1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Francja - socjalizm w praktyce...

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Danjou, 28 Listopad 2012.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 687
  Polubienia:
  12 749
  (Marek Hołyński, E-mailem z Doliny Krzemowej. Podkreślenie moje)

  Dolina Krzemowa powstawała jednak w okresie, gdy znano już sposoby wznoszenia obiektów na obszarach o wzmożonej aktywności sejsmicznej. Fundamenty budynków tłumią drgania, ściany elastycznie poddają się odkształceniom. Podczas ostatniego poważnego trzęsienia ziemi na jesieni 1989 roku Dolina Krzemowa znajdowała się w połowie drogi między San Francisco a epicentrum. Straty powinny być tu zatem co najmniej dwa razy większe niż w San Francisco, a okazały się minimalne w stosunku do szkód wyrządzonych w tym mieście.

  Zaczęło się parę minut po piątej, akurat w czasie popołudniowej odprawy kierowników działów. Przy pierwszym dudniącym pomruku ludzie wymienili znaczące spojrzenia, ale nikt nie zareagował, aby nie okazać braku opanowania. Drugi, głośniejszy, zastał wszystkich wymijających się w drzwiach, ze sprawnością nabytą dzięki grze w koszykówkę (pół godziny dziennie, w czasie przerwy na lunch). Przy trzecim obserwowaliśmy już przebieg wydarzeń z parkingu w bezpiecznej odległości od biurowca; czuliśmy się jak uczniowie, którym udało się urwać z nudnej lekcji. I pewnie tak też z racji strojów wyglądaliśmy.

  Chodnik rytmicznie falował, jakby przemieszczał się pod nim gigantyczny wąż z japońskiego filmu. Pośrodku sadzawki przed budynkiem utworzył się warkocz wody, wychlapujący się na zewnątrz jak przy płukaniu miski. Sam budynek wyraźnie się chwiał. Dołączona od frontu ozdóbka architektoniczna, coś w rodzaju ukośnej, grubej na dwie cegły bramy, chybotała się o co najmniej metr w prawo i w lewo. Nic się jednak nie zarysowało, nie wypadła żadna cegiełka.

  Zabroniono nam powrotu do pracy, dopóki ekipy techniczne nie sprawdzą przewodów elektrycznych i gazowych, których uszkodzenie mogło grozić wybuchem. Trzeba było wracać do domu. Supermarkety zamknięto, ale sprzedawcy stali na zewnątrz i rozdawali żywność. Kolidowało to z wyniesioną z peerelowskiej szkoły tezą, że kapitaliści zbijają majątek na krzywdzie wdów, sierot i ofiar kataklizmów. Choć, rzecz jasna, trudno o lepszą kupiecką reklamę niż pomoc klientowi w biedzie. A zresztą lodówki nie działały, więc towary i tak by się popsuły.

  Resztę dnia spędziłem zatem na uspokajaniu wydzwaniających z całego świata bliższych i dalszych znajomych. Paradoks odwrotnej perspektywy powoduje, iż wydarzenia zasługujące na wzmiankę w dziennikach telewizyjnych wydają się znacznie poważniejsze z daleka niż z bliska. Sam muszę się czasami powstrzymywać, żeby nie dzwonić do Warszawy na wiadomość o wykolejeniu się pociągu pod Szczecinem.
   
  Mad.lock, Non Serviam i Volvek lubią to.
 2. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 723
  Fakt, wpływ emocjonalnego przekazu z mediów jest niesamowicie silny. Można to było zauważyć u wielu osób składających kwiaty i znicze przed francuskimi ambasadami. Zdruzgotani, na twarzach wyraz autentycznego cierpienia, łzy się leją, rozpacz jakby chowali swoje jedyne dziecko. Media chyba z tego żyją.

  Z drugiej strony: owsianka nie moja, bachory też nie. Albo same u siebie posprzątają albo będą siedzieć w tych swoich rzygach - co mnie to obchodzi na drugim końcu świata ?
   
  Ostatnia edycja: 15 Listopad 2015
  Non Serviam lubi to.
 3. Imperator

  Imperator Generalissimus

  Posty:
  1 554
  Polubienia:
  3 283
  W temacie jasnowidzów:
  [​IMG]
   
 4. Racibor

  Racibor Well-Known Member

  Posty:
  409
  Polubienia:
  1 888
  Świeży przykład:

  Właścicielka salonu spa aresztowana za rasistowski wpis na Facebooku. "Nie przyjmujemy rezerwacji od muzułmanów"

  43 – letnia Brytyjka, właścicielka salonu spa "Blinks of Bicester " naruszyła zdaniem policji jeden z artykułów Ustawy o Porządku Publicznym, który zakazuje "siania mowy nienawiści". Podstawą jej zatrzymania był wpis na Facebooku.

  Brytyjka napisała na popularnym serwisie społecznościowym, że od tej pory jej salon nie przyjmie rezerwacji od żadnego muzułmanina, nawet jeśli posiada on brytyjski paszport. Kobieta przekonuje, że do tej decyzji skłoniły ją niedawne zamachy w Paryżu. "Przepraszam ale to czas bym postawiła swoją ojczyznę na pierwszym miejscu" - wyjaśniała we wpisie. Kobieta została aresztowana w Bicester (Oxfordshire)na podstawie zgłoszeń o zamieszczeniu przez nią "nielegalnego komentarza".
   
 5. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  O, widze, ze i do Europy zawitaly juz Chinskie standardy wolnosci slowa ;)
   
 6. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 687
  Polubienia:
  12 749
  Niech wszyscy ludzie Zachodu przeniosą się w poszukiwaniu wolności od poprawności politycznej na vkontakte i jakieś inne tam weibo. I wice wersal.
   
 7. Madmar318

  Madmar318 Well-Known Member

  Posty:
  289
  Polubienia:
  719

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/faszyzm_w_unii_europejskiej_rozwija_sie_w_najlepsze/2754
   
  luke27 i Non Serviam lubią to.
 8. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 849
  Są już pierwsze polskie efekty paryskiego "Gladio II - powrót" lub jak kto woli paryskiego 11 września.

  Służby specjalne planują: zawieszenie pewnych swobód obywatelskich, wprowadzenie ustawy antyterrorystycznej, powrót kontroli granicznych wewnątrz UE, zatrzymanie podejrzanych bez decyzji sądu na dłużej niż 48h. Cytując na koniec byłego szefa MSWiA, Wojciecha Brochowicza: "Bezpieczeństwo musi trochę kosztować".
  http://www.tvn24.pl/zamachy-w-paryzu-eksperci-o-tym-jak-zapobiec-zamachom-w-polsce,595017,s.html
   
 9. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 488
  Menadżer Eagles of Death Metal wśród odjebanych w zamachu.

  http://www.cgm.pl/aktualnosci,42532...zaly_nagranie_z_paryskiego_koncertu,news.html

  Eagles Of Death Metal na scenie, nagle słychać strzały. Nagranie z paryskiego koncertu
  Członek ekipy zespołu oraz pracownicy wytwórni wśród ofiar ataku na Bataclan.

  Europejskie koncerty Eagles Of Death Metal liczyły od 15 do 18 utworów. W piątek w paryskim klubie Bataclan grupa zdążyła zagrać zaledwie sześć. Podczas siódmego w setliście utworu "Kiss the Devil" w klubie rozległy się strzały. Dalszy ciąg tragicznej historii już znacie. W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez uczestnika koncertu Sebastiena Snowa.

  Wśród osób, które zginęły w paryskim klubie znaleźli się 36-letni Nick Alexander, osoba odpowiadająca za stoisko z oficjalnymi gadżetami zespołu. Alexander pracował nie tylko z Eagles Of Death Metal, ale też np. z The Black Keys i Alice in Chains. W paryskim klubie zginął także pracownik wchodzącej w skład Universal Music Group wytwórni Mercury Thomas Ayad. Informację do publicznej wiadomości podał szef Universalu Lucian Grainge. Dyrektor francuskiego oddziału firmy poinformował ponadto o śmierci dwójki byłych pracowników UMG.

  Wskutek piątkowej tragedii Eagles Of Death Metal zdecydowali się odwołać pozostałą część europejskiej trasy, w tym zaplanowany na 28 listopada występ w katowickim MegaClubie.
   
  awdawawda lubi to.
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
 11. kalvatn

  kalvatn Well-Known Member

  Posty:
  1 070
  Polubienia:
  1 836
  kawador Nie chce mi się ostatnio nic pisać ale oznajmiam, że oferuje cena razy dwa plus koszty podróży dla kogoś kto tam skoczy kupi dla mnie jeden egzemplarz.
   
 12. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 615
  Polubienia:
  7 176
  Buhahahaha, nie mogę. To są normalnie ojebani z rozumu szaleńcy. Sposób myślenia lewicowca jest dla mnie tak niepojęty, że tylko choroba psychiczna może go tłumaczyć.

   
  jkruk2, mleko i kawador lubią to.
 13. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
 14. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 488
  http://wpolityce.pl/swiat/272017-ma...il-sie-w-powietrze-niechcacy-byl-zestresowany

  Matka jednego z paryskich zamachowców broni syna. „Nie chciał zabić. Wysadził się w powietrze niechcący. Był zestresowany”

  opublikowano: wczoraj, g. 17:06 · aktualizacja: wczoraj, g. 17:06

  Matka trzech braci podejrzanych o udział w piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu udzieliła wywiadu belgijskiemu portalowi informacyjnemu „Het Laatste Nieuws”. Wzięła w nim swych synów, szczególnie tego, który wysadził się w powietrze przy paryskim bulwarze Woltera, w obronę.

  Mój syn nie chciał nikogo zabić. Jestem tego pewna. Wysadził się w powietrze niechcący. To była dla niego w końcu bardzo stresująca sytuacja. To, że tylko on zginął od eksplozji, przemawia na jego korzyść

  powiedziała kobieta, która mieszka w Belgii, w imigranckiej dzielnicy Molenbeek. Rodzina Abdeslam pochodzi z Maghrebu. Ojciec braci jest emerytowanym pracownikiem transportu miejskiego, matka opiekuje się domem. Mimo wieloletniego pobytu w Belgii kobieta bardzo słabo mówi po francusku.

  31-letni Ibrahim Abdeslam wywołał w piątek wieczorem eksplozję przed kawiarnią Comptoir Voltaire w okolicach Place de la Nation, w stolicy Francji. Zanim wrócił we wrześniu do Europy, spędził kilka miesięcy w Syrii.

  Tam się zradykalizował. Ale nie myśleliśmy, że mógłby zrobić cos takiego. Widziałam się z nim dwa dni przed zamachami. Niczego nie zauważyłam. Także Saleh był taki jak zwykle. Pracował w barze i nie zachowywał się jak religijny fanatyk. Wręcz przeciwnie

  —dodała matka zamachowców. Według francuskich śledczych 26-letni Saleh Abdeslam to jeden z głównych organizatorów ataku w paryskim klubie Bataclan. To on był celem dzisiejszej operacji policji w Brukseli w dzielnicy Molenbeek. Niestety, nadal pozostaje nieuchwytny.

  W niedzielę Belgia wydała za nim międzynarodowy list gończy. Ostrzegła w im, że poszukiwany jest niebezpieczny, i odradziła jakiekolwiek działanie na własną rękę. Trzeci z braci podejrzewanych o udział w piątkowych atakach, Mohammed, został zatrzymany w Brukseli. Kilka godzin później został jednak wypuszczony na wolność.

  Według belgijskiej agencji informacyjnej „Belga” ma „niepodważalne alibi” na czas zamachów. Miał przebywać w tym czasie w pracy, w urzędzie dzielnicy Molenbeek.

  Nie miał nic wspólnego z zamachami. Jego adwokat podkreślił, że „Mohammed dokonał innych wyborów życiowych niż jego bracia”

  —pisze agencja.

  Ryb, Telegraph.co.uk, Het Laatste Nieuws
   
 15. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  1 031
  Polubienia:
  1 501
  Ale chaos semantyczny i tak już występuje. Termin „multikulturalizm” odnosi się zarówno do stanu faktycznego, jak i pewnej filozofii a także do polityki państwa. I w tym przypadku również nie jest on jednoznaczny. Różni autorzy różnie go definiują, a niekiedy też rozróżniają ileś jego odmian. I tak np. Peter McLaren wyodrębnił multikulturalizm konserwatywny, multikulturalizm liberalny, multikulturalizm lewicowo-liberalny i multikulturalizm krytyczny.
  Sierp wyjaśnił do czego się odnosi. Po tym co czytam w internecie to wielu ludzi mówiąc o multikulturalizmie mówi po prostu o społeczeństwi wielokulturowym. Takiego nie chce i uważa, że ostatnie ataki terrorystyczne są jego następstwem. Po co tu mącić?
  Na celną uwagę Aluzciego, że „Multi-kulti nie ma nic do rzeczy” w kwestii ataków w Paryżu odparłeś, że „Bezpośrednio nie ma, ale pośrednio ma.
  Mi się wydaje, że nie ma. A nawet jakby ( tak zdefiniowany przez Ciebie multikulturalizm) miał mieć na to wpływ, to ataki terrorystyczne pewnie urzeczywistniłyby się prędzej z taką siłą w innych rejonach wspólnoty europejskiej niż we Francji (gdzie ostatnio jest najwięcej krwawych aktów terroru w UE). Nie chce mi się rozpisywać samemu, więc pozwolę sobie przytoczyć dwa większe teksty.

  1) Fragment artykułu Karoliny Oczkowicz: Europejskie modele integracji a brytyjski multikulturalizm
   
 16. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  1 031
  Polubienia:
  1 501
  2) Fragment książki Renaty Włoch: Polityka integracji muzułmanów we Francji i Wielkiej Brytanii

   
  Staszek Alcatraz lubi to.
 17. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  Onion Movie wysiada. Wszystkie parodie z Nielsenem wysiadają. To już koniec.
   
 18. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 488
  No kurva, założyć na siebie pas szahida to nie są przelewki. Brody w Homeland też się stresował :)
   
  awdawawda lubi to.
 19. Cptkap

  Cptkap Well-Known Member

  Posty:
  684
  Polubienia:
  2 760
  Po zamachach we Francji KE chce ograniczeń w dostępie do broni
  Komisja Europejska ma zaproponować, by na terenie UE osoby prywatne nie mogły kupować broni półautomatycznej, podobnej do tej używanej przez wojsko. KE chce też ostrzejszych zasad kontroli broni.

  Propozycje nowego prawa, czyli zmiany w dyrektywie o broni palnej, mają zostać przedstawione w środę - dowiedział się ze źródła unijnego PAP.

  Początkowo nowelizacja planowana była na przyszły rok, ale KE analizując w weekend możliwe reakcje na paryskie zamachy uznała, że należy przyspieszyć projekt. W prace w tej sprawie zaangażowana jest polska komisarz Elżbieta Bieńkowska, w której portfolio jest wspólny rynek.

  Osoby prywatne nie kupią już kałasznikowa

  Nielegalnie zdobyta broń palna coraz częściej wykorzystywana jest przez terrorystów, którzy zastępują używane wcześniej na szeroką skalę ładunki wybuchowe karabinami. Podczas piątkowych zamachów w stolicy Francji to właśnie od kul zginęła zdecydowana większość ofiar.

  Wcześniej bronią posługiwali się też zamachowcy, którzy zaatakowali w styczniu redakcję Charlie Hebdo i żydowski sklep w Paryżu. Gdyby nie interwencja pasażerów i obezwładnienie zamachowca z bronią, w sierpniu doszłoby do tragedii w szybkim pociągu jadącym z Brukseli do Paryża.

  Według informacji PAP, jeśli na propozycję KE zgodzą się państwa członkowskie, osoby prywatne nie będą mogły kupić np. niektórych rodzajów kałasznikowa (w Polsce prawo na to zezwala). Aby nabyć taką półautomatyczną broń, która przynajmniej w założeniu ma służyć do celów sportowych, trzeba mieć jednak pozwolenie.

  Koniec z handlem bronią przez internet?

  Komisja ma też zaproponować ściślejszą kontrolę kupowania broni i amunicji, tak by wyeliminować możliwość handlu nimi przez internet. Chce też, by w całej UE były takie same zasady oznaczania broni, tak by można było skuteczniej ją "śledzić", nawet przy zmianie właściciela.

  Zacieśniona ma być też współpraca między państwami członkowskimi. Narodowe rejestry broni miałyby zostać połączone, tak by stworzyć jedną, ogólnoeuropejską bazę danych. Kraje UE miałyby się też informować o odmowach przyznania pozwolenia na broń.

  W ramach dyrektywy uregulowany miałaby zostać też dostęp do broni hukowej. W KE panuje przekonanie, że może ona zostać w łatwy sposób zostać przerobiona na śmiercionośną i służyć w zamachach. Nowe przepisy miałyby też wprowadzać restrykcje dla kolekcjonerów broni, aby ograniczyć ryzyko sprzedaży posiadanych przez nich egzemplarzy terrorystom.

  Będą ograniczenia w sprzedaży broni dezaktywowanej

  KE chce również dalej ograniczać wykorzystywanie broni dezaktywowanej, czyli pozbawionej cech bojowych.

  W Polsce są sklepy, które oferują taką broń (również półautomatyczną) bez pozwolenia przez internet. Teoretycznie dezaktywacja, czyli np. rozwiercenie komory nabojowej czy zaspawanie lufy oznacza, że w sposób trwały pozbawiona jest ona możliwości wystrzelania pocisku. W praktyce - jak przekonuje rozmówca PAP - taką broń można jednak naprawić.

  Tego rodzaju karabin miał być wykorzystany przez zamachowca, który być może dokonałby w sierpniu masakry w pociągu z Brukseli do Paryża, gdyby jego broń nie zacięła się. Pozwoliło to na obezwładnienie terrorysty.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...i-ke-chce-ograniczen-w-dostepie-do-broni.html
   
 20. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 123
  Polubienia:
  20 336
  We Francji reakcją zwykłych białych ludzi na politykę multi-kulti jest zamknięcie. Ponieważ biali dominują we Francji we władzach i w biznesie, zamknięcie przeniosło się na sferę ekonomiczną. Stąd we Francji jest frustracja kolorowych muzułmanów, wsparta dodatkiem islamu. Nastąpiło dodatnie sprzężenie zwrotne. Im jedni bardziej się odcinają, tym drudzy bardziej się frustrują. Dlatego według mnie we Francji jeszcze nie raz jebnie. Mało tego, wystarczy dobra prowokacja, np. plotka że żandarmi pod marsylia zabili kilku muzułmanów i przy okazji jedną muzułmankę w ciąży, a drugą wraz z dzieckiem. To może być "rozszerzona wersja" jakiegoś prawdziwego zdarzenia. I na 90% mamy następnego dnia 1000 spalonych samochodów.

  I to jest błąd.
  Zero negocjacji. Mają być na takich zasadach na jakich się osiedlili i nic więcej. Jedno ustępstwo powoduje, że będzie im odbijać. Daj kurze grzędę, ona - wyżej siędę.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.