Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Jezu, denerwujące dziecko.
Czy ona przedstawiła jakieś alternatywne lepsze pomysły i wie jak je wdrożyć?
 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Z racji, że podstawy naukowe tej ankiety są psu o pizdę rozbić, można od ręki skreślić wszystkie osoby z tej listy jako ludzi poważnych/autorytety w temacie zmian klimatu. Nie potrzebuję przeglądać tej listy dogłębnie - nie ma żadnej wartości dodanej z jej przeglądania.

Rozbic o psu pizde, bo nie pasi pod ideolo, wiadomo. I nie musisz nic przegladac, bo wiesz lepiej. Tak jak z globciem. Nowa, swiecka religia.



Ładny strawman, niestety wyraźnie widoczny.

Zaden strawman (chetnie podam linka, ktory wytlumaczy czym jest strawman), proste pytanie, takze:



View: https://www.youtube.com/watch?v=aYY6pW0hzbc



Nie, negacjoniści używają miliardów dolarów pompując kasę m.in. w hordy think-tanków i organizacji od ponad 40+ lat które propagują pseudonaukowe bzdury i negują wiedzę dot. zmian klimatu w wyniku przyczyniając się tylko i wyłącznie do zwiększania zysków branż paliwowych/węglowych i rozpierdalania klimatu.


LOL. No tak, bo pro-globciowcy nie pompuja miliardow w swoje hordy think-tankow i roznych proglobciowych organizacji. Greta plywa sobie lodka po Rotszyladch, czy innych Rockefellerach, bo ja znalazla na plazy. Zeby bylo smieszniej to sa czesto ludzie, ktorych rodziny dorobily sie fortun na paliwach kopalnych, a teraz ten ich altruizm jest po czesci oparty na checi zmian, ale oczywiscie przy okazji ustawiaja sie tak, zeby na tych trchnologiczno-energetycznych zmianach krecic potezne lody.

Rockefellers to switch investments to 'clean energy​




Ty po prostu blednie zakladasz, ze krytyka globciowcow rowna sie popieraniu przemyslou olejowego i innych oligarchow. Ot, wygodnictwo.

Gra idzie o kase i wladze, a nie ratowanie czegokolwiek, dlatego traktuje ludzi na globciowej krucjacie, ktorzy lykaja przkaz mainstreamu jako pozytecznych idiotow Wall Street i tyle.



Według najnowszego raportu IPCC, surowym przedziałem jest PONAD 50% - w praktyce jest to najprawdopodobniej wartość bliska 100%. (niektóre szacunki mówią nawet o ponad 100%..)


Bez kozery powiem 500%



Rozumiem przez to obniżenie jakości życia i dostępności wody pitnej, rozumiem upadek systemów politycznych lub/i przejmowanie ich przez ekstremistów politycznych, konflikty społeczne/zbrojne związane z walką o ww. wodę pitną, o masowe migracje z regionów gdzie życie stanie się nieznośne i inne przyjemności.


Jakos nie widze, zeby oligarchia probowala walczyc z powyzszymi, gdy sa spowodowane nie "globciem", ale potrzeba wojen na BW w imie ropy i interesow Izraela. Jakos wtedy nikt nie straszy glodem, ani imigracja. Te Twoje wielkie slowa to takie pierdololo wyciagniete z przekazu mainstreamowego scieku. To wez sobie napierdalaj rowerem i zyj w kartonie, bo tak ci Leos Dikaprtio powiedzial:




Czepianie się Chin które jako jeden z krajów któy przed czasem osiągnie swoje cele klimatyczne to srogi kek xD


Kek to jest Twoja naiwnosc. Chiny osiagna cele klimatyczne (ja tez, bo nie mam zadnych), bo wykupi co trzeba dzieki kasie najebanej poprzez wczesniejsza nadprodukcje syfu do oceanu i atmosfery, a reszte odbije sobie w Afryce i na spekulacji CO2:



Poza tym zielone Chiny:

China fires up giant coal power plant in face of calls for cuts.​



Redrum ratujacy Swiat i mowiacy glosem "zielonego" korpo-mainstreamu



 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Co na to zielona Bruksela i zielony Berlin?

18 tys. lotów, które mogłyby zostać odwołane przez brak chętnych do podróży - ta liczba powala, szczególnie, że dotyczy tylko jednego przewoźnika. Wszystko przez przepisy, które zmuszały przewoźników do odbywania lotów. Inaczej straciłyby prawa do startów i lądowań na głównych lotniskach. A co ze śladem węglowym, zostawianym przez te puste samoloty?

 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Co na to zielona Bruksela i zielony Berlin?

18 tys. lotów, które mogłyby zostać odwołane przez brak chętnych do podróży - ta liczba powala, szczególnie, że dotyczy tylko jednego przewoźnika. Wszystko przez przepisy, które zmuszały przewoźników do odbywania lotów. Inaczej straciłyby prawa do startów i lądowań na głównych lotniskach. A co ze śladem węglowym, zostawianym przez te puste samoloty?

Tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair, również krytykują Lufthansę, a nawet śmieją się z Niemców. "Lufthansa leje krokodyle łzy nad środowiskiem, ale jest gotowa zrobić wszystko, aby utrzymać swoje przydziały czasowe" - powiedział szef Ryanair Michael O'Leary. KE powinna zignorować "fałszywe twierdzenia" Lufthansy o potrzebie pustych lotów-widm - ogłosił tani przewoźnik. Zamiast tego KE powinna zmusić Lufthansę i inne dotowane przez państwo linie lotnicze do zwolnienia slotów, z których nie chcą korzystać - uważa Ryanair.

 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Rising consumption in China, India and the United States could bring global coal-fired power demand to a new all-time high this year, undermining efforts to cut greenhouse gas emissions, the International Energy Agency (IEA) said on Friday. China is responsible for more than half of global coal-fired power generation and is expected to see a 9% year-on-year increase in 2021, the IEA said. Generation in India is forecast to grow 12% this year.


To jakie sa te prognozy dla "zielonych" Chin?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Michael Shellenberger, wieloletni aktywista środowiskowy, opisuje dlaczego przeniósł swoją sympatię z energii słonecznej i wiatrowej na rzecz nuklearnej:

View: https://www.youtube.com/watch?v=N-yALPEpV4w


Ten typ był dość mocno krytykowany przez naukowców, aczkolwiek w innej sprawie:


Jest tego więcej.
Co nie znaczy, że nie ma racji, ale pisarz-aktywista to nie naukowiec i może pleść androny.
 

noniewiem

Well-Known Member
611
969
Gra idzie o kase i wladze, a nie ratowanie czegokolwiek
Myślę że nie masz na to dowodów a jeśli masz to coś w stylu:
ktoś gdzieś tam zarobił na globciu + globcio jest/był używany do celów politycznych --> chodzi tylko o kasę i władzę
No to takim tokiem rozumowania można powiedzieć że w libertarianizmie chodzi tylko o kasę i władzę.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Kto może polecić maksymalnie apolityczne źródło info o globociepie? Apolityczność i naukowe referencje to warunek konieczny, źródło nie może mieć powiązań ze środowiskami lewackimi lub prawackimi, chciałbym żeby prezentowane tezy były oparte nie tylko o obiektywne dane, ale żeby była maksymalnie obiektywna ich interpretacja. Mam problem komu wierzyć, od dawna szukam kogoś kto wydawalby sie wiarygodny I apolityczny I nie umiem znaleźć. Co na kogoś trafie to mi sie po chwili wydaje, że ma polityczne skrzywienie w jedną lub w drugą strone.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
@MaxStirner liczby nie kłamią (o ile nie są sfałszowane).
No, tylko ze ja sie nie znam, nie wiem kto podaje liczby prawidlowe. Jeżeli źródlo jest skrzywione, to poda jedne, a drugich bedzie unikać albo pomijać. Poza tym nie do końca masz racje, suche dane nawet obiektywnie i poprawnie zebrane podlegają interpretacji. Żeby wiedzieć czy i na jaki trend coś wskazuje też potrzebujesz specjalisty, jako laik możesz blednie to odczytać
Najlepiej by bylo jakby istniala jakas dobra ksiązka na ten temat, pare zdan na blogu czy w artykule to za malo by sensownie ogarnąć temat nawet wstepnie.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Najlepiej by bylo jakby istniala jakas dobra ksiązka na ten temat, pare zdan na blogu czy w artykule to za malo by sensownie ogarnąć temat nawet wstepnie.
Istnieje

Bergstrom Carl T. , West Jevin D. - Myśl krytycznie i nie daj sobie wcisnąć kitu
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Jesli masz na myśli to, ze sam mam w każdym aspekcie oceniać co jest prawdą a co nie, to jest to niewykonalne, bo z powodu ogromu ludzkiej wiedzy nie dam rady tego zrobić.
Zresztą sam widzę to na co dzień - co chwile się w tym szumie informacyjnym pogubie, czegoś nie zrozumiem i o czymś nie wiem.
Weź np naszą dyskusje o poborze do wojska - dopiero jak znalazłem ten art to zrozumiałem sprawę w pełni, bo było tam wszystko dobrze objaśnione. Przedtem cośtam dzwonilo, ale nie wiedzialem gdzie. I nie dalbym Tomowi precyzyjnej odpowiedzi
Więc taka rada jest troche o kant d rozbić. Po to czlowiek wlasnie czyta książki, zeby mieć jakieś pojęcie o rzeczach na jakich sie nie zna, inaczej to tylko prywatne echo chamber.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700

Agencja prasowa Associated Press przyznała, że otrzymała od aktywistów klimatycznych 8 milionów dolarów na pisanie o jej ulubionych tematach, dlatego „zleca ponad dwudziestu dziennikarzom na całym świecie zajmowanie się kwestiami klimatycznymi”. Aby nikt nie miał wątpliwości, że jej wiadomości będą obiektywne, AP wyjaśnia, „że sponsorzy byli nie tylko hojni; mieli własne cele, które chcieli osiągnąć”.
 
Do góry Bottom