KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

P

Przemysław Pintal

Guest
Nie powinni przyjmować nikogo z układu! Przecież nawet najgłupszy kuc, będzie miał problemy z zaakceptowaniem tego. Chyba, że oni myślą, że mogą już olać ideowców i tej śnieżnej kuli nic nie powstrzyma?

Panowie bądźmy poważni! Facet ma 43 lata, w takim wieku poglądy zmienia się jedynie w wyniku traumy.

Tak, i na kogo się przeniosą byli wyborcy KNP? Chuj z podatkami, chuj z prawem do posiadania broni, nie zagłosuję na Krula, bo Jagiełło i Ukraina.

Na Partię Libertariańską. Mówię poważnie. Wiem struktury są słabe, mało ludzi słyszało. A retoryka Libertarian raczej nie przyciąga koniunkturalistów? Ale 12k ludzi na Facebooku nie wzięło się znikąd. Gdybym miał stawiać pieniądze, to powiedziałbym, że jest max 1000 świadomych libertarian w Polsce. Ja tam jestem entuzjastycznie nastawiony!

Trzeba tylko uważać na rozmycie ruchu. Piję do tej strony - http://libertarianin.org/ - przeczytałem parę tekstów i raczej z nimi nie zgadzam się. Oczywiście nie mówię, że to forum i Partia Libertariańska mają mieć monopol na libertarianizm w Polsce. Ale strona merytorycznie nie zrobiła na mnie wrażenia.

http://libertarianin.org/o-stronie/redakcja-2/ - paru kolesi określa się jako przeciwników aborcji. Nie mam pojęcia jak oni to pogodzili z doktryną... Chyba już rozumiem. Nie podobał się im nasz libertynizm, ateizm i walenie w instytucjonalną religię. Plus kwieciste wypowiedzi. Czyli chrześcijańscy libertarianie. Dla równowagi i koszerności powinni pojawić się muzułmańscy libertarianie. Będzie to twardy orzech do zgryzienia dla "korzeni Europy". Ciekawe kiedy dadzą sobie spokój tak jak Teluk?

W sumie nie kojarzę tych nazwisk. Na nieistniejącej już Frizonie było trochę anarchokonserwatystów i katolickich talibów, nawet fajnie się z nimi pisało, ale zawsze ich postrzegałem jako przeciwników, w opozycji. Podejrzewam, że oni się stamtąd wzięli. Chyba, że się mylę?
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
"Już od razu po zdobyciu mandatu poselskiego wiedziałem, że PiS nie jest właściwym miejscem dla mnie. Teraz wiem, że Kongres Nowej Prawicy jest właściwym miejscem dla mnie i obiecuję Wam, że nie zawiodę waszego zaufania!" :eek: No to wyjaśnił wątpliwości.

Już obiecuje?

Jak Jagiełło mówi, że nie zawiedzie, to mówi!
 
D

Deleted member 427

Guest
Czekam na oficjalne stanowisko Krula. Podobno książęta działały za jego plecami i jak Krul wróci z delegacji, to będzie łamał kołem typa, a kikuty odrąbanych kończyn zanurzy mu w smole.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Czekam na oficjalne stanowisko Krula. Podobno książęta działały za jego plecami i jak Krul wróci z delegacji, to będzie łamał kołem typa, a kikuty odrąbanych kończyn zanurzy mu w smole.

To chyba samego krula czeka łamanie na kole.

ie2jUab.png

http://www.wykop.pl/wpis/8897336/przemyslaw-wipler-szanowny-panie-posle-prosze-wyja/
 
P

Przemysław Pintal

Guest

Jest tylko jeden sposób który umożliwia przyjęcie w szeregi kogoś z taką przeszłością. Marek Kurzyniec, jeden z liderów polskich anarchistów, opowiadał mi kiedyś, że dawno temu młodzieżówka UW (Unia "Wolności" - wielce szkodliwe swojego czasu) coś tam chciała z nim, czy też z krakowskimi anarchistami robić. Wtedy im odparł - "Najpierw musicie mi przynieść jaja Geremka na srebrnej tacy!".
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Nie wiem czemu kuce się tak przyczepiły do tego podwyższenia wieku emerytalnego. Podwyższenie odciążyło trochę budżet, zmniejszy wydatki sztywne na przyszłość (a raczej zmniejszy wzrost wydatków), a Korwin był przeciw tylko dlatego, że jest legalistą (chociaż w sprawie Krymu złamanie dawnej umowy między Rosją a Ukrainą już mu nie przeszkadza...). Sam będąc posłem bym głosował za, gdybym miał do wybory wyższy wiek emerytalny i obniżenie podatków albo zachowanie wieku i brak obniżki.

Mnie się wydaje, że Krul tym ruchem chce wysłać sygnał do zwykłych Januszy co to się za bardzo polityką nie interesują - Patrzcie, przychodzą do nas posłowie z innych ugrupowań, jesteśmy poważną partią a nie wariatami jak wmawiają wam media. Takie transfery będą uwiarygodniać KNP w oczach starszych ludzi, a kuce będą kręcić głowami, ale jakoś to przełkną. Teraz się ich wykorzysta, a za rok odpali, gdy nie będą potrzebni.
 
Ostatnia edycja:

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Jest tylko jeden sposób który umożliwia przyjęcie w szeregi kogoś z taką przeszłością. Marek Kurzyniec, jeden z liderów polskich anarchistów, opowiadał mi kiedyś, że dawno temu młodzieżówka UW (Unia "Wolności" - wielce szkodliwe swojego czasu) coś tam chciała z nim, czy też z krakowskimi anarchistami robić. Wtedy im odparł - "Najpierw musicie mi przynieść jaja Geremka na srebrnej tacy!".
W sumie tusk miał operację wczoraj. o_O
 
T

Tralalala

Guest
PL ma szanse przejąć część wyborców KNP po śmierci Korwina, jeżeli będzie jedyną lub dobrze rozpoznawalną partią wolnorynkową tylko trzeba kuców agitować i odpowiednio podchodzić;) Wykastrować z mentalnego kuca i pokazać inną drogę =]
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Tak się zastanawiam, po ch*j Januszowi i Nowej Prawicy ten poseł? Za rok będą mieli kilkudziesięciu młodszych, lepszych i mądrzejszych. Co im da takie działanie? Przecież to może przynieść tylko straty.
Właśnie zamierzałem zadać tu to samo pytanie ;)

Korwin w takich sytuacjach nie postępuje pochopnie ani nie kieruje się emocjami.Przyjęcie Jagiełło do KNP zdaje się nie mieć żadnego praktycznego sensu.. Wybory tuż za rogiem, a nowy nabytek to dodatkowe 1 miejsce na liście, które zostanie zabrane innemu działaczowi KNP. Jagiełło, sam w sobie - też nie jest jakimś spektakularnie znanym posłem i "koniem pociągowym" dawnej listy PiS

Czyżby Jagiełło miał jakieś haki na Kaczyńskiego i przehandlował je w zamian za azyl w KNP? Coś, czym będzie można pograć po wyborach parlamentarnych, negocjując przy rozmowach koalicyjnych?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tak się zastanawiam, po ch*j Januszowi i Nowej Prawicy ten poseł? Za rok będą mieli kilkudziesięciu młodszych, lepszych i mądrzejszych. Co im da takie działanie?
Krul to brydżowy miszcz rozgrywania blotek. Ma jedną blotkę więcej i nie może się oprzeć by ją rozegrać.

Przecież to może przynieść tylko straty.
Może straty, a może i zysk. Krul - miszcz blotek i impasików, liczy na udany impasik.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Jagiełło musi coś sobą oferować, inaczej przyjęty by nie został. Może rzeczywiście ma jakieś cenne info. :D
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Jarosław Jagiełło - połączenie tradycji z kaczyzmem.
Być może miał dostęp do samego łoża swojego dawnego przywódcy i skrywa jego najbardziej ukryte sekrety.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Jagiełło jest typowym PISowcem w kwestiach obyczajowych. Jeżeli chodzi o gospodarkę to lekko się wyróżnia głosując np. przeciwko poparciu walki z rajami podatkowymi i podwyższeniu podatku dochodowego dla bogatych. Po tych banialukach co wypisuje na facebooku "Głosowałem w zgodzie ze swoim sumieniem", "Nie zawiodę waszych oczekiwań" można wykluczyć, że gość nawrócił się na koszerny ko-liberalizm.

Wstąpienie Jagiełły do KNP można wytłumaczyć na dwa sposoby:

1.Mało prawdopodobne, ale dla nas lepsze. Jagiełło zawsze był agentem Korwina, który inwigilował najpierw ZCHN, a potem PIS, a głosował tak jak głosował tylko dla zmyłki ;)

2.Najbardziej prawdopodobne. Dała o sobie znać ugodowość Korwina, któremu wystarczyło, to że Jagiełło "trochę" lepiej głosował w niektórych sprawach od statystycznego PISowca.

Może daje o sobie znać sędziwy wiek Korwina, któremu obecnie zaczyna zależeć bardziej na dożyciu powstania klubu Nowej Prawicy w sejmie, niż na wieloletniej strategii ;) No bo obecność takich osobników może wyjść wolnościowcom tylko na gorsze (chyba, że wariant pierwszy jest prawdziwy ;)). Lepiej budować ruch wolnościowy wolniej, ale na solidnym fundamencie, bo rozmycie poglądów kosztem większej siły politycznej jest szkodliwe. Potem ludzie zaczną wątpić w wiarygodność KNP i poparcia zacznie ubywać.

Czego można spodziewać się po Jagielle? Skoro koleś był w ZCHN-ie to na pewno głosowań zgodnych z katolicką moralnością, czyli klerykalizmu. A gospodarka? Facet nie jest patologicznym etatystą jak w większość pisiorów, ale tak czy siak wątpię, żeby on coś rozumiał z wolnego rynku i liberalizmu. Wszystkiego można się po nim w tych kwestiach spodziewać.

Moim zdaniem jeżeli nie stoi za tym nic głębszego, to Jagiełło jest nic nie wartym, a nawet szkodliwym nabytkiem, produktem zachłanności politycznej i zaniedbania strategii u krula.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Oj... Szczególnie ten twój drugi punkt jest całkowicie mylny.
Takim sposobem to wszystko można tłumaczyć demencją starczą.
W dodatku szybko działającą, bo nie tak dawno znakomicie rozegrana sprawa pobicia Bońka i żadnej oznaki "malejącego" radykalizmu w działaniach.
Jagiełło to pożyteczny idiota... Pytanie tylko na ile pożyteczny.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Oj... Szczególnie ten twój drugi punkt jest całkowicie mylny.
Takim sposobem to wszystko można tłumaczyć demencją starczą.
W dodatku szybko działającą, bo nie tak dawno znakomicie rozegrana sprawa pobicia Bońka i żadnej oznaki "malejącego" radykalizmu w działaniach.
Jagiełło to pożyteczny idiota... Pytanie tylko na ile pożyteczny.

No może jednak jest pożyteczny. Nabierze się takich idiotów i pionków, zrobi się dyscyplinę partyjną i może być profit ;) Jest jednak warunek. Musi być ktoś, kto takich pionków będzie trzymał za ryj, by nie wybili się zbyt daleko. Korwin? OK, ale ile kadencji może on jeszcze "pociągnąć"? Kto go zastąpi? Przypominam, że do tego nie wystarczy koszerność w poglądach, a inteligencja, pewnego rodzaju agresja, błyskotliwość. Coś co ma Korwin. U innych w KNP nie zaobserwowałem tych cech. Nowa Prawica poza Korwinem dzieli się na leśnych dziadków, którzy regularnie zapieprzają do kościółka, kuców ,którzy bez Korwina mogą zapomnieć jakie mają poglądy i parę ładnych panienek w postaci rzeczniczek :D Dobra partia musi być partią wodzowską, ponieważ trzeba krótko trzymać rożnych karierowiczów.
 
Do góry Bottom