1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Francja - socjalizm w praktyce...

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Danjou, 28 Listopad 2012.

 1. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
  Warto wspomnieć, że ona opublikowała te zdjęcia w odpowiedzi dziennikarzowi porównującemu Front Narodowy do ISIS.
   
  wah, tomky, kr2y510 oraz 2 uzytkowników lubi to.
 2. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
  Francuski rząd zwrócił uwagę problem białych oblechów nękających metro. Na filmie edukacyjnym biały oblech molestuje arabkę co spotyka się z interwencją słusznej rasowo pary (biała kobieta, czarny mężczyzna).

   
 3. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 578
  Polubienia:
  4 323
  jak koledze z francji przesłałem yt filmik z postu wyżej to się uśmiał i przesłał coś takiego
  [​IMG]

  google translator to tak przetłumaczył
  you say live alone with 4 children
  so why the marital status tells us that you are married and without children

  czyli to kampania jest przeciwko naciąganiu państwa francuskiego na kase udając że się ma dzieciaki i wtedy kasę się bierze

  zapytałem kolegi czy nie jest to weryfikowane przez biurokratów że ktoś ma niby 4 dzieciaki
  kolega odpisał że oczywiście sprawdzają
  ale problem jest taki że NGOsy protestują jak ktoś to robi wobec czarnych kobiet bo "im się należy bezwarunkowo za to czego doświadczyli ich przodkowie z rąk przodków francuzów"

  nie wiem czy ten kolega jest obiektywny i pisze prawde ale jeśli jest to brzmi okropnie tamtejsza sytuacja
   
  ernestbugaj, inho i Jaranek lubią to.
 4. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 310
  Polubienia:
  19 312
 5. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 241
  Polubienia:
  4 766
 6. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
  Zmarł prof. Robert Faurisson, niestrudzony działacz walczący o prawdę historyczną i wolność słowa
  http://www.bibula.com/?p=104966

  Profesor Faurisson po dyspucie z żydowskimi intelektualistami
  [​IMG]
  Potem mu jeszcze Republika przywaliła kilkanaście tysięcy euro grzywny (o ile pamiętam). Na jednym z anglojęzycznych żydowskich portali info zatytułowano mniej więcej w stylu "Jednego kłamcę oświęcimskiego na świecie mniej".
   
 7. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 241
  Polubienia:
  4 766
 8. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 409
  Polubienia:
  6 346
  Macron szoruje dno. Czy Francuzom spodoba się jakiś prezydent, którego jeszcze przed chwilą wybierali przeważającą ilością głosów? Tak samo było z Hollandem i Sarkozym.

   
 9. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 488
  Polubienia:
  18 172
  @Staszek Alcatraz
  Co chcesz?
  To się nazywa "liberalna demokracja", czyli taka w której lud wybiera między dżumą a tyfusem, a dokładniej pomiędzy skurwysynami wstawionymi przez mafie służby i loże. Ta "liberalna demokracja" niewiele się różni od "demokracji ludowej", która panowała w czasach PRL. W niej też wybierano pomiędzy przenajróżniejszymi filutami, byle tylko byli certyfikowani przez PZPR.
  Tam normalność już nie istnieje, pozostał upadek.
   
  snajper, luke27, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
 10. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 241
  Polubienia:
  4 766
 11. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 409
  Polubienia:
  6 346
  Trzymajcie się krzeseł, bo to jest mocne. Nawet nie wiem o co mu chodzi z tym, że wolny rynek nie chroni klasy średniej, a już postulat europejskiej armii jest naprawdę groźny. Od dłuższego czasu Francja sobie nie radzi ekonomicznie i chciałaby pasożytować na bogatszych krajach jak Niemcy poprzez stworzenie z Unii Europejskiej jednego państwa.

  Macron: Europa stała się zbytnio wolnorynkowa

  Partie populistyczne zyskały popularność w całej Europie z tego powodu, że stała się ona „ultra-wolnorynkowa” i nie chroniła już dłużej klasy średniej, ogłosił prezydent Francji Emmanuel Macron.

  W wywiadzie telewizyjnym Macron podkreślił, że „silna i suwerenna Europa” jest potrzebna do obrony europejskich interesów przed „Chinami, Rosją i nawet Stanami Zjednoczonymi”, a także „internetowymi gigantami”
  - Nie możemy bronić Europy jeśli nie będziemy mieli realnej europejskiej armii – powiedział prezydent Francji. - Musimy mieć Europę, która może się sama bronić, a nie tylko polegać na USA – dodał.

  Macron chciałby w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego zmobilizować do wspólnego działania wszystkie proeuropejskie partie.

  - Wszędzie w Europie umacniają się nacjonaliści. Grają na lękach innych, chcą zamykać granice. To, że zostali wybrani nie oznacza, że nie mogę walczyć z ich poglądami – stwierdził.
   
 12. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 417
  Polubienia:
  4 826
  No patrz, a na mises.org mieli raz zwidy, ze Macron jest dosc wolnorynkowy (bo troche ukrocil zwiazki zawodowe), ale jak widac byly to tylko zwidy.
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 488
  Polubienia:
  18 172
  Przystrzyżenie ZZ nie czyni z nikogo wolnorynkowca.
  W UE jest komunizm.
   
 14. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
  tak jak postulat wprowadzenia europejskiej armii nie czyni z faceta zwolennika czegoś takiego jak "europaństwo". Wspólna europejska armia będzie z definicji współdziałała z armią amerykańską, a potem po prostu formalnie połączą się, choć praktyczne połączenie już dawno temu nastąpiło (np. amerykańskie samoloty ćwiczyły lądowania na francuskich lotniskowcach i odwrotnie, a to naprawdę dużo i raczej niepotrzebne z punktu widzenia lokalnego interesu, bo każda z obu armii jest całkiem wystarczająca jak na własne potrzeby).

  "We shall have world government, whether or not we like it. The question is only whether world government will be achieved by consent or by conquest."
  https://en.wikipedia.org/wiki/James_Warburg

  Każdy rząd wprowadza jednolity obszar celny i porządek prawny na obszarze swojego panowania. Panuje tendencja (z odchyłami, ale trend jest jasny) aby na obszarach kontrolowanych (lub dominowanych) przez Rząd Światowy wprowadzać swobodę wymiany międzynarodowej. Postronni obserwatorzy mogą to opacznie odebrać jako globalną liberalizację gospodarki, ale niech no ktoś stawi takiemu rządowi opór i nie będzie dostatecznie silny, to zaraz ten rząd wprowadzi na niego sankcje, blokady, oskarżenia o dumping etc. Duży obszar celny jest tylko kartą przetargową: fikasz - odcinamy cię od dostępu do rynku i kapitałów. Dlatego ja osobiście bardziej zwracam bardziej uwagę na wysokość podatków i prostotę prawa (ogólna normalność) a w mniejszym stopniu cenię "otwartość" na świat.
   
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 488
  Polubienia:
  18 172
  Nie do końca.
  To jest projekt wyłącznie niemiecki. Trzeba też pamiętać, że z Niemcami jest Francja która ma najbardziej izolacjonistyczne tendencje w NATO. IMO euroarmia to projekt antyamerykański. W przypadku spadku pozycji USA w świecie, eurozamordyści podniosą swój marksistowski ryj na narody.

  Wypowiedź Macrona dotycząca euroarmii:
  „Musimy chronić się przed Chinami, Rosją i nawet Stanami Zjednoczonymi
  źródło:
  https://strajk.eu/trump-przylecial-do-paryza-obrazony-europa-ma-placic-za-ochrone/

  To prawda i dokałdnie taka jest argumentacja globalistów.
   
  Ostatnia edycja: 11 Listopad 2018
 16. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
  Obecnie USA jest jedynym krajem zdolnym do dalekiej projekcji siły (lotniskowce, C130, bazy zagraniczne itd). Wystarczy, że dolar traci swoją pozycję i Ameryka przestaje być zdolna do finansowania tego wszystkiego. Głupio jest więc stawiać wyłącznie na Amerykę, natomiast rozdrobnienie armii europejskich utrudnia dalekie misje bez amerykańskiego "kręgosłupa".
  Warto pamiętać, że Donald Trump oficjalnie namawia Niemców aby zwiększyli udział armii w PKB do 2%, to najwyraźniej nie boi się antyamerykańskości tej armii. Jak już pisałem, Francuskie samoloty są zdolne do operowania z amerykańskich lotniskowców:

  https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=24234

  i to jest współpraca dużo intensywniejsza/ważniejsza niż rzekomo wyjątkowe stosunki polsko-amerykańskie, bo takich jak Polacy to Amerykanie mają na połowie globu.

  Przecież już dawno temu podnieśli, a marksizm w Europie jest perfekcyjnie skoordynowany z marksizmem w Ameryce. Młody Amerykanin czuje i myśli już tak samo jak młody Europejczyk. W Polsce panują stereotypy związane z Reaganem, Johnem Waynem itd. a pseudo prawacka szurnia ma swoje 5 minut, bo prezydentem jest "konserwatysta" Trump. I co ten konserwatysta zrobi? Zmieni scenariusze filmów w Hollywood? Przecież nie.
  Coś powiedzieć musiał. Ze Stanami to jest takie czubienie jak Platformy z PiS. Przed ludźmi teatrzyk, a za kurtyną jedna rodzina. Francuska zbrojeniówka i p. lotniczy są związane z brytyjskimi, a ten z amerykańskimi. Warto obserwować te związki, bo one są czymś w rodzaju kanarka w kopalni. Jeśli dochodzi do realnego rozłamu, to te związki muszą być zerwane, bo przecież 2 kraje nie będą prowadzić wojny (choćby zimnej) mając mocno powiązany przemysł zbrojeniowy.
  Na razie Francja ma pełny rozłam w tej materii z Rosją i Chinami.
   
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 488
  Polubienia:
  18 172
  W okresie międzywojennym amerykańskie samoloty były w stanie operować z niemieckich Zeppelinów. Historia się powtarza.
   
 18. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 133
  Polubienia:
  3 478
 19. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 310
  Polubienia:
  19 312
  Czyżby zarzewie libertariańskiej rewolucji?

   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.