Dobre wiadomości

S

stormtrooper

Guest
@Voy
A nie jest tak, że programy komputerowe i tak będą chronione jako utwór - tzn. przez prawo autorskie a nie patentowe, czyli dokładnie jak w Polsce i w Europie?
 

Voy

Active Member
386
242
ciężko mi powiedzieć, bo opieram się tylko na tekście forbsa, w ustawę samą w sobie się nie wgryzałem
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
951
575581_666421823383704_269398477_n.jpg
 
S

stormtrooper

Guest
Nie można u nas opatentować programu komputerowego - to wynika z art. 28 pkt 5 Prawa własności przemysłowej:
Za wynalazki, w rozumieniu art. 24, nie uważa się w szczególności:
(...)
5) programów do maszyn cyfrowych;
jest za to chroniony prawem autorskim - ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych- od art. 74 i n.:
Art. 74.
1. Programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.(...)
 

matiej

The Member
71
23
http://www.rp.pl/artykul/17,1022385-Domowe-lekcje-lekiem-na-szkole.html
Mógłbym napisać w wątku o homeschoolingu, ale jakoś mało tych dobrych wiadomości. Po 1, dobrze że ludzie biorą rzeczy w swoje ręce, bo czy są libertarianami, czy nie, samodzielne, niezależne społeczeństwo to chyba dobry grunt pod libertarianizm.
Druga dobra jest taka, że pojawiają się libertarianie w pozytywnym kontekście, a nóż ktoś sobie wygoogluje i czegoś się dowie. :)
– Nie są to, wbrew potocznej opinii, wyłącznie ludzie motywowani religijnie. Często są to także libertarianie – tłumaczy Marek Budajczak.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 910
Wbrew pozorom, to może być dobra wiadomość.
Już tak będą kraść, że może naturalnie wypłynie jakaś masowa ruchawa z siekierami, tasakami, pilarkami, kosami i balachami. I będzie klarownie: albo my, albo oni-bandyci.

btw: Rybiński to klasyka etatyzmu. Nigdy mu nie wierzyłem. Nie jest spoko człowiekiem, to państwowiec od łba po same giry.


http://wiadomosci.onet.pl/regionaln...-to-slono-kos,1,5546694,region-wiadomosc.html
252 tysiące urzędników samorządowych może uważać się za szczęśliwców – jako jedyni w przyszłym roku mogą liczyć na wzrost pensji. Przeciętnie o 100 złotych miesięcznie. Hanna Gronkiewicz–Waltz zarabia 12 305 zł (z dodatkami), według obecnych limitów spokojnie może więc jeszcze liczyć na kilkaset złotych podwyżki. To pierwsza podwyżka od kilku lat. Podwyżka, która będzie nas słono kosztować.
Pensje urzędników samorządowych mają w przyszłym roku wzrosnąć o wskaźnik inflacji – czyli 2,4 proc. – tak wynika z założeń do budżetu na 2014 rok, które właśnie przyjął gabinet Donalda Tuska.
Dziś na pensje ponad ćwierć miliona osób pracujących urzędach gmin, miast, starostwach powiatowych czy urzędach marszałkowskich wydajemy ok. 13 miliardów złotych rocznie. Przeciętna płaca takiego urzędnika, jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, wynosi 3902,83 zł. Dzięki podwyżce zyska 94 zł miesięcznie. W skali całego kraju oznacza to wyższe koszty o 312 milionów.
Skąd taka szczodrość rządu? Jesienią przyszłego roku odbędą się wybory samorządowe. Może w ten sposób politycy chcą zadbać o swoich potencjalnych wyborców? A może dać więcej zarobić kolegom pracującym na najwyższych szczeblach samorządów? Zwłaszcza, że za podwyżkami dla szeregowych urzędników, mogą iść wyższe płace prezydentów, burmistrzów, wójtów czy marszałków województw. Ich pensje ustalają dziś rady odpowiednio miast, gmin i sejmików wojewódzkich.
Nie mogą ich jednak windować dowolnie. Obowiązują limity. I tak, taki prezydent, starosta czy marszałek nie może zarobić więcej niż siedmiokrotność kwoty bazowej obowiązującej w ustawie budżetowej. Obecnie limit ten wynosi 12 365,22 zł. Ale do tego naliczane są jeszcze różnego rodzaju dodatki – za staż pracy czy sprawowaną funkcję. Dlatego faktyczna pensja może być nawet o kilka tysięcy wyższa.
I tak np. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz zarabia 12 305 zł (z dodatkami), spokojnie może więc jeszcze liczyć na kilkaset złotych podwyżki. Podobnie jest z marszałkiem województwa mazowieckiego – Adam Struzik, słynący z codziennych podróży z Płocka, gdzie mieszka, do Warszawy, gdzie pracuje, zarabia dziś 12 365,22 zł brutto. I podobnie jak koleżanka z Warszawy może jeszcze dostać podwyżkę.
– Mamy trudne czasy, rośnie bezrobocie, bankrutuje wiele firm. W czasie kryzysu nie ma miejsca na podwyżki płac, szczególnie takie, które mogą skutkować wyższymi podatkami. A jeżeli już ktoś planuje wzrost płac w sektorze publicznym, to te podwyżki powinny być ściśle powiązane z osiąganymi wynikami pracy. Czasy "czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy" już dawno minęły, tylko nie wszyscy to dostrzegli – podkreśla ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, rektor uczelni Vistula.
Teraz jednak za urzędnikami samorządowymi w kolejce po pieniądze ustawiają się kolejni pracownicy budżetówki. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce na ten temat pilnie rozmawiać z minister edukacji Krystyną Szumilas. – W założeniach do budżetu państwa na przyszły rok nie ma informacji o podwyżkach dla nauczycieli (poza wykładowcami – przyp. red.).
Jest za to informacja o możliwym wzroście wynagrodzeń pracowników samorządowych – mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz. Jego zdaniem, jest to dziwne w sytuacji, gdy samorządy ciągle mówią o tym, że brakuje im na wszystko pieniędzy. Nauczyciele nie są jednak w złej sytuacji: po raz ostatni dostali podwyżkę we wrześniu 2012 r. Płaca zasadnicza w zależności od stopnia awansu zawodowego wzrosła od 83 zł do 114 zł.
Innego argumentu używają urzędnicy administracji rządowej. – Już cztery lata nie rosły tu wynagrodzenia – alarmuje Rada Służby Cywilnej. I domaga się od premiera odmrożenia płac także w urzędach centralnych. Czy przed ich żądaniami ugnie się premier, który rozpaczliwie chce poprawić sondażowe wyniki?

i komentarz - powiedzmy, że będący wsparciem mojego postulatu o wyjebaniu socjaluchów na Marsa.

Nawet nie wiesz jak Wam zazdroszcze - macie to co najwazniejsze i najcenniejsze - STABILIZACJE. Moze jak sie ma 20-30 lat to czlowiek tego nie docenia, ale jak bedziesz starszy(a) i zobaczysz jak zycie masakruje ludzi na prytatnych posadach to bedziesz Bogu dziekowac ze do urzedu trafiles(as).
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 910
A to również cokolwiek dobra wiadomość koniec końców. Kolektywistyczny obóz komucho-narodowy robi dym na wykładzie starego rozgoryczonego komucha globastycznego Baumana. Wkrótce zjawiają się psy, kogoś tam aresztowano, a słuchacze oklaskali ich działania.
Prezio Wrocka się wkurzył, bo Bauman ma żydowskie korzenie, więc by nie było wstydu, COŚ musiał zrobić.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti...755662,wiadomosc.html?ticaid=110d0d&_ticrsn=3

Wykład prof. Zygmunta Baumana, który w sobotę po południu odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim, zgromadził ok. 500 osób. Kiedy na sali pojawił się gość w towarzystwie prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, obok oklasków rozległy się gwizdy i buczenie.

W trakcie wykładu Bauman omówił m.in. historyczne tło, które towarzyszyło powstaniu socjaldemokracji i najważniejsze założenia programowe przedstawione przez Lassalle'a, który opierały się m.in. na zjednoczeniu robotników, przejęciu przez nich władzy, wprowadzeniu powszechnego prawa wyborczego oraz doprowadzeniu do sytuacji, w której robotnicy byliby właścicielami fabryk, w których pracują. - Wszystkie te postulaty wymagają aktualizacji, ale wizja sprawiedliwego społeczeństwa nadal stoi na porządku dziennym, tak jak i 150 lat temu - zaznaczył.

Niech się socjaluchy pozagryzają.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 473
Najpierw spytaj, w jaki sposob te fabryki zostana przekazane z rąk obecnych włascicieli i jak to się ma do aksjomatu nieagresji. Na pewno pan profesor z NKWD chętnie rozwieje twoje wątpliwosci ;-)
 
A

Antoni Wiech

Guest
A to również cokolwiek dobra wiadomość koniec końców. Kolektywistyczny obóz komucho-narodowy robi dym na wykładzie starego rozgoryczonego komucha globastycznego Baumana. Wkrótce zjawiają się psy, kogoś tam aresztowano, a słuchacze oklaskali ich działania.
Prezio Wrocka się wkurzył, bo Bauman ma żydowskie korzenie, więc by nie było wstydu, COŚ musiał zrobić.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti...755662,wiadomosc.html?ticaid=110d0d&_ticrsn=3
Niech się socjaluchy pozagryzają.


NOP ma różne zamordystyczne programowe kwiatki np. karanie za handel narkotykami, ale również ma takie postulaty jak:

"uporządkowanie systemu podatkowego: bezzasadnie wysokie podatki od dochodów, podatki pośrednie (VAT i akcyzy na część towarów), jako konserwujące biedę Polaków i uniemożliwiające rozwój ich aktywności ekonomicznej, muszą zostać zlikwidowane – wpływy z tytułu podatków przeznaczone są dzisiaj w dużej części na obsługę biurokracji państwowej i nie istnieje żadna logiczna przyczyna ich utrzymywania w obecnej postaci; konieczne jest również zniesienie podatku dochodowego od rent, emerytur i spadków;"

"ograniczenie władzy kasty biurokratyczno-politycznej poprzez: wprowadzenie odpowiedzialności karnej członków władz ustawodawczych i wykonawczych za podejmowane decyzje, a także zmniejszenie ilości członków Zgromadzenia Narodowego; zmniejszenie o minimum 50 procent biurokracji rządowej i samorządowej;(..)"

http://www.nop.org.pl/zasady-programowe/

I ja, gdybym był na tym wykładzie wcale bym się nie wstydził z nimi krzyczeć to co krzyczeli. Niech komuchy z systemu nie czują się pewnie, a nie są przyjmowani z szacunkiem na salony. Nawet jak jest robione to rękami młodych etatystów z nalotami liberalnymi:

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 594
Dobra jest i inna rzecz. NOP nie obali tego systemu. Ci co dają się spisywać i protestują nigdy niczego nie obalają. Obalają systemy tylko ci co wpierw spiskują, potem działają z ukrycia a na koniec zbrojnie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Dobra jest i inna rzecz. NOP nie obali tego systemu. Ci co dają się spisywać i protestują nigdy niczego nie obalają. Obalają systemy tylko ci co wpierw spiskują, potem działają z ukrycia a na koniec zbrojnie.

Może tak, może nie. Z resztą mi nie chodziło o same obalanie systemu, chociaż takie jawne akcje potrafią inspirować innych ludzi. Mówiąc w skrócie i cytując jednego z raperów "trzeba im ubliżać, publicznie ich poniżać". Uważam, że z etatystami, czy są to narodowcy czy nawet komuchy można dyskutować, pod warunkiem, że są antysystemowi. Oczywiście, czasem granica jest cienka i jest wielu ludzi, którzy są mniej lub bardziej powiązani z systemem i z różnych powodów w nim tkwią. Każdy sam musi rozstrzygnąć na ile ich działania są destruktywne i na ile świadomie czynią chujowe rzeczy i czy warto podjąć dialog.

Jedna w przypadku tego profesora sprawa jest pozamiatana, on już stracił swoją szansę na merytoryczną wymianę poglądów przez współpracę ze zbrodniczym systemem. Bycie członkiem NKWD nie daje żadnej szanse na jakikolwiek dialog o czymkolwiek.
 
Do góry Bottom