Filozofia Gorean

Jaeger Vatn

New Member
12
2
I to wlasnie dochodzimy do rozstajów... Mówiąc o tej problematyce ZAWSZE nalezy pamietac i rozgraniczac: jak jest na Gor (fikcyjnej planecie wykreowanej przez Normana), a jak mozemy postępowac w Gorean Lifestyle.
Z moich dlugich doświadczen, rozmów, dyskusji etc. wynika ze najbardzoej rozpowszechniony jest pogląd, że prawo danego kraju gdzie mieszkamy należy traktowac jak Prawo Lokalne*.


* przypomnijmy że na Gor istnieją trzy zasadnicze Systemy Prawne - Prawo Lokalne ( Prawo Miasta, Home Stone), Prawo Handlowe ( regulujące normy - jednostki miar i wag etc - oraz zasady handlu i stosunkow pomiędzy miastami ) i Prawo Kasty Białej ( dotyczące najpgolniej spraw zwiazanych ze sprawami kultowymi ) w Gorean Lifestyle praktycznie bez znaczenia.



PS do Wiecha

Możesz - choć ze wzgledu na to ze Goreanie bardzo cenili sobie rodzinę i uwielbiali dzieci naprawdopodobniej spotkalbyc sie z calkowitym społecznym i towarzyskim ostracyzmem. A na Gor samamu prawdopodobnie dlugo byś nie przezył. Ale mozesz....
 
Z

ziomal

Guest
jestem po50 .
Czy to grzech? Czy obowiązują na forach jakieś ograniczenia wiekowe?

Wiecie,znamienne jest dla tej filozfii zycia,że sama filozofia nie ejst atakowana
Atakuje się personalnie gorean, atakuje się niewolnictwo, konwencję według jakiej zachowuja sie goreanie.
Czyli sprawy które nie wymagają głebszego poznania,wysiłku.
-
Lady Svelge

Twoja filozofia jest głupia jak but .
Biadolisz i piszesz elaboraty na prawie wszystkich stronach az mozna miec odruchy wymiotne
Nie wiedziałem ,ze nawet na to forum trafiłaś .Oczy przecieram ze zdumienia
Znan juz w calym chyba internecie jesteś?Wczesniej rok temu czytalem te Twoje głedzenie na forach B D S M min. nimfomanka ,tam pisalaś ,ze masz 57 lat ,na swoim blogu ze zdjeciami ktorym to blogiem chwaliłas sie na BDSM też podawalaś ze masz tyle lat i nie wiem czemu dziś to wykreśliłaś ,i piszesz ,ze masz 114:)
http://svelge.flog.pl/wpis/5870549#w
wstydzisz się swojego wieku?

Kto Ciebie atakuje?Kosmici?:):)Nie widzę Kazdy wypowiada swoje zdanie ale że inne niż to ktore chcialabyś usłyszeć to już problem masz Ty nie kto inny .To ty tu przyszlaś a nie odwrotnie A jesli cie atakuja to co tu jeszcze robisz?Przeciez piszesz ,ze nie dbasz o to zeby ludzie interesowali sie ta filozofią no to czego chcesz?W jakim celu jesteś i tu ?
Ktora mądra wspolczesna kobieta chce być niewolnikiem faceta, chce być prowadzona na smyczy a moze jeszcze na ulicy ??
I dlaczego nie ma mlodych kobiet?Dajta spokój z tymi bredniami bo mam odruchy wymiotne jak po raz kolejny widze te elaboraty
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Ktora mądra wspolczesna kobieta chce być niewolnikiem faceta, chce być prowadzona na smyczy a moze jeszcze na ulicy ??
I dlaczego nie ma mlodych kobiet?Dajta spokój z tymi bredniami bo mam odruchy wymiotne jak po raz kolejny widze te elaboraty
Gwoli przypomnienia, w akapie każdy będzie mógł mieć 50 lat (jak dożyje) i być prowadzanym na smyczy, ale oczywiście nie po ulicy, z wiadomych względów.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Co to, jakiś konkurencyjny zakon Paladynów, Westalek i Strażników III Aksjomatu, czy o co chodzi? Skąd Wy się wszyscy bierzecie?
Może Lady Svelge nie chciała być prowadzana na smyczy akurat przez ziomala i teraz mamy do czynienia z potężnym bólem dupy niedoszłego pana?
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Wydaje mi się, że to jest jeden użytkownik z wieloma jaźniami. Niemożliwe, żeby te wszystkie nowe osoby nie umiały pisać (bo są grafomanami hehe). Prawie każdy z nich stawia te jebane spacje przed przecinkiem i nie stawia spacji po znaku kończącym zdanie...
 
A

Antoni Wiech

Guest
Możesz - choć ze wzgledu na to ze Goreanie bardzo cenili sobie rodzinę i uwielbiali dzieci naprawdopodobniej spotkalbyc sie z calkowitym społecznym i towarzyskim ostracyzmem. A na Gor samamu prawdopodobnie dlugo byś nie przezył. Ale mozesz....

Dzięki za odpowiedź. Jak pewnie się domyślasz, albo może nie, dla mnie taki system byłby nieakceptowalny, właśnie z tego względu. Ale za to, że odpowiedziałeś wprost bez pierdolenia masz u mnie plusa. Pytanie czy wszyscy z Waszej organizacji (tak mam to nazwać?) tak sądzą. @zoya mi nie odpowiedziała.

Pytanie również obok, co zostaje z Waszego lifestylu jeśli szanujecie prawo lokalne, danego kraju. Chyba tylko ta uległość, czyż nie?

@pampalini Rozjebałeś mnie swoim postem :D
 

Jaeger Vatn

New Member
12
2
Wiechu miły....

Nie istnieje coś takiego jak "nasza organizacja"... Po prostu nie ma czegoś takiego i z jak by to powiedzieć "ideowych" nawet przyczyn... Istnieć nie może i nie powinno. Gorean Lifestyle to po prostu styl życia.... Na swój własny prywatny użytek ( i najbliższego otoczenia).

(choćby z tego powodu Gorean LIfestyle zupelnie nie wyczerpuje znamion sekty. Choć przyznaje że - z uporem godnym lepszej sprawy - jest nam ta łatka przypinana...

Ale.... Panie Wiechu miły... Śmiej się Pan z tego....)

Wish you well...

Jaeger
 

zoya

Member
47
29
Dzięki za odpowiedź. Jak pewnie się domyślasz, albo może nie, dla mnie taki system byłby nieakceptowalny, właśnie z tego względu. Ale za to, że odpowiedziałeś wprost bez pierdolenia masz u mnie plusa. Pytanie czy wszyscy z Waszej organizacji (tak mam to nazwać?) tak sądzą. @zoya mi nie odpowiedziała.

Pytanie również obok, co zostaje z Waszego lifestylu jeśli szanujecie prawo lokalne, danego kraju. Chyba tylko ta uległość, czyż nie?

Zoya jest w pracy!
Nie zawsze można odpisać od razu. I zupełnie nie uchylam się od odpowiedzi- a wręcz przeciwnie:)
 
T

Tralalala

Guest
Jeżeli uznajecie "lokalne prawo" albo jak można to określij lepiej prawo narzucone przez uzbrojonych bandytów, to nie możecie swobodnie sobie goreanować. Nie możesz spisać umowy, że ktoś jest niewolnicą/niewolnikiem. Nawet kurwa nie możesz o tym gadać, bo Cie przymkną. Całkowita chujnia.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Kasta :)
tak musisz przynależeć do Kasty
Ale i na Gor byli "gazdowie" i mieli swoją Kastę, wiec miejsce dla Ciebie na pewno znajdą ;)
nie lubie takich kolektywistycznych rozwiązań, jestem indywidualistą i nie czuje potrzeby należenia do jakiegoś kolektywu, no chyba że sam se go stworze...

Nie ma wątpliwości, że struktura kast znacznie przyczynia się na stabilności społeczeństwa Gorean. Między innymi, zmniejsza konkurencyjność, chaos społeczny i gospodarczy, oraz zapobiega odpływowi inteligencji i ambicji z niższych kast do bardziej prestiżowych zawodowo.
konkurencyjność jest dobra, wpływa pozytywnie na jakość i cene produktu, monopole to za peerelu były...
no i to że raz w jednej kaście np szewców trza być zawsze szewcem mimo że interesuje sie komputerami...

To zależy czy jesteś w SWOIM Mieście i to ty ustalasz prawa czy jestes na obcej ziemi ( przylączyles sie do czyjegos Home Stone - wtedy przestrzegasz jego Praw. ). Jest zasada na Gor... Prawo Miasta nie sięga dalej niż jego mury. Reasumując. "U Siebie" mozesz robic co zachcesz... To TY ustalasz prawa.( nota bene - sam tez musisz ich przestrzegac). To Ty wysnaczasz granice swojego Home Stone.
propertarianizm... gazdyzm w sumie też... :)

Z moich dlugich doświadczen, rozmów, dyskusji etc. wynika ze najbardzoej rozpowszechniony jest pogląd, że prawo danego kraju gdzie mieszkamy należy traktowac jak Prawo Lokalne*.

rzeczpospolita polska ma homestona? zresztą nie uznaje tego państwa, więc nie istnieje też żaden powód bym miał uznawać prawo przez nich tworzone...
 

Jaeger Vatn

New Member
12
2
Heh.... to nieszczęsne słowo "niewolnictwo"... Doprawdy zastanawiam sie czasem czy nie powinno się go zastąpić jakimś innym...."Służba"? "Oddanie"?

Pamiętajmy ze na Gor to słowo ma naprawdę troche inny wydźwięk niz tu na Ziemi... i stanowi jedynie malutki fragment "goreanskiego sposobu widzenia Świata", a nie zapominajmy że niewolników było na Gor ok 2-5%.

:)

JV
 
Do góry Bottom