1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Korea Północna i Korea Południowa

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez Luizy, 30 Czerwiec 2012.

 1. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  790
  Otrzymane Polubienia:
  1 402
  Kurde, ale mi nie chodzi o żadną "d*kratyzację" ani zjednoczenie z Południem, tylko po prostu aneksję tego terenu przez Chiny. Tylu ludzi pierdoli że Chiny odbiorą ruskim Syberię, więc dlaczego nie zajęły dotąd kraju który ma kilka-kilkanaście atomówek zamiast przeszło 4 tysięcy?
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 759
  Otrzymane Polubienia:
  15 355
  Bo geopolitycznie jest im z tym wygodnie. Gdyby zajęli, to Korea Południowa zaczęła by się domagać zwrotu, a USA miałyby wymarzony pretekst do wojny z Chinami, lub przynajmniej do blokady Chin na Pacyfiku. Dziś jeszcze są w stanie to zrobić, ale za kilka lat, jak Chiny rozbudują armię, w tym marynarkę, to będzie za późno. Jak tak dalej pójdzie, bez większej wony czy kataklizmu, to za 15 lat Chiny będą światowym hegemonem. Przez kolejne ćwierćwiecze w interesie Chin jest pokój.
   
 3. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  790
  Otrzymane Polubienia:
  1 402
  Jakoś mi się nie chce wierzyć że wywołali by wojnę w obronie tych pojebanych komuchów. I co z tego że Korea Południowa by się domagała zwrotu, Indie się domagają zwrotu części Kaszmiru którą Chiny zarąbały im w 1962 i co, Pekin się tym przejmuje?
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 759
  Otrzymane Polubienia:
  15 355
  USA szukają pretekstu na dziś. Nikt nie kupi tego, że USA właśnie teraz muszą interweniować, bo Chiny pół wieku temu zajęły kawałek Kaszmiru i Tybet. A co do Korei Północnej, to Chiny w zasadzie potrzebują jej mały kawałek, a gdyby oddały resztę Korei Południowej, to zaprosiłyby USA bliżej Pekinu. Bez sensu. Dynastia Kimów, to dobry bufor i do tego darmowy.
   
 5. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 453
  Otrzymane Polubienia:
  12 239
 6. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 453
  Otrzymane Polubienia:
  12 239
  Lepsza z Korei już prawie w akapie...

  North Korea 'feeding workers crystal meth' to speed up skyscraper project[​IMG]
  The Telegraph
  By James Rothwell 4 days ago
  North Korean workers are being given a methamphetamine-based drug in the hope it will speed up a major construction project, according to reports.

  Project managers in the city's capital of Pyongyang are said to be under so much pressure to finish the job on time that they have resorted to openly providing builders with the drug.

  Nicknamed "ice," it is a form of the powerful stimulant methamphetamine, which is also known as crystal meth.

  When snorted or inhaled, crystal meth gives users a sense of euphoria, increased energy levels and a suppressed appetite. The effects can last up to 12 hours.

  Hundreds of thousands of North Korean citizens have been roped in to finish the project, which consists of a 70-floor skyscraper and more than 60 apartment blocks.

  It was approved earlier this year by North Korean leader Kim Jong-un in defiance of tough sanctions placed on the hermit state over its nuclear weapons tests.

  “Project managers are now openly providing drugs to construction workers so that they will work faster,” a construction source in Pyongyang told Radio Free Asia .

  "[They] are undergoing terrible sufferings in their work."

  Human rights workers in Asia said the working conditions amounted to slave labour and urged the UN to take further action against Kim Jong-un.

  Phil Robertson, Asia director for Human Rights Watch, said: “It’s going to be hard to verify that this is happening, but if it is confirmed then we utterly condemned it.

  “The real issue here is slave labour, and our immediate reaction to this was that if they want faster workers why not actually pay them, instead of resorting to giving them drugs?

  “The North Korean government wants to finish these buildings to somehow prove that they are a developed country. But this kind of forced labour has been unilaterally condemned by the international community."

  Mr Robertson added: "It is a throwback to the Second World War when governments regularly resorted to forcing labour of their citizens."

  North Korea has been producing methamphetamine to increase its funds since the 1970s.

  It was was initially sold as a medicine, but quickly became a hugely popular drug.

  It is produced in state-run facilities by underpaid chemists and sold both domestically and internationally.

  As the production and sale of opium declined in the early 2000s, methamphetamine became even more widespread.

   
  Pestek, pawel-l, ernestbugaj and 6 others like this.
 7. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  170
  Otrzymane Polubienia:
  881
  lernakow, Pestek, pawlis and 6 others like this.
 8. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 621
  Otrzymane Polubienia:
  5 009
  lernakow, Pestek, luke27 and 6 others like this.
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 453
  Otrzymane Polubienia:
  12 239
  To już wiemy, dokąd uciekli naziści z Antarktydy i Księżyca - do najlepszej z Korei...

  CNN: Korea Północna powiększa system "nazistowskich obozów"
  Świat
  Dzisiaj, 30 listopada (13:48)
  W Korei Północnej trwa rozbudowa systemu obozów stylizowanych na wzór niemieckich i sowieckich obozów pracy przymusowej - informuje CNN, powołując się na zdjęcia satelitarne ujawnione przez organizacje zajmujące się prawami człowieka.

  Przypomnijmy, że już w 2014 roku organizacje broniące praw człowieka ujawniły, że w północnokoreańskich obozach giną setki tysięcy więźniów politycznych.

  Opisywano wówczas dramatyczne warunki panujące w obozach, liczne tortury, polegające na głodzeniu, egzekucjach, gwałtach i zmuszaniu do pracy ponad siły.

  Władze państwa odcinały się od oskarżeń.

  Jak jednak wynika z ustaleń organizacji zajmującej się prawami człowieka w Korei Północnej (HRNK), państwo rozbudowuje swój system obozów.

  Chodzi o obóz numer 25, który według zdjęć satelitarnych, zlokalizowany jest w Chongjin. HRNK donosi, że obóz w ciągu ostatnich lat znacząco się powiększył, a Korea Północna zdaje się kontynuować prace, mające na celu powiększenie systemu.
  [​IMG]
  Zdjęcie pochodzi ze strony organizacji HRNK. Na ilustracji ukazany jest obóz numer 25 /

  "Te obozy stanowią fundament dużej infrastruktury kraju, poświęconej represji politycznej i społecznej kontroli, która umożliwia powszechne i systematyczne łamanie praw człowieka" - alarmuje Amnesty International, cytowana przez CNN.

  Dobre, sprawdzone, etatystyczne wzorce nigdy nie zginą, w przeciwieństwie do jakichśtam ludzi...
   
  lernakow and Pestek like this.
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 453
  Otrzymane Polubienia:
  12 239
  W sumie bardzo tanie te usługi odjebkowe. Robimy ściepę?

  Podejrzanej o zabójstwo Kim Dzong Nama zapłacono 90 USD
  Świat Dzisiaj, 25 lutego (14:15)
  Indonezyjka podejrzewana o zabójstwo Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una, dostała równowartość 90 USD za, jak jej powiedziano, wzięcie udziału w programie typu "ukryta kamera". W sobotę rozmawiali z nią indonezyjscy dyplomaci.
  Przedstawiciele indonezyjskiej ambasady w Kuala Lumpur przez 30 minut rozmawiali na komisariacie policji z 25-letnią podejrzaną Siti Aisjah.

  Powiedziała ona im, że 30-letni mężczyzna z Korei Północnej zapłacił jej 400 ringgitów (90 dolarów) za wtarcie w twarz Kim Dzong Nama substancji, która miała być olejkiem dla dzieci. Ten "żart" miał zostać nagrany przez kamery.

  Zabity gazem bojowym
  Tymczasem badania wykazały, że w wyniku ataku z 13 lutego, do którego doszło na lotnisku w Kuala Lumpur, Kim Dzong Nam został zabity gazem bojowym VX, bardziej trującej wersji paralityczno-drgawkowego sarinu. Atak został nagrany na kamerach monitoringu.

  Indonezyjski dyplomata powiedział, że Siti czuje się dobrze, chociaż policja wcześniej informowała, że po zatrzymaniu wymiotowała. Powodem miał być kontakt z substancją, którą wtarła w twarz Kim Dzong Nama.

  Przedstawiciel wietnamskiej ambasady odwiedził drugą kobietę zatrzymaną w związku z zabójstwem, Doan Thi Huong, która jest Wietnamką. Nie udzielił jednak komentarzy dziennikarzom.

  Malezyjska policja podała, że kobiety zostały przeszkolone, aby od razu po ataku udać się do toalety i umyć ręce.

  Oprócz tych dwóch podejrzanych, jako osoby mogące mieć związek z zabójstwem policjanci zidentyfikowali także ośmiu obywateli Korei Północnej, w tym attache północnokoreańskiej ambasady w Kuala Lumpur oraz pracownika północnokoreańskich linii Air Koryo. Jeden z mężczyzn już jest w areszcie, a co najmniej czterech uciekło z Malezji i najpewniej znajduje się w Korei Północnej.

  W związku z zabójstwem doszło do napięć na linii Pjongjang-Kuala Lumpur.

  Południowokoreańskie i amerykańskie władze są przekonane, że zabójstwa dokonały dwie agentki wywiadu Korei Północnej. Wywiad Korei Południowej poinformował deputowanych południowokoreańskich, że rozkaz zabicia swego przyrodniego brata wydał Kim Dzong Un i że taką próbę podjęto już w 2012 roku.

  Kim Dzong Nam - przeciwnik Kim Dzong Una
  Do zabójstwa Kim Dzong Nama doszło w czasie, gdy Kim Dzong Un próbuje umocnić swoją władzę, którą sprawuje od śmierci swego ojca Kim Dzong Ila w 2011 roku oraz gdy na Pjongjang wywierana jest coraz większa presja międzynarodowa w związku z jego programami - nuklearnym i rakietowym.

  Kim Dzong Nam, najstarszy syn poprzedniego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Ila, był niegdyś postrzegany jako jego następca. Wyrażał sprzeciw wobec przekazania władzy Kim Dzong Unowi i dynastycznej kontroli odizolowanego państwa przez swoją rodzinę. Od wielu lat mieszkał za granicą, krążąc między Makau, Pekinem i Hongkongiem.
  O losach dynastycznych monarchicznej Korei zadecydowało ledwie 90 dolców. Spoko. A wy pewno przepierdalacie o wiele większe sumy na głupoty, zamiast inwestować w swoją przyszłość jak Kim Dzong Un.
   
  Pestek and Mad.lock like this.
 11. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  505
  Otrzymane Polubienia:
  854
  Życie tam to jakiś koszmar. Indoktrynowani od dzieciństwa. Donoszenie na swoich współpracowników(więźniów) co tydzień, wiara w wielkiego wodza, który jest zasłuzony we wszystkim co w kraju dobre. Korea północna ma 40 razy mniejszą wydajność pracy niż południowa. Ludzie są tam 4 cale niżsi, mimo tych samych genów co z południowej przez niedożywienie. W latach 90 tych umarło tam z głodu ponad milion osób. Z materiału też dowiemy się o zbrodniach japońskich i amerykańskich, które przyczyniły się do obecnego stanu Korei Północnej. Bombardowania, które odebrały życie ponad miliona osób. Z tej perspektywy można zrozumieć, dlaczego oni mają taką propagandę antyzachodnią i antyamerykańską/japońską. Obozy pracy/zagłady. Skazywanie rodziny uciekiniera do 3 ciego pokolenia. Po prostu masakra. Stefan razem z Michaelem rozważają interwencję z pozycji anarchistycznej, czyli sceptycznej. Oczywiście rewolucja tam jest niemożliwa z racji braku uzbrojenia ludzi, propagandy, kontroli i niedożywienia. Dlatego interwencja wydaje się kusząca, jednak biorąc pod uwagę historię zmiany reżimów przez USA, perspektywa nie jest najlepsza.

  Może się powtarzam i było wiele z tego w poprzednich postach. Ale dla mnie wiele rzeczy nowych, ciekawych i przerażających, więc wklejam.  The possibility of a United States led conflict with North Korea has put a spotlight on the shocking history of the “Great Leader” Kim Il Sung, Kim Jong Il, Kim Jong-un and the DPRK: Democratic People's Republic of Korea. With hundreds of thousands estimated to be held in concentration camps, rampant starvation, endless threats of violence and cradle to grave propaganda, the North Korean people are living the equivalent of hell on earth.

  Michael Malice is a writer, television commentator, and the author of “Dear Reader: The Unauthorized Autobiography of Kim Jong Il.​
   
  lernakow and emotrumpostrzał like this.
 12. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 621
  Otrzymane Polubienia:
  5 009
  Tak się ładnie mówi, że w wojnie domowej zginęło 3 miliony osób. Ale większość z nich zginęła w wyniku bombardowań północnych miast i wsi:

  How many Americans, for example, are aware of the fact that U.S. planes dropped on the Korean peninsula more bombs — 635,000 tons — and napalm — 32,557 tons — than during the entire Pacific campaign against the Japanese during World War II?

  How many Americans know that “over a period of three years or so,” to quote Air Force Gen. Curtis LeMay, head of the Strategic Air Command during the Korean War, “we killed off … 20 percent of the population”?

  Twenty. Percent. For a point of comparison, the Nazis exterminated 20 percent of Poland’s pre-World War II population. According to LeMay, “We went over there and fought the war and eventually burned down every town in North Korea.”

  Every. Town. More than 3 million civilians are believed to have been killed in the fighting, the vast majority of them in the north.

  How many Americans are familiar with the statements of Secretary of State Dean Rusk or Supreme Court Justice William O. Douglas? Rusk, who was a State Department official in charge of Far Eastern affairs during the Korean War, would later admit that the United States bombed “every brick that was standing on top of another, everything that moved.” American pilots, he noted, “were just bombing the heck out of North Korea.”

  Douglas visited Korea in the summer of 1952 and was stunned by the “misery, disease, pain and suffering, starvation” that had been “compounded” by air strikes. U.S. warplanes, having run out of military targets, had bombed farms, dams, factories, and hospitals. “I had seen the war-battered cities of Europe,” the Supreme Court justice confessed, “but I had not seen devastation until I had seen Korea.”

  How many Americans have ever come across Gen. Douglas MacArthur’s unhinged plan to win the war against North Korea in just 10 days? MacArthur, who led the United Nations Command during the conflict, wanted to drop “between 30 and 50 atomic bombs … strung across the neck of Manchuria” that would have “spread behind us … a belt of radioactive cobalt.”

  https://theintercept.com/2017/05/03...e-us-one-reason-they-remember-the-korean-war/
   
  lernakow, Pestek and tomky like this.
 13. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  505
  Otrzymane Polubienia:
  854
  No i od tamtych czasów budują bunkry przeciwatomowe i szkolą się, ciągle w gotowości na kolejny atak ze strony zachodu(czyt. USA). Dlatego amerykańska interwencja tam nie wchodzi w grę, cały naród by się na nich rzucił. Inaczej, gdyby to Korea Południowa skasowała Kima wraz z centralą.
   
  lernakow likes this.
 14. GoldenColt

  GoldenColt Well-Known Member

  Posty:
  823
  Otrzymane Polubienia:
  2 710
 15. Xynta

  Xynta Member

  Posty:
  39
  Otrzymane Polubienia:
  12
  Film propagandowy powielający bzdury o Korei Północnej połączony z kompletnym zignorowaniem wolnościowego epizodu w historii Korei, co jest ciekawe jak na libertarianina - a przecież poza komunistyczną północą i nacjonalistyczno-imperialistycznym południem Korea widziała największy anarchistyczny projekt w dotychczasowej historii.
   
 16. xawas

  xawas Well-Known Member

  Posty:
  196
  Otrzymane Polubienia:
  422
 17. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 087
  Otrzymane Polubienia:
  2 828
  Ale może konkretne zarzuty, a nie "Wiem ale nie powiem" ?
   

Udostępnij Tą Stronę