Dobre wiadomości

Hitch

3 220
4 876
A jeśli ktoś chce przy pomocy narkotyków albo broni zrobić tylko sobie krzywde, to dla niego jest wolność o_O?

Tak, wolność do zrobienia sobie krzywdy bez jakiejś cioty prysznicowej stojącej nad głową i piejącej, że nie wolno.

Microsoft uznał władze USA za zagrożenie tej samej klasy co cyberprzestępcy

Ten sam Microsoft, który zbił fortunę na kontraktach wojskowych, edukacyjnych i z wieloma innymi państwowymi podmiotami?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 983
15 147
The recent shooting in Colorado at Arapahoe High School happened to have a Deputy Sheriff on school grounds who was working as a school resource officer, according to a CNN report. He was in the vicinity of the shooter when the rampage began and was able to end the violence in 80 seconds. The initial reports were stating that the police took 14 minutes to arrive on the scene, but we are now learning that wasn’t what ended the shooting.

http://www.concealednation.org/2013...-in-80-seconds-because-of-armed-staff-member/
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 764
4 719
Demagogia bo nie wiadomo czy gdyby nie było gorszego dostępu do broni to do strzelaniny by w ogóle doszło. Przykład Europy gdzie strzelaniny nie występują po szkołach z taką częstotliwością jak w USA może (choć oczywiście nie musi) mówić wiele.
interpretujecie fakty pod określoną tezę ale nie wiadomo czy kultura pro gun ocaliła tym ludziom zycie czy może raczej wywołała całą sytuacje.
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 466
Ilość szkolnych masakr w USA to wynik połączenia łatwego dostępu do broni z zakazem legalnego wnoszenia jej do wielu miejsc (gun free zone). Z drugiej strony, media w USA nagłaśniają każdy incydent, przez co wydaje się, że takich sytuacji jest więcej. W europie też czasami się trafią, ale po prostu nie mówi się tyle o tym (pewnie dlatego, że nie ma takiego parcia na ograniczenie już mocno ograniczonego dostępu). W sumie to jest marginalny problem, ale fajnie się mówi o dzieciach ginących z morderczej broni szturmowej.
 
D

Deleted member 427

Guest
gdyby nie było gorszego dostępu do broni to do strzelaniny by w ogóle doszło

Eksperci z USA twierdzą, że nawet gdyby nie było broni, to tam i tak dochodziłoby do masowych mordów. Częstotliwość występowania tych zjawisk w USA była zawsze znacznie większa niż w Europie - także w czasach (pre-pistol), kiedy nie było tam broni palnej.

W europie też czasami się trafią, ale po prostu nie mówi się tyle o tym

Ja dopiero niedawno usłyszałem, że w Anglii w 2010 roku była masakra w szkole. 12 ofiar. Gdyby to się stało w USA, wszystkie lewackie media świata rzuciłyby się na to jak psy na kość.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 764
4 719
Eksperci z USA
Ale jaka jest tego przyczyna - czyżby nie fakt kilkusetletniego kultu "no tresspasing bo zabiję?"
[Ja dopiero niedawno usłyszałem, że
Jak wyżej plus wspomniany przez mnie fakt że w USA dochodzi do tych strzelanin znacząco częściej (choć niewyłącznie).
Wg mnie dowody i liczby należy traktować obiektywnie bez względu na własną ideologię i to jest klucz do zagadki - gdybyś spojrzał obiektywnie dostrzegłbyś zależność.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
Ale jaka jest tego przyczyna

Stawiam, że ta sama, która sprawia, że w USA znajdziesz tysiące ludzi organizujących się oddolnie i polujących na urzędników państwowych, a w Europie tego nie masz.

Wg mnie dowody i liczby należy traktować obiektywnie

Tak tez zostały potraktowane w podlinkowanym wpisie. Poza tym przez cały czas mówimy o zjawiskach, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest równe prawdopodobieństwu oberwania piorunem. To, że o tym się w ogóle mówi, to zasługa tylko i wyłącznie mass mediów, które nakręcają psychozę.

to jest klucz do zagadki - gdybyś spojrzał obiektywnie dostrzegłbyś zależność.

Do roku 1999 w Szwajcarii łatwiej było dostać broń palną niż na Południowym-Zachodzie USA. Naładowane karabiny maszynowe mogłeś przewozić w samochodzie na widoku i policja to olewała. I do roku 1999 nie wydarzyła się ani jedna masakra przy użyciu broni palnej w tym kraju. Nie istnieje żadna korelacja miedzy liczbą broni palnej w obiegu cywilnym a liczbą masakr z jej użyciem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
Jakby ktoś wątpił to donoszę że są jeszcze ludzie których nie da się przecwelić za żadną cenę. Więcej takich a państwa policyjne nie pociągną długo :)
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,14815574.html
Zastanawiałem sie czy nie wkleć tego do ROTFli ale facet zasługuje na plusa ze względu na iście antybezpieczniacką postwę więc wklejam tutaj.
Są jeszcze ludzie co mają honor. W takiej sytuacji pały nie powinny się wtrącać. Nie ma poszkodowanego, a sprawa pozostaje w rodzinie i nic nikomu do tego.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 929
Jakby ktoś wątpił to donoszę że są jeszcze ludzie których nie da się przecwelić za żadną cenę. Więcej takich a państwa policyjne nie pociągną długo :)
Czytam "Gułag" Anne Applebaum i jest tu taki fragment:
...niektórzy siekciarze kategorycznie odmawiali wszelkich form współdziałania z "sowieckim szatanem"; nie wychodzili do pracy i nie podpisywali żadnych oficjalnych dokumenów. Hagen-Thorn wspomina o pewnej przedterminowo zwolnionej kobiecie, która nie chciała opuścić łagru. "Nie uznaję waszych rządów" - oświadczyła strażnikowi, który usiłował wręczyć jej stosowne dokumenty i odesłać do domu. - Wasza władza jest bezprawna, z waszych paszportów wyziera Antychryst [...]. Jeśli wyjdę na wolność, aresztujecie mnie ponownie. Nie widzę żadnego powodu, żeby się stąd ruszać".
W obozie Aino Kuusinen była grupa więźniarek, które nie chciały nosić ubrań oznakowanych numerami, w związku z czym "numery malowano im na gołych plecach". Kobiety te musiały stawiać się na wieczorny apel nago.
...przypadek grupy sekciarzy, zesłanych do obozu sołowieckiego na początku lat trzydziestych. Ludzie ci odrzucali wszystko, co pochodziło od sowieckiego Antychrysta; odmawiali odbierania paszportów i posługiwania się pieniędzmi. Za karę wywieziono ich na jedną z małych wysepek Archipelagu Sołowieckiego. Racje żwnościowe mieli dostać wyłącznie pod warunkiem, że je pokwitują, na co się nie zgodzili. W ciągu dwóch miesięcy wszyscy, co do jednego zmarli z głodu.
To dobra forma protestu tylko do tego przydałby się choć z milion zwolenników.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 764
4 719
To dobra forma protestu tylko do tego przydałby się choć z milion zwolenników.
Tak jak piszesz dzieje się w sytuacji totalitarnej ale u nas jeden drugiemu uprzykrza życie w sprawach codziennych - katole mawiają "jeśli nie jesteś wierny w sprawach małych to w większych tym bardziej nie będziesz". Coś w tym jest. U nas większość nawet we w miarę bezpiecznej sytuacji nie ma jaj by się postawić. Dlatego gość mi sie podoba i to mimo faktu że nic mu nie groziło bo nie ma obowiązku zeznawać przeciwko rodzinie. O wiele łatwiej by sie nam na codzień żyło jakby ludzie myśleli jak on.
 
D

Deleted member 4476

Guest
Gdzie tu dobra wiadomość?

"NIe chciałbym aby prywatny investor kupował przystanki w moim mieście, Nie wydaje mi się to uczciwe."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 929
W Warszawie też powstała stacja Wilno za pieniądze dewelopera.
Mnie tylko wkurza, że potem aby dostać się na perony trzeba przedzierać się przez galerię handlową. Tak jest np. w Kraków Gł. czy Warszawa Wileńska.
 
C

Cngelx

Guest
W Warszawie też powstała stacja Wilno za pieniądze dewelopera.
Mnie tylko wkurza, że potem aby dostać się na perony trzeba przedzierać się przez galerię handlową. Tak jest np. w Kraków Gł. czy Warszawa Wileńska.
A mi to nawet pasuje, bo po wyjściu z takiego środka komunikacji lubię sobie kupić coś do picia, no i kible w galeriach są bezpłatne, a na dworcach zwykle wołają opłaty.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 983
15 147
Mnie tylko wkurza, że potem aby dostać się na perony trzeba przedzierać się przez galerię handlową. Tak jest np. w Kraków Gł. czy Warszawa Wileńska.

Bo jak wiadomo, trzeba to robić z maczetą i człowiek naraża się na estetyczne ataki wystaw rozlicznych sklepów. A kiedyś szedł sobie przez puste budynki stacyjne, gdzie pięknie waliło szczochami. Prawdziwy upadek cywilizacji :)
 
Do góry Bottom