Right-wing extremism

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Prawicowy ekstremizm osiągnął nowy pułap prawicowego ekstremizmu za sprawą Brenta A. Seniora, ojca dziesięciorga dzieci, byłego oficera amerykańskiej piechoty, który na emeryturze uczy swoje potomstwo sztuki przetrwania w kryzysowych warunkach. Przy okazji buduje średniowieczny zamek mogący przetrwać katastrofy naturalne i odporny na impulsy elektromagnetyczne powstałe w wyniku eksplozji nuklearnej. Będzie to zatem drugi projekt inspirowany średniowieczem powstający na amerykańskiej ziemi.

Brent Senior udzielił wywiadu portalowi LiveScience, gdzie ze szczegółami opisał swoje zamiary, a także idee, który mu przyświecają --> Apocalypse Now: This Family Built a Castle to Survive Doomsday

Rodzina uczy się budować katapulty, strzelać z kuszy i łuków oraz - wiadomo, główny punkt programu - używać w warunkach bojowych wszelkich możliwych rodzajów broni palnej. A man with 10 kids has a godly obligation to take care of his children, and I've set up a 100-year trust so the castle can't be sold. Each kid will get the castle for five weeks every year - mówi Brent.


maxresdefault.jpg


National Geographic podłapał temat i robi o nich mini-seryjke pt. "Doomsday Castle":

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
FBI aresztowało dwoje członków organizacji "Suwerenni Obywatele" (The Sovereign Citizens). Zarzuty: spisek mający na celu porywanie i mordowanie urzędników federalnych. David Allen Brutsche, 42 lata, oraz starsza kobieta, Devon Campbell Newman, 67, wpadli w czwartek po trwającym prawie cztery miechy śledztwie. Fedzie mieli wtykę w grupie.

Media, cytując agentów FBI, opisują The Sovereign Citizens jako skrajnie prawicowe ugrupowanie ekstremistów z Las Vegas, którzy stanowią "rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego państwa". FBI tak oto streszcza wyznawaną przez nich ideologię: wierzą, że federalne, stanowe oraz lokalne władze działają nielegalnie i w związku z tym nie trzeba im płacić żadnych podatków, jak również wskazane jest w ramach nieposłuszeństwa fałszowanie państwowych dokumentów oraz używanie waluty niezależnej od pieniądza federalnego.

Brzmi znajomo?

Grupa planowała porwać funkcjonariusza policji, a następnie osądzić go przed własnym sądem i zabić. FBI utrzymuje, że od momentu powstania w 2000 roku organizacja zdołała porwać i przeprowadzić egzekucję na 6 funkcjonariuszach.

Wypada chyba wspomnieć przy tej okazji, że David Allen Brutsche był już notowany - popełnił sześć przestępstw federalnych na terenie Kalifornii, w tym oskarżono go o kontakty seksualne z osoba nieletnią. Niestety nie mam informacji, czy były to kontakty ala Roman Polański z trzynastoletnią dzierlatką czy pedofilia z udziałem 4-letniego dziecka. Inna sprawa, że w Kalifornii naprawdę niewiele potrzeba, aby zostać federal felon. Zwłaszcza mając takie podejście do życia i państwowych autorytetów jak Brutsche.

Las Vegas Sun --> Metro infiltrates Sovereign Citizens movement, uncovers plots to snatch and execute officers
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Southern Poverty Law Center, lewacka organizacja zajmująca się tropieniem prawicowych ekstremistów, oszacowała, że ugrupowanie "Suwerennych Obywateli" może skupiać w swoich szeregach nawet do 100.000 hardcorowycyh propertarian. Kolejne 200.000 czeka w kolejce i właśnie przymierza się do wypowiedzenia posłuszeństwa federalnymi i stanowym władzom. Kontestacja przybiera u nich rozmaite formy: od unikania podatków, poprzez handel narkotykami i organizowanie nielegalnych walk psów, aż po błahostki typu niepłacenie mandatów za przekraczanie prędkości na państwowych drogach:

Based on the available evidence, a reasonable estimate of hard-core sovereign believers today would be 100,000, with another 200,000 just starting out by testing sovereign techniques for resisting everything from speeding tickets to drug charges, for a total of 300,000.

Większość z tych ludzi posiada oczywiście broń palną, niektórzy całkiem spory arsenał, ale SPLC pisze, że ich głównym orężem w walce z państwem jest papier. Zarzucają w ten sposób sądy oraz urzędy setkami bezsensownych petycji, pozwów, wymyślonych skarg, aby spowolnić działanie tych instytucji:

While many sovereign citizens own guns, their weapon of choice is paper. A simple traffic violation or pet-licensing case can end up provoking dozens of court filings containing hundreds of pages of pseudo-legal nonsense.

Najgorsze są sprawy podatkowe. Dokumenty sądowe szybko urastają do grubości tomów liczących po tysiąc stron każdy:

Tax cases are even worse —sovereign filings in such legal battles can quickly exceed a thousand pages. While a normal criminal case docket might have 60 or 70 entries, many involving sovereigns have as many as 1,200. The courts are struggling to keep up, and judges, prosecutors and public defenders are being swamped.

http://www.splcenter.org/get-inform...e-all-issues/2010/fall/sovereign-citizen-kane
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Od 7 do 9 minuty:

Powinniśmy być najbardziej wolnym krajem świata, tymczasem w praktyce zawsze trzeba wykupić jakąś licencję albo starać się o rządowe zezwolenie na cokolwiek. Żeby kupić broń, musisz wypełniać papierki, żeby ją nosić, musisz dostać zgodę władz. To ma być wolność?

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Wszystko, co mówią w tym filmiku, jest także ogólnodostępne na Wikipedii. Zresztą przy okazji tego wątku zahaczyliśmy już o rozwałkę w Oklahoma City --> link
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Bezkrwawa (na razie) walka z lewactwem trwa. 30-dniowy okres zawieszenia dla Kesslaera to dla niektórych wciąż za mało, więc wywalili ogromny szyld z napisem "Zwolnić Kesslera" (opłacony przez lewacką organizację Coalition to Stop Gun Violence z DC). Bardzo szybko jednak miejsce, w którym postawiono bilbord, stało się punktem zbiórek dla... zwolenników Kesslera, którzy uzbrojeni w broń palną dużego kalibru regularnie gromadzą się pod znakiem, manifestując swoje poparcie dla małomiasteczkowego szeryfa :)

77148890.jpg


Assault weapon-wielding supporters rally for suspended Gilberton chief
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Barry Smitherman (podobno ma spore szanse na fotel Prokuratora Generalnego w TX) o secesji:

Generalnie rzecz biorąc, Teksas poczynił ogromne postępy na drodze do oderwania się od USA i stania się suwerenną wspólnotą - albo niezależną wyspą, jeśli ten termin bardziej wam pasuje. Teksańczycy chcą, żebyśmy dalej podążali tą ścieżką na wypadek gdyby kraj jako całość rozpadł się na kawałki. Teksas może spokojnie prosperować jako samowystarczalna, zamknięta jednostka z własnymi źródłami energii, żywności, wody oraz infrastrukturą komunikacyjną.

The Blaze --> TX is Preparing to Become ‘Independent Nation’ In Case Union ‘Falls Apart’

texas_girl.jpg
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 085
A co to w ogóle jest prawicowy ekstremizm? Hitler? Monarchizm? Korwin? Jakiś redneck z dubeltówką? Teksański polityk słodzący secesjonistom?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
To pewnie misesowiec jakiś :)

Madlock napisał:
A co to w ogóle jest prawicowy ekstremizm?

Amerykańskie lewaki określają takim epitetem ludzi, których masz w tym wątku.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 458
Ja tam widzę najwyżej 2 karabiny maszynowe, reszta to karabinki automatyczne i pistolety maszynowe.
Nieładnie kawador, powinieneś świecić przykładem. ;)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Przecież cytuję podlinkowany art:

including dozens of machine guns, plastic explosives, two grenade launchers, dozens of grenades and more

I nawet się jebłem na niekorzyść kolesia, bo piszą o kilkudziesięciu (dozens), a ja napisałem kilkanaście. Dorobisz kolbę do pistoletu maszynowego i już masz karabin, więc różnica jest kosmetyczna (acz w przepisach fundamentalna ;))

I co to są karabinki automatyczne? Chyba samoczynne? To jest kalka z angielskiego full auto?
 
Do góry Bottom