Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Czyli po prostu każdy film niewygodny dla globalnego reżimu będzie usuwany pod pretekstem "walki z teoriami spiskowymi" :D . Orwell coraz bliżej i mocniej.
zieew, nudy w tym wątku. Co chwila przewijają się w nim mainstreamowe serwisy. Czyli wniosek jest prosty, cenzura będzie tylko tam. Stare dobre protokoły i p2p będą wolne tak jak zawsze.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie za mocna. Ale to nie jest problem narodu, bo on jest odbiorcą informacji, ale problem tych, którzy informację nadają - np. nasz.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Ziew, smucisz jak zawsze. Nikt nie używa starych, dobrych protokołów ani p2p. Jak się siedzi w piwnicy, to się traci kontakt z bazą, czyli światem zewnętrznym. Nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz pojęcia.
Właśnie dlatego zyskają na popularności. Generalnie to walka z wiatrakami.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
A ja mam dobry news. Sargon zrobil filmik w obronie Tommyego Robinsona któremu usuneli Fb ( to swoją drogą zasługuje na osobny post) i na końcu pokazał ciekawe rozszerzenie do Chroma - Dissenter od dewloperów Gab.Pozwala zostawiać komenty pod dowolnym linkiem w sieci i są one widoczne dla innych userów tego rozszerzenia. Wygląda to naprawde ekstra. Jak będe na desktopie od razu potestuje - wypuszczone wczoraj a już podobno nieźle dziiała (wymagane konto na Gab)
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Że działa na każdej stronie? Czego nie rozumiesz w idei tego narzędzia?
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
jak dasz linka na reddit to tez kazdy moze go skomentować. Tutaj masz to samo. Posiadając oprogramowanie (a raczej - o ironio - po prostu kolejne konto na jakims portalu w tym przypadku gab) każdy może go skomentować. Generalnie idea ta sama, tylko dodali do tego jakis plugin.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Gdzie na reddicie jest link do twojej powyższej wypowiedzi? Ogarnij się.

Właśnie skomentowałem ten wątek:

r6Zfrq8.png
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
a) możesz skomentować pojedynczy tweet, generalnie wszystko co sie da zalinkować, nie musisz tworzyć osobnego wątku do każdej drobnostki jak na reddicie
b) filozofia Gab jest taka, że nikt tego wątku nie zamknie bo bzdury, pierdoly itp. Pisz co chcesz, o ile to nie jest rzeczywisty nielegal
c) dużo większa satysfakcja jest z patrzenia na jakieś lewackie bzdury na wiki i w tym samym momencie czytania jak inni sie z tego nabijają, niz z przełączania sie miedzy stroną wiki a dyskusja na reddit. Daje to wrażenie komentowania pod samym tekstem
e) last but not least - ma to przyciągać do Gab. Torba skarży sie, ze ludzie traktują Gab jako backup do Fb - jak ich już zbanują to ląduja na Gabie. W ten sposób powstaje zachęta żeby Ci co jeszcze nie muszą mieć tam konta, sami zajrzeli. I to jest ok, jestem za.
f) Jeśli Gab nie ulegnie naciskom to świetny sposób na promocje wolności słowa. Wchodzisz na serwis z pewnymi warunkami brzegowymi i albo to akceptujesz albo spadaj. Reddit coraz bardziej sie łamie. Wg mnie sporo lewaków czy raczej niezdecydowanych bedzie sie chcialo przekonac co tam sie pisze i zainstaluja i z koniecznosci będa dilowac z tym. Popularyzacja free spiczu pierwsza klasa. Oczywiscie o ile Gab utrzyma kurs, mam nadzieje, że tak.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 567
2 622
a) no OK. Chociaz z technicznego punktu widzenia jest to to samo.
b) "Pisz co chcesz, o ile to nie jest rzeczywisty nielegal" bez komentarza
c) czyli pierdoła
e? d) czyli kolejny serwis który może skończyć zupełnie jak facebook:

f) samo to nie ma innych instancji serwerow gab jest powodem dla ktorego bedzie musial kiedys ulec naciskom. To musi byc technologia ktora pozwala na tworzenie wlasnych serwerow jak diaspora i mastodon. Wtedy skurwiele nie beda mieli duzego pola manewru.
aż chciałoby się zapytać: po co, na co?
Może byś wszedł tam i sprawdził, zanim wygłosisz swą filozofię.
no i?
Gdzie na reddicie jest link do twojej powyższej wypowiedzi? Ogarnij się.
jak sam udowodniles, tworzysz dokladnie w ten sam sposb jak na reddit... z techicznego punktu widzenia.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Teraz zauważyłem, że połknąłem d. Ok wiec o tej sprawie z memem slyszalem i jakbyś nie zauważyl sam autor filmiku w jakims sensie Gab usprawiedliwia. Byly to początki, jeszcze przed pierwsza utrata domeny i hostera i trudno oczekiwac 100 idealizmu w sytuacji kiedy przed nimi nikt sie tego nie podjąl w historii (dzialania w clearnecie i bronienia freespiczu) Wpadki sie zdarzają.
Jeśli Gab pójdzie w strone Fb - czego nie wykluczam - natychmiast przestane uzywac konta, do tego czasu nic nie trace.
Autor filmiku sam pisze, że ich jedyny atut to deklaracja wolności. Po utracie tego, znikna z rynku. Póki mi nie kasuja postów, mnie to pasuje. Nie ma obowiązku korzystania, ale mam nadzieje, że ta wtyczka sie przyjmie.
 
Do góry Bottom