1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez kr2y510, 1 Maj 2009.

1. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755
    paszoł wom come to me

2. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 623
    Żyła sobie baba (2012)
    Nie polecam wrażliwym osobom.

Morfina (Морфий), Rosja 2008
    Za historią stoi Michaił Bułhakow.

3. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 637
    Se obejrzałem "Milczenie owiec" po 20 latach. Film jeszcze bardziej mi się spodobał. 8.5/10

Teraz pytanie: czy kolejne filmy, znaczy "Czerwony smok" i "Hannibal" dorastają mu do pięt? A jak jest z serialem "Hannibal" pod tym względem?

4. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 539
    @tolep, a na czym ten film stracił u ciebie 1,5 punktu? Ja uważam "Milczenie Owiec" za arcydzieło gatunku obok "Seven" i "The Chaser/W Pogoni/koreański-tytuł-którego-nie-potrafię-wymówić" - filmy właściwie pozbawione wad. Pozostałe filmy z serii też są niezłe, aczkolwiek moim zdaniem wyraźnie gorsze, zwłaszcza przez brak magnetyzmu relacji Foster - Hopkins. Serialu nie widziałem, trailer nie zachęca.

kawador lubi to.
  5. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 637
    Na całej akcji w klatce, z wisienką na torcie w postaci otwarcia kajdanek. Na tym że tam nie było monitoringu video. Na tym że sufit windy zaczął przeciekać akurat w tym momencie, nie wcześniej.
    Hannibal był zbyt genialny i zbyt sprawny fizycznie jednocześnie. A przy tym na końcu własciwie otwartym tekstem powiedział Clarice skąd dzwoni ("I'm having an old friend for dinner").

O genialnym aktorstwie obojga nie ma co się rozpisywać - dość powiedzieć że zapomniałem w połowie filmu jak się nazywa ta aktorka (jakoś na J, cholera) i nazwisko wskoczyło mi dopiero w momencie jak Clarice odbierała dyplom.

btw. czy ksiązka źródłowa jest gdzieś zinfoanarchizowana, po polsku?

6. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 626
    Jakiego gatunku ? Serio pytam - istnieje jakiś wyodrębniony gatunek filmów w stylu " łowy na nieuchwytnego seryjnego zabójcę" ? Patrząc na to co sie odpierdala z gatunkami muzycznymi to nawet mnie nie dziwi.

Ostatnia edycja: 6 Czerwiec 2018
  7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 637
    ^^ Się odezwał ten, co z gatunków muzycznych zna tylko rockabilly i psychobilly -_-

8. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 626
    :D:D:D

p.s. właśnie sobie czytam ile jest gatunków metalu: heavy metal, doom metal, power metal, funk metal, trash metal, black metal, speed metal, sludge metal, stoner metal, viking metal, epic metal, nu metal, industrial metal, brutal death metal :eek:

Ostatnia edycja: 6 Czerwiec 2018
  9. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 575
    zapomniales o najlepszych: progressive metal, progressive death metal, progressive black metal...

wah, Koxagis, Kelsi oraz 2 uzytkowników lubi to.
  10. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 581
    Mnie się "Hannibal" zawsze podobał bardziej od "Milczenia owiec".

Serial z kolei jest bliższy książkom i ma więcej czasu na gmatwanie wątków i napierdzielanie chorymi akcjami. Część materiału jest oczywiście zdublowana, albo poprowadzona nieco inaczej. Zupełnie inny zwierz, zdecydowanie bardziej subiektywny, dezorientujący, wchodzący postaciom do łbów i bawiący się formą.

sabat i Eli-minator lubią to.
  11. xawas

xawas Guest

Zna wszystkie - słucha jednego. Naj;lepszego:D

osman i Jaranek lubią to.
  12. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 637
  13. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 376
    Tak mi się przypomniał Jack Nicholson w "Ludziach honoru". Popisowa scena - ani razu nie mrugnął okiem

osman, snajper, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
  14. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 716
  15. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 715
    Wkrótce w kinach! Dawać mi to!!!

16. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755
  17. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 342
    To kręci Peter Berg? Jestem zainteresowany!

18. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 539

Akcyjniak o napadzie z bronią w ręku. Całkiem niezły, chociaż tego typu filmy mają problem polegający na tym, że każdy, który pojawił się po "Gorączce" Manna jest do niej porównywany i jest skazany na bycie gorszym. Moja ocena to 0,7 "Gorączki" Manna.

Kategoria "R" o życiu w amerykańskim więzieniu? Czego chcieć więcej, oprócz może realistycznych scen miłosnych? Tak, to Jaimie Lannister.

Długo się do tego zabierałem, jako gówniak bałem się serialu z 1990 r. Wersja z 2017 r. przypomina klimatem "Stranger Things" - żeruje na sentymencie do lat 80-tych. Mam problem z jej oceną. Z jednej strony lubię te retroklimaty. Z drugiej sam film nie wydawał się zbyt straszny, może już jestem za stary. Nie wiem czy to horror, czy bardziej film przygodowy. Tak czy inaczej, na plus. Cały film moim zdaniem ciągnie 16-tka Sophia Lillis:
    Dla niektórych już trochę za stara, w akapie byłaby już babcią, ale mimo wszystko warto film zobaczyć choćby dla tej odmłodzonej wersji Amy Adams.

snajper i wah lubią to.
  19. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 836
    ... która nie dostała roli dorosłej Beverly, mimo, że jej fizys aż się narzuca, niczym prawda u Arystotelesa. Ma ją zagrać ulubienica lewaków, Jessica Chastain. To już drugi skandal castingowy w tym roku. Pierwszy tyczył się Hana Solo, którego zagrał chłopak za uja nie przypominający Forda. A kandydat 100% był, nawet pojawiła się petycja do Myszki Miki.

nazimno i Eli-minator lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.