Francja - socjalizm w praktyce...

vast

Well-Known Member
2 745
5 545
Od tego Polaka zależy twierdząca/przecząca odp. na to zdanie i to w jakim stopniu się zżył z chińskim społeczeństwem. W mojej rodzinie jest osoba, która mówi wyłącznie po niemiecku i zapomniała polskiego. Jest to pełnoprawny Niemiec.
To wtedy można powiedzieć o Polaku niemieckiego pochodzenia, tak samo może być Chińczyk polskiego pochodzenia. Arab (Syryjczyk dla przykładu) nie może zamienić się w Japończyka i na odwrót, chyba że jest się genderową spierdoliną i wierzy w takie bzdurki. Ten gościu od zamachów był w pierwszej kolejności arabem, so cut the bullshit.
 
Ostatnia edycja:

tolep

ChNiNK! ChP!
7 781
13 455
Tom, czy tłumaczenie z translatora Google jest w miarę zgodne z sensem wypowiedzi? :)
Za w miarę wierne należy uznać tłumaczenia z różnych języków na angielski. Google i Bing tłumacząc z dajmy na to portugalskiego na rumuński albo z chińskiego na polski, robią to via angielski - jestem tego prawie na 100% pewnien. Być może istnieją jakieś pary języków tłumaczonych bez pośrednictwa angielskiego, ale obstawiam że jest ich bardzo niewiele.

Swoją droga ciekaw jestem jak to wygląda w tłumaczu Yandeksa
 

Volvek

Well-Known Member
758
1 696
Dostałem info, że ten filmik to może być ściema. Wydarzenie prawdziwe, ale niekoniecznie stało się dzisiaj.

Możecie cofnąć lajki jakby co, zezwalam. :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

alfacentauri

Well-Known Member
1 119
1 822
I to jest błąd.
Zero negocjacji. Mają być na takich zasadach na jakich się osiedlili i nic więcej. Jedno ustępstwo powoduje, że będzie im odbijać. Daj kurze grzędę, ona - wyżej siędę.
Skoncentrowałeś się na najbardziej nowomowiastym zdaniu z zamieszczonego przez mnie tekstu.
W następnych dwóch zdaniach jest już wyraźnie napisane, że francuską politykę charakteryzuje odrzucanie rządań i narzucanie muzułmanom obowiązku dostosowywania się do sposobu funkcjonowania istniejących instytucji (zintegerowanie się). Twoja teza, że pośrednio na zamachy we Francji ma wpływ multi-kulti, a je z kolei definiujesz jako „przyzwolenie na to, by inni mogli bezkarnie narzucać swoje zasady i zwyczaje Tobie, zasady i zwyczaje które są sprzeczne z Twoimi, (...) przyzwolenie na to, by inni mogli wpierdolić się do twego domu ze swymi zasadami” jest moim zdaniem bezpodstawna. Polityka francuska była najbardziej nieprzejednana pod tym względem w zachodniej Europie i można rzec, że była najbardziej antymuzułmańska. Jeśli tam islamiści są najagesywniejsi i jeśli tam jest największe poparcie dla tych islamistów (Kuba81 podał tu dane, wedle których we Fracncji wśród młodzieży jest dziewięciokrotnie wyższe poparcie dla ISIS niż wśród młodzieży niemieckiej, i przewie siedmiokrotnie niż w przypadku brytyjskiej) to łatwo można wysnuć prawidłowy wniosek.
 
Ostatnia edycja:

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 590
1 445
Wydaje mi się, że c teraz najsilniejszym uczuciem w Europie jest histeryczny strach. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Trzeba więc kanalizować strach. I rolą wilnościowców jest, żeby to uczucie pozyskać dla sprawy dostępu do broni palnej, a nie do chowania się za murkiem na granicy, który jest gówno warty.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 119
1 822
@Rattlesnake
Jakby główna partia „wolnościowa” podczas ostatnich wyborów porobiła plakaty progunowe i rozlepiła je po Polsce tak gęsto jak te antyimigranckie to teraz ten przekaz, który mógł zaistnieś w (pod)świadomości społeczeństwa zacząłby układać się w głowach i może by coś z tego wynikło. Ale tak to jest jak się przedkłada łatwe zdobycie ciepłych posadek (co i tak nie nastąpiło) nad kwestie edukacyjne. Liczę na to, że Partia Libertariańska coś wykombinuje i uda jej się przy okazji wypłynąć.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 545
http://www.bbc.com/news/world-europe-34853657

Paris attacks: Police in deadly swoop on apartment in northern suburb

Explosions and heavy gunfire were heard in Paris as armed police searching for suspects from Friday's attacks raided a flat in the suburb of Saint Denis.

A female suspect blew herself up with a suicide belt, and some reports suggest two suspects died. Seven people are said to have been arrested.

Unconfirmed reports say at least one suspect remains at large.

The focus of the operation is said to be the alleged mastermind of Friday's attacks that killed 129 people.

Abdelhamid Abaaoud, a 27-year-old Belgian of Moroccan origin, was originally suspected of organising Friday's attacks from Syria.


Roads have been blocked off around Rue de la Republique in Saint Denis, in the same district as the Stade de France where suicide attackers detonated bombs on Friday.

Truckloads of soldiers joined armed police at the scene. AFP news agency quotes police as saying the operation, which began at 04:20 local time (03.20 GMT), is now over.

"I've been hearing gunshots continuously, like fireworks... There have been some breaks but... to me it sounds like continuous gunshots," one resident, Benson Hoi, told the BBC earlier.


Another witness, Amine Guizani, told the Associated Press he heard the sounds of grenades and automatic gunfire.

"They were shooting for an hour, non-stop. There were grenades. It was going, stopping, Kalashnikovs, Starting again," he said.

At least five people were believed to have been in the targeted third floor flat, French media report.

Multicultural Saint Denis: by Cagil Kasapoglu
Saint Denis is a multicultural, multi-religious, multi-ethnic suburb or banlieue. There are Africans, Algerians, Indians, Chinese, Turkish and many more from different backgrounds.

The majority of the population has "sans-papiers" status - meaning they do not yet have a legal status and an ID which would allow them to find a job.

During my visit to Saint-Denis on Tuesday, I heard quite a lot of 'Us vs. Them' when they talked about the "Parisiens" and themselves in banlieues.

A woman inside the apartment set off an explosives vest at the beginning of the raid and died, the Paris prosecutor's office said.

The prosecutor said that, among the arrests, three men were detained in the apartment and a man and woman were stopped nearby.

France's BFMTV reports a second suspect killed by sniper fire.

Five police officers were injured and a police dog was killed after entering the flat, police said.

There are unconfirmed reports that at least one suspect is still being sought - either holed up in the flat or on the run.

Earlier, Deputy Mayor Stephane Peu urged local residents to stay indoors, saying "it is not a new attack but a police intervention".


Security sources said on Tuesday that surveillance video showed a possible ninth assailant during Friday's attacks.

The video reportedly shows a third figure in the car carrying the group which attacked several bars and restaurants.

It is not clear if this ninth attacker is one of two suspected accomplices detained in Belgium or is someone still on the run.

The near simultaneous attacks on bars and restaurants, a concert hall and the Stade du France left more than 400 people wounded, with 221 still in hospital, 57 of them in intensive care.

European countries are on high alert. On Tuesday evening, a football friendly between Germany and the Netherlands was cancelled shortly before kick-off and the stadium in Hannover evacuated after "concrete" information about a bomb threat, according to the city's police chief.

Part of Hanover railway station was also closed while a suspicious object was investigated.

Meanwhile, two Air France planes heading to Paris from the US were diverted because of security threats. One was sent to Halifax in Canada, the other flew to Salt Lake City in the US state of Utah. Both planes landed safely and the passengers were unharmed.
 

Annihilation

Well-Known Member
170
302
Wydaje mi się, że c teraz najsilniejszym uczuciem w Europie jest histeryczny strach. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Trzeba więc kanalizować strach. I rolą wilnościowców jest, żeby to uczucie pozyskać dla sprawy dostępu do broni palnej, a nie do chowania się za murkiem na granicy, który jest gówno warty.
Dokładnie, uważam że 'możemy' dużo ugrać dla broni palnej w tym momencie.
Pozdrawiam Kwadora który prowadzi zajebistą witryne www.


--------------------------------http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10403,title,Seria-atakow-w-Paryzu,nazywo.html?ticaid=115f6d


Zakończyła się antyterrorystyczna akcja policji i francuskich oddziałów specjalnych w Saint Denis na przedmieściach Paryża. Celem operacji był mózg piątkowych zamachów - Abdelhamid Abaaoud.

Podczas operacji zginęło co najmniej dwoje terrorystów. Zabici to kobieta, która wysadziła się w powietrze w otoczonym mieszkaniu, i mężczyzna, zastrzelony przez policjantów.

Zatrzymano siedem osób, w tych trzech terrorystów. Rannych zostało pięciu policjantów.

Francuskie media informują, że cała grupa miała rzekomo planować ataki na dzielnicę finansową Paryża, La Defense.

Dzielnica została odcięta, stacje metra zostały zamknięte, transport publiczny wstrzymany. Zmobilizowano znaczne siły policji. Mieszkańców poproszono o pozostanie w domach.

Z kolei dwa samoloty Air France musiały lądować awaryjnie z powodu zagrożenia bombowego. Miały lecieć do Europy. Pierwsza maszyna po starcie z Los Angeles wylądowała w Salt Lake City. Druga, która wyleciała z Waszyngtonu, została przekierowana do kanadyjskiego Halifax.

Zaplanowany na wtorek piłkarski mecz towarzyski pomiędzy Niemcami i Holandią w Hanowerze został odwołany ze względów bezpieczeństwa - poinformowała niemiecka policja. Ewakuowano stadion, który zdążyli już częściowo wypełnić kibice obu drużyn.

Ewakuowano także halę TUI Arena w Hanowerze. Miał tam wystąpić zespół Söhne Mannheims. Policja podała, że otrzymała informację o "konkretnym zagrożeniu" bombą.

W zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Wśród ofiar jest co najmniej 20 obcokrajowców, w tym Belgowie, Chińczycy, Meksykanie i Amerykanie. Nie ma informacji, by wśród ofiar byli Polacy.
 

Denis

Well-Known Member
3 838
7 881
ISIS zapowiedziało ataki w Paryżu, Andaluzji i Rzymie. Ten pierwszy mają już odhaczony, a teraz pewnie uderzą w UK. Cameron już wie o ataku terrorystycznym, o czym świadczą jego ostatnie wypowiedzi i tam należy się spodziewać kolejnego. Co ciekawe, dosyć bezpieczne są Niemcy. Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego, że istnieję znacząca różnica pomiędzy muzułmanami we Francji i muzułmanami w Niemczech. Tym drugim lepiej się powodzi, a po drugie w Niemczech jest obecnie więcej radykałów muzułmańskich i raczej nie będą ryzykować życiem swoich. No i jest jeszcze taka sprawa, że Francję i UK infiltrowali od dawna. Służby tych państw mają sporo informacji na temat terrorystów, ale też sporo nie wiedzą i to choćby dlatego, że na terenie Europy działa wiele "świeżych" organizacji terrorystycznych. Inna sprawa, że te stare ulegają rozproszeniu i podziałom na kilka innych komórek. Te "mniej znane" organizacje na Bliskim Wschodzie ze sobą rywalizują i prowadzą wojenki, ale tutaj w Europie nie wchodzą sobie w drogę i to jest zła wiadomość. Ogólnie Państwo Islamskie to zasłona dymna, zbiorcza nazwa określająca całe terrorystyczne zło tego świata. Mają dobry marketing, ale nie są jedyni. Dużo rekrutów PI stanowią cywile i do niedawna normalni ludzie. Mnie to nie dziwi, bo w nalotach giną głównie cywile. Nie mają nic do stracenia, a stracili wszystko. Za całe nieszczęście obwiniają Zachód, widzieli całe znikające wioski i śmierć swoich bliskich. Terroryści wykorzystują to i nakierowują nienawiść takich ludzi w odpowiedni dla siebie cel. Innych radykałów rekrutują z tego, że mają lepsze zaplecze finansowo-logistyczne i taki terrorysta z pomniejszej organizacji przechodzi na bardziej atrakcyjny grunt.

Powodem ekstremizmu wśród muzułmanów francuskich jest bieda. Jest im lepiej niż z miejsc, z których przybyli. No, ale co z tego? Nadal są w większości zwykłymi robolami, którzy na co dzień mijają lepiej usytuowanych Francuzów. Nie dziwmy się im, bo socjaliści (i inne zjeby) też pochodzą z biedy. Bieda rodzi zjebizm. Jedyne wyjście to porzucenie socjalistycznych utopii + lekki zamordyzm, np. w postaci publicznych wyroków śmierci na zweryfikowanych imamach będących agentami obcego wywiadu. Skończy się pewnie na pokazowym zamknięciu kilku meczetów, a tych kilku aresztowanych imamów zaraz się wypuści i to pomimo tego, że ich działalność jest od wielu lat obserwowana i dobrze udokumentowana.
 

Non Serviam

dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...
802
1 929
Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego, że istnieję znacząca różnica pomiędzy muzułmanami we Francji i muzułmanami w Niemczech.
W Niemczech przede wszystkim znaczna część to Kebaby a nie wielbłądojebcy.

Bieda rodzi zjebizm.
Zjebizm rodzi biedę. Bieda rodzi biedę umysłową, a bieda umysłowa rodzi zjebizm. Niestety u wielu ludzi bieda umysłowa pojawia się samoistnie.

Jedyne wyjście to porzucenie socjalistycznych utopii + lekki zamordyzm, np. w postaci publicznych wyroków śmierci na zweryfikowanych imamach będących agentami obcego wywiadu.
Myślisz, że się przejmą paroma egzekucjami? Dla nich to nic strasznego, nie boją się tego oraz wiedzą, że przybywa ich szybciej niż państwo będzie w stanie serwować procesy i egzekucje. Trzeba ich dorżnąć atomem, tylko wtedy zaczną się bać bo będą wiedzieć, że jesteśmy od nich silniejsi kilkaset tysięcy razy.
 
Do góry Bottom