Iran

A

Aeger

Guest
W końcu ile frontów można ciągnąć? Afganistan, Irak, Iran, bazy wojskowe... Jeszcze się dziwię że żołnierzy im starczy. A wojna kosztuje. A jak kosztuje, to trzeba zapłacić. A USA są spłukane!
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Według mnie, wojna wybuchnie po wyborach prezydenckich - inaczej Obama nie wygra
faktycznie wybuch wojny przed wyborami nie jest Obamie na rękę. No chyba że bęðzie jakiś mały zamach, albo eskalacja konfliktu w syrii doprowadzi do wojny z iranem.


Może do kolejnego frontu -wewnętrznego
 
A

Aeger

Guest
Nawet to nie zmusi Amerykanów do nowej wojny - społeczeństwo jest już zmęczone, Johnson uderza w ten ton bardzo silnie, klipem Live Free.
 
S

stormtrooper

Guest
Rok temu w innym temacie napisałem dlaczego uważam, że wojny z inicjatywy USA nie będzie. Teraz rewidując swoje stanowisko (rewizja jak Bernstein :p) sądzę, że wojna jest bardziej prawdopodobna, ale tamte powody są jednocześnie argumentami dlaczego USA jej nie wygrają.

Jak już mówiłem, uważam, że nie będzie żadnej agresji na Iran, bo:
1. USA wcale się do tego nie palą ze względu na Chińczyków, którzy są przeciwni;
2. Stany gdyby jednak zaatakowały Iran to musiałyby utrzymać porządek w państwie 3,5 razy większym niż Irak, i 2,5 razy większym niż Afganistan, przy czym wszystkie trzy by ze sobą sąsiadowały, a społeczeństwo irańskie (jako ogół) nie ma nic do swoich władz, wręcz przeciwnie jest negatywnie nastawione do Zachodu;
3. Stanom za bardzo nikt by nie pomógł w misji stabilizacyjnej (w agresji może tak, ale zobaczcie jak długo ciągnie się Afganistan i jak długo trwała misja w Iraku) - ze względu na brak hajsu i brak poparcia w słupkach sondażowych w Europie dla kolejnej rozjebundy na Bliskim Wschodzie;
4. Izrael sam tym razem chuja zrobi, bo to by nie była taka sama wojna jak w latach 60.
Podsumowując każdy teraz zżyma się na Iran pierdoli o sankcjach, o ew. inwazji, ale nic z tego nie będzie, bo każdy kto miałby dokonać inwazji ma przejebaną sytuację w finansach publicznych.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
na razie chińskie okręty lierują się w stronę syrii, prawdopodobnie irańskie okręty zrobią to samo
"Эсминец Военно-морских сил Китая прошел Суэцкий канал и направляется к берегам. Как сообщает турецкое агентство Anadolu, на борту эсминца, вышедшего из Красного моря, находится груз в 2 тыс. 308 тонн.
Китайский военный корабль прошел через Суэцкий канал под сопровождением египетских кораблей. Меры безопасности были приняты и на Синайском полуострове, который окружает канал http://www.regnum.ru/news/polit/1556786.html
 

ford

Active Member
314
32
Badacze z USA przedstawili dowody iż Iranowi udało się stworzyć zamkniętą krajową sieć internetową niedostępną z zewnątrz kraju. Sieć ta także uniemożliwia pozyskanie informacji ze świata przez internautów irańskich. Eksperci niepokoją się, że ten precedens na skalę światową spowoduje stworzenie takich zamkniętych sieci w innych krajach...
http://www.tu15.com/a/41
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 586
To było do przewidzenia. Nie wiemy jaka jest skala tej blokady.

Iran złamał obecnie obowiązujące normy adresowania w internecie, co oznacza, iż buduje zamkniętą sieć na skalę całego kraju dostępną jedynie wewnątrz - twierdzą badacze.

Czyżby dali wszystkim adresy podsieci prywatnej, czy dali inne adresy?
Jak na razie, to Iran jest jednym z dwóch państw, które nie mogą kontrolować własnej narodowej domeny dzięki USA. Więc USA są ostatnim krajem, który ma moralne prawo krytykować cenzurę w Iranie. Krytykować cenzurę/blokadę mogą Persowie, możemy my, ale nie administracja USA.

A co do samego powodu cenzury/blokady... Izrael i USA szykują się do wojny z Iranem. Jak zniosą tę blokadę, to starty agresora będą mniejsze. Blokada netu, to większe koszta napadu na Iran. Wojna kosztuje. Blokada netu to lepsza pozycja przetargowa w negocjacjach z USA.
 
R

Ronbill

Guest
W Iranie powieszą 26-latkę. Broniła się przed gwałcicielem
Matka 26-letniej Iranki, skazanej na karę śmierci, błaga o odstąpienie od wyroku. Dziewczyna 7 lat temu śmiertelnie dźgnęła scyzorykiem mężczyznę. Zrobiła to w obronie własnej. Mężczyzna próbował ją zgwałcić.
http://fakty.interia.pl/swiat/news-...ke-bronila-sie-przed-gwalcicielem,nId,1529624

Okrutne i niehumanitarne prawo, chore zasady.
A cała tę szokującą sytuację polecam tym wszystkim zwolennikom - prawa naturalnego (czyt. boskiego), nad stanowionym. Zwolennikom "tradycyjnych" praw i zasad, które roją się jedynie w zakutych łbach i sa projekcja własnych fobii i uprzedzeń, do życia nie przystających.
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 476
Prawa naturalne można też rozumieć jako prawa intuicyjne. A prawo stanowione zakłada czyjeś zwierzchnictwo, wiec jest be.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 481
A swoją drogą to wszyscy najeżdżają na chrześcijaństwo lub islam w sprawach kobiecych, a już w Starożytnym Rzymie miały przejebane i to mężczyzna mógł więcej... Warto o tym pamiętać, żeby orać miłośników Związku Socjalistycznych Republik Rzymskich - ZSRR i innych starożytnych imperiuf.

"Jeżeli przyłapiesz żonę na cudzołóstwie, będziesz mógł zabić ją bez sądu, i to bezkarnie; ale jeśli ty byś popełnił cudzołóstwo (...) ona nie odważy się tknąć cię nawet palcem, a zresztą nie ma do tego prawa" - Katol Starszy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kato_Starszy
W 195 roku p.n.e. Katon został konsulem wraz ze swoim patronem i przyjacielem Flaccusem. Tego roku sprzeciwił się on zniesieniu lex Oppia, ustawy przeciw luksusowi kobiet, wprowadzonej jeszcze w roku 215 p.n.e. za sprawą trybuna plebejskiego Gajusza Oppiusza. Prawo wprowadzone zostało w okresie, kiedy Italia była plądrowana przez Hannibala, a skarbiec świecił pustkami. Poprzez tę ustawę chciano podreperować stan finansów Rzymu. Wraz jednak z porażką Hannibala kobiety zaczęły domagać się zniesienia lex Oppia, o co zabiegały u wielu urzędników oraz polityków. Sprawa ta była bardzo delikatna, w związku z czym nawet Flaccus dość istotnie się wahał, co do wizji zniesienia prawa. Nieugięty był jednak Katon, który wygłosił szereg dosadnych mów przeciwko rzymskiemu zbytkowi. Ostatecznie ustawę zniesiono, a kobiety odbyły procesję drogami miasta, prezentując swoje drogie ozdoby. Mimo że zachowanie Katona spotkało się z krytyką, nie przeszkodziło mu w objęciu dowództwa nad wojskiem w Hiszpanii Bliższej (Hispania Citerior).
Promował ponadto nowe regulacje prawne, mające ograniczyć zbytek w społeczeństwie rzymskim. Nałożył m.in wysoki podatek od bogatego ubioru Rzymian, zwłaszcza kobiet. W 181 roku p.n.e. wsparł lex Orchia, prawo regulujące liczebność gości w czasie wydarzeń rozrywkowych.

Katol Starszy nie lubił też Greków... Skąd my znamy takie argumenty?

Katon sprzeciwiał się także poszerzaniu wpływów kultury hellenistycznej na półwyspie Apenińskim, która w jego odczuciu zagrażała Rzymowi i jego tradycjom.
Niegasnąca była jego nienawiść wobec Greków: "Kiedy ci ludzie dadzą nam swoją kulturę literacką, zniszczą wszystko, zdemoralizują i zrobią jeszcze gorzej, jeśli przyślą tu swoich lekarzy". Tym samym Katon stronił od greckiej medycyny, postępując zgodnie z receptami przodków rzymskich.

To taka malutka dygresja z mojej strony.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 080
W krajach islamskich cierpią na niedobory heteroseksualnych mężczyzn, dlatego są oni pod ochroną, gdy gwałcą. Szariat po prostu umożliwia islamistom przetrwanie.
 
Do góry Bottom