Filmy dokumentalne warte polecenia

MaxStirner

Well-Known Member
2 759
4 718
Protip: Zawsze staram się podać tytuł, właśnie po to, żeby w przyszłości dało sie go znaleźć. Wtedy tego nie zrobiłem i oczywiście go już po tylu latach zapomniałem. Ale.. znalazłem. Googlujesz końcowke z linka do Youtuba w cytowanym poście i patrzysz czy wyskoczy tytuł.
Nie zawsze zadziała, tym razem sie udało, filma nazywa sie Young Kids, Hard Time (nie mylić z miniserialem When Young Kids do Hard Time, który też jest na YT i warto tez go obejrzeć, one są jakoś powiązane, ta sama wytwórnia, ale mnie dokładnie chodzi o ten)

 
Ostatnia edycja:

noniewiem

Well-Known Member
617
976
Obejrzałem cały serial dokumentalny "Bardzo dziki kraj" na Netflix. Mega ciekawy a oparty na prawdziwej historii sekty słynnego kapitalisty Osho. Wykorzystano nagrania archiwalne, pewnie rarytasy. Jest o prywatnym mieście, o wolności wyznaniowej, o przywożeniu bezdomnych z całego USA by głosując pomogli utrzymać sekcie władzę nad miastem, a których później się pozbyli bo sprawiali kłopoty. Ale jest też o łamaniu NAPu przez wyznawców sekty poprzez nudyzm, uprawianie seksu w miejscach publicznych, napieprzanie ludziom po oknach nocą laserami, trucie. Są wywiady z ludźmi którzy byli w samym centrum zamieszania - prokuratorzy, mieszkańcy miasta które zostało demokratycznie przejęte, najbliżsi współpracownicy Osho, ale narracja jest bardzo wyważona i bezstronna.
 
Do góry Bottom