KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Jarosław ogra go w pięć minut. Dzień po wyborach oświadczy, że zaprasza KNP do koalicji, ale bez Korwina. Zaproponuje kilka wiceministerialnych stanowisk i rozbije mu klub. Jego posłowie będą wygłodniali i nie sądzę, by trzeba było ich długo namawiać.

Te pijawki mierzą wszystkich swoją miarą. No, żeby się nie zdziwili. KNP powinien przede wszystkim uważać na karierowiczów, bo o tych co są teraz w partii jestem spokojny.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Jarosław ogra go w pięć minut. Dzień po wyborach oświadczy, że zaprasza KNP do koalicji, ale bez Korwina. Zaproponuje kilka wiceministerialnych stanowisk i rozbije mu klub. Jego posłowie będą wygłodniali i nie sądzę, by trzeba było ich długo namawiać.

Te pijawki mierzą wszystkich swoją miarą. No, żeby się nie zdziwili. KNP powinien przede wszystkim uważać na karierowiczów, bo o tych co są teraz w partii jestem spokojny.
Korwin wiele razy opowiadał historię jak Łukaszenka pozbył się agentów obcych wywiadów ze swojego otoczenia - po prostu wymienił wszystkich na młodych. Korwin, idąc śladem Łukaszenki, zrobił to samo - wszyscy wiceprezesi to młode kuce, którzy są zafascynowani Korwinem od liceum.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Z listu Harmana:
A najgłupsi byli sami sobie winni i zdychali z głodu. Ich dzieci też. Tak po prostu, na bruku Londynu, Paryża, Warszawy… Zupełnie jak nieraz dziś jeszcze w Indiach. Podatki były niskie, a wzrost gospodarczy zawrotny. A jakby czegoś brakowało, to Murzyni z kolonii chętnie wszystkiego dostarczali. Tylko trzeba ich było dobrze knutem do roboty pognać (bo leniwi są z natury).

Mi się podoba ;)
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Może skończyłby jak Kardasz?
Z daleka widać predyspozycje i rozdygotane, rozgorączkowane, sfrustrowane ego. Można się zastanawiać, czy takie akademickie gnidy faktycznie są dostatecznie indoktrynowane, czy po prostu panicznie boją się wejścia w niepewne i pełne ryzyka struktury gospodarki rynkowej.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
635420582707672945.jpg



Pisiory to jednak podludzie.

10271623_817058788334725_998813317030792698_n.jpg
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Januszek przejmuje władzę nad światem


Proszę o polubienie "na rozruch" tej strony, Również w wersji białoruskiej: www.facebook.com/januszby
A co: Biali Rusini są gorsi?
A w ogóle pomysł wziął się stąd, że znalazł się entuzjasta, który (jak się dowiedziałem) od dawną nieoficjalnie prowadził na "rosyjskim FB" stronę:
vk.com/januszkorwin
To pomyślałem: niech to robi oficjalnie!
Teraz planuję wersję angielską, niemiecką, francuską i włoską; może są ochotnicy? Jeśli tak - to bardzo proszę zgłosić się tu: wazne@korwin-mikke.pl
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Jego zapytania poselskie:

w sprawie poprawy ściągalności abonamentu radiowo-telewizyjnego
O wysokości abonamentu decyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zaś instytucją odpowiedzialną za jego ściąganie jest Poczta Polska. W Polsce procent osób wnoszących opłaty abonamentowe z roku na rok maleje. W 2011 r. tylko 32% osób wypełniło obowiązek ustawowy. Dla porównania ściągalność opłat abonamentowych w krajach Unii Europejskiej wynosi ok. 90%.
Mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z następującym pytaniem: Jakie kroki poczyni ministerstwo, aby zapewnić większą ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego?

:eek:

w sprawie zbyt ciężkich plecaków u uczniów szkół podstawowych
Szanowna Pani Minister! Zbyt ciężkie plecaki u uczniów szkół podstawowych to duży problem. Takie obciążenie źle wpływa na układ kostny młodych ludzi. Jak wiemy, ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10-15% masy ciała ucznia. Jednak u większości dzieci takie tornistry ważą nawet 10 kg.
Okazuje się, że dzieci, mimo dostępnych szafek w szkołach, zabierają niepotrzebnie rzeczy do domów. Oprócz tego w wyposażeniu tornistra często znajduje się wiele zbędnych przedmiotów: zabawki, pamiętniki, słowniki, laptop, ciężkie szklane butelki z napojami itp.

Mając na uwadze zdrowie dzieci, zwracam się do Pani Minister z następującym pytaniem: Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje w najbliższym czasie przeprowadzenie programów edukacyjnych mających na celu pokazanie niebezpieczeństw związanych z przeciążeniami kręgosłupa i tym samym zachęcenie uczniów do noszenia w tornistrach tylko najpotrzebniejszych przedmiotów?

:eek:

w sprawie niewykorzystanego potencjału naukowego kadry na uczelniach wyższych w Polsce
Szanowna Pani Minister! Głównym źródłem dochodu szkół wyższych w Polsce są fundusze otrzymywane z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dofinansowanie stanowi od 50 do ponad 80% budżetów uczelni. Drugim źródłem finansowania uczelni są pieniądze, które pobierane są za płatne zajęcia dydaktyczne, za które student płaci z własnej kieszeni.
Przychody z działalności badawczej są marginalne, ich wysokość nie zmienia się od lat. W przypadku wielu uczelni nie wynosi nawet 5% budżetu. Na uczelniach w Kanadzie, USA czy w zachodniej Europie, gdzie uczelnie zarabiają, wykorzystując potencjał intelektualny swoich pracowników, sytuacja jest odwrotna, a największe zyski te uczelnie czerpią właśnie z badań naukowych.

Przychody wszystkich polskich szkół wyższych z badań naukowych nie przekraczają 100 mln dol. rocznie. To niemal dwukrotnie mniej, niż wyniosły roczne przychody jednej tylko szkoły z USA.

W związku z powyższym zwracam się do Pani Minister z następującym pytaniem: W jaki sposób Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje zachęcić uczelnie do wykorzystywania potencjału naukowego swojej kadry, który przełożyłby się na ich wyniki naukowe oraz na jakość i liczbę badań, które mogłyby prowadzić?

:eek:

w sprawie bezpłatnego dostępu w miejscach użyteczności publicznej do Internetu
Szanowny Panie Ministrze! Internet to największy zbiór informacji i usług w historii ludzkości. Jego użytkownicy mogą porozumiewać się ze sobą, prowadzić badania, współpracować i zawierać transakcje handlowe szybko, ponad granicami państwowymi oraz z niespotykaną dotąd swobodą.
W krajach Europy Zachodniej darmowy bezprzewodowy dostęp do sieci globalnej, chociażby w miejscach użyteczności publicznej, jest standardem.

W związku z powyższym zwracam się do Pana Ministra z pytaniem: Czy ministerstwo planuje możliwość bezpłatnego korzystania z dostępu do Internetu w miejscach użyteczności publicznej?

:eek:
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Mnie też się ten transfer nie podoba. Ciekaw jestem, kto był jego inspiratorem, bo chyba nie Korwin który siedzi w EP.
 
Do góry Bottom