Francja - socjalizm w praktyce...

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Kolejny protest "żółtych kamizelek" w Paryżu. Policjantów ma wspierać wojsko
Świat
Dzisiaj, 23 marca (09:39)
Dziś w Paryżu odbędzie się kolejna demonstracja "żółtych kamizelek". Czy w razie wybuchu zamieszek żołnierze będą strzelać do demonstrantów? - takie pytanie stawiają francuskie media po tym, jak dowódca sił zbrojnych w regionie paryskim zapowiedział, ze żołnierze będą mogli otworzyć ogień, jeżeli ich życie – lub życie innych osób – będzie zagrożone.

Francuskie ministerstwo obrony zapewnia, ze rządowa zapowiedź wysłania armii, która ma wspierać policję w czasie dzisiejszych demonstracji, została źle zrozumiana. Żołnierze nie będą znajdować się tam, gdzie "żółte kamizelki" mają protestować - wzmocnią tylko ochronę gmachów publicznych w innych częściach Paryża po to, by nie musiała tego robić policja.

Część komentatorów zauważa, ze wielu członków "żółtych kamizelek", do których przyłączają się anarchiści i chuligani, nigdy nie uprzedza, gdzie będą demonstrować. Może się więc zdarzyć, że będą chcieli wtargnąć do gmachów strzeżonych przez żołnierzy. Wtedy sytuacja może wymknąć się władzom spod kontroli.

Według danych francuskiej policji ogłoszonych w piątek przez MSW, zeszłej soboty w demonstracjach w całej Francji wzięło udział 32,3 tys. osób, z czego około 10 tys. w samym Paryżu. Poprzedniej soboty demonstrowało w kraju 28,6 tys. osób, z czego w stolicy 3 tys. Wzrostowi liczby demonstrantów towarzyszyło nasilanie się przemocy na ulicach Paryża i innych miast.

Zaostrzone środki ostrożności
Po incydentach spowodowanych przed tygodniem przez uczestników demonstracji "żółtych kamizelek" prefektura policji w Paryżu wydała zakaz organizowania w najbliższą sobotę demonstracji na Polach Elizejskich, na sąsiednich ulicach i nieopodal Zgromadzenia Narodowego.Nie wolno będzie również demonstrować w okolicy Pałacu Elizejskiego.

Zaostrzenie środków ostrożności zapowiedział już w poniedziałek premier Francji Edouard Philippe. Uzasadnił je "udziałem w demonstracjach skrajnych elementów, których intencją było powodowanie zniszczeń".

Prezydent Francji Emmanuel Macron, odpowiadając w piątek podczas konferencji prasowej w Brukseli na krytykę, z jaką spotkały się ze strony ruchu "żółtych kamizelek" zapowiedziane środki nadzwyczajne, oświadczył: "Jest to dokładnie to samo, co postanowiliśmy już w grudniu i wielokrotnie w przeszłości, odwołując się do wojska, ponieważ walka z terroryzmem i ochrona wrażliwych miejsc jest jego misją". "Chodzi o odciążenie policji i żandarmerii w ich zadaniach" - dodał Macron.

Nowe rozporządzenie prefektury zawiera również zakaz noszenia przez demonstrantów broni, "wszelkich przedmiotów mogących służyć jako broń" oraz "niebezpiecznych substancji".

Marek Gładysz
Czasy jak w "Deus Ex" - ciekawe kiedy Francuzi zejdą do kanałów?
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
To jest terrror opakowany w piękne słowa takie jak wolność, solidarność, bezpieczeństwo, progres itd.

Podsumowując:
 • Brexit jest zły, bo nikt Brytolom nie powiedział, że UE będzie ich szantażować odcięciem od rynku pozostałej części Europy
 • Kapitalizm jest zły i Unia ma chronić Europę przed powodowanymi przez kapitalizm kryzysami.
 • To dzięki UE mamy szkoły, drogi i szybki internet
 • Suwerenność państw europejskich jest zła, za to "suwerenność UE" jest dobra
 • Ma powstać centralny urząd monitorujący wybory w państwach członkowskich (jak w sowietach: nie będzie gwarantował uczciwości wyborów, tylko pilnował, żeby wyniki były odpowiednie)
 • UE nie chce, żeby inne mocarstwa konkurowały z aparatem UE w finansowaniu partii politycznych
 • cenzura internetu pod pretekstem ochrony szacunku dla jednostki w imię większego dobra (poszanowanie praw jednostki nie liczy się w przypadku np. podatków)
 • granice państw europejskich są złe, ale granica UE musi koniecznie być chroniona fizycznie i ekonomicznie
 • polityka azylowa i migracyjna ma zostać ujednolicona, scentralizowana i zarządzana wyłącznie przez aparat UE
 • handel jest przywilejem, na który trzeba mieć zgodę UE (vide Brexit) - warunkiem jest m.in "uczciwe płacenie podatków"
 • konieczny jest unijny protekcjonizm w "strategicznych" i publicznych sektorach gospodarki
 • ochrona pracowników i europejska pensja minimalna
 • ograniczenie konkurencji na rzecz "konwergencji"
 • konieczne są regulację ograniczające "nieuczciwą" konkurencję
 • Kultura na poziomie państw europejskich jest zła, za to "cywilizację europejską" trzeba chronić
 • ...jednocześnie trzeba dalej współpracować z Afryką i kontynuować wymianę kulturową.
 • konieczna rewizja traktatów - czyli oficjalnie nastąpi próba utworzenia jednolitego państwa o nazwie UE

Oznacza to, że w najbliższej kadencji europarlamentu UE oficjalnie ujednolici cały kontynent do najgorszej, etatystycznej formy pod każdym względem. Brak "nieuczciwej" konkurencji podatkowej wewnątrz EU, ograniczenie konkurencji płacowej, ograniczenie konkurencji gospodarczej z powodu oficjalnego protekcjonizmu podmiotów objętych specjalnym parasolem ochronnym oraz sektora publicznego... Wymuszane centralnie prawa pracownicze, socjalne.

Moim zdaniem z punktu libertariańskiego jest to krok w przeciwną stronę od idei "Europy Tysiąca Liechtensteinów" - zamiast tego będzie jednolity euroland.

***

@Hanki Nie mogę się doczekać oficjalnego stanowiska Stowarzyszenia Libertariańskiego w kwestii planowanych zmian politycznych w Europie. :)
https://www.lewrockwell.com/political-theatre/hoppe-on-hangar-subtitled/
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 791
8 462
D4NqMjeW0AIj1GR.jpg
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
Magdalena Ogórek skomentowała pożar katedry Notre Dame:
"Za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet".
= = =
"Katoliczka" z sld chętnie komentuje
wydarzenia we Francji.
Tragiczne,ale nie po raz pierwszy
się skompromitowała.

Zupełnie, jakby nie zdawała sobie sprawy,
że płonie dziedzictwo kultury światowej
i, że Francja oraz cała Europa zrobią wszystko,
żeby to odbudować.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 679
To nagranie z tego (42:00):Facet w żółtej kamizelce i białym kasku, wygląda na ratownika. Minutę później widać w tym samym miejscu kilku strażaków. Katedra już od kilkudziesięciu minut płonęła.

Skąd przypuszczenie, że to muzułmanin?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 712
Facet w żółtej kamizelce i białym kasku, wygląda na ratownika. Minutę później widać w tym samym miejscu kilku strażaków. Katedra już od kilkudziesięciu minut płonęła.

Skąd przypuszczenie, że to muzułmanin?
Ja tylko podlinkowałem. Coś mi w ty nie grało, stąd napisałem: "WTF!?"
Mamy do czynienia z generatorami fake newsów. Ktoś celowo użył efektu rozmazania, by "znaleźć winnych". Tylko co chciano tym przykryć?

Ciekawostka: Katedra Notre Dame jest własnością państwa nie kościoła.
Relacja ks. Isakowicza-Zaleskiego który akurat był wtedy w Paryżu.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 679
Mamy do czynienia z generatorami fake newsów. Ktoś celowo użył efektu rozmazania, by "znaleźć winnych". Tylko co chciano tym przykryć?
Przykryć? Nic.

Rozmazono i wycięto, żeby stworzyć fałszywe wrażenie, że muzułmanin podpalił Notre Dame.

To nie "generator fake newsów" wygenerował tego newsa, tylko Hal Turner, prawacki propagandysta łączony ze skrajną prawicą, nacjonalizmem, białym suprematyzmem i kłamstwem oświęcimskim.

Hmm może nie zależy mu na prawdzie tylko na propagowaniu określonej narracji?
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 512
Hal Turner, prawacki propagandysta łączony ze skrajną prawicą, nacjonalizmem, białym suprematyzmem i kłamstwem oświęcimskim.
Interesująca postać: https://www.splcenter.org/fighting-hate/extremist-files/individual/hal-turner
https://www.splcenter.org/hatewatch/2009/12/02/witness-testimony-details-hal-turners-fbi-role

Według tej bardzo znanej, lewicowej organizacji Turner jest tym, kim go przedstawiasz oraz jednocześnie byłym (? ;) ) współpracownikiem służb donoszącym na to środowisko. Może takie prowokacje to po prostu jego praca...
 
Do góry Bottom