Jedyny podatek - VAT

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
"W to miejsce można równie dobrze wstawić dowolną inna historię. Np. tę (polecam wysłuchać puentę):"

Ta historia nie pochodzi z wyimaginowanego przykładu ale jest mi znana osobiście. Zresztą nieważne. Chciałem tylko wiedziec co byscie w swojej libertariańskiej ostoi wymyślili dla takiej osoby.
Już wiem - na żebry abo dawać dupy...
Aha i jeszcxze fundacja u prpboszcza. Ok tylko tak sie zastanawiałem...
 
D

Deleted member 427

Guest
Chciałem tylko wiedziec co byscie w swojej libertariańskiej ostoi wymyślili dla takiej osoby.

No ja bym zaczął od najbardziej oczywistego rozwiązania: od zaangażowania aparatu państwowego i biurokracji. To jest tak oczywiste, że wręcz samo się nasuwa.

Ta historia nie pochodzi z wyimaginowanego przykładu ale jest mi znana osobiście.

Przykład podany przez socjalistę z anegdoty Carlosa Rodrigueza Brauna też nie jest wyimaginowany.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
MaxStirner napisał:
"W to miejsce można równie dobrze wstawić dowolną inna historię. Np. tę (polecam wysłuchać puentę):"

Ta historia nie pochodzi z wyimaginowanego przykładu ale jest mi znana osobiście. Zresztą nieważne. Chciałem tylko wiedziec co byscie w swojej libertariańskiej ostoi wymyślili dla takiej osoby.
Już wiem - na żebry abo dawać dupy...
Aha i jeszcxze fundacja u prpboszcza. Ok tylko tak sie zastanawiałem...

Wpierw należy powołać sztab antykryzysowy a najlepiej dwa :D. Dwa sztaby antykryzysowe to optimum w tej sytuacji.

Zmienia się tylko sposób w jaki osoba dostaje te pieniądze i pomoc, dostaje je dobrowolnie a nie instytucjonalnie.
 
M

MichalD

Guest
Osobiście uważam, że należy zachować nowoczesny wytwór cywilizacji, jakim jest darmowa służba zdrowia i finansowanie rozwoju medycyny przez państwo. W przeciwnym razie cofniemy się do poziomu rozwoju afryki.

Przy czym, myślę że powinna być ona dostępna tylko dla osób bardzo biednych - wśród wyższych klas majątkowych powinno się wymuszać wykupywanie prywatnych polis zdrowotnych. Oczywiście wszystkie szpitale powinny zostać skomercjalizowane i podpisać umowy z NFZ na leczenie osób objętych ochroną zdrowotną.

Rozumiem waszą awersję do wszystkiego co państwowe, ale zrozumcie że głównym problemem polskiej służby zdrowia jest jej fatalne zarządzanie i obstawianie na jej czele partyjniaków, nie samo jej istnienie.
 
D

Deleted member 427

Guest
MichalID napisał:
Osobiście uważam, że należy zachować nowoczesny wytwór cywilizacji, jakim jest darmowa służba zdrowia

Sęk w tym, że ona nie jest darmowa :) Jest płatna.

http://forsal.pl/artykuly/503492,nadcho ... cznej.html

http://polskasluzbazdrowia.pl.tl/Mit-da ... drowia.htm

Dla przykładu:

1. Budżet roczny NFZ w 2008 roku wyniósł około 50mld zł. W przeliczeniu na obywatela daje to kwotę około 110zł miesięcznie;
2. Średnie wynagrodzenie w gospodarce w 2008r wyniosło 2.943,88 zł;
3. Składka zdrowotna wynosiła 9.25% tegoż wynagrodzenia czyli średnio 272 zł;
4. Każdy, kto pracuje legalnie, oddaje ten haracz.

Życie na pieniądze jak najbardziej można przeliczać. I czy się to komuś podoba czy nie - mimo górnolotnych deklaracji "rządzących", mimo bzdetów wciskanych w szkołach i w mediach i mimo ogólnego w tej mierze chciejstwa – jedynym prawdziwym i ostatecznym kryterium decydującym o jakości i długotrwałości leczenia jest – uwaga - ilość pieniędzy, jakie ktoś jest w stanie wydać na leczenie. Bez znaczenia, czy płacić będzie ubezpieczyciel, rodzina, filantrop czy "państwo" - nie ma darmo i ktoś zapłacić musi. Koniec końców to jest kwestia zgody na to, by decyzję, którą mamy podjąć my sami i to decyzję jedną z najważniejszych w życiu, czyli dotyczącą finansowania naszego leczenia, podjął za nas państwowy planista i to podjął w oparciu o kryterium, ze względu na które decyzję tę nam odebrano: PIENIĄDZE.

Poza tym jeśli, dajmy na to, 90% ludzi chce publicznej opieki, to po co przymusowe składki zdrowotne? Przecież wszyscy będą płacić dobrowolnie na "wspólny system" (w końcu tego chcą), a pozostali na prywatny. Tym pierwszym może zarządzać nawet państwo.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
MichalD napisał:
Osobiście uważam, że należy zachować nowoczesny wytwór cywilizacji, jakim jest darmowa służba zdrowia i finansowanie rozwoju medycyny przez państwo.

Tak. DARMOWE szkoły, szpitale i cholera wie co.
To jak to jest darmowe to kto za to funduje?
Bo dla mnie darmowe oznacza, że to ja nie płacę tylko ktoś płaci.
A jak ja mam pod przymusem płacić komuś, to jest to zwykły rozbój.

MichalD napisał:
W przeciwnym razie cofniemy się do poziomu rozwoju afryki.

Frazes mantrowany od 100 lat przez lewactwo a powtarzany przez matołów.
Na Tajwanie do niedawna nie było ubezpieczeń i wszystko było prywatne. Jakość usług była lepsza niż w Polsce a ceny na poziomie polskich łapówek dla lekarzy.

MichalD napisał:
wśród wyższych klas majątkowych powinno się wymuszać wykupywanie prywatnych polis zdrowotnych.

Przymus to jedyna rzecz, która dla ciasnych móżdżków stanowi jedyne rozwiązanie wszystkich problemów.

MichalD napisał:
Oczywiście wszystkie szpitale powinny zostać skomercjalizowane i podpisać umowy z NFZ na leczenie osób objętych ochroną zdrowotną.

Czyli jakiś hujek, biurokrata z politycznego rozdzielnika, dalej ma decydować kto dostanie skradzione pieniądze?
Przecież tak jest obecnie. I co jest fajnie, no nie?

MichalD napisał:
...powinny zostać skomercjalizowane...

"Skomercjalizowane" - jaka piękna nowomowa.
 
M

MichalD

Guest
Tak. DARMOWE szkoły, szpitale i cholera wie co.
To jak to jest darmowe to kto za to funduje?
Bo dla mnie darmowe oznacza, że to ja nie płacę tylko ktoś płaci.
A jak ja mam pod przymusem płacić komuś, to jest to zwykły rozbój.
No to jedź do Somalii. Tam nie ma podatków. Ale jak wpadną do ciebie panowie z karabinami kalibru .50 , zgwałcą twoją żonę i córkę a ciebie postrzelą przez przypadek nie zabijając, to nikt nie wymierzy im sprawiedliwości, tak jak w cywilizowanym kraju.

Frazes mantrowany od 100 lat przez lewactwo a powtarzany przez matołów.
Na Tajwanie do niedawna nie było ubezpieczeń i wszystko było prywatne. Jakość usług była lepsza niż w Polsce a ceny na poziomie polskich łapówek dla lekarzy.
Tajwan to nie Polska. Darmowa służba zdrowia zmniejsza śmiertelność niemowląt i zapobiega epidemiom, które w dawnych czasach wybuchały głównie w dzielnicach dla biedoty. To nie jest slogan.

Czyli jakiś hujek, biurokrata z politycznego rozdzielnika, dalej ma decydować kto dostanie skradzione pieniądze?
Właśnie o tym mówię. Zamiast partyjniaków, należy zatrudniać fachowców i menadżerów, którzy będą w stanie zarządzać pieniędzmi w sposób efektywny. W naszym kraju, znajdzie się wiele osób, które mają jeszcze jakieś ideały i godność, dzięki którym nie pozwolą na rozkradanie publicznych pieniędzy. Tylko trzeba ich poszukać, a nie zatrudniać Mirków i Zbyszków.

"Skomercjalizowane" - jaka piękna nowomowa.
Publiczny szpital nie może ogłosić upadłości - osoba prawna może. Dlatego należy szpitale skomercjalizować, a więc przekształcić w osoby prawne, tak aby dążyły do zysku i wydawały pieniądze rozsądnie (jak w sektorze prywatnym).
 
D

Deleted member 427

Guest
MichalID napisał:
Dlatego należy szpitale skomercjalizować

A czemu nie sprywatyzować tak, żeby właściciel znany był z imienia i nazwiska? Słówko "skomercjalizować" to nowomowa. Takie nowotwory językowe tworzy się po to, by jak najbardziej zamieszać i zaciemnić. Mianowicie: komercjalizacja to przekształcenie własnościowe przedsiębiorstwa państwowego (ustawa, która to reguluje, pochodzi z 1981 roku) w spółkę KSH (SA lub z o.o.). Można oczywiście powiedzieć, że takie przekształcenie jest pierwszym krokiem na drodze do prywatyzacji, bo potem udziały w takiej przekształconej spółce państwo może sobie sprzedać. Prawda jest jednak taka, że takich przedsiębiorstw państwowych została garstka. Porty Lotnicze to jedyna duża taka spółka, reszta to może 50 - głównie przywięziennych zakładów pracy. Komercjalizacja polega więc na tym, że w takiej spółce państwo ma większość udziałów/akcji. Więc to nie jest żadna prywatyzacja. To przekształcenie. Natomiast jeśli państwo oddaje województwu, gminie albo powiatowi władzę nad spółką (np. PKP Interregio), to wtedy nazywa się to komunalizacją. To też oczywiście nie jest prywatyzacja.

Komercjalizacja i komunalizacja to etatystyczno-komuszy krwotok słowotwórczy.

Darmowa służba zdrowia zmniejsza śmiertelność niemowląt i zapobiega epidemiom, które w dawnych czasach wybuchały głównie w dzielnicach dla biedoty.

Aha, czyli epidemie wybuchały, a niemowlęta umierały, bo nie było państwowej służby zdrowia? A może działo się tak dlatego, że NIE BYŁO szczepionek ani generalnie nowoczesnej ogólnodostępnej technologii? http://mises.pl/blog/2011/04/20/long-ja ... y-zdrowia/

I jaka znowu darmowa?
 

sierp

to ja :-)
577
305
MichalD napisał:
Publiczny szpital nie może ogłosić upadłości - osoba prawna może. Dlatego należy szpitale skomercjalizować, a więc przekształcić w osoby prawne, tak aby dążyły do zysku i wydawały pieniądze rozsądnie (jak w sektorze prywatnym).

Przedsiębiorstwo skomercjalizowane będzie owszem dążyć do zysku, ale raczej rozumianego jako krótkookresowy zysk osób zasiadających w jego zarządzie oraz ich politycznych mocodawców.
Bo przedsiębiorstwo skomercjalizowane nie ma właściciela, któremu mogłoby zależeć na jego rozwoju w długim okresie czasu. Traktowane jest często jako łup polityczny.
Więc nie ma bodźca, by o nie dbać. Jest raczej bodziec, by je krótkoterminowo eksploatować - a w razie czego właśnie ogłosić upadłość, po to, by wraz z różnymi kumplami podzielić się masą upadłościową.
Lepiej byłoby już oddać te szpitale, nawet całkowicie za darmo, spółkom pracowniczym. Te miałyby znacznie większy bodziec do dbania o przedsiębiorstwo.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
MichalD napisał:
No to jedź do Somalii. Tam nie ma podatków.

Aha, czyli jak się komuś nie podoba grabież to ma się wynosić.
Ja uważam, że to grabieżców należy gdzieś wywalić. Problem tylko gdzie? Bo podrzucać taką zarazę nawet Negrom z Madagaskaru, to się nie godzi. Pozostają drzewa, mosty i latarnie.

MichalD napisał:
Ale jak wpadną do ciebie panowie z karabinami kalibru .50 , zgwałcą twoją żonę i córkę a ciebie postrzelą przez przypadek nie zabijając, to nikt nie wymierzy im sprawiedliwości, tak jak w cywilizowanym kraju.

W Somalii jak masz jaja to możesz samemu dać opór. Jak masz przyjaciół i rodzinę to pomogą. I możesz też pomścić swoje krzywdy. To jest bardziej cywilizowane, chyba że za cywilizowane uznamy to kupują od obecnej europejskiej klasy politycznej cioty prysznicowe wszelkiej maści.

W EuroHujni w podobnym przypadku, za karę musisz płacić w podatkach na pobyt bandyty w kryminale. A bandyta będzie śmiał Ci się w twarz. Dla takich pokemonów jak Ty, cywilizowane jest gdy Vogele wszelkiej maści ułaskawione przez czerwone świnie są na wolności zamiast wisieć na latarniach.

MichalD napisał:
Darmowa służba zdrowia zmniejsza śmiertelność niemowląt i zapobiega epidemiom, które w dawnych czasach wybuchały głównie w dzielnicach dla biedoty.

To funduj sobie darmową służbę zdrowia i inne swoje odjeby za swoje własne pieniądze.
Nas śmiertelność niemowląt "gdzieś tam" i "kiedyś tam" jebie.

MichalD napisał:
Darmowa służba zdrowia... To nie jest slogan.

To właśnie jest szwindel, frazes i slogan. Choćby dla tego, że nie jest darmowa. Pieniądze na to pochodzą z rabunku!
Tym którzy głoszą takie kłamstwa należy wypalać ślepia i obcinać jęzory. A najlepiej przerobić ich na mydło.

MichalD napisał:
Zamiast partyjniaków, należy zatrudniać fachowców i menadżerów, którzy będą w stanie zarządzać pieniędzmi w sposób efektywny.

Przecież do 20 lat zatrudniają samych "fachowców" i "menadżerów". Mantra hujków z ROAD i Unii Wolności. Komu te kity tutaj chcesz wciskać?

Menażeria menadżerów jest dla lewactwa lekarstwem na wszystko. Tylko dlaczego taki korporacyjny produkt jak menadżer, praktycznie nie występuje w prywatnych firmach na wolnym rynku?

MichalD napisał:
...należy zatrudniać fachowców... Tylko trzeba ich poszukać, a nie zatrudniać Mirków i Zbyszków.

Jak ktoś jest prawdziwym fachowcem to wali go robota w "menadżerskim" i "skomercjalizowanym" chlewie. Więc na placu boju zostają Miro (cwel WSI) i Zbychu (wnuczek SB-ckiego kata) do wyboru.

MichalD napisał:
Publiczny szpital nie może ogłosić upadłości - osoba prawna może. Dlatego należy szpitale skomercjalizować,...

A kto ma ponieść odpowiedzialność karną i finansową za takie bankructwo?
Znów tradycyjne frazesy:
"My wszyscy" - bo nie dopilnowaliśmy...
"Społeczeństwo" - bo nie zwróciliśmy uwagi...
a wszystkie frazesy w liczbie mnogiej.

MichalD napisał:
...tak aby dążyły do zysku i wydawały pieniądze rozsądnie (jak w sektorze prywatnym).

Osoba prawna prawa publicznego to nie jest sektor prywatny. To zwykły szwindel. I nigdy nie będzie to takie dobre jak sektor prywatny bez regulacji.
 
D

Deleted member 427

Guest
Nieprawda. Innych nie jebie jego kasa, którą mu zabiorą i wydadzą na "pomoc niemowlętom".
 

Słupek

Member
335
2
Kasa Krzysia != urażone uczucia Krzysia. Bardzo mi smutno, że mu smutno, ale czemu miałbym się przejmować nim bardziej niż niemowlętami czy tam powszechną opieką zdrowotną? Smutny Krzysio to słabizna z marketingowego punktu widzenia. Za ochroną niemowląt pójdą ludzie, można z tego zrobić ideologię, media o tym napiszą, akademicy poheglują. Tu jest potencjał do wzruszenia społeczeństwa.

A takiego Krzysia to może co najwyżej pokażą w Rozmowach w toku z podpisem "Jest mu smutno i jebie go śmiertelność niemowląt" obok kobiety nietrzymającej moczu i gościa, który myśli, że jest kalafiorem.
 
D

Deleted member 427

Guest
Smutny Krzysio to słabizna z marketingowego punktu widzenia.

Paru libertarian rzeczywiście z marketingowego punktu widzenia to słabizna. Nie potrafią słodko pierdolić :)
 

Słupek

Member
335
2
Napisałbym, że jebie mnie to iż nie potrafią, ale mimo wszystko uważam libertarianizm w jakiejś formie za potrzebny. Więc fajnie by było jakby się nauczyli. Zacząłbym od wyrzucenia czystego heglowania w postaci aksjomatów (Jak słusznie zauważył Trikster w innym temacie, liberałowie są w heglowaniu dużo lepsi od libertarian. Warto uczyć się od najlepszych) i pohamowania się ze zgrywaniem macho z olbrzymimi cojones, bo to sprawia wrażenie, że produkt jest nieodpowiedni dla spokojnych ludzi (ale bez przesady w drugą stronę, bo dawna stylówa Avxa też nie była za dobra), a potem można zacząć odbudowę ideologii na bardziej atrakcyjnych fundamentach.
 
Do góry Bottom