Francja - socjalizm w praktyce...

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Ja się zastanawiam kto im rozdał te kamizelki.
Ty na serio piszesz? Sam w domu mam jeszcze ze 4 z poprzednich prac, od lat nieużywane. Może w Polsce taki wynalazek jak żółta kamizelka ochronna jeszcze nie dotarł...? Tu w Irlandii w większości prac magazynowo-budowlanych jest obowiązkowa! Podejrzewam, że we Francji jest podobnie...

Ps. W Irlandii rowerzyści i piesi mogą takie kamizelki dostać za darmo od organizacji RSA, zajmującej się bezpieczeństwem na drogach. Ciekawe czy we Francji też jest taki socjalizm: każdemu według potrzeb...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Taka ciekawostka. Ponoć Francja i globalistyczni uniokraci nie są pewni lojalności policji i do rozprawy z Kamizelkami wypuszczają Europejskie Siły Żandarmerii. W ładnym "Deus Exie" przyszło nam żyć.

770px-Arms_of_the_European_Gendarmerie_Force.svg.png


"Prawo przyniesie pokój."​

Jasssssne... Ale na jakich dziadowskich warunkach?

A tak poza tym, to Polska też w tym uczestniczy, więc jeżeli komuś chce się zaspokoić akurat teraz narodowe kompleksy, to może się pocieszać, że polska pała też przyjdzie z bratnią pomocą i będzie jeździła po francuskich mordach. Jak to wesoło móc kogoś spacyfikować, co? Tym razem już nie wcale jakąś biedną Czechosłowację, a dawny kraj zachodniego dobrobytu. Kiedyś im się, skubanym, tak dobrze wiodło, to niech teraz ci mieszkańcy starego mocarstwa ssą polską pałę...

A na serio, to ja się zastanawiam, czy jeżeli ta formacja się wykaże, nie zyska wielkiego poparcia i nie ulegnie jeszcze większemu wzmocnieniu. Eurokraci coś tam powiedzą o policjach narodowych państw, które są nielojalne wobec unijnego projektu, zatem nie spełniają funkcji i trzeba je zastąpić EGF, tym sposobem rozpoczynając wielką karierę tej na razie gównianej organizacji, o której słyszę w ogóle po raz pierwszy.Aktualizacja: Korwin też już przekazuje dalej tę informację:
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Gość mówi, że to ustawka. Nawet fajnie mówi.Jasne, że czapeczka maga to -100 do charyzmy, że wtrąca new ageowskie dyrdymały o energii, a kanał ma sporo szurowskich filmików. Jednak to co guru mówi o rewolucjach jest częściowo prawdą. Nie zgadzam się z pewnymi tezami, np. że wszystkie rewolucje są jedynie metamorfozą systemu. Część jest, ale na pewno nie wszystkie. Nie wierzę, że światem od wieków rządzi rząd światowy. Ten rząd jest dopiero w bólach formowany. Wiele rewolucji wprowadza realne zmiany geopolityczne i to są rewolucje prawdziwe w tym sensie, że zachodzi realna zmiana rządu. Bo już "ludowość" i masowość rewolucji, to ekstremalna rzadkość.
Z moich obserwacji wynika też, że oficjalna, krytyczna faza rewolucji (strzały na ulicach) przeważnie następuje już po zakończeniu najważniejszego etapu rewolucji (umieszczenie swoich ludzi w aparacie rewoltowanego państwa). Dlatego przeważnie "tyran" salwuje się ucieczką bezpośrednio po czymś typu masakra bezbronnych demonstrantów na głównym placu stolicy, a rewolucyjni historycy nie potrafią jasno opisać mechanizmu utraty totalitarnej władzy tyrana w ciągu kilku godzin. Po prostu głupio przyznać, że kilku oficerów dostało walizeczki z pieniędzmi, "tyran" był dawno temu odcięty od struktur, a masakra była ukartowana.

Mimo wszystko przychylam się ku tezie, że Żółte Kamizelki są autentyczne. Michalkiewicz lansował tezę, że za nimi stoi CIA, bo Macron chce budować euro-armię zdolną postawić się również Ameryce. Nie kupuję tego. Ameryka została wymieniona przez Macrona na liście przeciwników aby chamstwo budowania armii światowej nie biło tak po oczach. Unia Europejska to nie żadne imperium a zwykły pojemnik na narody. NATO będzie działało sprawniej gdy dojdzie do centralizacji władzy.
Oczywiscie pojawiły się też tezy, że za protestami stoi Rosja. To już nie jest jeden publicysta, ale mainstream. Jak zwykle w tych przypadkach za materiał dowodowy służą zapewnienia, że Francuzi byliby spokojni gdyby nie naczytali się ruskiej propagandy na fałszywych kontach twitterowych (słowo honoru, że takie konta istnieją). Ten sam mechanizm spowodował również, że 15 rosyjskich troli obaliło w USA demokrację i posadziło na fotelu swojego prezydenta. O tym donosiły ze śmiertelną powagą poważne portale. Bezmózgowie tej propagandy jest przerażające. O ile teoryjka Michalkiewicza to po prostu opinia publicysty, to ten ruski ślad już nie jest pojedynczą opinią, ale nabierającą rozpędu neobolszewicką szpiegomanią z Rosją jako pretekstem do zaprowadzenia cenzury i ograniczeniem praw obywatelskich.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/neokonserwatysci,p875671627
Ben Nimmo, członek DFRLab, który zbudował swoją reputację na kasowaniu internetowych wpływowych sieci Kremla, rozpoczął w tym roku zawstydzające polowanie na czarownice, które doprowadziło go do błędnej identyfikacji kilku realnych osób, wskazywanych jako rosyjskie propagandowe boty albo kremlowskie „konta wpływu”. Ofiarami Bena Nimmo były Mariam Susli, znana syryjsko-australijska osobowość mediów społecznościowych, słynna ukraińska pianistka koncertowa Valentina Lisitsa i Ian Shilling - brytyjski emeryt.
W wywiadzie dla telewizji Sky News, Shilling wydał pamiętną tyradę przeciwko swoim oskarżycielom.
"Nie mam żadnych kontaktów z Kremlem; Nie znam żadnych Rosjan, nie mam kontaktu z rosyjskim rządem ani nie mam z nim nic wspólnego.„ stwierdził. "Jestem zwykłym brytyjskim obywatelem, który przeprowadza badania w odniesieniu do obecnych wojen neokonserwatystów, które obecnie trwają w Syrii.”
gdy cenzura będzie już totalna, to takiego gościa będzie można zamknąć w Łagrze i nigdzie już tego nie napiszą. Ja niedawno czytałem na Wyborczej, że twierdzenia o upadku cywilzacyjnym Libii po 2011 to też rosyjska propaganda. Bezczelne są te kurwy i zuchwałe. Wszak Libia za Kadafiego to był typowy nafto-socjalizm jak w ZEA, a po interwencji NATO to się skończyło - zyski poleciały do zwycięzców, rozjebano podziemną rzekę nawadniającą uprawy, Libia zsomalizowała się a swoje węglowodory to może teraz polizać przez szybę, takoż może polizać rezerwy dolarowe i złoto obalonego dyktatora.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Polecam listę postulatów tego ruchu, zarąbane z jebawki - sekcji europejskich newsów:
likwidacja przyczyn migracji w sensie likwidacja państwa opiekuńczego?
"prawo do zatrudnienia od 55 r.ż."
a obecne prawo zabrania zatrudniania starych ludzi?

ekonomista radzi żółtym kamizelkom jak niszczyć VXB-170- koktajle mołotowa pod zawieszenie
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Wszak Libia za Kadafiego to był typowy nafto-socjalizm jak w ZEA, a po interwencji NATO to się skończyło
Ciekawostka z polityka.pl - "Jak się robi pieniądze" (a raczej jak się robi rewolucje):
Kadafi zlecił brytyjskiej firmie De La Rue produkcję banknotów. Gdy wybuchła arabska wiosna ONZ wprowadziła sankcje na Libię. Londyn wstrzymał wysyłkę 1.8 mld dinarów (4,5 mld zł), niewypłacalny dyktator stracił przewagę w wojnie i został zamordowany przez powstańców, którym na uregulowanie bieżących potrzeb brytyjski RAF dostarczył w tym czasie 40 ton banknotów, noszących jeszcze wizerunek dopiero co obalonego dyktatora.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
<testomode on> I patrzcie, jaki to bogaty kraj, skoro w imię gestu stać ich na palenie samochodów! Zastaw się, a postaw się - toż to prawdziwa szlachta! A polskie biedaki gotowe zabić, gdy nawet mała ryska pojawi się na ich starym passacie, co przyjechał na lawecie do kraju... ;) <testomode off>
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Były współpracownik Macrona uciekł do Londynu. Grozi ujawnieniem sekretów prezydenta
Wczoraj, 28 grudnia (14:50)

Kolejny wielki skandal wokół byłego bliskiego współpracownika Emmanuela Macrona! Były wiceszef prezydenckiej kancelarii – zwolniony za pobicie uczestników opozycyjnej demonstracji - uciekł do Londynu z dwoma paszportami dyplomatycznymi. Francuskie media sugerują, że w czasie podróży do krajów afrykańskich udawał wysłannika Macrona, co ułatwiało mu tam robienie interesów.

0007U5EY5Q7UPXL8-C123-F4.png

Prezydent Francji Emmanuel Macron/BENOIT TESSIER / POOL /PAP/EPA
Francuskie MSW twierdzi, że bezskutecznie żądało od Alexandre’a Benalli zwrotu paszportów dyplomatycznych, kiedy został zwolniony dyscyplinarnie z Pałacu Elizejskiego. Ten dawny, bliski współpracownik Macrona, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo szefa państwa, zaczął według mediów podróżować po Afryce. Legitymował się paszportami dyplomatycznymi i udawał specjalnego wysłannika francuskiego prezydenta - po to, by robić tam interesy. Założył bowiem własną firmę ochroniarską.

Pałac Elizejski żąda od niego wyjaśnień i zwrotu dyplomatycznych paszportów. Alexandre Benalla grozi natomiast, że zacznie zdradzać sekrety Macrona. Nie sprecyzował jednak jeszcze o jakiego typu sekrety może chodzić.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Rewolucja francuska 2.0

„Żółte kamizelki” wdarły się do biura rzecznika francuskiego rządu

%C5%BC%C3%B3%C5%82te-kamizelki-1.jpeg


Rzecznik rządu Francji Benjamin Griveaux został w sobotę ewakuowany ze swego biura w Paryżu, gdy do budynku wdarli się na krótko członkowie ruchu „żółte kamizelki”. W trwających w całym kraju protestach – według danych francuskiego MSW – uczestniczyło tego dnia około 50 tys. osób.

„Były „żółte kamizelki”, byli ludzie ubrani na czarno, (…) którzy wzięli z ulicy sprzęt budowlany i wyważyli drzwi ministerstwa (…), a także zniszczyli dwa samochody” – powiedział cytowany przez AFP Griveaux. Potępił ten „akt agresji”, określając go jako „nie do zaakceptowania”.

„Mam nadzieję, że monitoring pozwoli na zidentyfikowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców oraz że zostaną oni bardzo, bardzo surowo ukarani” – oświadczył Griveaux.

Jak poinformował minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner, w dzisiejszych manifestacjach brało udział ogółem 50 tys. ludzi – znacznie więcej niż tydzień temu, gdy – według niego – było ich 32 tys. Według AFP ósma sobota demonstracji miała być „testem” dla „żółtych kamizelek”, gdyż w ostatnich tygodniach ruch nieco słabł.

 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 791
8 462
Żądania Żółtych kamizelek:

Housing for all homeless people

A more progressive tax system

Minimum wage of 1,300€/month

Measures to protect small businesses (stop building malls, no more “big box” stores), more parking spaces in downtowns

Government program for insulating homes & other buildings

Big businesses (McDonald’s, Google, Amazon...) should pay big taxes & small businesses pay small ones

Same health insurance system for all (including self-employed)

Keep retirement system the way it is now (working people pay the pensions of retirees)

No more increases on fuel taxes

No old age pensions below 1,200€/month

All elected officials should earn French median income + reimbursement of travel costs if justified + meal tickets

All salaries & government benefits must be indexed on inflation

Protect French industry, outlaw delocalizations

End the European system whereby workers from other European countries are paid the lower salaries and benefits of their respective countries rather than French wages and benefits

Job security. Larger businesses should be obliged to give more employees permanent contracts (CDI)

Create a French industry of hydrogen powered automobiles

End the politics of austerity

Better treatment for asylum seekers. Provide lodging, food, security & ...

(cont.) ... education for minors. Work with the UN to build camps in many countries to hold asylum seekers until their papers are processed *They add later to 18: Treat the causes that are forcing people to migrate.

Accompany those who are not granted asylum back to the countries they came from

Create a program for integrating immigrants. Living in France entails becoming French (certificate program in French language, history, civics)

Maximum salary fixed at 15,000€/month

Jobs for the unemployed

Increase disability pensions

Rent control. More social housing and in particular housing for college students, contractors, gig economy workers, people without steady jobs

Outlaw the sale of French public property (dams, airports...)

Allocate much more money to the justice system, the police and the armed forces. Pay police officers overtime or allow them to take the corresponding hours off

The totality of sums collected at toll booths should go to maintaining the countries highways & roads...

(cont.) ... and to road security.

As the prices of natural gas & electricity have risen since these sectors were privatized, we demand the re-nationalization of these industries and the lowering of prices

An immediate end to the closings of smaller train lines,...

(cont.) ... post offices, schools and maternity wards

Well-being for our elderly. Outlaw for-profit elderly care. The time of “gray gold” has come to an end

A maximum of 25 students per class from nursery school through high school

More public financing of psychiatry

Write a popular referendum system into the Constitution. Create an on-line referendum site where citizens can propose new laws, overseen by an independent body. If a proposition receives over 700,000 votes it should be introduced...

(cont.) into Congress, accordingly completed, amended and discussed before all citizens are allowed to vote on it (within exactly one year of obtaining the 700,000 signatures)

Return to a presidential mandate of 7 years (currently it’s 5) with interim elections of reps

Retirement for all at 60 years old and at 55 for people in professions that are hard on the body (construction work...)

Extension of public aid to parents paying for daycare for children up until 10 years of age

Incentivize transportation of merchandise by rail

No withholding of income tax

Presidents should no longer receive a salary for life

Outlaw the tax paid by shopkeepers each time a client pays by credit or debit card

Tax kerosene, air and maritime fuels
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Żądania Żółtych kamizelek:

Housing for all homeless people

A more progressive tax system

Minimum wage of 1,300€/month

Measures to protect small businesses (stop building malls, no more “big box” stores), more parking spaces in downtowns

Government program for insulating homes & other buildings

Big businesses (McDonald’s, Google, Amazon...) should pay big taxes & small businesses pay small ones

Same health insurance system for all (including self-employed)

Keep retirement system the way it is now (working people pay the pensions of retirees)

No more increases on fuel taxes

No old age pensions below 1,200€/month

All elected officials should earn French median income + reimbursement of travel costs if justified + meal tickets

All salaries & government benefits must be indexed on inflation

Protect French industry, outlaw delocalizations

End the European system whereby workers from other European countries are paid the lower salaries and benefits of their respective countries rather than French wages and benefits

Job security. Larger businesses should be obliged to give more employees permanent contracts (CDI)

Create a French industry of hydrogen powered automobiles

End the politics of austerity

Better treatment for asylum seekers. Provide lodging, food, security & ...

(cont.) ... education for minors. Work with the UN to build camps in many countries to hold asylum seekers until their papers are processed *They add later to 18: Treat the causes that are forcing people to migrate.

Accompany those who are not granted asylum back to the countries they came from

Create a program for integrating immigrants. Living in France entails becoming French (certificate program in French language, history, civics)

Maximum salary fixed at 15,000€/month

Jobs for the unemployed

Increase disability pensions

Rent control. More social housing and in particular housing for college students, contractors, gig economy workers, people without steady jobs

Outlaw the sale of French public property (dams, airports...)

Allocate much more money to the justice system, the police and the armed forces. Pay police officers overtime or allow them to take the corresponding hours off

The totality of sums collected at toll booths should go to maintaining the countries highways & roads...

(cont.) ... and to road security.

As the prices of natural gas & electricity have risen since these sectors were privatized, we demand the re-nationalization of these industries and the lowering of prices

An immediate end to the closings of smaller train lines,...

(cont.) ... post offices, schools and maternity wards

Well-being for our elderly. Outlaw for-profit elderly care. The time of “gray gold” has come to an end

A maximum of 25 students per class from nursery school through high school

More public financing of psychiatry

Write a popular referendum system into the Constitution. Create an on-line referendum site where citizens can propose new laws, overseen by an independent body. If a proposition receives over 700,000 votes it should be introduced...

(cont.) into Congress, accordingly completed, amended and discussed before all citizens are allowed to vote on it (within exactly one year of obtaining the 700,000 signatures)

Return to a presidential mandate of 7 years (currently it’s 5) with interim elections of reps

Retirement for all at 60 years old and at 55 for people in professions that are hard on the body (construction work...)

Extension of public aid to parents paying for daycare for children up until 10 years of age

Incentivize transportation of merchandise by rail

No withholding of income tax

Presidents should no longer receive a salary for life

Outlaw the tax paid by shopkeepers each time a client pays by credit or debit card

Tax kerosene, air and maritime fuels

giphy.gif
 
Do góry Bottom