Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

Nene

Koteu
1 094
1 689
Jak dla mnie w sprawach oceny muzyki czy filmu panuje owczy pęd... paru krytyków dobrze oceni, film czy płyta na dobre oceny na początku to już od razu wszyscy walą 10. Na filmwebie ostatnio w rankingu zaczynają królować nowości. Kilka z nich jest dobrych, ale na pewno nie nadaje się do top100 klasyki kina, a w szczególności na 3 miejsce nie pasuje mi http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390 , który jest prosty, miły i przyjemny, ale nie reprezentuje sobą nic innego.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.

7441162.6.jpg


Już widzę, że film poprawny politycznie do potęgi setnej :) .
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Poprawnie politycznie filmy nie zaczynają się od robienia sobie polewki z funkcjonariuszy policji i łamania przepisów drogowych.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ten film niektórych zbulwersował. Niejaki Michał Oleszczyk napisał:

Nie potrafię przyklasnąć wraz z milionami fanów tego filmu, bo dostrzegam w nim podskórny rasizm, który uwierał mnie przez cały seans. Czarnoskóry pielęgniarz jest tu rozbrykaną małpką do rozśmieszania swego białego pana, a niemiłosierne nagromadzenie ujęć ukazujących rozbawione reakcje tego ostatniego służy za laserowy wskaźnik, za pomocą którego reżyser popycha nas w stronę jedynie słusznej identyfikacji z białą stroną rasowego równania.

Dla rasistów zatem seans obowiązkowy. Nie jest to co prawda remake "Narodzin Narodu" Griffitha, ale zawsze coś.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
To oburzające co pisze pan Oleszczyk. Przecież inwalida nie może być rasistą! ;)
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Oglądałem ostatnio Hobbita. Porażka jak dla mnie. Ostatnią godzinę tylko patrzyłem na zegarek kiedy to się skończy. Tak to jest jak z głównych bohaterów robi się nieśmiertelnych. Ja rozumiem, że to fantasy, a nie film oparty na faktach i też nie wymagam wielkiego realizmu. Ale jakieś podstawowe prawa fizyki powinny istnieć. A jeśli są inne niż w rzeczywistości, to przynajmniej niech będą spójne i powinny obowiązywać wszystkie postacie w filmie, a nie tylko tych złych.
Oprócz tego, film całkiem niezły, choć ja chyba się już przejadłem tym Śródziemiem.
Co do technologii 3D, to jestem pod wrażeniem. Jeśli wszystkie filmy będą robić w takiej jakości to jestem za.
 

Hitch

3 220
4 872
Obejrzałem wczoraj enty raz "Gran Torino". Wspaniały, jeden z najlepszych filmów w ogóle. Niestety dopiero teraz jeden minus rzucił mi się w oczy - kultowiec taki jak Clint mówiący, że nieodprowadzenie podatku od sprzedanej łodzi to kradzież... Ale ocena i tak pozostaje bardzo wysoka:

12-/10

(Dwunastki zarezerwowane są tylko dla dzieł pełnych, wybiegających daleko poza zwykłą perfekcję. "Powrót Batmana", "Dystrykt 9", "Terminator 2", "Szklana Pułapka", "Indiana Jones" 1 i 3 oraz parę innych jeszcze)
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
(Dwunastki zarezerwowane są tylko dla dzieł pełnych, wybiegających daleko poza zwykłą perfekcję. "Powrót Batmana", "Dystrykt 9", "Terminator 2", "Szklana Pułapka", "Indiana Jones" 1 i 3 oraz parę innych jeszcze)

U mnie 10 na IMDB ma taką charakterystykę. 10 dostały ode mnie:
- Suspiria
- Bękarty wojny
- Pulp Fiction
- Mechaniczna pomarańcza
- Lśnienie
- Łowca androidów
- Psychoza (Hitchcocka)
- Alien
- 2001: Odyseja kosmiczna
- Brazil
 

Hitch

3 220
4 872
Trochę słaba ta lista. Poza "Obcym" nie widzę tam niczego autentycznie kopiącego dupę ("Brazil" widziałem dawno temu). Że o "Bękartach", którzy są ledwie fajni nie wspomnę ;)
 

Hitch

3 220
4 872
Ale moja to żadna lista tylko przykładowe pozycje (które i tak zjadają każdy film z twojej bez popity, poza "Alienem", który jest równie świetny, co moje :p)

De gustibus non est disputandum

Komunał zwieńczający wyprztykanie się z argumentów ;)
Bo przecież ja nie kwestionuję "podobalność" filmów, tylko ich jakość.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Bo przecież ja nie kwestionuję "podobalność" filmów, tylko ich jakość.

Nie chce mi się wchodzić w pyskówki. Powiem tylko, że najpierw musiałbyś określić kryteria jakości, co jest niemożliwe w przypadku sztuki, bo - w przeciwieństwie do spłuczek klozetowych - "użyteczność" sztuki nie jest możliwa do obiektywnego określenia.
 

Hitch

3 220
4 872
Jakie pyskówki? Grzecznie sobie rozmawiamy przeca, ale jak wolisz. Forum filmowe piętro niżej w sumie, nie ma co tu się licytować ;)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Kon Tiki ostatnio widziałem i bardzo mnie się podobało. Od dzieciństwa na ten film czekałem :) Brakowało w nim jakiegoś dramatyzmu, co właściwie zaliczam na plus bo wydawał się dzięki temu bardziej realny. Sporą zaletą jest też nawiązanie do historii opisanej w Zazielenił się świat siódmego dnia - jednej z moich ulubionych książek.

http://www.filmweb.pl/film/Kon-Tiki-2012-575936

Bardzo fajne kino przygodowe bez kosmitów, zaginania praw fizyki, legionów talibów nie mogących trafić z kałaszy głównego bohatera z 5 metrów itp. syfu, który jak rak się ostatnio rozprzestrzenia po przygodowej kinematografii.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Przy ogłaszaniu nominacji do Oscarów zobaczyłem kilkusekundowy fragmencik tego Kon Tiki, ściągnąłem i czekałem na jakąś opinię, teraz wiem, że powinno być dobrze.
 
Do góry Bottom