Francja - socjalizm w praktyce...

tolep

ChNiNK! ChP!
7 779
13 424
Terroryzm powstaje z wyrachowania, a nie z biedy

Alan B. Krueger17.11.2015

Z punktu widzenia ekonomisty przestępców cechują niski koszt utraconych możliwości oraz niewiele legalnych możliwości działania. Z terroryzmem jest inaczej. Terrorystom i ich organizacjom zależy bowiem na przekazie politycznym. Terroryści się pojawiają w sytuacji poważnych urazów politycznych, gdy nie ma innych możliwości wyrażania protestów z powodu tych problemów.

http://m.obserwatorfinansowy.pl/tem...roryzm-powstaje-z-wyrachowania-a-nie-z-biedy/

Tekst z 2007
 

pawlis

Samotny wilk
2 379
8 817
Z face'a znajomka:

Dlaczego francja jest już stracona dla świata? Dziś grupka osób zorganizowała w paryżu manifestację przeciw islamowi,imigrantom etc. Jak zareagowali ludzie? Wyzwiska od faszystów,rasistów ,nazistów, oraz bicie brawa dla reagującej policji. Jak tu ich żałować? Chcącemu nie dzieje się krzywda,jak mawiał pewien janusz.I dlatego nie zmienię profilówki na znak solidarności.
A dla wiadomości podam, że kolo za JKM nie przepada i uważa, że jego rządy byłyby katastrofalne.
 
Ostatnia edycja:

Bernard

Member
59
78
Nie ma teraz czasu za bardzo na rozpisywanie się ale dziwię się Wam, że nawet nie bierzecie pod uwagę operacji False Flag. O 9/11 cos kiedyś oglądaliście? Jeśli tak to jak wytłumaczycie zawalenie się budynku nr 7? Albo te "zniszczenia" pentagonu po uderzeniu samolotu?

No dobra załóżmy że za 9/11 odpowiada rzeczywiście jakas prawdziwa Al-kaida. A słyszeliście może o tym że np USA oficjalnie przyznało się do sfałszowania dowodów na broń chemiczną w Iraku? To jest wersja oficjalna, nawet w dziennikarze wyborczej Wam to potwierdzą. O radiostacji w Gliwicach w 39 też nie słyszeliście, albo o tym ze Amerykanie celowo dopuścili do ataku na Pearl Harbour (tak wiem, że to nie do końca False Flag ale mimo wszystko) ?

Operacje False flag były, są i będą wykonywane, dopóki ludzie będą się na to nabierać.
Tak tez było w Paryzu. Nie mam co do tego wątpliwości. Powody juz znacie i sami je tu przedstawiliście.

- zintensyfikowanie działań na bliskim wschodzie w tym głownie Syrii a w następnym kroku w Iranie.
- czy kolejne ograniczenia swobód obywatelskich, w tym np dostępu do broni palnej (także czarnoprochowej) czy cenzury Internetu.

Jest tego zresztą pewnie dużo więcej i z czasem będziemy się nowych rzeczy dowiadywać.

Nie chcę już tu wsadzać kija do mrowiska (szczególnie ze to dopiero mój 4 post), ale ja jedyne jakie mam wątpliwości to zastanawiam się czy zginęli rzeczywiście prawdziwi ludzie czy cała ta akcja to od początku jedna wielka mistyfikacja z aktorami w tle:)

I tu ze specjalną dedykacja dla wszystkich fanów teorii HOAX - Carlee Soto w Paryżu :D
http://i.imgur.com/10s17FQ.jpg
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 838
7 867
Belg to nazwa umowna, więc umownie można traktować kolor skóry/pochodzenie przy nazywaniu kogoś Belgiem. Przecież jest wielu imigrantów pochodzących ze Skandynawii/Niemiec, którzy mieszkają w Belgii/Francji i nikt nie ma problemu z nazywaniem ich Belgami lub Francuzami. I nie jest to żadna nowość, bo już w XIX wieku miały miejsce takie procesy.

Ten rzekomy Belg nie identyfikuje się z Belgią i nie ma specjalnego sensu w nazywaniu go Belgiem. Niestety autorzy powyższego wpisu nie zwracają uwagi na takie rzeczy...
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 838
7 867
No, a Polaka mieszkającego w Chinach można umownie nazwać chińczykiem.
Od tego Polaka zależy twierdząca/przecząca odp. na to zdanie i to w jakim stopniu się zżył z chińskim społeczeństwem. W mojej rodzinie jest osoba, która mówi wyłącznie po niemiecku i zapomniała polskiego. Jest to pełnoprawny Niemiec.
 

Kuba

Well-Known Member
141
588
Tom, czy tłumaczenie z translatora Google jest w miarę zgodne z sensem wypowiedzi? :)
Wygląda mi to na stary chiński zwrot grzecznościowy oznaczający: "Naprawdę cię polubiłem! Wejdź do domu, mój drogi przyjacielu!"
 
Ostatnia edycja:

Kuba

Well-Known Member
141
588

GAZDA

EL GAZDA
7 697
9 998
a jak ktoś sie urodzi w belgii ma flamandzką matke ale ojca włocha to juz nie jest belgiem?

jako że niema takiej grupy etnicznej, (kiedyś była faktycznie ale to za czasów rzymian) belgiem jest po prostu obywatel belgii... kazdy co ma belgijski paszport jest belgiem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom