Iran

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Antoni Wiech napisał:
Konkretna rozpierducha.
Co o tym sądzicie?

Iran { Persja] to taki kraj podobny do Polski,
którym ktoś ciągle chce rządzić z zewnątrz i utrzymywać go w stanie chaosu
wcześniej rządził Szach kierowany przez zachód i USA, teraz rządzą kapłani
nawet daty mają mają podobne do naszych ich rewolucja 79' nasza 80'

z tego co słyszałem to ta ich religijność podobnie jak Polska też jest na pokaz
w domach zachowują się inaczej
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
Ja sądzę, że rozruchy są stymulowane z zewnątrz, by wykorzystijąc niezadowolenie osłabić Iran i przez krajowe służby, by skanalizować niezadowolenie. Taki sam szwindel jaki wciskano Polakom za PRL-u, że to niby Kościół i Solidarność są alternatywą dla rządzących. A to były te same jebane HUJE z tych samych kurewskich pizd!
Ten drugi kandydat to może być nawet gorszy niż obecny. Skoro obaj zostali zatwierdzeni przez Strażników Rewolucji, to czym istotnym się mogą różnić?
Chyba gadaną i fizjonomią.
 
OP
OP
A

Antoni Wiech

Guest
kr2y510 napisał:
Ja sądzę, że rozruchy są stymulowane z zewnątrz, by wykorzystijąc niezadowolenie osłabić Iran i przez krajowe służby, by skanalizować niezadowolenie.

Być może, aczkolwiek wkurwienie ludzi myślę jest szczere i pokazuje autentyczne niezadowolenie z zamordystycznej władzy.

Ten drugi koleżka to jasne, polityk, ale gdzieś tam wyczytałem, że jest np. za uwolnieniem mediów od państwowego monopolu. Nie chodzi mi oczywiście o poparcie go, ale to pokazuje jakiś kierunek zmian, których chcą ludzie - bez względu na to czy są manipulowani czy nie.
 
OP
OP
A

Antoni Wiech

Guest
Coś dla Ciebie Krzyś:

"This death of Neda is very suspicious," Ambassador Mohammad Hassan Ghadiri said. "My question is, how is it that this Miss Neda is shot from behind, got shot in front of several cameras, and is shot in an area where no significant demonstration was behind held?"

He suggested that the CIA or another intelligence service may have been responsible.

całość:
http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast ... index.html
 
D

Deleted member 427

Guest
Jak wiadomo, wielkimi krokami zbliża się kolejna "misja stabilizacyjna", w której udział wezmą demokraci z całego świata celem niesienia kaganka oświaty (prawa człowieka, solidaryzm, demokracja etc) barbarzyńskim subsaharyjskim i innym okolicznym ludom. Tym razem padło na Iran.

Iran jest Zły z wielu powodów: ma broń masowego rażenia, prezydent Iranu nie lubi syjonistów z Izraela, no i najważniejsze - Irańska Giełda Naftowa:

http://www.prokapitalizm.pl/iranska-gie ... -iran.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
Na dłuższą metę USA na tym straci. Z jednej strony korzyści, a z drugiej strony trzeba będzie płacić wasalom i potencjalnym rebeliantom za spokój, by mieć zwroty i by mieć dodatni bilans. A dodatni bilans to mrzonki. Wszystko wskazuje na to, że czerwoni skurwiele rządzący USA uderzą zaraz po wyborach, bo ta zaraza nigdy nie ma umiaru. Ja przypuszczam, że Iran odrobił lekcje i będzie przygotowany.
Warto zerknąć na blog Dorna:
http://dorn.blog.onet.pl/ATAK-RAKIETOWY ... 39228234,n

P.S. Dobrze by było gdyby jakaś atomówka walnęła w Izrael, co rozwiązałoby wiele problemów i zaoszczędziłoby wiele amerykańskiemu podatnikowi.
 

countryboy

New Member
131
1
No to czekam!
Ciekawe co zrobią nasze pachoły na Wiejskiej, oprócz robienia pod siebie

edit:
news z onetu: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wybuchn ... omosc.html
Izrael straszy:
Większość europejskich stolic znajduje się w zasięgu irańskich rakiet - przestrzegł Szaul Mofaz, szef komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa w izraelskim parlamencie. Wezwał jednocześnie do solidarnych sankcji międzynarodowych wobec Iranu.
Mofaz ma pochodzenie irańskie, wyemigrował do Izraela w latach '50.
Swoją drogą, czy izraelskie rakiety nie mają zasięgu podobnego do tych irańskich? Czy Izrael jest "bardziej" pokojowym państwem?
 
D

Deleted member 427

Guest
Władcy IV Rzeszy także nie wykluczają agresji na Iran:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zwolenniczką twardej postawy wobec Iranu i nowych sankcji wobec tego państwa, ale nie wyklucza również w sposób zdecydowany rozwiązania wojskowego, aby przeszkodzić Iranowi w zbudowaniu bomby atomowej.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kancler ... omosc.html

Podobnie Mośki - sam premier Izraela nakłania członków rządu do agresji militarnej na Iran:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... -Iran.html
 
A

Anonymous

Guest
Niemcy przez dziesięciolecia mieli bardzo dobrą opinię w Iranie i Afganistanie, głównie przez inwestycje i jakieś relacje związane z reformowaniem ich wojsk. Po chuj sobie ją psują? Z jednej strony tym krajom bruździli Ruscy, z drugiej Brytole, w Niemcach upatrywano trzeciego gracza i sojusznika. Podobnie było z Irakiem, tam zrobiono rewoltę podczas IIWŚ.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_bryt ... racka_1941
http://pl.wikipedia.org/wiki/Interwencja_w_Iranie_1941

Uważam, że Iran jeszcze nia ma atomówek i konkretnych rakiet do ich przenoszenia. Myślę, że mają broń chemiczną i biologiczną. Z resztą chuj to kogo obchodzi co mają?
 

countryboy

New Member
131
1
Premislaus napisał:
Z resztą chuj to kogo obchodzi co mają?

Myślę, że w regionie najmocniej jest zainteresowany tym Izrael. :D
Faktycznie minie jeszcze trochę czasu aż zbudują bombę. Jak widać przełamywanie monopolu na terror/bezpieczeństwo i obronę/dominację jest bardzo trudne.
 
S

stormtrooper

Guest
Nie będzie żadnej wojny, chłopaki wyciągną fiuty, będą się kłócić kto ma większego. Chińczycy, u których siedzą w kieszeni USA (i zaczyna UE) robią interesy z Iranem, Izrael nic nie zrobi sam, a w końcu jakoś się dogadają.
Btw, ciekawostka: wiecie, że w irańskiej konstytucji jest przepis, że suwerenem Iranu jest Allah. ;)
Tak samo jak nigdy z zewnątrz nikt nic z Koreą Północną nie zrobi, jakby się rozjebała to tylko od środka, bo ani Koreańczycy z Południa ani Chinole nie mają ochoty utrzymywać, żywić i przyjąć do siebie ewentualnych uchodźców, których byłoby podejrzewam z 50% populacji Północnej.
 
M

Matrix

Guest
Jakaś wojna musi być, USA zawsze walczyło z konieczności tzn. o pokój na świecie.:)
 
D

Deleted member 427

Guest
stormtrooper napisał:
Nie będzie żadnej wojny, chłopaki wyciągną fiuty, będą się kłócić kto ma większego.

Sorry, ale twoja teoria nie trzyma się kupy - Angela Merkel nie ma fiuta, a mimo to "nie wyklucza interwencji" :)
 
S

stormtrooper

Guest
kawador napisał:
stormtrooper napisał:
Nie będzie żadnej wojny, chłopaki wyciągną fiuty, będą się kłócić kto ma większego.

Sorry, ale twoja teoria nie trzyma się kupy - Angela Merkel nie ma fiuta, a mimo to "nie wyklucza interwencji" :)

To wyciągnie sztucznego fiuta. :D
 

countryboy

New Member
131
1
A jaki rozwój sytuacji uważacie za najbardziej prawdopodobny?
Osobiście agresję na Iran odroczyłbym na jakieś 9-10 miesięcy, ze względu na potrzebę dozbrojenia Izraela, ustosunkowanie się do sytuacji Rosji i Chin i obalenie rządów w Syrii i być może jakimś państwie sąsiednim.
 
S

stormtrooper

Guest
Jak już mówiłem, uważam, że nie będzie żadnej agresji na Iran, bo:
1. USA wcale się do tego nie palą ze względu na Chińczyków, którzy są przeciwni;
2. Stany gdyby jednak zaatakowały Iran to musiałyby utrzymać porządek w państwie 3,5 razy większym niż Irak, i 2,5 razy większym niż Afganistan, przy czym wszystkie trzy by ze sobą sąsiadowały, a społeczeństwo irańskie (jako ogół) nie ma nic do swoich władz, wręcz przeciwnie jest negatywnie nastawione do Zachodu;
3. Stanom za bardzo nikt by nie pomógł w misji stabilizacyjnej (w agresji może tak, ale zobaczcie jak długo ciągnie się Afganistan i jak długo trwała misja w Iraku) - ze względu na brak hajsu i brak poparcia w słupkach sondażowych w Europie dla kolejnej rozjebundy na Bliskim Wschodzie;
4. Izrael sam tym razem chuja zrobi, bo to by nie była taka sama wojna jak w latach 60.
Podsumowując każdy teraz zżyma się na Iran pierdoli o sankcjach, o ew. inwazji, ale nic z tego nie będzie, bo każdy kto miałby dokonać inwazji ma przejebaną sytuację w finansach publicznych.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Już dwa zespoły uderzeniowe USA są w Zatoce Perskiej, trzeci już niedługo swoje okręty wysłała Wielka Brytania, znakiem tego zima może być gorąca. To dobry moment na wątek o Iranie. Goreją wici ...
 

72o

New Member
95
3
Wczoraj w zamachu zginął naukowiec, pracujący w zakładzie wzbogacania uranu w irańskim Natanz. Iran oskarżył o zamach wywiady Izraela, USA i Wielkiej Brytanii.

Nuclear scientist blown up in Iran; Israel accused
Iran i Rosja zastąpiły USD swoimi narodowymi walutami w wymianie handlowej. Ponadto Iran zastąpił USD w handlu ropą z Indiami, Chinami i Japonią. Chiny i Indie importują 1/3 irańskiej ropy.

Iran, Russia Replace Dollar With Rial, Ruble in Trade, Fars Says
Fordo – nowy irański zakład wzbogacania uranu w schowanym głęboko wewnątrz góry bunkrze – ruszył. Informację tę potwierdziła Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). USA uznały, że wzbogacenie uranu do 20 proc. będzie „eskalacją” naruszania przez Iran zobowiązań nuklearnych wynikających z rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Iran: ruszył podziemny zakład wzbogacania uranu
 
Do góry Bottom