Iran

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 626
Dzieje się ciekawie, bo ex prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został aresztowany.

Były prezydent aresztowany za podżeganie do protestów
Były, konserwatywny prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został aresztowany za podżeganie do protestów, które w minionym tygodniu przetoczyły się przez kraj - podał "Times of Israel", powołując się na arabską gazetę "Al-Quds Al-Arabi".

Wydawany w Londynie dziennik "Al-Quds Al-Arabi" napisał - powołując się z kolei na "wiarygodne źródła w Teheranie" - że tamtejszy rząd ma zamiar umieścić Ahmadineżeada w areszcie domowym.

Były prezydent udał się 28 grudnia do położonego na zachodzie Iranu miasta Buszer, gdzie miał powiedzieć, że niektórzy obecni przywódcy kraju "żyją w oderwaniu od problemów i trosk ludu i nie mają pojęcia o rzeczywistości społecznej".

Miał też ocenić, że Iran jest "źle zarządzany", a rząd prezydenta Hasana Rowhaniego "uznaje, że jest właścicielem kraju, zaś jego lud to społeczeństwo ignorantów" - podał arabski dziennik.

"Times of Israel", który cytuje tę gazetę, zastrzega, że nie udało mu się zweryfikować tych doniesień.

Wcześniej Irańska Gwardia Rewolucyjna zamieściła na swych stronach internetowych komunikat, w którym oznajmia, że "niepokoje wywołane przez wrogów zagranicznych zostały pokonane".

Irański parlament zebrał się dziś za zamkniętymi drzwiami, aby omówić niedawne protesty z kilkoma ministrami, szefem policji i zastępcą dowódcy Straży Rewolucyjnej - podała państwowa telewizja.

Protesty, największe od 2009 roku, przeciwko bezrobociu, korupcji i podwyżkom cen podstawowych produktów spożywczych, rozpoczęły się w Iranie 28 grudnia i z czasem nabrały charakteru antyrządowego; odbywały się one w ponad 80 miastach, w zamieszkach zginęły 22 osoby, ponad 1,7 tys. zostało aresztowanych.​

Wychodzi na to, że zamieszki robią w dużej mierze konserwatyści, a nie jak się powszechnie uważa, że robią je wyłącznie proamerykańscy i prodemokratyczni agenci.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 626
Hmm... A tak ładnie wkurwiał zachodniaków w ONZ:
To nie tak.
On podczas swej prezydentury doprowadził między innymi do tego, że kobiety bez problemu mogły prowadzić własny biznes. I zrobił mnóstwo podobnych rzeczy, które się podobały zwykłym ludziom. Przez ostatni okres był praktycznie w areszcie domowym, miał zakaz występowania publicznie, a do jego mieszkania mogła wejść co najwyżej jedna osoba. Tak naprawdę nie chodzi teraz w Iranie o demokrację, a o walkę z imamim establishmentem. Rządzący tak się rozpanoszyli ekonomicznie w Iranie, że przebijają całe WSI i wszystkich Kulczyków. Zwykły lud ma tego dość. A Amerykanie i tępi propagandyści pierdolą światu o jakiejś demokracji. Gdyby w Iranie przeprowadzić dziś naprawdę demokratyczne wybory, to Ahmadineżad wygrałby je w cuglach.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 045
Foxmulder to jest polskojęzyczny neokonserwatysta, więc wszystko co pisze stanowi jedynie hagadę. Można zakładać gumowe rękawice i grzebać w niej w celu wyszukania jakiś perełek informacyjnych. Ja od ponad 5 lat tego nie robię, bo jak na tą ilość gówna perełek jest za mało.

Foxmulder napisał dobrą analizę sytuacji po porozumieniach genewskich:
Porozumienie z Iranem: genialny plan czy spektakularna klęska?
Nie ma co, Iran odniósł sukces, a Moskwa dostała w dupę.

minęły raptem 4 lata i już widzimy, że wartość prognostyczna tekstu okazała się żadna. Ja bym Ci to powiedział 4 lata temu, bo na pierwszy rzut oka widać, że tekst jest słabą agitką, a w zasadzie przedwczesnym wytryskiem radości fanatyka. Pamietam jak Foxmulder cieszył się z katastrofy MH17 uzasadniając to tym, że teraz ruskie będą miały przejebane. Ta radość jest bardzo podobna do sprawy tańczących Izraelczyków pod WTC (prawcownicy Mossadu których aresztowano, bo w sposób niekontrolowany radowali się 11 września 2001 w okolicach trafionych budynków). Ten sam psychopatyczny mental. Ja bym psychopatię darował gdyby ta lektura była choć odrobinę pouczająca. A jest? Zobaczmy.

Turcja już dryfuje w stronę Chin

ha ha. wymyślił. Z tymi Chinami to taka moda była kilka lat temu. Wiecie, Chiny, pivot i te sprawy. Byle bełkot przez użycie słowa "Chiny" urastał do wielkiej geopolityki.

Jeśli Izrael będzie próbował "fikać", można się spodziewać, że USA uruchomią olbrzymią machinę medialną

To amerykańscy politycy ślubują wierność Izraelowi np. w AIPAC, biją na cześć izraelskich notabli kilkuminutowe owacje w kongresie, a nie Izraelscy Ameryce (jak np. Polacy oddający hołd Amerykanom). Tekst Żyda poznasz po tym, że z Izraela robi amerykańskiego wasala, narzędzie Ameryki itd. Izrael jest sojusznikiem USA od zawsze i bez względu na takie rzeczy jak USS Liberty, Johna Pollarda itd. Aby złamać ten "sojusz" należałoby dokonać ostrej rewolucji w USA, tzn. całkowicie przebudować elitę tego kraju, bo obecna jest dosłownie przeżarta syjonizmem. Nie ma takiej opcji aby USA na Izrael się pogniewały.

Z drugiej strony media sterowane przez Rosję będą ukazywały Saudyjczyków jako tych umiarkowanych, tolerancyjnych muzułmanów, Irańczyków jako sponsorów kaukaskiego terroryzmu.

i co? I jajco.

Minusem dla USA byłaby utrata dawnych sojuszników - Arabii Saudyjskiej oraz Izraela

Saudowie trzymają wszystkie aktywa w USA, broń kupują na Zachodzie. Są całkowicie sterowani z USA. To nie jest sojusznik tylko słup: kilku nowobogackich w oazie na pustyni. Do zaorania w 5 minut. Poza tym nie widzę sensu w zjednywaniu Iranu kosztem pozbycia się Arabii Saudyjskiej. Rozumiem, że w głowie Foxamuldera była taka myśl: USA kombinują z Iranem, więc Arabia Saudyjska się obraża. Tak on to sobie wyobraża :). Jak dziecko.

Równie dobrze może się okazać, że Iran dostanie bombę i zrobi Obamę w bambuko.

jaką kurwa bombę? Ano tak. Przecież to Foxmulder. On z tych co kłamali na temat broni masowego rażenia w Iraku i kłamią na temat irańskiej bomby A. btw. to Izrael prognozował irańską bombę A już na 1995. Tacy sami "analitycy" jak Foxmulder.

surowiec kupowany bardzo tanio, który jest następnie odsprzedawany po paskarskich cenach w krajach takich jak Polska czy Ukraina.

Ukraina miała jedne z najniższych cen gazu. W 2013 prawie 2 razy taniej niż Niemcy. Pisać, że ceny miała "paskarskie" to był niezły odlot, zapewne mający uzasadnić poparcie dla "zrzucenia jarzma" przez Ukrainę.
Polska ceny miała wyższe, ale nie aż tak by nazwać je paskarskimi. W ogóle Polska szukała gazu w Katarze i w Norwegii - droższego niż rosyjski. Coś na zasadzie. Spuść z ceny tego Passata, bo ja mam za rogiem faceta który żąda 2 razy drożej! Taki Monthy Python.
Teraz Polska kupuje gaz w USA. Na giełdzie w Europie (chodzi o giełdę a nie wielkie kontrakty) amerykański gaz jest droższy niż rosyjski i tańszy nie będzie z powodu fizyki. Dlatego "głupi" Niemcy budują Nord Stream. W Polsce z resztą powoli już się odchodzi od podnoszenia kwestii ceny, a przechodzi do kwestii "bezpieczeństwa". Stać nas.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 628


View: https://www.youtube.com/watch?v=hgW55XUjv_kView: https://www.youtube.com/watch?v=YlhATHKAITE


Kolejna pasjonująca wycieczka w historię XX wieku wykreowana dzięki pracy działu dokumentalnego DW.
Ponownie wyjmują archiwalne materiały filmowe, z przebitkami z rewolucji islamskich, których się u nas nigdy nie widziało, na pewno nie w tak znakomitej jakości. Mnóstwo cennych rarytasów.

A sama narracja dokumentu? Pozwala spojrzeć z szerszej perspektywy na dziedziczony z pokolenia na pokolenie konflikt, w którym z każdą dekadą strony starają się wymyślić kolejne sposoby uprzykrzania sobie nawzajem życia.
 
Do góry Bottom