1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Francja - socjalizm w praktyce...

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Danjou, 28 Listopad 2012.

1. Danjou

Danjou Król Akapu.

Polubienia:
    923
  2. Voy

Voy Active Member

Polubienia:
    235
    co kurwa? Minister ds. odrodzenia przemysłu? o_O już się przyzwyczaiłem że w eurosocjalu jest od cholery dziwnych ministerstw, na czele z równouprawnieniem, czy prawami gejów, ale to dla mnie nowość jakościowa

noother i Hitch lubią to.
  3. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Gdy człowiek czyta co ci Francuzi wyprawiają to aż ma ochotę przyspieszyć bieg czasu i zobaczyć aż wszystko pierdolnie, a władza będzie szukać winnych.

4. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 330
  5. Norden

Norden Well-Known Member

Polubienia:
    833
    Idą śladami Hiszpanii tam już nie można dokonywać transakcji gotówkowych powyżej 2.5k euro.
    http://www.mmmm.es/eng/latest_news/981

Najpierw 1000, potem 500, 250... Lemingom wytłumaczą, że to w celu "uszczelnienia systemu podatkowego".

6. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 849
    Bo próba chwycenia za gardło szarej strefy (czyt. wolnego rynku), to jedna z fundamentalnych przyczyn procesu, który o ile nic mu nie stanie na drodze, sfinalizuje się w postaci całkowitego i globalnego wprowadzenia obrotu bezgotówkowego.

Oczywiście nie stanie się tak od razu, najpierw kilka państw, potem stopniowe obniżanie wysokości funkcjonalnej gotówki, a ostatecznie całkowity zakaz. Mam nadzieję, że się mylę.

7. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    No ale przecież właśnie po to zakazuje się gotówki - żeby każda możliwa transakcja była ewidencjonowana, czyli żeby odprowadzić od niej podatek.

kawador lubi to.
  8. vapaus

vapaus Active Member

Polubienia:
    234
    Lemingom nie trzeba nic tłumaczyc. Leming robiąc zakupy w Tesco z kolezanką lemingiem nie lubi wyliczac swoich drobniaków jak jakis menel kupujac winko bo siara. A jak wyciągnie swiecaca karte to jest gosc. Płace kartą - jestem nowoczesny, swiatowy.

9. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Też płacę w Tesco kartą, co nie przeszkadza mi płacić gotówką za narkotyki, gruszkami za orzechy i minetą za zadanie domowe z polskiego, dopóki jest wybór to jest ok ;)

10. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 360
    Ja płacę kartą w sklepach, żeby trollować ludzi, co jęczą za każdym razem, kiedy to robię. Jak baba przede mną grzebie po wszystkich kieszeniach pół dnia w poszukiwaniu drobnych, ja jakoś jej nie sapię, żeby się pospieszyła. Za to wystarczy dać ekspedientce kartę, żeby cała kolejka zaczęła wykrzywiać ryje i stękać...

RiGhT_WiNg i luke27 lubią to.
  11. Norden

Norden Well-Known Member

Polubienia:
    833
    Przecież napisałem to samo.

12. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Napisałeś, że "Lemingom wytłumaczą..." tak jakby rzeczywisty powód był inny, a plebsowi wcisną bajeczki.

13. Norden

Norden Well-Known Member

Polubienia:
    833
    Wystarczy, że ładnie ubiorą to w słowa: "wyższe wpływy do skarbu państwa", "załatanie dziury budżetowej" itp... Przeciętny "leming" uważa, że to dobrze - nie muszą wciskać bajeczek. Imo przeszłoby to bez większego echa. Tzn. wraz z całkowitym upowszechnieniem się transakcji bezgotówkowych - tak jak ma to miejsce w Szwecji.

14. Cokeman

Cokeman Active Member

Polubienia:
    120
    Podatki podatkami ale lobby banksterskie chce miec wszystko pod kontrola i zarabiac na kosztach tranzakcyjnych i bawic sie w cykl koniunkturalny czyli dymanie balonika i strzyzenie owiec. To wieksza kasa niz potencjalne wplywy z podatkow.

15. alfacentauri

alfacentauri Well-Known Member

Polubienia:
    1 499
    Wnioskuję z tego, że Urząd Skarbowy jeszcze nie prowadził przeciwko Tobie żadnego postępowania. ;)

16. vapaus

vapaus Active Member

Polubienia:
    234
    Terminal od minety nie obsługuje karta płatniczych, sprawdz sobie, nie wiem jak z gotówka bo nie wkładałem. Wiec nie mow mi ze mam jakis wybor.

17. Obrazoburca

Obrazoburca New Member

Polubienia:
    7
    Nie tylko o to chodzi, będą także mieć dane dt.tego co każdy kupuje, gdzie kupuje. Jest takie powiedzenie że jak zaglądniesz komuś do śmietnika to sie dowiesz o nim wszystkiego. I oni nie muszą nawet zaglądać do kosza bo zaglądną do rejestru co kupujesz, co sprzedajesz, gdzie chodzisz. Tylko czekać na czasy jak lewacy będą robić eugenikę na podstawie tych zebranych danych, jak to oni mają w zwyczaju, najpierw doprowadzić do tego że jest pełno narkomanów, alkoholików i nieróbów a potem ich zwalczać za pomocą eugeniki i walczyć o czystość rasową. Bo socjalizm bohatersko walczy z problemami które sam stworzył. Zresztą po co zaraz eugenikę, wystarczy że od twoich poglądów, życia, sfeminizowania będzie zależało czy dostaniesz pracę/zasiłek/prawo jazdy/kredyt/konto w banku/prawo życia.

18. Sing

Sing Member

Polubienia:
    43
    Nie ma szans by był całkowity obieg bezgotówkowy, ludzie wymyślą jakiś ekwiwalent. Zresztą wątpię, czy w Słowiańskich krajach łapowniczych politycy chcieli by czegoś takiego. To tak jak z prostytucją. Z tym się nie da wygrać, na szczęście. Mnie tylko ciekawi dlaczego jeszcze nie ma odwrotu w myśleniu tylko ludzie brną coraz bardziej w lewactwo mieszając się wzajemnie do swoich spraw. Wprawdzie zdrowe myślenie się klaruje ale w dosyć wąskim gronie. Przeciętny Kowalski ma nieźle zjebany beret, ostatnio jeden mnie wkurwił, bo powiedział, że transfery piłkarzy za milionowe kwoty to handel ludźmi i powinni tego zakazać, i że w ogóle jak to może być aż tak dużo. Na co odpowiedziałem, że tam wszystkie strony przecież zyskują, klub sprzedający, kupujący i piłkarz przeważnie też, to boractwo użyło najsłynniejszego faszystowskiego argumentu, nie bo nie.

19. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 791
    Już jeden wymyślili

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.