Filmy dokumentalne warte polecenia

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 695
7 571
Historia Putina, który zaczynał jako kabel KGB na Uniwersytecie, potem malwersował pieniądze w Petersburgu, gdy ludzie głodowali. Miał związki z handlarzami narkotyków z Kolumbii. Doszedł do prezydentury po zamachach bombowych na bloki mieszkalne w Moskwie (bomby podkładali agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa prawdopodobnie na zlecenie Putina), które były pretekstem by wywołać wojnę w Czeczenii.

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 338
3 913
Film pokazujący sytuacje młodocianych w amerykańskich wiezieniach - tych którzy są sądzeni jak dorośli i odsiadują wyroki w wiezieniu z dorosłą bandyterką (ale na osobnym bloku). Min pokazana historia dwunastolatka skazanego na 25 lat za współudział w zabójstwie.
 
U

ultimate

Guest
"Wymiana stulecia"
Podczas zimnej wojny Stany Zjednoczone i Rosja postanowiły dokonać wymiany dwóch szpiegów – Amerykanina Harry’ego Powersa i Rosjanina Rudolfa Abela.

 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 896
W 1967 izraelscy Żydzi w sposób świadomy, ale dość nieudolny próbowali zatopić USS Liberty, natomiast amerykańscy Żydzi sprawę zatuszowali. Film z 2002 produkcji BBC "Dead in the Water" przedstawia ten incydent. Od tego czasu BBC poczyniła znacznie postępy i wątpię by nakręcili coś podobnego. Ale mogę się mylić.


Upewniając się co do daty produkcji, znalazłem kilka gniotów pod tym samym tytułem z lat 1991, 2002, 2006. Ten z 1991 podkopał teorię, że gnioty tytułowano celowo po to by wprowadzić szum. A JEDNAK interesujące, że Google w wynikach wyszukiwań zwraca głównie linki na te gnioty. Jak nie zaznaczę w słowach kluczowych czegoś dodatkowego typu BBC, documentary, USS Liberty to lipa. Wychodzą na pierwszą stronę gnioty które na filmwebie mają ocenę rzędu 3/10. Tak się zachował page rank czy to ręczne sterowanie?
Jako bonus McCain and Israel's Bombing of the U.S.S. Liberty.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 848
6 775
Pisałem niedawno o tym.
Są nowe dowody i nowszy film.
The new evidence exposed in a documentary called “The Day Israel Attacked America,” by award-winning British filmmaker Richard Belfield, includes audio that proves the Israelis knew they were attacking a U.S. ship.
 
Do góry Bottom