Dobre wiadomości

noniewiem

Member
86
93

gordonfree

Well-Known Member
263
646

To mi się bardzo podoba. Nie zaszkodzi młodzieży trochę kontaktu ze źródłami cywilizacji. Chyba jedna z niewielu dobrych decyzji MEN w ostatnich latach. Sam zazdrościłem tym, którzy w klasach humanistycznych mieli łacinę... Aczkolwiek nie było to raczej nauczanie na najwyższym poziomie na ogół. No nic, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
 

The Silence

Well-Known Member
359
2 110
Pamiętacie pana ministra od zegarków? Tego, którego Donald Tusk "darzył bezgranicznym zaufaniem"?

Były minister Sławomir N. został zatrzymany
Były minister transportu Sławomir N. został zatrzymany. "Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej" - podało CBA.

"Gdańskie CBA zatrzymało byłego posła na Sejm RP, byłego ministra transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., byłego dowódcę JW "GROM" i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P." - poinformował na Twitterze rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

- Do zatrzymań doszło dziś - dodał Żaryn w rozmowie z TVN24. Zaznaczył, że "cały materiał dowodowy jest związany z działaniami wykonywanymi w ramach funkcji publicznej przez Sławomira N. na Ukrainie".

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie mają usłyszeć zarzuty. Sławomirowi N. ma ich zostać postawionych 6. "Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej" - podało CBA w oficjalnym komunikacie na stronie.

Śledztwo jest prowadzone jednocześnie przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie oraz Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

 

gordonfree

Well-Known Member
263
646
Obowiązek ujawnienia danych osoby, która siedziała za kółkiem, kiedy przekraczano prędkość, ma zniknąć. Chodzi o to, żeby kierowca nie donosił sam na siebie i najbliższych.
Do senackiej Komisji Ustawodawczej wpłynęła już prośba rzecznika praw obywatelskich o zmianę prawa dotyczącego nakładania grzywien na właścicieli aut, którzy odmawiają ujawnienia, kto siedział za kierownicą, gdy pojazd np. przekraczał prędkość.

Jak tłumaczy rzecznik, dziś właściciel pojazdu niejednokrotnie musi wskazywać sam siebie. A to, zdaniem rzecznika, oznacza złamanie prawa do milczenia.
 

inho

Well-Known Member
1 630
4 123

gordonfree

Well-Known Member
263
646

Liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w rejestrze REGON wzrosła w lipcu o 0,4 proc. w stosunku do czerwca i o 2,6 proc. rok do roku. Wyraźnie, o 2,6 proc. w ciągu miesiąca, zmalała liczba podmiotów zawieszonych.
 
Do góry Bottom