Filmy dokumentalne warte polecenia

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
"Ameryka: Od wolności do faszyzmu", film Aarona Russo o dwóch największych mafiach w USA, czyli IRS i Fed. I w ogóle co to się porobiło w tym niegdyś wolnym kraju przez ostanie 100 lat



Kto jeszcze tego nie widział, polecam. Dla libertarianina to "lektura" obowiązkowa :)
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Historia Putina, który zaczynał jako kabel KGB na Uniwersytecie, potem malwersował pieniądze w Petersburgu, gdy ludzie głodowali. Miał związki z handlarzami narkotyków z Kolumbii. Doszedł do prezydentury po zamachach bombowych na bloki mieszkalne w Moskwie (bomby podkładali agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa prawdopodobnie na zlecenie Putina), które były pretekstem by wywołać wojnę w Czeczenii.

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Film pokazujący sytuacje młodocianych w amerykańskich wiezieniach - tych którzy są sądzeni jak dorośli i odsiadują wyroki w wiezieniu z dorosłą bandyterką (ale na osobnym bloku). Min pokazana historia dwunastolatka skazanego na 25 lat za współudział w zabójstwie.
 
U

ultimate

Guest
"Wymiana stulecia"
Podczas zimnej wojny Stany Zjednoczone i Rosja postanowiły dokonać wymiany dwóch szpiegów – Amerykanina Harry’ego Powersa i Rosjanina Rudolfa Abela.

 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
W 1967 izraelscy Żydzi w sposób świadomy, ale dość nieudolny próbowali zatopić USS Liberty, natomiast amerykańscy Żydzi sprawę zatuszowali. Film z 2002 produkcji BBC "Dead in the Water" przedstawia ten incydent. Od tego czasu BBC poczyniła znacznie postępy i wątpię by nakręcili coś podobnego. Ale mogę się mylić.



Upewniając się co do daty produkcji, znalazłem kilka gniotów pod tym samym tytułem z lat 1991, 2002, 2006. Ten z 1991 podkopał teorię, że gnioty tytułowano celowo po to by wprowadzić szum. A JEDNAK interesujące, że Google w wynikach wyszukiwań zwraca głównie linki na te gnioty. Jak nie zaznaczę w słowach kluczowych czegoś dodatkowego typu BBC, documentary, USS Liberty to lipa. Wychodzą na pierwszą stronę gnioty które na filmwebie mają ocenę rzędu 3/10. Tak się zachował page rank czy to ręczne sterowanie?
Jako bonus McCain and Israel's Bombing of the U.S.S. Liberty.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Pisałem niedawno o tym.
Są nowe dowody i nowszy film.
The new evidence exposed in a documentary called “The Day Israel Attacked America,” by award-winning British filmmaker Richard Belfield, includes audio that proves the Israelis knew they were attacking a U.S. ship.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
IMO bohater naszych czasów. Może nie ideał, ale nikt lepszy póki co się nie ujawnił światu.

tJzPTk9.jpg




 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom