Iran

D

Deleted member 427

Guest
Pomijając, że fotki przeszły przez fotoszopa, nawet ładnie to wygląda - jak modelki z paryskiego żurnala, którym pousuwano krwiaki z nóg :) Moja ulubiona:

HOGuQ.jpg


Czyżby amerykański okręt wojenny 20 lat później? ;)
 
OP
OP
A

Antoni Wiech

Guest
Jedna z rozpędzonych manifestacji kobiet w Iranie (2006 rok) przy udziale policji kobiecej:

00280-03-women.jpg


00280-05-women.jpg


00280-07-women.jpg


00280-13-women.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja już wolę jak kobiety są aresztowane, bite i obmacywane przez kobiety niż przez facetów.
 

hanys

Active Member
171
136
Ładną wycieczkę krajoznawczą chcę zafundować Barack "swojej" armii, Nagroda Nobla to za mało by docenić dobre serduszko tego wielkiego człowieka.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Antoni Wiech napisał:
Jedna z rozpędzonych manifestacji kobiet w Iranie (2006 rok) przy udziale policji kobiecej:

tradycje policyjne przejeli islamiści po Savaku Dobrze że te niezwykle malownicze hapenerki przynajmniej nie torturują zatrzymanych jak Savak i wszytko ogranicza się do widowiska i paru pałek :)
Nie zdziwiłbym się też gdyby wielu islamskich ormowców pracowało wcześniej dla savaku. Agentura zwykle przechodzi do nowej władzy, chyba że ta jej nie chce, bo na przykład nie ufa.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
RE: Iran

kr2y510 napisał:
A co na to Chiny? Przecież wolny Iran jest w ich interesie.

Chiny są chyba zadowolone, wolny Iran jest w ich interesie -ale autorytet rosji w regionie upada. Co także jest w ich interesie. Przecież smaczniejszego od rosji kąska do połknięcia nie znajdą.
W sojusz chińsko-rosyjski nie wierze, w umieranie rosji za iran też.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
RE: Iran

Napisałem "wolny" jako niezależny od USA. Jak USA zwasalizują cały rejon Zatoki Perskiej, to wcale nie będzie dobrze. To walnie w Chiny i Indie.
A wojna może mieć ciekawy przebieg. Azerbejdżan będzie chciał odbić Nagorno-Karabach i połączyć się w spójny obszar. Więc uderzy na Armenię. Armenia obecnie musi być z Rosją, bo nie ma na razie alternatywy. Armenia będzie też woleć trzymać z Iranem (stulecia dobrych tradycji).
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
RE: Iran

kr2y510 napisał:
Napisałem "wolny" jako niezależny od USA. Jak USA zwasalizują cały rejon Zatoki Perskiej, to wcale nie będzie dobrze. To walnie w Chiny i Indie.

Zgoda, i walnie nie tylko w chiny i indie.

natomiast w poprzednim wpisie bardziej myślałem -z punktu widzenia chin- co może być dobre dla nich w sytuacji gdyby Rosja wycofała się z koalicji wspierającej iran. I jak taką sytuację mogą wtedy wykorzystać. Oczywiście takie ewentualne wycofanie się rosji też nie byłoby dobre dla chin.

przy okazji: Zaatakowano syryjskie ropociągi?

"Syryjska telewizja rządowa, informując o eksplozji, podała, że nie towarzyszyła jej żadna wymiana strzałów.
To samo źródło donosi o ataku "grup terrorystycznych" na rurociąg naftowy w prowincji Deir ez-Zor we wschodniej Syrii, który spowodował utratę 2 000 baryłek paliwa.
http://www.rp.pl/artykul/755490,864104- ... iagi-.html
------------

edit
inny punkt spojrzenia
Wspólne manewry Rosji i Chin
manewry potrwają sześć dni, będzie uczestniczyć 16 okrętów wojennych i dwie łodzie podwodne (ze strony Chin) i cztery rosyjskie okręty wojenne.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wspolne ... omosc.html
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Pytanie, czy nie jest to propagandowy kozioł ofiarny ciachnięty przez Persów ku przestrodze.
 

margines

wujek dobra rada
626
84
Rybiński w swojej prognozie na 2012 rok przewidział uderzenie Izraela na Iran w połowie roku, o ile się nie mylę..
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Prison Planet.pl ➩ Obama rozważa powietrzne i morskie embargo wobec Iranu

Prison Planet.pl napisał:
Według izraelskiego publikacji wywiadowczej DEBKAfile, administracja Obamy rozważa powietrzne i morskie embargo dla statków odwiedzających irańskie porty.
...
Ponadto Obama podobno obiecał izraelskiemu premierowi Netanjahu, że osobiście zajmie się Indiami i Indonezją, dwoma krajami, które dopuściły się do naruszenia obecnych anty-Irańskich sankcji i które, według DEBKAfile, udostępniły swoje finansowe sieci by pomóc Iranowi ominąć ograniczenia dla jego międzynarodowych aktywności biznesowych.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Według izraelskiej gazety Haarec są już plany ataku na Iran
"Haarec": USA przekazały Izraelowi plany ataku na Iran

Dwa tygodnie temu USA przekazały Izraelowi plany ataku amerykańskiej armii na obiekty jądrowe w Iranie - ujawniła dzisiaj izraelska gazeta "Haarec"*. Do ataku miałoby dojść w przypadku, gdyby nie udało się na drodze dyplomatycznej wstrzymać programu atomowego Iranu.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/p...i-plany-ataku-na-ira,1,5202443,wiadomosc.html

Trudno jednak oczekiwać żeby wojna wybuchła wcześniej niż w drugiej połowie września. Obecnie trwają igrzyska olimpijskie, a 11 września odbędzie się rocznica WTC, także USA prawdopodobnie ruszą dopiero po dwudziestym września. No chyba że jakś mały "atak terrorystyczny" przyśpieszy wybuch wojny:)

*nie wiem czy chodzi o "Haarec" czy "Haaretz" http://www.haaretz.co.il/ być może chodzi jedynie o różnicę w pisowni -ja zacytowałem tekst z onetu dosłownie
 
A

Aeger

Guest
Raczej Haaretz :)

Według mnie, wojna wybuchnie po wyborach prezydenckich - inaczej Obama nie wygra, utraci szanse na reelekcję. I w tej sytuacji, obojętnie czy wygra Obama czy Romney - wojna będzie, to pewne. I tą sromotnie przegrają.
 
Do góry Bottom