1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Dyskusja w 'Kolibry' zaczęta przez tosiabunio, 10 Lipiec 2014.

 1. libertarianin.tom

  libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

  Posty:
  2 121
  Otrzymane Polubienia:
  3 780
  Staszek Alcatraz likes this.
 2. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
 3. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 630
  Otrzymane Polubienia:
  4 811
  A Korwa się wkurwił:
   
  xawas likes this.
 4. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  Już widzę ten pozew...
   
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  Hm, moge poprosic o rozwinięcie tematu - jak rozumiem - światłych perspektyw (przed kim? na co?) które czekają po odejsciu JKM?
   
  xawas and bombardier like this.
 6. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 851
  Otrzymane Polubienia:
  7 220
  Może znajdziesz czas dla siebie, zaczniesz grać na perkusji...
   
 7. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 019
  Otrzymane Polubienia:
  4 871
 8. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 630
  Otrzymane Polubienia:
  4 811
 9. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
 10. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 964
  Otrzymane Polubienia:
  3 460
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 706
  Otrzymane Polubienia:
  15 121
  Sierp nie cierpi Korwę.
  Po prostu cwelgersywista nie cierpi agresywisty, a małosiusiakowiec nie cierpi pythongowca. ;)

  Albo jest to atak pejsoluba, na tego kto nie jest pejsolubem, co według mnie jest bardziej prawdopodobne. Przy czym z tym pejsolubostwem nie chodzi o zwykłych żydów, a o interesy elit narodu żydowskiego i państwa żydowskiego położonego w Palestynie.

  Ale pokrętna argumentacja.
  1. Władze Rosji gnębią libertarian. [true]
  2. Na czele państwa Rosja jest Putin. [true]
  3. Korwę w PE można nazwać zwolennikiem Putina. [dialektyczne pierdololo]
  4. Na czele partii "Wolność" jest Korwę. [true]
  Wniosek - cała partia "Wolność" nie jest libertariańska, program nie jest istotny i nie należy go badać ze zgodnością z wzorcem libertarianizmu.

  No i co w tym złego?
  Czy przyjmowanie imigrantów za pieniądze skradzione podatnikowi jest libertariańskie?
  Czy przyjmowanie całej grupy imigrantów wśród której jest dzicz, która jedzie tu łamać NAP jest libertariańskie?
  Czy przyjmowanie grupy ludzi tylko dlatego, że tak kazały jakieś kurwy z Brukseli jest libertariańskie?

  Mieli na listach Panią która jest w miarę ładna i ma duże cycki. Sierp takowej jakoś nie umiał sobie do polityki załatwić.
  Rozumiem że Sierp jak gdziekolwiek kandydował, to zawsze w towarzystwie samych prawilnych libków. Ron Paul też kandydował z Repów, gdzie byli bardzo różni ludzie, w tym i mega-zamordyści.

  Jeśli Sierp uważa, że te wyrwane z kontekstu zdania są fałszywe, to niech przeprowadzi dowód który to obali.
   
  woolybully, lernakow, luke27 and 4 others like this.
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  214.jpg

  Czy po czyms takim ktokolwiek z nas przyznaje sie do libertarianizmu? :D
   
  woolybully, inho and mikioli like this.
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 381
  Otrzymane Polubienia:
  12 019
  Tak czy owak, znając mechanizmy przewrotu ideologicznego i wiedząc, że kraje destabilizuje się popierając rozmaite istniejące już w nich frindżowe grupki ekstremistów, nie można wykluczać, że Korwin działa na korzyść Rosji. Po prostu niekoniecznie współpraca ta musi być świadoma. Sierp trafnie zauważa sytuacje, kiedy Janusz zachowywał się jak pożyteczny idiota Kremla, a czy wynikało to z jakiejś celowej kolaboracji, czy ze wspólnoty maczystowskich wartości, to już nie jest specjalnie istotne.

  Zresztą nie widzę powodu, aby wypominać jakiemukolwiek państwowcowi, że zawiera kontakty z innymi państwowcami. Współpraca z Ruskimi też nie musi być niczym zdrożnym, zwłaszcza jeżeli nie odpowiadają nam wartości płynące z Brukseli. Historia jest przewrotna i sytuacja może się odwrócić: populacje krajów byłego bloku wschodniego mogą obawiać się polityki panującej na Zachodzie i z własnej woli zechcą wrócić do strefy wpływów Moskwy.

  Nic nie jest dane raz na zawsze i choć niewyobrażalne dla ludzi pamiętających czasy, gdy to Murica dysponowała soft power i moralną wyższością nad przeideologizowanym, totalniackim Paktem Warszawskim, wszystko może się odwrócić. I wtedy taki Korwin jako namiestnik w Królestwie Polskim XXI wieku będzie jak znalazł. ;)

  [​IMG]
   
  Eli-minator and MaxStirner like this.
 14. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 019
  Otrzymane Polubienia:
  4 871
  Przypominam, że rodzina Mikkego straciła herb Korwin za kolaborację z caratem (chyba, że to plota). Miłość do Moskali jest u niego przekazywana z pokolenia na pokolenie.
   
  xawas, Claude mOnet, lernakow and 2 others like this.
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 706
  Otrzymane Polubienia:
  15 121
  A to ciekawe, trzeba sprawdzić.

  Podobnie jak u Brauna.
   
 16. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  Zabawna sprawa, o co mozna być oskarżanym i jak atakowanym, tylko dlatego że się nie nienawidzi Rosji.
   
  pawel-l likes this.
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  W ogóle nie rozumiem personalizowania polityki zagranicznej, ani kierowania się emocjami. Nie miałbym nic przeciwko kupieniu przez rosyjską firme polskiej huty, tak samo jak nie mialem nic przeciwko kupieniu jej przez firmę Lucchini z Włoch. Interesy i tyle. Natomiast wściekle antyrosyjska polityka to głupota i szaleństwo. Wykluczając z góry możliwośc robienia interesow (w szerokim tego słowa znaczeniu) z krajem tej wielkości i tak położone, osłabia się wlasną pozycję negocjacyjną
   
  kr2y510 likes this.
 18. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  a) Korwin jest etatystycznym zamordystą, wychwala nie tylko Putina (głównie - jak sądze dlatego, że to państwo jest jedynym mocarstwem które jest równocześnie wodzowską dyktaturą, co samo w sobie jest dość pokręcone jak na "libertarianina" ale też Erdogana, Łukaszenkę, Assada - wszystkich de facto z tej samego powodu - silny przywódca trzymający komuchów za pysk [na ile to trzymanie faktycznie istnieje, to już inna rzecz]
  b) Korwin jest libertarianinem w sensie gosopdarczym, znakomicie opisuje go termin "libertariańśki konserwatyzm" który łączy te sprzeczności - nadrzędna rola państwa nad życiem jednostki, przy braku interwencjonizmu gospodarczego.
  Sądze, że szipowałby Pinocheta i jego bojówki, gdyby ten żył
  Pytanie sprowadza się do tego czy uznajesz konserwatystę za libertarianina. Dla mnie to inherentnie sprzeczne, ale może w pojęciu tych z IALPu daje sie pogodzić. Osobiście jestem za podejściem inkluzywnym (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) tak samo jak za ogólnym połączeniem reszty minarchistów. Jest ich mało, powinni starać sie iść na pewne ustępstwa, a zresztą stuprocentowa zgodność ideologiczna jest mrzonką.
  Edit: Tak właśnie przyszedł mi do głowy ten rzekomy rojalizm JKMa. Idealnie pasuje. Tacy ludzie nigdy nie wyjdą z etatystycznego ukąszenia. Albo takich "libertarian" bierzesz z dobrodziejstwem inwentarza, albo nie. A ta druga opcja z powodu jego pozycji wtym światku wg mnie nie wchodzi w ogóle w rachubę.
   
  Last edited: 20 Styczeń 2018 o 23:18
  Claude mOnet likes this.
 19. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  385
  Otrzymane Polubienia:
  551
  Zgadzam się oczywiście z Sierpińskim, tylko że ta zgoda pod wieloma względami NIE MA ZNACZENIA. Bo co to kogo obchodzi?

  Sierp zachowuje się jak autystyczne dziecko we mgle, a nie jak dorosły mężczyzna z jajami. Mógł zaangażować się w Partię Libertariańską na 100 proc., a nie na (powiedzmy) 80. Mógł m. in. zapobiec kandydaturze W. Deski, a nie jej elokwentnie bronić. Dziś spija owoce własnych zaniechań, własnej polityki. Dlaczego Polacy nie mają mieć własnej partii w libertariańskiej międzynarodówce? Skoro PL rozwinęła się do postaci nierozwiniętej, czyli na wiek wieków pozostała poważniejszą wersją jebawki (obecnością internautów w mediach społecznościowych, a bez ogródek: onanizowaniem się pejsbukiem), to niech kosztem tego szajsu pokaże, co potrafi partia KORWiN "Wolność".

  Doceniam go za rywalizację z Korwinem. Stanął onegdaj godnie do z góry przegranej rywalizacji wyborczej, pokazał za to na strzelnicy Korwinowi, gdzie raki zimują, ale dziś brak mu wyczucia czasu, wyczucia chwili. Dziś mamy taki czas, że trzeba być polskim panem, białym dżentelmenem. Polski pan całuje kobietę w rękę (nie przy powitaniu, to jednak już chyba nazbyt staroświeckie, ale przy każdej innej okazji, na przykład gdy ta - drugą ręką obrabia nam pałkę). Biały dżentelmen nie naigrywa się z ludzi w podeszłym wieku kiwających się nad grobem. Sierpiński powinien rozumieć, że praw biologii (na dziś) nie da się przeskoczyć, dla Korwina każda kolejna łyżeczka cukru jest już śmiertelnym zagrożeniem. Jak bardzo chamskie i debilne by nie były wypowiedzi Korwina, że np. po protestujących przeciwko komunistom studentach można jeździć czołgami wyciskając im wnętrzności z okrwawionych resztek korpusów, dziś to już nie ma znaczenia (edit: wypowiedzi. Zbrodnie komunistyczne mają znaczenie). Było, minęło. Niech wojuje z Berkowiczem i Mentzenem, itp.

  I tu pojawia się pytanie: po co z nimi wojować? Tylko agentura chce rozdrabniać ruch wolnościowy, który jest w polskich realiach SAM Z SIEBIE drobny. Zakładam, że Sierpiński agenturą nie jest, wiec... co było do udowodnienia - jest autystycznym dzieckiem we mgle.
   
  Last edited: 21 Styczeń 2018 o 06:17

Udostępnij Tą Stronę