Filmy dokumentalne warte polecenia

Salem

Born again
40
234


Szokujący, nie zdawałem se sprawy, że Filipiny są (czy tam były) tak skorumpowane.

Generalnie zawijają bandę chłopaczków za morderstwo 2 dziewczyn. Tylko, że przywódca tej domniemanej bandy ma z 40 świadków, że był na innej wyspie w ogóle - ma też na to kwity, a nawet zdjęcia z imprezy. A to tylko czubek góry lodowej, bo proces to jakiś cyrk - sędzia np. w pewnym momencie zabrania obronie przedstawienia wszystkich świadków, bo "za dużo już". Adwokaci zresztą w ogóle w czasie procesu sami lądują na trochę w pierdlu.

A tak jak mówię to tylko mała część, nie chcę najlepszych WTFków zdradzać, a jest ich sporo.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 893
25 482
Z czystym sumieniem mogę polecić The Crash Reel Lucy Walker. Film wywołuje mnóstwo różnych emocji i stara się pokazać, przynajmniej w najbardziej podstawowy sposób, z czym mierzą się najlepsi, którzy zainwestowali całe życie i wszystkie siły w uprawianą przez siebie dyscyplinę. A co w momencie, gdy ta możliwość zostanie im odebrana?

Jeden z lepszych filmów dokumentalnych o sporcie, jakie kiedykolwiek widziałem, chociaż niespecjalnie interesuję się snowboardem.
 

tolep

five miles out
8 455
15 227
Szokujący, nie zdawałem se sprawy, że Filipiny są (czy tam były) tak skorumpowane.

News z przedwczoraj.

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zlecał szwadronom śmierci zabójstwa przestępców i osobistych wrogów, kiedy był burmistrzem miasta Davao na południu kraju - wynika z zeznań złożonych w czwartek przez byłego egzekutora. Łącznie zamordowano około 1 tys. osób.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/new...ce=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 525
4 488
"Making a Murderer".
Dziesięcioodcinkowa seria o facecie niesłusznie oskarżonym o gwałt.Siedział w więzieniu 18 lat. Warto zobaczyć.Właśnie oglądam. Przydługawe, załatwiłbym to w 1-2 godziny. Ale i tak niezłe, zajebiście pokręcona historia o mechanizmach władzy, popędach, głupocie, bezwzględności systemu i co tam jeszcze kto chce.
 

Hitch

3 220
4 833
Tylko, że to nie jest dokument per se. Cytaty "dziennika" pochodzą z literackiej fikcji autorstwa Shimady Masahiko, który jedynie inspirował się zasłyszanym, podobnym wydarzeniem.

EDIT:
Jakim kawałem UŁOMA trzeba być, żeby usuwać posta, na którego ktoś odpowiedział już?
 
Ostatnia edycja:

Kelsi

https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs
1 036
18 956
"Wszystko może się przytrafić" (1995) w reżyserii M.Łozińskiego.
Głównym bohaterem filmu jest synek reżysera , sześcioletni Tomek, który filmowany był z ukrycia.Film jest jakby wędrówką małego chłopca przez życie.

Ciekawy świata Tomek jeździ na hulajnodze w Parku Łazienkowskim,

images


wącha kwiatki, karmi wiewiórki i zatrzymuje się przy ławkach na których odpoczywają starzy ludzie, no i zadaje im różne, ciekawe i trudne pytania, na które staruszkowie chętnie odpowiadają,

Tomek-Lozinski-Wszystko-moze-sie-przytrafic-1995.jpg


no i niektórym staruszkom pytania chłopca przywołują wspomnienia. Tomek w rozmowach ze staruszkami twierdzi, że wszystko przytrafić się może, no na przykład, że jeden starszy pan może żyć długo, 120 lat albo i dłużej.Polecam:)
No i jeszcze film o którym pisałam chyba około rok temu, w innym temacie, no ale jest to dokument i przypomnę o nim w tym wątku .

"Między światami"- reż.Katarzyna Dąbkowska


Film przedstawia życie inuickich rodzin zamieszkujących północne tereny Kanady.

wieloryb.JPG


Do niedawna nie mieli kontaktu z innymi ludźmi, no ale cywilizacja wtargnęła też i do tej społeczności.

 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 378
http://www.snagfilms.com/films/title/i_think_were_alone_now
film dokumentalny o dwóch pozytywnie zakręconych stalkerach- jeden typ ma aspergera a drugi jest hermafrodytą

I Think We're Alone Now (2008)

Storyline

Every celebrity deals with his or her share of obsessed fans. "I Think We're Alone Now" is a documentary that focuses on two individuals, Jeff and Kelly, who claim to be in love with the 80's pop singer Tiffany. Jeff Turner, a 50-year-old man from Santa Cruz, California has attended Tiffany concerts since 1988. Diagnosed with Asperger's syndrome, he never had a girlfriend. Jeff spends his days hanging out on the streets of Santa Cruz, striking up conversations with anyone who has a moment to spare. Kelly McCormick is a 38-year-old hermaphrodite from Denver, Colorado, who claims to have been friends with Tiffany as a teenager. She credits Tiffany as the shining star who has motivated her to do everything in her life. Both Jeff and Kelly have been labeled stalkers by the media and other Tiffany fans. This film takes you inside the lonely lives these two characters, revealing the source of their clinging obsessions. This age-old story of unrequited love takes a comedic and emotional trip...
 

Finis

Anarcho-individual
438
1 888
Able Archer 1983


Able Archer 83 (ang. sprawny łucznik) – kryptonim obejmujących Europę NATO-wskich ćwiczeń symulujących zmasowany atak jądrowy, trwających od 2 listopada do 11 listopada 1983 roku[1]. Uwzględniono w nich użycie nowego formatu szyfrowanej komunikacji, zarządzano ciszę radiową i symulowany alarm DEFCON 1. Aktywny udział wzięły głowy europejskich państw.

Zwróćcie proszę uwagę na to:

Realizm tych ćwiczeń w połączeniu z pogarszającymi się wówczas stosunkami pomiędzy USA a ZSRR i spodziewaną instalacją w Europie pocisków balistycznych Pershing II sprawił, iż niektórzy w Związku Radzieckim uwierzyli, że Able Archer 83 to prawdziwy atak jądrowy[2].

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Able_Archer_83
 
Do góry Bottom