Filozofia Gorean

aneta74

New Member
20
4
GOR to ... Świat, który żyje w zgodzie z naturą .
Świat prymitywny planety nie zniszczonej przemysłem i działalnością mieszkańców , żyjących w zgodzie z naturą, w jej rytmie i w harmonii. W sobie poszukujących spokoju i ładu.
Goreanie wykorzystują wiele form technologii, czasem nawet przewyższających ziemską, ale nie wolno im się doskonalić w kilku kierunkach przemysłowych. Na przykład , goreańscy lekarze stworzyli stabilizujące surowice, lekarstwa ratujące życie, medycynę spowalniająca starzenie się organizmu. Środki które byłyby bezcenne na Ziemi . Podróżują statkami kosmicznymi ale na planecie przemieszczają się konno lub pieszo, nie ma rozwiniętego przemysłu. Mimo jego braku w gospodarstwach domowych jest jednak wiele technicznych udogodnień . Goreanie, żyją spokojnie w rytmie natury celebrując swoje życie. Prawo naturalne stanowi , że dominacja męska jest naturalną cechą, a naturalną cechą kobiet jest uległość. Zgodnie z tym, panujący system społeczny na Planecie Gor to patriarchat.
GOR to ... Trzy Filary systemu społecznego
To są podstawie cechy stanowiące o tożsamości Gorean ich systemie społecznym, kulturze i stylu życia.
Być Gorean to postawa i sposób życia, a nie coś, co robisz w sypialni lub gdy włożysz na siebie specjalne ubrania i pójdziesz na imprezę czy sesyjkę.
Gor to nie coś co możesz włączyć lub wyłączyć, gdy to wygodne, Gor to TY.
Master to siła charakteru .
Zostać Masterem to znaczy panować nad sobą, Być konsekwentnym, odpowiedzialnym za siebie, a to znaczy też za tych którzy mu ufają .
Gorean to nie gra, nie pozycje, nie język, Home Stone,bo prawdziwa siła dominacji nie tkwi w przedstawieniu, sposobie bycia czy zachowaniu ale w charakterze, zdecydowaniu i konsekwencji.
Cała otoczka jaka towarzyszy Goreanom to tylko dodatek tworzących ich tożsamość, pomagający sie określić , odnaleźć wzajemnie. To styl bycia tych silnych mężczyzn i oddanych kobiet
Wiekszość Goreans nie bawi sie w BDSM, chociaż i w naszej społeczności popularny jest bondage i obroże który nazwalibyście fetish'ami ale ale nie są one kluczowe dla bycia Gorean.
Jest rzecz trudną ale nie niemożliwą praktykowanie BDSM samotnie. W Gor, Mężczyzna czy kobieta może być Gorean bez posiadania niewolnika.
Nie zajmuj się niewolnica dla sprawdzenia swojej siły, udowodnienia sobie, że kolejna okazuje się słaba i nie warta zachodu. Nie łatwo o prawdziwą uległa, mylone jest uleganie dla klimatu z ta prawdziwą uległością w życiu na co dzień. Wielu Masterów szuka , mówi nie ma prawdziwych uległych , ale to TY jako Master odpowiadasz za niewolnicę , za to kim się staje
Master musi umieć rozpalić ogień służby i podtrzymywać go..
zapraszamy
http://homestoneliland.pl/
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
wtf-i-just-read.jpg
 
T

Tralalala

Guest
W akapie sobie zrobicie goreańską wioskę i będziecie się tam goreanować do woli.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Próbowałem zmierzyć się z tym tekstem, ale głowa zaczęła mi po kilku zdaniach puchnąć niebezpiecznie, toteż z obawy przed ...

2317388_f260.jpg
... dałem sobie spokój ;)
 
T

Tralalala

Guest
Oni tam nawet forum mają jak się kiedyś będę strasznie nudził to zinfiltruję co oni tam kurwa za czary wyczyniają :D Po samym tekście mogę stwierdzić, że mają dość nietypowe podejście do życia, no ale co kto lubi.

A teraz z innej beczki, wszelkie takie dziwaki powinny propsować akap, w końcu w akapie by mogli sobie nawet wzajemnie odcinać kawałki ciała i zjadać.
Aneta dużo jest takich Goreanów?
 
OP
OP
aneta74

aneta74

New Member
20
4
Goreans to styl życia ,w Polsce mało znany jeszcze
Home Stone Liland, jest młodym Home Stone. Rozwija się dopiero i kształtuje.
Rozwój zależy głownie, od aktywnego uczestnictwa mieszkanców, Gości .
Pytania, rozmowa to najlepszy spsób poznania sie i rozwijania.
Należy jednak wiedzieć, że miejsce to ,nie jest miejsce poszukiwania niewolnic/ków. czy Masteró/Panów
a miejscem poszukiwania siebie, swojej drogi i kierunku życia
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Nie można tego troche bardziej lakonicznie napisać? Jak chcesz aby gorean dotarło do ludzi to nie możecie lać wody.
Przykładowo libertarianizm można streścić w 3 zdaniach
Prawo do samoposiadania.
Prawo do posiadania.
Zasada o nieagresji.
A gorean?
yyy... patriarchat?
Zakaz niewolnictwa?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Na planecie Akap nie ma ani patriarchatu, ani matriarchatu. Wykształcił się nowy system zwany armarchat, gdzie dominującą rolę odgrywają osobniki uzbrojone, a osobniki nieuzbrojone albo uzbrojone gorzej są uległe.

Czytałem pierwszą książkę cyklu goreańskiego tego Normana o kolesiu, co to go ufo porywa na planetę pełną baśniowych stworów. Żeby tam jeszcze jakieś dobre jebanie lub brutalizm było opisane, a o tym ciężko powiedzieć nawet "chuj, dupa i kamieni kupa" z braku tych dwóch pierwszych. Odnosiłem wrażenie, że grupą docelową tego czytadła była gimbaza i czułem się oszukany, bo do samego końca miałem nadzieję, że już na następnej stronie zacznie się jebańsko i odjebka, a książka w pewnym momencie się zwyczajnie skończyła. Jestem w stanie wymienić tylko jedną jej zaletę - była krótka.

Jako podkładkę do takich zabaw wykorzystałbym raczej "Historię O", czy tam coś.
 

Lady Svelge

Member
65
36
Tal all
nie wiem kto robi tę reklamę Home Stone Liland. Czy to przysługa? Czas pokaże, na razie oceniam -NIE.
Padłopytanieczy da się prościej okreslić naszą filozfię zycia
Tak da
W zgodzie z prawem,naturą,sobą
A jeszcze którcej
WOLNOŚĆ
Wybaczcie, dyskusji o Filozofii Gorean tutaj nie podejmę. Rozdrobnienie nie służy sprawie.
Bawcie się dobrze, zyjcie godnie
Be well
Lady Svelge
 
T

Tralalala

Guest
No zbyt wolnościowa ta ideologia Gorean nie jest, skoro gość ma prawo podbić sobie jakieś miasto, no ale o ile sobie zrobicie Gorean Land i wszyscy tam będziecie się zgadzać na podbijanie własnych miast i zabijanie no to miłej zabawy, zróbcie transmisję live chętnie pooglądam ;)
 
OP
OP
aneta74

aneta74

New Member
20
4
Zapraszając do zapoznania się z wiedzą na temat tej filozofii zawsze mam nadzieję,że może znajdą się osoby ,ktore właśnię taką Drogą chcą iść ,że będzie to ich Droga Zycia.
Po treści niektorych komentarzy widać ,że wyświadczyłam Lady Svelge- Pani Domu Liland-niedzwiedzią przysługę
Sądziłam ,że do dyskusji mozna podejść wtedy kiedy się coś bliżej pozna ale wychodzi na to ,ze są ludzie co lubią krytykować coś czego wogole nie znają.
Link ,który podał pan "Mad.lock"nie świadczy o tym ,że w danym środowisku dzieje się coś złego.Nie mozna oceniać całego środowiska na podstawie zachowania jednostki .Pozdrawiam
 
Do góry Bottom