Alu
Well-Known Member
- 4 631
- 9 685
Moore: Globalne ocieplenie – rachunek zysków i strat | Instytut Misesa
W jaki sposób klimat wpływa na gospodarki?
mises.pl
Greta średnio się tu sprawdza - bardziej wkurwia niż do czegokolwiek przekonuje.
Z racji, że podstawy naukowe tej ankiety są psu o pizdę rozbić, można od ręki skreślić wszystkie osoby z tej listy jako ludzi poważnych/autorytety w temacie zmian klimatu. Nie potrzebuję przeglądać tej listy dogłębnie - nie ma żadnej wartości dodanej z jej przeglądania.
Ładny strawman, niestety wyraźnie widoczny.
Nie, negacjoniści używają miliardów dolarów pompując kasę m.in. w hordy think-tanków i organizacji od ponad 40+ lat które propagują pseudonaukowe bzdury i negują wiedzę dot. zmian klimatu w wyniku przyczyniając się tylko i wyłącznie do zwiększania zysków branż paliwowych/węglowych i rozpierdalania klimatu.
Według najnowszego raportu IPCC, surowym przedziałem jest PONAD 50% - w praktyce jest to najprawdopodobniej wartość bliska 100%. (niektóre szacunki mówią nawet o ponad 100%..)
Rozumiem przez to obniżenie jakości życia i dostępności wody pitnej, rozumiem upadek systemów politycznych lub/i przejmowanie ich przez ekstremistów politycznych, konflikty społeczne/zbrojne związane z walką o ww. wodę pitną, o masowe migracje z regionów gdzie życie stanie się nieznośne i inne przyjemności.
Czepianie się Chin które jako jeden z krajów któy przed czasem osiągnie swoje cele klimatyczne to srogi kek xD
Tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair, również krytykują Lufthansę, a nawet śmieją się z Niemców. "Lufthansa leje krokodyle łzy nad środowiskiem, ale jest gotowa zrobić wszystko, aby utrzymać swoje przydziały czasowe" - powiedział szef Ryanair Michael O'Leary. KE powinna zignorować "fałszywe twierdzenia" Lufthansy o potrzebie pustych lotów-widm - ogłosił tani przewoźnik. Zamiast tego KE powinna zmusić Lufthansę i inne dotowane przez państwo linie lotnicze do zwolnienia slotów, z których nie chcą korzystać - uważa Ryanair.Co na to zielona Bruksela i zielony Berlin?
18 tys. lotów, które mogłyby zostać odwołane przez brak chętnych do podróży - ta liczba powala, szczególnie, że dotyczy tylko jednego przewoźnika. Wszystko przez przepisy, które zmuszały przewoźników do odbywania lotów. Inaczej straciłyby prawa do startów i lądowań na głównych lotniskach. A co ze śladem węglowym, zostawianym przez te puste samoloty?
Samoloty latają puste przez przepisy. Sama Lufthansa to 18 tys. takich lotów
18 tys. lotów, które mogłyby zostać odwołane przez brak chętnych do podróży - ta liczba powala, szczególnie, że dotyczy tylko jednego przewoźnika. Wszystko przez przepisy, które zmuszały przewoźników do odbywania lotów. Inaczej straciłyby prawa do startów i lądowań na głównych lotniskach. A co...www.bankier.pl
Michael Shellenberger, wieloletni aktywista środowiskowy, opisuje dlaczego przeniósł swoją sympatię z energii słonecznej i wiatrowej na rzecz nuklearnej:
View: https://www.youtube.com/watch?v=N-yALPEpV4w
Myślę że nie masz na to dowodów a jeśli masz to coś w stylu:Gra idzie o kase i wladze, a nie ratowanie czegokolwiek
Naukowiec też może.ale pisarz-aktywista to nie naukowiec i może pleść androny.
No, tylko ze ja sie nie znam, nie wiem kto podaje liczby prawidlowe. Jeżeli źródlo jest skrzywione, to poda jedne, a drugich bedzie unikać albo pomijać. Poza tym nie do końca masz racje, suche dane nawet obiektywnie i poprawnie zebrane podlegają interpretacji. Żeby wiedzieć czy i na jaki trend coś wskazuje też potrzebujesz specjalisty, jako laik możesz blednie to odczytać@MaxStirner liczby nie kłamią (o ile nie są sfałszowane).
IstniejeNajlepiej by bylo jakby istniala jakas dobra ksiązka na ten temat, pare zdan na blogu czy w artykule to za malo by sensownie ogarnąć temat nawet wstepnie.
Agencja prasowa Associated Press przyznała, że otrzymała od aktywistów klimatycznych 8 milionów dolarów na pisanie o jej ulubionych tematach, dlatego „zleca ponad dwudziestu dziennikarzom na całym świecie zajmowanie się kwestiami klimatycznymi”. Aby nikt nie miał wątpliwości, że jej wiadomości będą obiektywne, AP wyjaśnia, „że sponsorzy byli nie tylko hojni; mieli własne cele, które chcieli osiągnąć”.