Musze sprawdzić czy mnie nie zablokował, bo już parę razy nie mogłem się powstrzymac i ostro przypieprzyłem w komciach.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
No ktoś pisał tu czy w innym wątku, że jego profil prowadzi ten zjeb Pawlak vel Chavez i nie chce mu (Oleszczukowi) go oddać! To wyobraź sobie co ten przygłup ma pod czaszką, że robi takie rzeczy.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Krzysztof Pawlak? nie wierzę. Pawlak zawsze był wzmożony, ale nigdny nie miał takiego gimbostylu ani tym bardziej gimboortografii.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Dobrze, że do budżetów rządowych trafiło mniej pieniędzy - tak aferę "Luxleaks" komentuje europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Z dochodzenia dziennikarskiego wynika, że Wielkie Księstwo Luksemburg podpisało tajne układy z ponad 300 międzynarodowymi korporacjami, by umożliwić im płacenie niższych podatków. Urzędy podatkowe odnotowały ogromne straty.

Janusz Korwin Mikke uważa jednak, że takie działania były korzystne. Jego zdaniem inaczej pieniądze zostałyby zmarnowane. "Dzięki działalność Wielkiego Księstwa Luksemburg, ludzie płacili niższe podatki, w wyniku czego te firmy mogły sprzedawać taniej swoje towary, w wyniku czego mniej pieniędzy trafiało do skarbów różnych państw i to jest korzystne dla gospodarki, bo wtedy ludzie mieli więcej pieniędzy, wydawali na rzeczy pożyteczne. Gdyby te pieniądze trafiły do budżetu to by były wydane na jakieś fotoradary, aparaty podsłuchowe. Pieniądze, które idą do kasy rządowej to jest 40 procent straty" - powiedział dziennikarzom Korwin Mikke.

Dziś aferę luskemburską skomentował także sam szef Komisji Europejskiej Jean Claude-Juncker, który był premierem Luksemburga w czasie, gdy tajne porozumienia były zawierane. Na konferencji prasowej podkreślał, że żałuje jeśli działania luksemburskiej administracji doprowadziły do unikania podatków przez wielkie korporacje. Przyznał, ze ponosi polityczną odpowiedzialność za to co się stało. Oszustwom podatkowym w związku ze skandalem "Luxleaks" została poświęcona dziś także specjalna debata w Parlamencie Europejskim z udziałem Junckera.

http://biznes.onet.pl/korwin-mikke-o-luxleaks,18488,5663857,1,news-detal
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Ktoś wie czemu nie zakłada sobie nowego profilu? Imho z taką ilością panpejdży sympatyzujących z KNP i całą mocą kuców, to w parę dni miałby większą rozpoznawalność niż ten stary. Szkoda kontentu od kwietnia, ale czy nie lepiej mieć pod kontrolą profil?
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
@GAZDA, no ale też chyba wklejałeś farbowane, by zachować ścisłość.

W temacie: Jacek Wilk napisał coś, do czego komentarz sugerujący tony żenuły jest zbędny.
A tymczasem w październikowym raporcie sotrender.pl znów "zaliczyłem" awans - znalazłem się w dziesiątce polskich polityków posiadających najbardziej angażujące sympatyków strony.

Bardzo dziekuję!

(jak widać poczynania rewolucyjnych władz KNP przyniosły efekt dokładnie odwrotny do (przez nie) zamierzonego :))
Powtórzę się, powinien wylecieć na butach z KNP. I to jak najszybciej, bo przez ten rok zdoła jeszcze nieźle namieszać.
https://www.facebook.com/adw.jacekwilk?fref=ts

Komentarz jakiejś babki, IQ chyba poniżej sety, bo:
Magdalena WolfPrzepraszam, a gdzie Wy macie cokolwiek negatywnego na temat Wiplera powiedziane w tym poście?
Lubię to! · Odpowiedz · 13 min. temu
Tak to właśnie działa. Trzeba subtelnie, nie wprost, wtedy przeciętny człowiek w ogóle się nie zorientuje.

Są też inne, budujące komenty:
Marcin Rysiński??? Coś mi tu śmierdzi. Zachowuje się Pan ostatnio tak jakby grał Pan w innej drużynie.
na co Wilk odpisuje, jakże klasycznie:
Jacek Wilk...więc proszę odnościć się do faktów, a nie do tego, co się Panu wydaje
 
Ostatnia edycja:

orcen92

Active Member
151
205
No hahaha, zajebiste masz hobby szukać komentów na facebooku i wstawiać zdjęcie. Zastanawiałem się czy będzie frajer, który takie coś zrobi, dzięki za potwierdzenie.
 
Do góry Bottom