Fronda, Polonia Christiana i inne prawackie przypały

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
A co, gdy na rynku działają ludzie, którzy wierzą w centralne sterowanie? Bosak może kieruje przekaz dla ludzi, którzy kierują się we własnym działaniu nie tylko własnym interesem?

Jak ktos wierzy w centralne sterowanie to znaczy, ze chce decydowac za innych jak maja zyc. Czyli sa zakala spoleczenstwa.
 

vapaus

Active Member
209
251
Jak ktos wierzy w centralne sterowanie to znaczy, ze chce decydowac za innych jak maja zyc. Czyli sa zakala spoleczenstwa.
Nie dla każdego wolność wyboru jest najważniejszą wartością w życiu.
Można wierzyć w centralne sterowanie z powodu korzyści jakie przynosi poddanie się takiemu sterowaniu.
I nie chodzi mi tu wcale o korzyści dla tych, którzy sterują, bo wcale nie muszą realizować za pomocą władzy swoich prywatnych interesów tylko interes ogółu społeczeństwa.
To, że obecnie ludzie związani z aparatem państwowym próbują wydymać na każdym kroku podatnika jest efektem wychowania w społeczeństwie, w którym patrzy się tylko na jak największy zysk dla siebie, najlepiej nie ponosząc żadnych kosztów.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To, że obecnie ludzie związani z aparatem państwowym próbują wydymać na każdym kroku podatnika jest efektem wychowania w społeczeństwie, w którym patrzy się tylko na jak największy zysk dla siebie, najlepiej nie ponosząc żadnych kosztów.

A tak z ciekawości, to jak wygląda społeczeństwo, w którym patrzy się na jak największy zysk dla innych? Ja się w tym społeczeństwie mierzy ten zysk? Skąd wiadomo, że podejmowana działania będą dążyć do maksymalizacji tego zysku?

Bo co jest moim zyskiem to wiem w 100%, ale co jest zyskiem innego człowieka, to się mogę jedynie domyślać z pewnym prawdopodobieństwem, chyba że mi powie. Ale przecież nie da się o to zapytać wszystkich, więc musi pewnie istnieć jakaś inna miara tego zysku innych...
 

vapaus

Active Member
209
251
Jeśli społeczeństwo jest pod określonym, silnie oddziałującym wpływem ideologicznym o charakterze grupowym, a nie indywidualnym, miarę zysku powinno się już dać określić z bardzo dużym prawdopodobieństwem, bo wynika ona z przyjętej przez to społeczeństwo ideologii.
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Czyli narodowcy nie powinni być za kontrolowaniem imigracji do kraju? Wtedy nie byliby nawet narodowcami.(...) które rozpierdoli europejską kulturę a tych, którzy się na to nie godzą nazywają rasistami.

Dobra, nie wiem czy Bosak jest rasistą, ale faszystą jest całą pewnością. Faszyzm i wolność trudno żeby prowadziły tą samą drogą.

A co do narodowców, to niby dlaczego nie można być narodowcem, który nie chce bezwzględnej kontroli imigracji? A no tak, może faktycznie nie można, bo ideologia narodowa stoi w opozycji do idei liberalnej, a co za tym idzie nieco kłóci się z wolnością jednostki,

chyba że można ograniczyć się w swoich narodowo-ideologicznych zapędach?

Bo zdaje się, że da się wprowadzić prawo takie, które wprowadza wymagania dla imigrantów, ale równocześnie nie zamyka kraju na świat i wymianę kulturową.

Wpisy Bosaka są tak niedookreślone, a zarazem na tyle jednoznaczne w swym ograniczeniu, że można sądzić, że sam widok człowieka o innym pochodzeniu niż "jasnogórsko-częstochowskie" wywołuje u niego ataki etatystycznego przejęcia mózgu.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Wydaje mi sie, że nawet pewnie wymagań nie trzeba, starczy nie dawać socjalu (ktory u nas przeciez i tak jest co najmniej kilkunastokrotnie nizszy niz na zachodzie wiec zero obaw o najazd islamski) Chyba, ze jemu chodzi np o Ukraincow, to akurat z reguły dobrzy i tani pracownicy. Jednak nie najadą Polski, są odczuwalni tylko na ścianie wschodniej.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Hehe, i ten matoł chce aby ktokolwiek brał go na poważnie. Unia chce zniszczyć internety, retweetujcie ten poważny i ekstremalnie ważny filmik z pepe w thumbnailu i z nazwą "unia chce zakazać memów". Co za przypał.

 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
To jest złoto. Zdaniem niektórych kapitan państwo powinien zajmować się takimi pierdołami jak obsada aktorów do jakiegoś śmiechowego serialu. Czekam na powstanie specjalnej komisji w tej niezwykle ważnej sprawie.

mJfBRZp.jpg
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Nic tak nie zacheca do zostania w domu w dniu wyborow jak posluchac sobie jednego z liderow Konfederacji - Winnickiego:

https://nczas.com/2019/04/06/winnic...-jak-chca-unia-europejska-to-nie-jest-europa/

"to znaczy sprawiedliwie również opodatkujemy obce, zagraniczne, globalne koncerny. Nie może być tak, że Polacy płacą wysokie podatki a obcy wywożą z naszego kraju dziesiątki miliardów złotych każdego roku"

"A my dzisiaj, Konfederacja, mówimy: zatrzymamy zalew imigrantów z Ukrainy i z Azji"

"Będziemy walczyć o polskie wydobycie węgla, o polskie kopalnie"

Czyli zamiast korwinowskich niskich podatkow, zamkniecia nierentownych kopaln i wolnosci przedsiebiorcow do zatrudniania kogo sie chce....szykuje sie mussolinistyczny zamordyzm Winnickiego.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
"Będziemy walczyć o polskie wydobycie węgla, o polskie kopalnie"

Czyli zamiast korwinowskich niskich podatkow, zamkniecia nierentownych kopaln i wolnosci przedsiebiorcow do zatrudniania kogo sie chce....szykuje sie mussolinistyczny zamordyzm Winnickiego.
Nie tylko Winnickiego. Kiedyś upeerowcy na przykład na temat prywatyzacji mówili, że trzeba po prostu sprzedawać z licytacji i po sprawie. Co mówią obecnie przedstawiciele UPR3.0? Przeczytajmy tylko posła Wilka:

Ja jestem wolnorynkowcem i ja się oczywiście nie wtrącam w to, jak kto prowadzi swój biznes, ale powiedzmy sobie w ten sposób - mądra prywatyzacja powinna polegać na tym, że dostaniemy naprawdę dobrą ofertę finansową, a po drugie, nie powinno być takiej sytuacji, że sprzedajemy po to, żeby zakład przestał istnieć. Jeżeli są jakiekolwiek możliwości prowadzenia tego zakładu, czyli zarabiania pieniędzy dla Polski, polskich pracowników i pośrednio dla fiskusa, a nie transferowania za granicę, to to powinno być celem głównym. Jeżeli spółka wejdzie w ręce jakiegoś obcego kapitału, a potem będzie transferować wszystkie zyski za granicę, to polski fiskus nie dostanie ani złotówki. W interesie i polskich przedsiębiorców i pośrednio pracowników, ale też samego fiskusa jest to, żeby jednak ta prywatyzacja, która sama w sobie jest dobrym celem, oczywiście miała taki sens.

https://www.wsensie.pl/polska/27925...n-wilk-wolnosc-dla-ws-sytuacja-jest-zagadkowa
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nic tak nie zacheca do zostania w domu w dniu wyborow jak posluchac sobie jednego z liderow Konfederacji - Winnickiego:

https://nczas.com/2019/04/06/winnic...-jak-chca-unia-europejska-to-nie-jest-europa/

"to znaczy sprawiedliwie również opodatkujemy obce, zagraniczne, globalne koncerny. Nie może być tak, że Polacy płacą wysokie podatki a obcy wywożą z naszego kraju dziesiątki miliardów złotych każdego roku"

"A my dzisiaj, Konfederacja, mówimy: zatrzymamy zalew imigrantów z Ukrainy i z Azji"

"Będziemy walczyć o polskie wydobycie węgla, o polskie kopalnie"

Czyli zamiast korwinowskich niskich podatkow, zamkniecia nierentownych kopaln i wolnosci przedsiebiorcow do zatrudniania kogo sie chce....szykuje sie mussolinistyczny zamordyzm Winnickiego.
Tylko postulat B jest super faszystowski. Faktem jest wspieranie zagranicznych korpo w PL w różnoraki sposób, a trzeba zrobić równe dobre warunki dla wszystkich. Walka o kopalnie może znaczyć poprostu walkę z ekopodatkami od węgla itd.
 
Do góry Bottom